Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

PrzemierzamPolaLasy

Pytanie do Panów - instynkt tacierzyński

Polecane posty

'PPL, owszem faceci też mają takowy instynkt, zadowolona?' Nie, nie jestem zadowolona taką odpowiedzią:). Do tego to sama doszłam, beż męskiej pomocy. Chcę znać Twoje zdanie, co czujesz, jak czujesz i kiedy. Jeśli to zbyt osobiste, to nie musisz odpowiadać. Wtedy idź sobie pogadaj z Anetką;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaroslawe-84
precz z bękartami :classic_cool:🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość belerofront..
są i tacy, którzy chcą dziecka jeszcze przed poczęciem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość belerofront..
PPL, nie fikaj, bo bez przeciwnych wypowiedzi topik utraci koloryt :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli już to na zasadzie "fajnie byłoby mieć kiedyś syna/córkę, uczyłbym ją/go tego i tego". Ale na pewno nie tak jak kobiety, że marzą o fasolince, o maluszku dzidziuśku, o śpioszkach, płaczą na widok małych bucików, zaglądają w wózki, itd. Nie wydaje mi się też, żeby dla faceta brak dziecka był życiowa tragedią, tak jak czasami dla kobiet..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie słyszałam już o tym, że przyszły ojciec często nie jest w stanie wczuć się w rolę dopóty, dopóki nie zobaczy własnego dziecka na świecie i nie weźmie go na ręce:).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć. Napisze jak było u mnie. Do 19 roku życia brak partnerki i brak jakichkolwiek instynktów ojcowskich. Oczywiście zapotrzebowanie na seks duże. 19-23 lata, chodzenie, narzeczeństwo, brak potrzeby posiadania dziecka 23-27 lat, młode małżeństwo, początki potrzeby ojcostwa ale słabe, problemy materialne (mieszkanie, praca, samochód) odwlekały realne planowanie dziecka 27-32 lata, kiedy kupiliśmy mieszkanie pojawiła się realna i silna potrzeba posiadania potomstwa. Mieliśmy pewne problemy, gdybym nie one to pierwsza ciąża byłaby w wieku 27-28 lat. Teraz (mam 39 lat, córka 7.5 lat), chciałbym mieć drugie dziecko. Jak widać u mnie pojawił się instynkt przed 30-tką. Powiem wam jeszcze, że bardzo cieszę się że zostałem późno ojcem. Gdybym został w wieku 20-21 lat. Skończyłoby się tragedią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość belerofront..
to zależy od wrażliwości faceta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goody, dziękuję:). Tak mi się też wydawało:). Facet działa, gdy ma powody i konkrety. Chce np. grać z synem w piłkę albo nosić na rękach małą księżniczkę. Tak?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekJ > ale to co napisałeś, nie dowodzi wcale tego, że faceci mają takie instynkty, tylko że kiedyś uznają że "już czas", że "wypada". Wy zdecydowaliście sie na dziecko dopiero, gdy osiągnęliście stabilizację materialną, pewien próg finansowy. Musieliście osiągnąć coś jeszcze, coś dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość belerofront..
no widzisz PPL, udzielam się a ty mnie ignorujesz, anet wer ar you? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Jak widać u mnie pojawił się instynkt przed 30-tką" "instynkt" ci się nie "pojawił przed trzydziestką" tylko wtedy gdy miałeś odpowiednią pozycję i środki do zapewnienia dziecku i matce opieki. i na tym to wszystko tak naprawdę polega. dlatego właśnie jest taki nędzny przyrost naturalny. bo ludziom samym ciężko jest się utrzymać a co dopiero jeszcze dzieci. właśnie taki jest schemat w zachodniej cywilizacji: najpierw zdobycie odpowiedniej pozycji i środków do życia, a jak już jest dobra praca, mieszkanie itd to wtedy dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacek J, dzięki za cenną wypowiedź w temacie. Wczesne rodzicielstwo nie każdemu służy. Ja mam 27 lat i jeszcze nie jestem na to do końca gotowa, aczkolwiek przymierzam się:). Gdybym została już matką wcześniej, to pewnie nie byłoby za wesoło:(. Mam takie przekonanie, że aby wychowywać dziecko, trzeba najpierw uporać się z własnym życiem i z własnym bałaganem w głowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość belerofront..
i niestety ofer ma rację

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oczywiście gdy tej dobrej pracy nie ma albo gdy nie ma już odpowiedniego "partnera" to wtedy mamy "szczęśliwych singli" :D ludzie są dosyć prostymi stworzeniami i mają proste potrzeby. ich postępowanie jest logiczne i konsekwentne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@goody Czytaj ze zrozumieniem. Napisałem "poczułem". To znaczy wystąpiło u mnie potrzeba stworzenia nowego człowieka, wychowania go, pozostawienia światu ciągłości, kontynuacji, nowego życia, pełnej rodziny. Je wiem że może ty tego nie poczułeś, ale nie wciskaj mi w usta czegoś czego nie napisałem. Po drugie - jeśli patrzeć czysto pragmatycznie i materialistycznie ? Po co dziecko ? Koszty, nerwy, pieluchy, uwiązanie. Jak patrzysz na zimno, nielogiczne. Ale jak pojawi się potrzeba, to patrzysz dalej, w przyszłość i w odwieczny krąg życia. Np. wzięcie na ręce takiego małego własnego bobaska to czysta metafizyka. Narodziny, to był najcudowniejszy moment mojego życia. Po prostu płakałem ze szczęścia ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
27 lat? Dopiero skończyłaś studia i zaczęłaś pracę, dopiero startujesz w życiu jako osoba dorosła i już przymierzasz się do dziecka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fiku nie dane mi było Ciebie zobaczyć, ale faktycznie jak Cię czytam, to przygasam. PPL, jak się na mnie zdecydujesz nasze dzieci będą najlepsze, pomyśl tylko jak będzie mega kiedy nasze geny sie połaczą, musisz mu uledz, świat potrzebuje geniuszy, tylko nasz związek i z niego dzieci moga dać innym czego potrzebują :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
'no widzisz PPL, udzielam się a ty mnie ignorujesz, anet wer ar you?' Belerofront, nie będę Cię ignorować, jeśli wypowiesz się szczerze na temat:). Czy pragniesz być ojcem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość belerofront..
już nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziecko? dziecko nie może być szczęśliwe jak nie ma rodzeństwa, ja proponuję, powiedzmy 4 sztuki, 2 chłopców i 2 dziewcznki, wchodzisz w to? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość belerofront..
nie jestem i nie na chwilę, facet powinien być troszku tajemniczy czyż nie? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooo myli się Pani droga Aneto, jak PPL w to wejdzie to ja będę penetrował :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×