Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anusiadanusia

żywienie optymalne najszybiej leczy otyłosc?

Polecane posty

Gosienka a co malowałas? mnie w najbliższym czasie remonty nie czekają tylko wymiana mebli w pokoju -sa już zamówione . pogoda fajna bo 22stopnie a taką temperaturke lubie najbardziej:) na obiadek był gulasz wieprzowy,ziemniaczek i sałata ze smietaną. pora na kawusie i gorzką czekoladke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu, ściany malowałam . Fajnie wyszły. Waga znowu ruszyła w dół. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie o przekroczenie mam
jak odczuwacie przekroczenie węgli i zjedzenie czegoś niedozwolonego? chcę poznać skutki odstępstw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej..... Od dentysty wróciłam....wymieniona plomby była....p.lekarz stwierdził,ze stara jakos zsiniała....a tak reszta uzebienia bez zmian ,czyli OK. Anusia,u mnie dzisiaj Twój wczorajszy obiad jest...:D :D Pozdrwiem optymalnie Pa🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie znowu rozbolała głowa :( przez całą noc i jeszcze trochę dzisiaj rano, wczoraj "zaszalałam" jedząc lody i batonika , jakieś ciastko i kawał pizzy, byłam na wyjeździe :( zrobiłam znowu małe odstępstwo i sobie pocierpiałam :( miał ktoś podobnie z tymi węglowodanami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mały ludku...to nie małe szaleństwo było...lody,baton..pizza...toż to bomba węglowodanowa !!!!!!:D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaaaa....o ciachu jeszcze zapomniałam....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnien mały leśny ludek
czy kogoś od nadmiaru węgli rozbolała głowa jak mnie? wiem nie było to mądre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :) Ktoś również wcześniej pytał Ludku o przekroczenie węgli, jakie są skutki. Nie jestem pewna jakie są skutki długoterminowego przekraczania węgli, myślę, że bardzo niedobre, gdyż w taki sposób wracamy z powrotem do żywienia tzw. korytkowego, a ponieważ spożywamy przy tym również dużo tłuszczu, miażdżyca, nadciśnienie i inne choroby mogą postępować galopująco. Podobnie waga - rośnie gwałtownie do góry. Natomiast sporadyczne (jednodniowe) przekroczenie węgli objawia się właśnie przede wszystkim silnymi migrenami. Koszmarnymi wręcz. :O Za błędy zawsze się płaci. Miłego tygodnia pa 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. pozdrawiam. jestem jeszcze w pracy. ja cierpialam przez 10lat z powodu migren ktore byly wlasnie efekten nadmiaru wegli i to niekoniecznie w postaci slodyczy(jeden lekarz tylko potwierdzil moje przypuszczenia,szukalam sama przyczyny bo lekarze mowili ze to taka uroda) obecnie jak przesadze bardzo to tez dostane ataku migreny a jak mniej to jestem taka otumaniona i kiepsko sie czuje jak przy zatruciu. trzeba jesc odpowiednia ilosc tluszczu to wtedy juz nie ciagnie do wegielkow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam własnia zajadam obiadek, schabowego i fasolke z masełkiem:) a co u Was moi kochani? pogoda sie poprawiła,słoneczko słonko swieci i temp fajna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, mój syn schudł 5 kg. Jest przeszczęśliwy. Codziennie podziwia się w lustrze :) Aniu, na fasolkę z masełkiem narobiłaś mi smaka. Ja na obiad miałam karkówkę i surówkę z rzodkiewką i szczypiorkiem. Jutro będzie barszczyk. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej... Gosia,ale fajnie...co?.:D...cieszę się razem z wami ze spadku wagi.. Pierogów z mięsem(+boczuś)nalepiłem .... Miłej środy..... pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Gosiu a syn też stał sie 100% optymalnym? ja dopiero wróciłam z pracy. na obiadek zhjadłam 2łyżki kaszy gryczanej z gulaszem. teraz poprawie pasztetową:) Wolke robisz smaka tymi pierogami.ja narazie nie mam czasu na lepienie .może w sobote lub niedziele sie pobawie:) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Syn nie odstawił chleba, ale znacznie ograniczył. Nie liczy proporcji. Na śniadanie je kanapki lub jajecznicę. Na obiad je to co mu