Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość oszczędna kobita

Mój PLAN OSZCZĘDZANIA pieniędzy...Zaczynam od września!!

Polecane posty

ZmotywowanaPanna: tu dziewczyny też pisały o tym żeby kosmetyki wykorzystywać do ostatniej kropli :) niestety, ale taka jest prawda że dużo osób końcówki kosmetyków zostawia i zaczyna następne opakowanie. mam podobnie, tyle że ja szampony, żele, płyny, czy kremy do twarzy zurzywam do końca, natomiast balsamy, kremy do rąk, czy do stóp, walaja się po kosmetyczce. teraz to wszystko wykorzystuje, ale wkurza mnie to że tak ciężko jest pod koniec z tego korzystać. swojego czasu myślałam że balsamy i kremy w butelce z pompka załatwią sprawę, ale są do d...y, ciężko się wyciska nawet jak jest jeszcze sporo w butelce, teraz kupuję co się da w opakowaniach typu słoiczek czy pojemnik z odkrecanym wieczkiem, przynajmniej wykorzystam do końca bez męczenia się i wkurzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do mojego palenia to znalazłam sposób na lekkie zaoszczędzenie na fajkach. Zazwyczaj kupowałam codziennie paczkę fajek za 10 zloty Teraz kupuję jedną paczkę 29szt za 13 zloty i od kilku dni robie wszystko zeby ta paczka starczyla mi na 2 dni i udaje się poki co . Tak wiec podsumowujac zamiast 300-310 zloty miesięcznie place za papierosy 199 zloty....to okolo 100 roznicy :) Aha i taka mala podpowiedz.....jezeli macie gdzies kolo siebie lidla to polecam wszelkie produkty czyszczace z serii W5 sa naprawde rewelacyjne i oscyluja w granicach 3-7 zloty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
annorl1 tak to prada ze produkty w butelce z pompka so do...mam zel do mycia twarzy w takiej wlasnie butelce i mimo iz na kilka dobrych myc by mi starczylo to nie moge go wydobyc z butelki ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
cześć Zmotywowana Panna i studęęęętka:-) Zapraszamy do dyskusji własciwie każdego dnia:-) Dziewczyny wróciłam z Rosmana i kupiłam pastę do zębów ( niestety obencie nie ma rpomocji na psty!!!wrrr:-( ) i mimo ze mi sie żel pod prysznic jeszcze nie skonczył to kupiłam na zaś żel pod prysznic Palmolive bo jego cudowny zapach mnie zniewolił:-)No a poza tym był w promocji i za mega opakowanie 750 ml zapłaciłam 12 zeta!!! A jaki zapach......mmmmm:-) Dla tych co uwielbiają waniliowe zapachy polecam żel palmoliwe o zapachu miodu- niby ma być to miód ale dal mnie to ewidentnie zapach wanili:-) A ja kocham wanilię!!!!!!:-D Ale oczywiscie żelik sobie poczeka na swoja kolej bo muszę wykończyć nielubiany przeze mnie żel z Luksji....na szczescie juz niewiele go zostało:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
Ogólnie w tym miesiącu ejst bardzo mało promocji w rosmanie , nawet się zdziwiłam bo rpzeważnie promocja na promocji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
Zmotywowana fajki 300 zł...łooooo matko, jak dobrze ze ja nie fajcę :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
studęęęęętka a ile Ty zarabiasz???Zeby Ci cos pomoc musisz rozpisać dokładnie swój przychód i stałe wydatki w miesiacu...jak wypiszesz to wspólnie podziałamy cos w tej kwestii :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oszczędna kobita - witaj witaj :) nie tylko w rossmannie ale w mojej ukochanej naturze rowniez brak promocji :( poszłam po krem do twarzy ziaji nagietkowy i ogladajac polki z kosmetykami stwierdzilam ze brak interesujacych promocji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
