Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ...happyMymmy...

Majóweczki 2011

Polecane posty

Gość anastazja8710
jest ktoras? moja malutka spi od ponad 2 godzin ale cos sie zaczyna krecivc :( musze wam sie pochwalic ze moja mala jak zasnie po 20 to spi do 4 rano wczoraj pobila sama siebie 5.20 ale troche sie martwie bo jescze 2 tyg temu potrafila mi zjesc po 150ml teraz 130 a nawet mniej i rzadziej co miesiac przybierala na wadze 1kg teraz raptem 0.5kg. :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny. Ja już wróciłam ze szkoły, obiad się gotuje, jedno dziecię się bawi a drugie piszczy przy karuzelce, więc mam chwilkę. Helenka to moje drugie dziecko, starsza Zosia ma 6 lat. Czuję się bardziej doświadczona, więc nie ma już takiej paniki jak przy pierwszym ;-) Ogólnie mała jest dość spokojna, rzadko ma humorki ale też się zdarzają. Karmię ją tylko piersią, nic innego nie podaje. Ładnie przybiera ok. 1 kg na miesiąc. W nocy budzi mi się niestety 2-3 razy na jedzonko. Ale potem ładnie zasypia. Dziewczyny nauczyłam ją zasypiać w swoim łóżeczku, w swoim pokoju. starszą córkę pezez rok musiałam lulać na rękach żeby zasnęła, czasami trwało to dość długo, więc teraz jestem szczęśliwa.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tej zgagi to u mnie się sprawdziło. Obie moje miały bujne czupryny, a ja straszną zgagę w ciąży. ;-) Ja też mam macieżyński do połowy października, potem biorę zaległy urlop i rok wychowawczego. Choć szczerze mówiąc szef się nie określił czy mogę wrócić. Konczę dziewczyny bo mała marudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anastazja8710
mnie niestety moj zakład pracy ukochal umowa do dnia porodu... macierzynski mi sie konczy za miesaic potem przez 3 miesace chce kuronia dostawc a na poczatku roku do pracy mala z tesciowa... :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anastazja u mnie jest ten problem, że nie mam z kim małej zostawić... Teściowa pracuje, mama też, a opiekunka jakoś mi się nie kalkuluje. Mama za rok idzie na emeryturę to wtedy może posiedzi z małą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anastazja8710
moja tesciowa pojdzie na ta pomostowke ale dopiero od nowego roku, tak chcialam byc z mala w domu przez pierwsz rok jej zycia ale niestety trzeba isc do pracy... :(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zjechalismy bo strasznie tesknilismy za Polska. Poza tym ja na studia dojezdzalam do PL co 2 tygodnie, a raczej wiecej bylam w Polsce i do meza dojezdzalam a wiadomo jak to jest na odleglosc.. Kupilismy w PL mieszkanie i chcielismy sprobowac tutaj. Tylko ze jestesmy tu juz rok a M. nadal nie pracuje.. Michalinka spi juz z dwie godziny, ale juz cos kwiczy.. w ogole dzisiaj taki senny dzien, ciekawe jak mi w nocy bedzie spala ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anastazja8710
mama michaliny moja spala 4 h az sie boje ze nie bedzie spac w nocy bo raz nam juz tak zrobila obudzila sie o 12 w nocy i do 3 nie chciala spac z m tak ja tam probowalismy ululac a ona nic tylko sie smiala :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja Helenka pospała przed chwilą może 10 min.;-) Też ma dni,że śpi 3-4 godz. naraz, a późnie wieczorem w łóżeczku uśmiech od ucha do ucha zamiast spanko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
edzia myslałam ze moja tylko tak zasypia, u nas suszarka chodzi non stop maz sie smieje ze sie niedługo spalimy, bo w nocy jak sie kreci to właczam suszare i natychmiast sie uspokaja. ja spie z nia w jednym łózku, w dzien mała spi w swoim łozeczku.jak zaszłam w ciaze to mowilam ze juz 2 dziecka nie wezme do nas do łózka a teraz nie wyobrazam sobie bez niej spac, synio spał b. długo z nami Kalina wazy 6500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie, ze nas coraz wiecej:) ja na poczatku roku zaczne poszukiwania niani , strasznie trudno znalezc dobra nianke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anastazja8710
moja tez wazy 6500 przy urodzeniu 3120 :) ale jak juz napisalam ostatnio moało przybiera :(:( teraz lezy na brzuszku i popłakuje no ale musi bo słabo głowke podnosi a ciezko mi zniesc ten płacz :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalinka dopiero wstała, spala 4h, az sie boje nocy !! zjadla, teraz czekam az jej sie odbije i idziemy na spacerek Misia urodzila sie z waga 3,990 , a w piatek miala 7,200 . teraz nie wiem bo wazymy co piatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ile dluga to nie wiem bo u nas w przychodni nie mierza do 5 miesiaca conajmniej ze wzgledu na biodero. Hmm chyba sami ja zmierzymy bo jestem ciekawa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamo Michalinki a ile ma Twoja córeczka? Duża dziewczynka. Moja też