Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość oszczędna kobita

Mój PLAN OSZCZĘDZANIA pieniędzy...Zaczynam od września!!

Polecane posty

ominęłam jedną stonkę jak czytałam wczesniej temacik, i zauważyłam że z setunia mamy coś wspólnego :) otórz my z mężem książki kupujemy nałogowo, tez zazwyczaj na allegro, bo taniej i od razu kilka jak się da, ale czasem jak jest cos fajnego to kupuje w księgarni, eboków tez nie lubię:) lubię mieć książkę w domu, w każdej chwili mozna do niej wrócić, komuś pozyczyć, no i książki tak ładnie wyglądają:) setunia a jaka tematyka książek u Ciebie dominuje? bo u nas fantasy i kulinaria i ziołolecznictwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena 1990
Hej Kobitki!! Widzę, że ... oszczędzamy:-)!!! U mnie na razie idzie wszystko w dobrym kierunku pomimo kosztownej wizyty u lekarza, ale tak na prawdę pochwalę się (mam nadzieję) na koniec miesiąca. Pomimo wszystkiego i co by nie było to skarbonka na "każde" 5 zł działa. Kanapki do pracy robię w domu (raz w tygodniu kupuje kilka bochenków chleba i mrożę w zamrażalniku, wędliny kupuję w Kauflandzie na stoisku prywatnym, gdzie pakują je próżniowo - jak nie latam za każdym razem do sklepu to nie kusi mnie wydawanie pieniędzy na duperele) i dziewczyny wcale nie kupuję wędlin gorszego gatunku, pozwalam sobie nawet na wędzonego łososia którego uwieeeelbiam z koperkiem. Takie 100 gr wystarcza mi na kanapki do pracy na 3 dni (chwilowo mieszkam sama). Tak zwykle to chodziłam do sklepiku w pracy gdzie zostawiałam 6 -7 zł dziennie za małe, niezdrowe śniadanie. Obiad gotuję na 2 dni. Doszłam do wniosku, że zmieniając nawyki wcale nie muszę korzystać z gorszych produktów, a i tak mogę oszczędzać. Ktoś pisał tutaj o proszku do prania. Dziewczyny w supermarketach są promocje na dobre proszki o dużej wadze. Ja umawiam się z koleżanką/koleżankami kupujemy i dzielimy się. sankatankaa - my tutaj nie przeginamy z oszczędzaniem, aby się umartwiać :-) tylko dzielimy się możliwościami po to aby każda z nas mogła wybrać coś dla siebie, przecież każda z nas ma inne możliwości. Moje ulubione KFC też w tym miesiącu zaliczyłam, ale tylko raz bo już wiem jak je zrobić w domu. Mogę podać "tajemniczy" przepis na pikantne kurczaki jeśli oczywiście będą chętni. Na pyszny kebab też się w tym miesiącu wybiorę a i tak myślę, że oszczędzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milena 1990 koniecznie podaj ten tajemniczy przepis na kurczaka. nigdy nie byłam w KFC bo u nas nie ma a i nie chodze w takie miejsca raczej, ale z przepisu chetnie skorzystam, bo uwielbiam pichcić i jeść dobre jedzonko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędzająca studentkaaa
hej, czy mogę nieśmiało się dołączyć? :) ja co prawda nie mam na głowie rachunków bo mieszkam z rodzicami ale wiecie co, mam średnio w miesiącu ok 400 zł dla siebie a tak naprawdę nigdy pieniędzy nie mam i nic nie kupuję konkretnego. Ja wiem, że przewalam wszystkie pieniądze na głupoty typu: kawa na uczelni (a mam termosik w domu :O), jedzenie na uczelni (a mogę brać z domu), wyjścia ze znajomymi (i nie kończą się na 1 piwie), kosmetyki których i tak nie użyję :( batoniki i inne duperelki gdy mi się nudzi na przystanku autobusowym mam migawkę a jeżdżę często prywatnym busem - 3 zł w jedną stronę to chyba moje grzechy główne :D ale postanowiłam się ogarnąć, bo to przerażające że niby mam pieniądze a nigdy nie mogę sobie nic kupić ;) z opłat stałych to mam tylko 30 zł na telefon (mix) i nie dokupuję w miesiącu wyższych nominałów kart. a no i muszę spłacić brata 150 zł postanowiłam tak: pieniądze które dostaję na konto 24 każdego miesiąca (100 zł) - odkładam na poczet punktów za studia - wiem ze bede musiała w styczniu zapłacić 550 zł więc od września nie ruszam tych z konta. w torbie noszę swoją butelkę z wodą z domu ;) w portfelu na każdy miesiąc 20 złotych na 'w razie jak autobus nie przyjedzie, jak trzeba skserować coś czy mam paść z głodu' na uczelnię biorę jedzonko z domu i kawę w termosie :D robię porządną listę zakupów kosmetycznych, przemyślaną i analizuję promocje w naturze & rossmannie nie wymagam cudów od balsamu itd. więc takie rzeczy to w biedronce mogę kupić :) kosmetyki 'zimowe' takie jak: krem do rąk neutrogena, balsam neutrogena, sztyft ochronny, krem do twarzy ochronny - czaję się na promocje i wtedy kupuję, nie w sezonie to są tańsze a jeść na półce nie woła ;) farby do włosów zamiast Garniera po 13-15 zł/sztuka (a potrzebuję 2) to Joanna za 6 zł/sztuka :) zamiast odżywki do włosów - nafta i olejek rycynowy :D ograniczam wyjścia ze znajomymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędzająca studentkaaa
aha, i najważniejsze :D to co mi zostaje na koniec miesiąca - siup! do skarbonki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten płyn nazywa się Agent Maxx jest w 1 litrowej butelce, jest gęsty, ja go używam do dokładnego mycia kibelka raz w tygodniu w sobote, starcza mi na ok. 2 czasem 2,5 tygodnia. używasz go tylko w sb i starcza Ci max na niecałe 3tyg?;o to moim zdaniem lepiej juz kupic domestos.............;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Annor ja przeważnie kupuje jakies obyczajowe, głównie takie dla kobiet ale nei jakies stricte słodkie romansidła;) i psychologiczn u mnei w empiku bywaja czasami przeceny o 70% kiedys nabyłam w ten spsób z 3 ksiązki po 9,9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sankatankaa setunia a niby jakei dobroczynne właściwości posiada kawa? zobacz sama:) * Kawa działa pobudzająco - zawarta w niej kofeina przyśpiesza akcje serca, na krótko podnosi ciśnienie krwi. Rozszerza naczynia krwionośne oskrzeli, dzięki czemu organizm jest lepiej dotleniony. Kofeina w mózgu, blokuje receptory przekazujące informacje o potrzebie snu - znika zmęczenie. Kawa poprawia krążenie mózgowe - zwiększa zdolność koncentracji. * Picie kawy zmniejsza ryzyko wystąpienia raka wątroby, wpływa na to zawarty w kawie kwas chlorogenowy. Kofeina chroni dodatkowo miąższ wątroby przed uszkodzeniem. * Kawa zawiera dużo przeciw nowotworowych utleniaczy, które są wchłaniane w odcinku jelita grubego grubego i pęcherza, zapobiegając niszczeniu jego ścian przez wolne rodniki. Kawa dzięki swojemu moczopędnemu działaniu, zmniejsza też ryzyko raka pęcherza wypłukuje z niego szkodliwe substancje, które są wydalane wraz z moczem. * Kawa ma działanie przeciw alergiczne, zmniejsza wydzielanie histaminy przez organizm. Kofeina zawarta w kawie zapobiega oraz zmniejsza skutki ataków alergii. * Regularne picie kawy redukuje ryzyko wystąpienia choroby Parkinsona. Picie kawy stymuluje naczynia krwionośne w mózgu, do komórek nerwowych dociera dzięki temu, więcej tlenu i substancji odżywczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
annorl1 Kurcze Kobieto miałaś rację z tym żelem z Biedronki!!!! On się niczym nie rózni od domestosu a kosztuje ponad 3 złote 1 litrowa butla!!!:-) Jest gęsty tak samo jak domestos, usuwa zabrudzenia jak doemstos....SUPER!!!!!!!! A wydawałam do tej pory ponad 10 zł na domestosy Dziewczyny polecam!!sama jestem w szoku bo myslalam ze nic nie dorówna domestosowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