Zmotywowana Na szczescie wróciłam do swych niewykorzystanych kosmetyków i teraz mam spokój z wiekszymi zakupami także mam nadzieję ze rossman się z promocjami poprawi w listopadzie- bo wtedy właśnie przewiduję weiksze zakupy:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o paleniu
Zmotywowana - ja już drugi tydzień nie palę, stosuję metodę - co dwa dni wrzucam do słoika 11 zł, bo tyle płaciłam za fajki i widzę ile przybywa :o To motywuje naprawdę, a w ogóle to trochę w rzuceniu pomogło mi to, że w ogóle zaczęło mnie odrzucać od fajek, gdyby nie to że mam 100% pewności, ze tak nie jest, to pomyślałabym, że może jestem w ciąży. Kosmetyki już od dawna kupuję w odkręcanych pudełkach, nie w pompkach, nie w tubkach (choć krem do rąk mam w tubce - neutrogena kupiona na promocji w rosmanie, mam już ze dwa miesiące i ciągle dużo zostało,a używam codziennie, bardzo wydajny - polecam!), pastę do zębów wykorzystuję do ostatniej odrobinki, itd.itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oszczędna to tak jak ja ze swoimi zapasami i resztkami mam spokoj na okolo 3 miesiecy:) tak wiec jestem zadowolona bo troche zaoszczedze poza tym stracilam checi na ciuchy....nie wiem co jest tego wynikiem , latem szalalam i kupowalam mnostwo ciuchow a teraz wchodze do sklepu i po 5 minutach wychodze z niczym nawet nie mam ochoty patrzec na wieszaki hahah chyba dopada mnie jesienna depresja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o paleniu widzisz u mnie nie jest tak latwo , jestem wiecznie zestresowana a fajki mi pomagaja sie odstresowac , poza tym u mnie to juz nalog konkretny , stosowalam niquitin i nie pomogl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
Zmotywowana Ja ciuchy też rzadko kupuję a to dlatego ze robię zakupy odzieżowe baaaaardzo przeanalizowane!! Wczesniej to kupowałam nałogowo ale wiekszość tych rzeczy lądowała na dnie szafy. Odkąd kupuję rzeczy które podobaja mi się na 100% ( a włąscieie to na milion procent!!:-) to takie sytuacje nie maja miejsca. Ja kupuje rzadko ale jeśli już kupuję to droższe rzeczy. Uwielabiam np zarę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
Wolę kupić jeden porządny ciuch którego jestem pewna na milion procent i który pasuje z moją resztą garderoby niż kupować co miesiąc 3 bluzeczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
Zmotywowana A może spróbuj elektronicznego papierosa??Mój wujek NAŁOGOWCA kupiła sobie ten wynalazek i jest zachwycony dzialaniem. Pali od tego czasu już bardzo mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
*kupił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oszczędna ja zawsze uwielbialam ciuchy buty dodatki i wiecznie kupowalam cos nowego.... chyba podswiadomie stwierdzilam ze moja szafa peka w szwach i nie ma co kupowac dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
hmmm czyli na każdego działa co innego... No ale i tak już znalalazłas sposob na oszczedzenie 100 zł na fajakach a to i tak sporo:-) Ta kasę zaoszczedzoną powinnaś wpłacać na konto oszczędnosciowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
Aha dziewczyny powiem wam na czym jeszcze zaoszczedziłam w ostatnim czasie... na GINEKOLOGU!!! Całe zycie chodziłam prywatnie bo wydawało mi się ze tylko jak zapłacę to bede mieć godziwe warunki jak i fachowa opiekę, a to wcale nie prawda. Za namowa koleżanki poszłam do przychodni która w ramach NFZ gwarantuje darmowe leczenie. Przychodnia nowiutka, prowadzona przez prywatnego rpzedsiiebiorcę ale wykonująca usługi w ramach NFZ. I co??Byłam w szoku!! Nie dość ze pięknie , czyściutko to pani doktor 100 razy lepsza od mojej której płaciłam 100 zł!!! Także przekonałam się na własnej skórze ze to nieprawda ze za dobra opieke lekarska trzeba zawsze płacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o paleniu
