Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytająca mamaaaa

Dziecko nie chce swojego imienia...

Polecane posty

Gość pytająca mamaaaa

Moja córka ma na imię Tyresa ponieważ jej obie babcie mają na imię Teresa...więc z mężem pomyśleliśmy że będzie to dla nich fajny prezent i nazwiemy córkę ich imieniem tylko trochę go zmodyfikujemy i wyszła nam Tyresa :D jest to słowiańskie imię... Córka obecnie ma 6lat idzie w tym roku do zerówki i niestety imię w tamtym roku chodziła do przedszkola i tam dzieci miały inne imiona(Weroniki,Kasie,Ole itp.) Córka każe od prawie roku mówić na siebie Ada usłyszała to imię u córki mojej koleżanki.... Gdy mówię na nią Tyresa to prawie płacze wpada w histerię... Jest mi głupio przed mamą i teściową bo one tak się cieszyły że wnuczka ma ich imię Jestem umówiona z psychologiem w następnym tygodniu nie wiem czy on coś pomoże ale mam nadzieję Czy spotkaliście się z takim przypadkiem?To trwa już rok wszyscy mówią na nią Ada żeby nie płakała...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najsztub też mówił
zmieńcie jej imię :O ambicja własna nie jest dostatecznym powodem do marnowania życia społecznego dziecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca mamaaaa
No jak zmienić? Za późno już. Poza tym nam wszystkim się to imię bardzo podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masz nauczke
nigdy nie dawaj dziecku imienia żeby zrobić przyjemnosc matce czy teściowej .... tylko wybierz imie fajne dla dziecka aż sie boje pomyślec co bys zrobiła jakby tesciowej było Genowefa albo Kazimiera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najsztub też mówił
normalnie. można zmienić imię na specjalny wniosek z dobrym uzasadnieniem. WAM się podoba, dziecku nie. innym dzieciom też nie. zacznij myśleć, kobieto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość masz nauczke
no i faktycznie imie Tyresa jest paskudne ... wcale sie dziecku nie dziwie .. ohyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytająca mamaaaa
Hmm...może...juz nasza cierpliwość się kończy więc pewnie nie długo weźmiemy się za zmianę ale musimy się dowiedzieć jak to się odbywa Strasznie przykro jest naszym mamom że córka tak nie doceniała ich imienia..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhgjgjfjtdf
ohydne imie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najgorsze to właśnie takie
Najgorsze co mogliście zrobić, to chcieć zrobić przyjemność babciom. A imię ... cóż, jak dla mnie fatalna kombinacja, już Teresa brzmi lepiej niż Tyresa. Ja rozumiem wszystko, ale nie wierzę, że nie było normalniejszych imion. Chcieliście dowartościować siebie, babcie, a dziecku zrobiliście "kuku". Moja kuzynka też oszalała, jest z facetem który jest mega ateistą , w nic nie wierzy, w sumie ona "chyba" jeszcze wierzy, ale poddała się jemu, urodziła syna i nadali mu piękne imię TRISTAN :-o zapewne na zonę poszukają mu Izoldy:-o porażkaaaaaa:-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ano Ni M Ka
Jeszcze nigdy nie słyszałam żeby z takiego powodu zmieniać imię rodzice je wybierają a dziecko powinno je polubić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najgorsze to właśnie takie
Jak już tak chcecie ciągle te babcie dowartościowywać, to nadajcie jej drugie imię, pierwsze takie jakie jej się podoba, czyli Ada, drugie pozostawcie to, które ma. I tak w życiu ludzie posługują się z reguły jednym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość będę kiedyś tesciową
jak to ich imienia????????? Ich imię to TERESA a nie TYRESA , jezooo jaki to wytwór? aż mi słownik w kafe to podkreslił, matko załamka, jak mozna tak bylo dziecko skrzywdzić Tyreska, Tyruś, Tyrenia, Tyran ????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adelka28
ja slyszalam ostatnio imie TYCJAN:P biedny 5 letni chlopczyk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matko, już wolałabym się nazywać Kunegunda. Jak w ogóle można aż tak skrzywdzić dziecko takim parszywym imieniem i jeszcze mieć do niego pretensje że wszyscy się z niego śmieją...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Najgorsze to właśnie takie