A co do niektórych tu wypowiedzi o totalnym ograniczeniu wszytskich przyjemności to ja mówię "NIE!!!". Zycie nie polega na odmawianiu sobie wszytskiego. Trzeba tylko ograniczyć swoje wydatki w tej dziedzinie ale nie rezygnować z nich calkowicie. Tak jak pisze ja wydawałam kupe kasy na fast foody, teraz zaczełam się kontrolowac, ale nie mam zamiaru z nich zrezygnowac calkowicie.Z dobrego i jakosciowego jedzenia też nigdy nie zrezygnuję bo widomo ze ten co oszczedza na zdrowym jedzeniu ten wyda pozniej na leki. Ale co za problem oszczedzic na kosmetykach czy chemi gospodarczej czy niektorych produktach spozywczych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
Salchicha Ale ja dokładnie uważam tak jak TY. Trzeba oszczedzać ale nie popadać w jakieś skrajnosci. Nie uważam ,ze zaczełyśmy przeginac bo żadna z nas nie zrezygnowała ze swoich przyjemności i wcale nie mamy takiego zamiaru. Chodzi tylko o to zeby to wszytsko jakos kontrolowac, bo jesli tego nie robisz to nigdy kasy żadnej nie odłożysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
setunia: miało być na 2 czasem 2,5 miesiąca :) nie tygodnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oszczędna: ja ten żel kupuje już od jakichś 2 lat, tzn. od kiedy zrobili kilka kilometrów od mojej wioski biedronkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
setunia: a co do tej kawy, to nie wiedziałam że aż tyle ma dobroczynnych właściwości, ja kawy pic nie mogę nieastety nawet jak nieraz padam, bo po kawie dostaję palpitacji serca, mimo że mam bardzo niski ciśnienie, bo 50/90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejkaaaaaaaaaaasaaaaaaaaaaaaa
kochane jak tam wasze stany kont (oszczednosci w sume do tej pory)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Milena 1990
annorl1 Przepis jest ściągnięty z WIZZ w wersji oryginalnej:-) za co serdeczne dzięki autorce bo uwielbiam tego kurczaka zKFC i jest na polędwiczki drobiowe, ale ja robię tak również nieduże kawałki kurczaka. Ponieważ uwielbiam je z sosem barbecue to kupuję go w Lidlu - pojemnik 500g kosztuje 3,99 a ma ten sam smak co w KFC a tam malutkie pudełeczko kosztuje 1 zł albo 1,5 bo nie pamiętam. SKŁADNIKI: pierś kurczaka [2 szt.] (najlepiej duże piersi) mąka pszenna (do ciasta nalesnikowego) mleko (do ciasta nalesnikowego) jajka [1 szt.] (do ciasta nalesnikowego) sól (do ciasta nalesnikowego) pieprz cayenne [2 łyżeczki] papryka (przyprawa) [1 łyżeczka] (papryka słodka) bułka tarta [1 szklanka] płatki kukurydziane [2 szklanki] (ok. 2 szklanek rozdrobnionych płatkow...polecam klasyczne Corn flakes ;)) olej Sałatka Coleslaw: kapusta biała [0.25 główki] (1/4 glówki) marchew [2 szt.] (mała lub 1 duża) cebula [1 szt.] (spora) cukier puder [1 szczypta] sól [1 szczypta] pieprz czarny [2 szczypty] mleko (odrobina do sosu) majonez (kilka łyżek Polecam Dr. Helmans babuni lub Dekoracyjny) ocet winny [1 łyżeczka] sok z cytryny [0.5 łyżeczki] Opcje: Przygotowanie: Coś dla miłosników pikantnych polędwiczek KFC. Jest to domowa wersja chrupiących polędwiczek rozpływających się w ustach...przyznaję, że może troche pracochłonna, ale z pewnością nieco zdrowsza i tańsza niż prawdziwe KFC. A naprawdę PYSZNA! Polecam- czasem warto tak zgrzeszyć :D Najlepiej smakuje w wersji obiadowej z frytkami, pieczonymi ziemniaczkami i musowo wg mnie domową salatką Colesław. Polecam zacząć od salatki ponieważ ....najlepiej smakuje jak zrobiona poczeka na danie głowne 2-3h. A więc ..... SAŁATKA COLESLAW: Startą lub drobno posiekaną kapustę i marchewkę wsypać do sporej miski, dodać drobno posiekaną cebulę. Cukier puder wymieszać z solą, pieprzem, mlekiem, majonezem, octem, sokiem z cytryny do uzyskania jednolitej konsystencji. Sosem polać warzywa i bardzo dokładnie wymieszać. Odstawić do lodówki. KURCZAK a'la KFC: umyte, oczyszczone piersi, dzielimy pod kątem na pasy ...wg uznania...cieńsze, grubsze jak kto lubi ;) Byle nie za