Oszczędna - tez tak chciałam zrobić :) Koleżanka mi poleciła prywatną placówkę z kontraktem z nfz, bardzo chwaliła. Więc poszłam, bez polecenia przez kogoś nie poszłabym. I co usłyszałam? Że na nfz mogę się zapisać na za półtora miesiąca, a za pieniądze to nawet i od razu :o Tak więc nie zapisałam się, bo musiałam wcześniej iść (recepty), więc znowu poszłam prywatnie do swojej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
o paleniu, To skoro wiesz juz jak dlugie są terminy to teraz już przepadło ale zapisz się na kolejną wizytę. Jeśli łykasz tabletki anty to pros zawsze o 2-3 opakowania dzięki temu bedziesz spokojnie mogła korzystać z ginekologa na nfz. Ja akurat byłam zrobic wtedy cytologię no i usg tak więc zaoszczędziłam więcej niż 100 zł A wczesniej poszlam z moja niewyleczoną infekcją,z która nie radziła sobie moja prywatna pani ginekolog. A nie poradziła sobie bo nie zrobiła mi wymazu bakteriologicvznego i rpzepisała leki które nie zadziałały. Dopiero ginekolog z NFZ uświadomiła mnie ze zeby wiedzieć jak leczyc trzeba zrobić ten wymaz. I teraz już mam spokoj. Takze jestem baaaardzo mile zaskoczona i szczesliwa bo sporo oszczędzam a mam lepszą opiekę lekarską za darmo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam ponownie, właśnie skończyłam porządki miałam jakieś natchnienie i jestem z siebie dumna, weekend może nadejść ;) w łazience znalazłam 3 napoczete szampony... A już mnie korcilo żeby kupić nowy w tym tyg... Jutro sie wezmę za remanent w kosmetykach kolorowych i zobaczymy co tam wynajde , mam pełno takich miejsc, jakichś koszykow, gdzie chowam zapasy i zapominam... A właśnie miałam sie pytać jaka paste kupujecie, mnie smakuje blendamed ale nie jest za tania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oszczędna, ja wychodzę z założenia, że lekarz tylko stomatolog prywatnie, reszta na nfz. ja mam fajna pania na recepcji u ginekologa, więc przychodzę i zazwyczaj wchodzę bez zapisywania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mnie sie nie udalo
nci zaoszczedzic jeszcze wieksze dlugi :( no ale jak jest sie w dlugach o i oszczedzanie nie pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rozrzutna
Cześć wszystkim :) moje dochody to 1500zł (jedna praca) i 500zł (druga praca). Natomiast moje wydatki to: mieszkanie 700zł. kredyt 360zł. internet 55 zl. tel.50 zł. bilet 90zł Pozostaje mi 745 zł. (nie liczyłam jedzenia) Wiem, że to spora suma, ale z racji tego, że moje pensje są w dwóch różnych terminach (jedna pierwszego każdego miesiąca, a druga pietnastego), "nie widzę" całej tej kwoty i bardzo szybko wydaję całość w ciągu miesiąca. Wiem też, że baaaaardzo źle się rządzę pieniążkami i nawet jeśli uda mi się jakimś cudem zaoszczędzić, to szybciutko wydaję na jakieś pierdoły :( Help me :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
CZeść dziewuchy:-) annorl1 masz rację że prywatny to tylko stomatolog! Warto miec swiadomość ze czasy się zmieniły i teraz bardzo często prywatne rpzychodnie oferują wizyty u lekarzy na NFZ. Chociaż powiem Ci ze byłam też raz u stomatologa na NFZ ale sciagnąc kamień i byłam zadowolona. Ale jesli chodzi o leczenie zębów to tylko mój zaufany prywatny stomatoog:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
rozrzutna a na co wydajesz? Rob sobie zapiski i wtedy zobaczysz gdzie będziesz w stanie zaoszczedzic. A ile wydajesz na jedzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×