Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

CZERWONA FASOLA

Alimenty - proszę o pomoc!!!!!

Polecane posty

Gość kavita evita
21:08 ... gdy on zarabia 100 000 zł, to ile powinien płacić alimentów na dziecko ? Dobrze by tak mieć takiego rodzica. A ile musiałby na mnie płacić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też szukam pomocy
A ja zapytam, może ktoś będzie orientował się jak to jest. Z moim byłym chłopakiem mam dziecko, ale z nim już nie jestem, mieszkam z rodzicami którzy dość dobrze zarabiają. Ja studiuję i dodatkowo pracuję w wolnym czasie, a mój były nigdzie nie pracuje, mieszka z rodzicami, którzy go utrzymują, wiem, że mają dość ciężko, czy w związku z tym jest sens występowania do sądu o alimenty, bo może się skończyć tak, że sąd nic nie przyzna ze względu na to że mój były ma ciężką sytuację, bo ponoć ma problem ze znalezieniem pracy, a ja już nie chcę ciągle prosić rodziców o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Z Zniecierpliwiony
To jest kolejny argument za likwidacją instytucji alimentów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość araa
W takim przypadku powinnaś wystąpiś do sądu. W Polsce niestety jeszcze w zakresie alimentów jest wolna amerykanka. Porządne Państwo Prawa powinno samo ci wypłacić alimenty wg tabeli, a następnie Państwo powinno ścigać zobowiązanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kameeleon
tiaaa Państwo powinno ci wypłacać, na ten tychmiast, z urzędu, stawkę ustaloną raz przez Sejm, potem sciągać od osoby zobowiązanej, tak od kobiety, jak i od mężczyzny. Tylko byłby kłopot z bezrobotnymi prawnikami, ale to już inna bajka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wielmożna Pani.
Prawnicy straciliby pracę, mniej byłoby cyrków w sądach, ale na pewno urzędnicy zaczęliby mnożyć w Polsce nowe stanowiska do prowadzenia spraw związanych z przyznawaniem alimentów. A może to byłoby lepsze od obecnych cyrków na salach sądowych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pierdzielisz
wielmożna czerwona, Prawnicy straciliby pracę, mniej byłoby cyrków w sądach, chyba śnisz ? Prawnicy są wszędzie - nawet w sejmie i sobie poradzą. Pracy nie stracą i takich jak ty udupią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie przesadzaj pierdzielisz
nikogo nie udupią. A alimenty były , są i będą. Tego nie zmienisz !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kameeleon
Czytając te różne spory dochodzę do wniosku, że Zniecierpliwiony miał rację: Należy zlikfidować instytucję alimentów. (A tej wielmożnej nie czytajcie i jej nie odpowiadajcie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli chcesz szybko i sprawnie ściągnąc alimenty, to najlepiej zgloś sie do komornika. Ja w tym zakreie korzystalam z usług http://www.tarnow-komornik.pl/ , świetny fachowiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×