cieńko jak na kotlety, bo podczas panierowania będą się rozlatywały ;) poporcjowananą poledwicę gotujemy ok 20 min w osolonej wodzie... Zostawiamy do ostygnięcia...i trzymamy w wodzie do chwili panierowania....Dzięki temu kurczak jest wilgotny w środku... Z mąki, mleka,jajka i szczypty soli robimy gęste ciasto naleśnikowe, troszkę gęstsze niż do omletów. (celowo nie podaję dokładnie proporcji na ciasto ponieważ to zależy od ilości piersi ...i przyznaję że robięna oko) Do ciasta naleśnikowego dodajemy, sypką paprykę, pieprz cayenne! obowiązkowo ...dla lubiących PIEKŁO można dać więcej niż podałam ;) Ugotowane polędwiczki wyjmujemy z wody, lekko osuszamy i kolejno... obtaczamy w masie naleśnikowej...tego nazwijmy to "klucha" wkładamy do uprzednio wymieszanej bułki tartej z rozdrobnionymi płatkami i zasypujemy tak by się przykleiło....ładnie to idzie nie trzeba kombinować.....najlepiej obtaczać do o koła osi dłuższego boku polędwiczki ;) I na gorący rozgrzany olej.... Smażyć krótko ...tylko do zarumienienia panierki....bo kurczak jest już ugotowany więc długo nie trzeba.... Panierka jest pikantna i chrupiąca, kurczak w środku soczysty i wilgotny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
setunia: u mnie w domu teraz robi furorę "powieść o czasach ostatecznych" 12 pozycji książek każda po ok.250-300 stron to takie fantasy, cos jak apokalipsa z Biblii moje ulubione dzieła to P. Coelho ale najlepsze co do tej pory czytałam z fantasy to Cykl o Kyralii Trylogia Czarnego Maga 2001: Gildia magów 2002: Nowicjuszka 2003: Wielki mistrz 2009: Uczennica Maga (prequel Trylogii Czarnego Maga) Trylogia Zdrajcy (sequel Trylogii Czarnego Maga) 2010: Misja Ambasadora 2011: Łotr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milena 1990: dzięki za przepis, wypróbuję na pewno niedługo, może w niedzielę? mój mąż uwielbia kurczaka pod każdą postacia więc na pewno będzie zadowolony :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lurde sie napisałam Annor to dobrze ze wyjaśniłaś z tym płynem! tak to rozumiem!:) tez go często biorę i kostki spróbuj poszukac swoich kremów w internetowych aptekach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
Cześć dziewczyny!!:-) Proszę wypisujcie tutaj produkty tanie które nie odbiegaja jakością tym drogim. Teraz dopiero dzięki wam zdaje sobie sprawę jaki człowiek jest zamroczony reklamami ... szok!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oszczędna kobita
oszczędzająca studentka, zapraszamy w nasze skromne progi:-) Z tego co piszesz to te 400 zł to pieniądze które masz na swoje własne przyjamnosci?? Z tego własnie chcesz jeszcze zaoszczedzić??? Ja tyle równiez mam rpzeznaczone na swoje wydatki takze ciezko by mibylo z tego cos oszczedzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poradnik domowy2
Każda choroba jest skutkiem złamania Bożych zasad zdrowia. Tak, jak każde urządzenie powinno być obsługiwane zgodnie z instrukcją obsługi, tak i nasze ciała powinny być troskliwie ,,obsługiwane". Lej benzynę do silnika wysokoprężnego, a daleko nie zajedziesz. Pij szkodliwe napoje jak kawa, herbata, sztucznie słodzone soki, zamiast czystej wody, a twoje nerki szybko odmówią posłuszeństwa. Twój mózg będzie pracował jak uszkodzony komputer. Jedz mięso, a komórki nowotworowe będą się systematycznie rozwijać. Jedz nabiał, a dostaniesz osteoporozy, kamieni nerkowych i żółciowych, jedz słodycze, a twój organizm pozbawiony mikroelementów, będzie domagał się większych ilości pożywienia. Żyj w stresie i pracuj ponad miarę, a cały twój system zużyje się ponad miarę. Paweł pisze: Albowiem nikt nigdy ciała swego nie miał w nienawiści, ale je żywi i pielęgnuje, jak i Pomazaniec wspólnotę (Ef. 5.29) Ciała zostały nam dane nie po to, aby zaspokajać jego pożądliwości. Ciało ma być sługą ducha i jako dobry sługa, ma być utrzymywane w dobrym stanie. Żaden mądry człowiek nie niszczy świadomie swego samochodu czy innego urządzenia, gdyż chce, aby mu dobrze służyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poradnik domowy2 : "Pij szkodliwe napoje jak kawa, herbata, sztucznie słodzone soki, zamiast czystej wody, a twoje nerki szybko odmówią posłuszeństwa. Twój mózg będzie pracował jak uszkodzony komputer. Jedz mięso, a komórki nowotworowe będą się systematycznie rozwijać. Jedz nabiał, a dostaniesz osteoporozy, kamieni nerkowych i żółciowych, jedz słodycze, a twój organizm pozbawiony mikroelementów, będzie domagał się większych ilości pożywienia. Żyj w stresie i pracuj ponad miarę, a cały twój system zużyje się ponad miarę." popij sobie zamiast herbaty, wodę do śniadania. w okresie od jesieni, do wiosny, zamiast ciepłej herbaty z miodem czy sokiem na rozgrzanie sie po powrocie z pracy wypij sobie szklankę wody, na pewno to ci wyjdzie na zdrowie. nie jedz mięsa, jasne a taki facet jak przez cały dzień sie narobi, to myslisz że go ugościsz kluseczkami, czy innym wegetariańskim jedzonkiem i to mu wystarczy? nabiał i słodycze też są be... więc co niby według ciebie mozna jeść? same warzywka i owoce :) o,p przepraszam nic nie napisałaś o jajkach, więc jeszcze jajka :) tak w ogóle to temat jest o oszczędzaniu, no ale ty chyba oszczędzasz na jedzeniu i piciu :) my do takich skrajności się nie doprowadzamy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
no to dla mnie ten podklad matujący Lirene- jakością nieodbiegający od maxlift maxfactora.. makaron z biedronki- produkowany przez makarony polskie- 2 zł za opakowanie- ta sama jakośc co Boryna- za 6 zł . i ten sam producent... jogurty bakomy za 1 zł z biedrony- oszczednosc kolo 0,50 na sztuce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dusigrosz-ka też kupuję jogurty w biedronce wyprodujowane przez bakomę, ale zawsze biorę te większe, po 400 ml. dla mojego męża mały jogurt na raz jest za mały, a duzy w sam raz :) tez je sobie bardzo chwalimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lola _lola
O matko 1400zl??????? ja pieprze dziewczyno znajdz lepsza prace! 400zl zaoszczedzisz miesiecznie? smiech na sali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do makaronów, to kupuję zazwyczaj w auchan lubelle, albo Primo Gusto jak jest promocja, nieraz sa po 1.80-2,20 wtedy robie duzy zapas. mam dom, więc mam gdzie te zapasy na szczęscie trzymać :) a w biedronce to kupuje makaron rosołowy, pakowany w takich małych opakowaniach, bo mi najlepiej smakuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dusigrosz-ka
lubię chusteczki, platki kosmetyczne z biedrony, nawet podpaski tam kupuje - bo ich marka jest dla mnie akurat bardzo malo istotna. za to nie potrafię zaoszczedzic na dobrym kremie, toniku, kosmetykach do wlosow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lola-lola: ciekawe ile ty zarabiasz? niestety takie sa polskie realia że mało kto zarabia więcej niż minimalna, czyli ludzie w większości zarabiają, po 1000 złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dusigroszka: nie wiem jakich kosmetyków uzywasz do włosów, ale zamiast odżywki i maski proponuję jedwab, nie jest może za tani, bo mała buteleczka 10 ml. kosztuje ok 6 złotych ale starcza na bardzio długo, bo uzywa sie go dosłownie kroplę. jest gęsty i wydajny, po nim włosy są świetne. ja zawsze miałam problem z rozczesaniem włosów (długie włosy), aż raz fryzjerka poleciła mi jedwab, włosy się lekko rozczesuje po nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×