Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytająca mamaaaa

Dziecko nie chce swojego imienia...

Polecane posty

Gość takie macie bachory
wychowujcie swoje bachory to nikt z dziewczynki nazwanej oryginalnym imieniem nie będzie się śmiał. Moja córka to Naddy i nie było probolemu ani w przedszkolu ani teraz nie ma w szkole. Uwielbia swoje imię. Ma 10 lat jej każda lalka to Naddy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NIC DZIWNEGO!!!
NIE DZIWIĘ SIĘ ŻE DZIECI SIĘ WYŚMIEWAJĄ Z ORGINALNYCH IMION SKORO JAK WIDAĆ RODZICE ICH TAK UCZĄ !! NIE KAŻDY MUSI SIĘ NAZYWAĆ TAK JAK PODOBA SIĘ 99 % NASZEGO PROSTACKIEGO SPOŁECZEŃSTWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
autorko, dla ciebie ważniejsze jest zdrowie psychiczne twojego dziecka, czy urażenie jakiejś chorej dumy babki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wystarachana
Fajnie a jak masz na imię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fGHJHJJ
Przeciez takiego imienia nie zarejestuja w USC. To marne prowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żabunia...rosia
A ja mam dwie córy. Starsza ma na imie Xyryza, a młodsza Porsche. Nie było nigdy problemu, a widzę że ludzie zazdroszczą, dopytują jak to się pyta, pewnie im źle, że sami nie są orginalni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwna jesteś autorko
skoro dziecko się wstydzi swojego imienia i go nie lubi, dzieci się z niej śmieją...to najwyższy czas zacząć na córę wołać po jej drugim imieniu (chyba ma drugie imię i mam nadzieję że nie tak udziwnione jak pierwsze) na studiach miałam koleżankę na którą mówiliśmy Kamila, bo tak się przestawiała...a dopiero w "praniu" wyszło że tak naprawdę w metryce ma Dorota Kamila.... po prostu nei lubiła tego imienia, nawet wykładowcy przyzwyczaili się do tego że używała innego imienia niż to na indeksie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Mnie matka skrzywdziła imieniem, szkoła była dla mnie koszmarem" Też znam takie przypadki, więc to nie wymysł kafeterianek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fGHJHJJ
Xyryza to maść apteczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nooo właśnie
OMG ze co, no właśnie jedno 'oryginalne' imię drugiemu nie równe... A podany wyżej przykład niestety moim zdaniem nie będzie odbierane jako piękne i niespotykane (jakaś np Lilianna zawsze mi się podobało czy Konstancja) tylko dziwne i no jakies nie takie... PS. Zdradzisz z jakiego imienia zmieniłaś na Anastazja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żabunia...rosia
żadna maść, zazdrosna dziunio, to piękne orginalne imię, ty bys nie miała odwagi nazwać tak swoją córę, chociaż chciałabyś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nooo właśnie
"Mnie matka skrzywdziła imieniem, szkoła była dla mnie koszmarem" ja się przyznaję bez bicia że jestem tego przykładem :-/... przedstawiam się inaczej i każdy myśli że tak mam na imię, ale rodzi to wieeele nieporozumień....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała czarna czekolada
Dziewczyny, czy każda z was czytając ten topik na głos lub szeptem wymawia te imiona, by sprawdzić jak brzmią? :D Tyresa Kiara Xyryza ? :D bo ja tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dziwna jesteś autorko
oryginalne imię ? to tylko tak się wydaje wydumanym matkom które silą się na bycie "oryginalnymi" a w efekcie są żałosne nic tak nie odsłania ego rodziców jak właśnie cudaczne imiona, generalnie widzę analogię: im mniej wykształceni ludzie tym dziwaczniejsze imiona dla dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OMG ze co
Moja mama kocha Chopina i byłam Fryderyka. Na samo wspomnienie mi niedobrze. Ale wam powiem ze mam kolezanke Anie i wszyscy, nawet nauczyciele i wykladowcy, mowili na nią Marta bo wg nich Anna nie pasowalo. Jej mąż tuz przed slubem odkryl jej prawdziwe imie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi_29
A ja jestem zdania, że imię powinno się nam - rodzicom podobać, drugie też, a nie nadawać z dziada, pradziada. I wziąć też pod uwagę, czy nie jest "dziwaczne"; czy dziecka nie skrzywdzimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"generalnie widzę analogię: im mniej wykształceni ludzie tym dziwaczniejsze imiona dla dzieci" o właśnie, przypomniało mi się ze ja też :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie.. ja uważam, że imię jest dla dziecka, a nie dla ego rodziców...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Daiia
Na chuja wam takie imiona? Młodzi rodzice i ich pogoń za oryginalnością. Jestem załamana jak wy nazywacie dzieci, naprawde... Gdyby jeszcze brzmiały jakoś ładnie, mi takie "oryginalne" imionia kojarzą się z jakąś wioską gdzie co drugie dziecko ma na imie Denis a reszta Alex bo wieśniacy nie znają innych słów po angielsku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nooo właśnie
Fryderyka, cóż jako zaznajomiona z tematem przyznam że pewnie też bym chciała zmienić więc rozumiem. "generalnie widzę analogię: im mniej wykształceni ludzie tym dziwaczniejsze imiona dla dzieci" Ci wykształceni też dają dziwaczne tylko te staropolskie :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rodzice daja takie imiona która sie im podobaja a nie pomyśla o ich przyszłości. W szkole to przecież zabija ją śmiechem. Nie dziwie sie sama miałabym pretensje do rodziców. Nie którzy rodzice robią własnym dzieciom nieświadomie w taki sposób krzywde. Wiadomo "inne" imiona tzn. niecodzienne maja coś w sobie ale ja bym już bardziej dała tak na drugie. Zmieńcie jej to imie bo za niedługo psycholog to bd wasza codzienność. Niestety przez to imie może stać się pośmiewiskiem. Postaw sie na jej miejscu, a mówienie zeby sie nie przejmowała czy coś to na dłuższą mete sie tak nie pociągnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi_29
Znaczenie imienia tez jest ważne. I jego liczba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ggwegwe
Bo tak jest. Ludzie z podstawówki, którzy już wtedy byli z marginesu, jakaś patologia, często nie skończyli nic poza podstawówką mają teraz dzieci: Sandry, Jessiki, Brajany. Serio. A inteligentni mają dzieci o ładnych imionach, normalnych. Nawet jak niezbyt często spotykanych, to wciąż ładnych, np. Gabriela, Adrianna itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nooo właśnie
albo Stanisław czy Antonina, też przeginają tylko w inny sposób

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iuiuiuuamnd
nad tą Amelią to ty jeszcze pomyśl - imię wcale ładne nie jest, nawet powiedziałabym że jest brzydkie i okropne, a i jest określeniem pewnej choroby poczytaj sobie za to Arek bardzo ładnie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fGHJHJJ
Żabunia...Ty musisz mieć jakiś problem z psyche skoro podejrzewasz innych, że nie mieliby odwagi nazwac dziecko jak maść z apteki. To się nie nazywa odwaga, a skrajna głupota i kompleksy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×