Widzisz, ty nie słyszałaś, ale trzeba myśleć raczej o tym, co pociągnie za sobą imię dla dziecka. Jeśli jest modyfikowane z jakiegoś oryginału i niespotykane, to trzeba się liczyć z tym, że inne dzieci będą dokuczały naszemu z powodu tej inności a to wpływa na psychikę i wiarę we własną wartość dorastającego dziecka. Na starcie przezywa , że ma idiotyczne imię, nie chce go, wypiera się. Dorośnie - sama zmieni. Więc lepiej niech rodzice coś z tym zrobią, zanim dzieciak całkiem się znerwicuje z powodu "prezentu" dla babć:-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pani Kitsune
Imię Tristran to bardzo znaczące imię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rt3t32t4t
dobrze że nie TIRESA bo by zdrabniali mówiąc.. Tira, Tirówa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja koleżanka przed porodem bardzo długo wybierała imię dla córki, bo nie lubi imion powszechnych czy też pospolitych jak była łaskawa powiedzieć. Poradziłam jej tylko jedno, żeby pamiętała, że to dziecko ma być przede wszystkim zadowolone z imienia, a ni ona. Na szczęście wzięła sobie te słowa do serca. Moja mama chciała mnie nazwać Cecylia, ale na szczęście miałam babcie, która wybiła jej to z głowy. Gdyby mama nazwała mnie Cecylia, już w dniu 18 urodzin byłabym w USC z wnioskiem o zmianę imienia. Bez żadnych sentymentów i żalów. Jak Wy nie zmienicie imienia dziecku, to samo to zrobi za 12 lat. I będzie miała do Was żal, bo skrzywdziliście je przez głupotę i nieposkromioną fantazję. Chcieliście oryginalnie, ja to rozumiem. ale niestety nie wyszło Wam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kokosanka 234
TYresa??? to juz ta Tereska lepiej by brzmialo, masakra, biedna mała... wolajcie na nia tak jak chce Ada , moze jej z czasem pzrejdzie, znam duzo osob ktore nie uzywaja swojego imienia prawdziwego tlyko wszysty ich znaja po imeiniu "wymyslonym" kolezance nawet na swiadectwie wpisywali to "wymyslone". ma na imie Maria a wolaja na nia Marusia, jedna znajoma jzu dorosla jest Marta a wszyscy znaja ja jako Kaska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość syn mojej kolezanki ma na
imie Orlando :-O ludzie nie mozecie dac dzieciom NORMALNYCH imion???????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja się wstrzymam przed
Tyresa :D Od tyrania. To już Teresa ładniej. Nie dziwię się, że dziecku się nie podoba. A co dopiero będzie jak dorośnie i zacznie aplikować do pracy? Przyszły pracodawca może stwierdzić, że jest niedbała bo nawet nie potrafi dobrze napisać swojego imienia w CV i pisze Tyresa, zamiast Teresa. To chociaż na Teresa jej zmieńcie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jhgjgjfjtdf
moj wujek nazywa się MArek a nawet jego wlasna matka mowi na niego Marcin :D i wszyscy inni. To na choooj mu bylo Merek???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turkusova..
rodzice świadomi dorośli ludzie i dali dziecku takie okropne imię a dziecko ma 6 lat i już wie że to beznadziejne imię.. tYresa o matko kochana jak to brzmi pewnie dzieci się z niej wyśmiewają skrzywdziliście dziecko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4543434
Moim zdaniem powinniście nie ulegać jej głupim zachciankom. Imię to pomysł rodziców, dziecko ma się dostosować. Jak jej się nie podoba, to niech zmieni jak bedzie dorosła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z takim imieniem to ona nie doczeka dorosłości... jak pójdzie do gimnazjum, dzieci ją zniszczą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość turkusova..
ale po co dziecko ma cierpieć nie mogli dać jej normalnego imienia teraz całe dzieciństwo będzie się wstydziła i kłamała jak ma na imię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Trochę racja
że to rodzice wybierają imię a jak dziecko ma zachcianki to niech zmieni jak dorośnie... Ale dotyczy to normalnych uznawanych w społeczenstwie imion. ja uważam że strasznie skrzywdziliście dziecko, wiem to po sobie jaki ma to wpływ na psychikę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×