podaję, czyli optymalnie, więc po południu nie podjada. Na kolację zjada najczęściej warzywka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey Gosia dużo daje ograniczenie chlebka w diecie,widzisz to po synu:) wpadłam na chwile do domku zjesc zupke pomidorową na kosciach,skórkach,smietanie ,masle i żółtkami no i wracam do pracy. na kolacje zjem kaszanke trzymajcie sie. zaglądajcie czesciej. jak jestem w pracy zagladam tutaj ale pisanie z telefonu trwa strasznie długo. Pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej...sernik optymalny tym razem upiekłam. Proporcje w 100g B-11,30 t-30.32,w-8.56 Studzi sie jeszcze w piekarniku....póżniej napisze jak smakował:D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry nareszcie mam chwile na poczytanie Wolke jak sernik smakował? prosze o zdjecie:) w Katowicach dzisiaj rano było tylko +5 stopni,teraz jest 11 i pada deszczyk. zrobiłam nalesniki z serem-beda na sniadanko:) dzisiaj była rybka,ziemniaczek i surówka z kiszonej kapustki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Przyjmujecie do swojego grona nowicjuszy? Właśnie przeczytałam " Żywienie optymalne" i chciałabym spróbować. Czarną magią jednak są dla mnie kompozycje posiłków 1/2,5/0,5. W książce są przykładowe jadłospisy, ale niestety nie wszystko jestem w stanie zjeść.. Czy są jakieś strony, gdzie jest ich więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Koleżanka żywi się w ten sposób od kilku lat. Przyniosła tę książkę do pracy. Głównym celem, jaki sobie postawiłam, to oczywiście utrata wagi, ale gdybym faktycznie jeszcze dzięki temu mogła się lepiej poczuć, byłoby super. Wadą w moim przypadku jest to, że nie bardzo lubię tłuste jedzenie. Ale może uda mi się przyzwyczaić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry🖐️ Też odważę się dziś napisać po raz pierwszy. Mieszkam prawie na Śląsku czyli w centrum optymalnych, mam swoje lata:Dale się tym nie przejmuję i wszystko by było ok gdyby nie nadwaga, po prostu ciężko mi się poruszać😡 Do tej pory korzystałam z porad mojej kumpeli W❤️. no ale waga magicznie stoi w miejscu (+/- 75). Zrobiłam jednodniową całkowitą głodówkę i też nic:O Co może być tego przyczyną? Zapomniałam dodać, że optymalnie żywię się od pierwszego maja. Początkowo liczyłam jedzenie na łyżki, ale doszłam do wniosku, że to może niedokładne i temu nie spadam z wagi. Kupiłam wagę kuchenną i efektu nie widzę. Korzystam oczywiście z kalkulatora - wg tego jem mniej więcej dobrze, różnice są gramowe więc chyba nie ma to znaczenia? Ratunku😭 Pozdrawiam wszystkich optymalnych serdecznie i liczę na jakąś radę👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pączuś,wczoraj rozmawiałam z Pania ,która mi powiedziała.ze u niej dopiero po dwóch tygodniach waga ruszyła w dół....i to dość ostro. Też załamana była,jadła prawidłowo...wszystkie produkty wazyła i przeliczała bardzo dokładnie...moze ty tez tak masz? Poczekamy na Anusię ...moze ona spyta Pani Wandy Mnie w ubiegłym tygodniu znowu 1 kg ubyło.... MM jest juz o 15 kg mniej:D....zacznij mierzyć swoje obwody...czasami waga stoi A nową dziurke w pasku nową dorobic trzeba.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha....bo zapomniałam..Jak u Ciebie z wypróżnieniem...nie masz zaparć? Na początku takie się zdarzaja...organizm musi się przestawic.... Ja nie miałam z tym problemów...ale MM pił na poczatku herbatke ziołowa...obecnie wsio się unormowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wolke, z jakiego przepisu robiłaś sernik? Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia ...wzorowałam się na przepisie z netu.......nazywa się to : sernik delikatny....ja dodałam mniej cukru...ale za to wsypałam rodzynki...no i dodalam jeden budyń waniliowy ,dla tego u mnie więcej węgli jest niż w orginale. Sernik delikatny(przepis orginlany) 500g twarogu 270g masła 160gjaj całych(około3 st) 160g żółtek(około10 st) 40gcukru Upiekłam z podwójnej porcji....pokroiłam i zamroziłam W100g: b-15.04. T-37.34 w-6.84 1:2.5:0.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×