miała 3990 i teraz waży 6,700, a ma 3 miesiące i 5 dni. :-). Muszę się Wam pochwalić, że Helenka dziś pierwszy raz przekręciła się z plecków na brzuszek. Juuhuu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was majóweczki! Ja podobnie jak część z Was podczytywałam forum, które wczoraj przestało istnieć. W prawdzie się tam nie udzielałam, ale było to dla mnie cenne źródło informacji;) No cóż, więc fajnie by było, gdybyście mnie przyjęły do swego grona i razem stworzyły byśmy coś fajnego, co być może pomoże obecnym i przyszłym mamusiom;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już wróciłam od mamy. Mały strasznie marudzi. Zostaje zaraz z nim sama bo mąż idzie do pracy. Jak go uśpie to wpadne jeszcze :) Witam nową mamusię :) i prośba do tych co są na pomarańczowo, zaczernijcie sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...happyMymmy...
Witam serdecznie wszystkie "nowe" mamcie :-) Bardzo fajnie ,że jest nas coraz więcej . Ciężko jeszcze mi pisac bezpośrednio po nickach , bo nie pamiętam co która pisała :-) Mama Michasi jak spacer się udał? Mała już śpi ? U nas pogoda taka nijaka , chłodno , pochmurno i deszczowo ,więc spaceru jako takiego nie było . Chwilkę na ogrodzie pospacerowałam , no ale deszcz nas pogonił :-( Teraz Młoda już śpi ,ale nie wiem jak długo ,bo coś taka niespokojna . Powtórzyła nam się znów sytuacja z wczoraj,że strasznie płakała . Kurde nie wiem o co chodzi , bo to napewno nie kolka i 99% ,że nic ją nie boli. Sama już nie wiem.. Może zęby bo ma mega opuchniętne dziąsełka . Tak poza tym radosna . Czekam teraz na Top Model i spac , bo zmęczona jestem . Ktoś pytał o pampki jakie uzywamy - my tylko i wyłącznie pampersy activ baby , bo po innych zaraz pupcia odparzona . Kiedyś zmieniłam tylko na pampersy new baby z tą wkładką jakby plastr miodu i nie posłużyły nam . Nie będę już cudowac :-) Chusteczki też Pampers Sensitiv , bo np. po Pampers Play już pupa czerwona . Ale tak to jest z wrażliwcami chyba :-) Ogólnie jak się urodzila ,to miała takie łuszczące się płaty skóry , które występują po przenoszeniu ciąży ( a moja jest dzień przed terminem urodzona ) . Od zawsze kąpiemy w Oilatum , a potem ciałko pudruje Alantankiem i tyle , bo nic innego nie służy . A do pupci zwykly linomag i rewela ! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anastazja8710
no moj skarb spi od pol gogziny :) czekam na m wraca o 22 wiec wolne. jak zwykle na noc wypila raptem 110. chyba zaczyna mi zabkowac bo wszystko pcha do buzki i himeruje... a i ja witam nowa mausie napisz cos o sobie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Majóweczki, mam na imię Agata, mam 31 lat i miałam być majową mamusią- termin 3 maja, ale moja córcia urodziła się 29 kwietnia z wagą 3100 i 52 cm długosci. Chętnie do Was dołączę, jeśli pozwolicie i mam nadzieję, że wspólnymi siłami uda się nam stworzyć fajne i pomocne forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anastazja8710
my uzywamy dada z biedronki i jest dobrze a chusteczki huggies bardzo fajne inne albo słabo nawilzone albo za suche:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anastazja8710
jejku ile nas sie tu zbiera :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...happyMymmy...
Agata , witaaj ! Pisałyście o zgadze i włosach hehe psińco :-) Miałam zgage ,ze w nocy spac nie szło , a szału z włosami nie ma :-) tym bardziej teraz jak się jej wycierają . Jak miło po całym dniu usiąsc i chwilkę odetchnąc ;-) Aa i ja nie pracuje ,więc nie mam rozsterek :-) Jeżeli chodzi o usypianie ,to my na rączkach bujamy , a potem przekladamy do kolyski , a jak idziemy spac , to biore ją do łóżeczka na górze. Śpi obok nas. Jak karmiłam piersią ,to prawie zawsze po 1-wszym karmieniu lądowała u nas i tak do rana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalina spi juz po 19 padła, maz ja uspił na raczkach oczywiscie i nie chciała cycka to pewnie zaraz bede leciala ja podkarmic ja jakas dzisiaj przymulona jestem, głowa mnie boli tez czekam na Top Model- moze nie usne my uzywamy pampersów białych i chusteczek tez Pampers albo Nivea( pieknie pachnał) jutro troche dłuzej moze da pospac niunia, mlody ma na 10 do szkoły dopiero

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anastazja8710
moja nie ma problemow z zasypianiem w lozku o dziwo tylko po 7 jak sie znow budzi to wtedy chce do nas i nam nawija :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o chusteczki to używamy zwykłe pampers baby fresh, a pieluchy happy z belli chociaż wiem, ze wiele mam ich nie lubi, ale mi się wydaje,że przez to że są szersze i sztywniejsze to są lepsze dla niuni bioderek, czasem też korzystamy z dada biedronkowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×