Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anusiadanusia

żywienie optymalne najszybiej leczy otyłosc?

Polecane posty

Sorry..to jeszcze raz ja;) Anusiadanusia, ile ciasta zrobiłaś? Na fotce duzo pierogów Ci wyszło....moze i ja wiecej zrobie i zamrożę... Mo juz nie marudzę... Pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To było ok 1- 2 mce w tamtym roku więc co mogę powiedzieć ,że się lepiej wysypiałam ;) moja ciocia była na tej diecie kilka lat i czuła się dobrze ale wiadomo jak bywa ciężko utrzymać , mnóstwo różnych pokus nawet jak jesteś w odwiedzinach to też. Np nie spróbujesz ciasta gospodyni "przecież 2 kawałki ci nie zaszkodzą" albo " co się będziesz odchudzać? po co ci dieta? dobrze wyglądasz(tak szczególnie z nadwagą 15 kg prawda?)", juz nawet miałam mysli ,żeby się całkowicie od nieoptymalnych izolować i tak o to przestałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w przepisie wychodzoi ok25szt ja robie inne ciasto dałam 500g maki,100g masła,150g zółtek,troche wody(ok szklanki) wyszło ok 1kg w 100g b7 t13,6 w 37 wycinam kółeczka sreniej wielkosci-jedno kółeczko ma ok 6g,czyli ze100g ciasta bedzie ok 16 pierozków a z całej porcji 160. ja nie bede miała co zamrazac bo jak zwykle rozdam rodzinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miś polarny,ja wsziędzie chodzę z butelką śmietanki i sobie dolewam z uśmiechem do kawki.. Ciastek w gosciach odmawiam...skubnę troszke wedlinki...jakies jajeczko,wypiję lampke winka wytrawnego....lub kieliszek czystej.... Nam razniej,bo optymalni jesteśmy razem z mężem.....silną wole miec trzeba... Znajomi ,czy rodzina na początku pomarudzą....a potem przywykną i już. Ja w torebce noszę tabliczke gorzkiej czekolady i jak mnie z tymi słodyczami naciskają. to ją wyjmuję mówiac,ze ja moge tylko taką...łamię na kawałki ,kładę na stół obok innych słodkosci... I wiecie co czekolada znika w tempie ekspresowym...kazdy se spróbuje....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysle o zo
Wiec oficjalnie zaczne w sobote, bedzimey mieli wystarczajaco czasu przez weekend zeby cos pysznegp ugotowac, planujemy zalozyc zeszyti wszystko skrupulatnie notowac. Chyba dzis dostalam dosc wyrazny 'znak', ze trzeba zmienic sposob zywienia- tak sie strulam wczoraj koktajlami mlecznymi ze dzis praktycznie caly dzien przesiedzialam na zmiane w toalecie i lozku:( koniec, od soboty optymalni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzeba sie zaopatrzyc w jaja,masło,smietane,boczek. na sniadanie najlepsza jajecznica a do niej kawa ze smiet 30%. bardzo sycące. dobrze na początek upiec jeden z chlebów optymalnych/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlatego w niektórych kregach sie nie przyznajemy. wez przykład z wolke.wybieraj zawsze to co sie dla optymalnych nadaje,a jesli nic takiego nie ma najlepiej mówic ze jest sie dopiero po posiłku i nie ma sie ochoty na nic. ja na codzien mam kontakt z ogromnymi ilosciami słodkosci i uwierz nie rusza mnie to wcale,wole kawe ze smietanką. dasz rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Macie już pomysły na potrawy świąteczne? Zakupiłam dzisiaj ksylitol. Droga sprawa, ale czego się nie robi dla zdrowia. Będzie jak znalazł do wypieków. Aniu, pierogi wyglądają obłędnie. Napisz jeszcze ile zrobiłaś farszu na podaną przez Ciebie ilość ciasta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie anusiudanisiu..napisz ile czego w farszu jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OMG Aniu kocham pierogi!!! Ale ja już w tym miesiącu wyczerpałam limit mąki. Zrobiłam pączki dla męża i sama się skusiłam na nie, a kilka dni później ciasto z tego przepisu http://mojewypieki.blox.pl/2012/03/Ciasto-ucierane-z-owocami-i-kruszonka-najlepsze.html (z mandarynkami, zmniejszyłam oczywiście ilość cukru niemal do 1/4) i też zeżarłam kilka kawałków :( Jestem nieobliczalna jeśli chodzi o łakocie :P Waga leży i kwiczy. Dobrze, że na razie nie przytyłam. :O O Świętach nie myślę. Zrobię sernik na zimno kawowy z książki kucharskiej doktora i może torcik, który już raz zrobiłam i podałam do niego link kilka stron wcześniej (ten z masłem orzechowym). Upiekę jakieś mięso, zrobię galaretę i oczywiście faszerowane jajka. To wszystko. Pozdrawiam Was serdecznie :) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie słodycze wcale nie ruszają. Nawet na kawałek ciasta się nie skuszę, za co teściowa brzydko na mnie zawsze patrzy. Na talerzu staram się mieć jakieś jedzonko, żeby nikt nie marudził, że nie jem. A jak zjem małego kotleta, nawet w nieoptymalnej panierce to i tak ilość węgli jest w normie (licząc na oko). To tak a'propos przyjęć i imprez. Mam problem z mąką, bo nawet bardzo małe ilości (np. w naleśnikach) powodują u mnie silny ból głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fojanka
hej, hej :-) nie odzywalam sie, bo mam szkolenia, czasu brak ;-) ale! dzisiaj zrobilam sobie lody: smietanka, zoltka, mascarpone i starta czarna czekolada z orzechami :-) jej, jakie to dobre!!!! :-) mam pomysly na rozne uroizmaicenia: truskawki, orzechy wloskie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry na farsz do ok 80szt pierogów dałam 600g pełnotłustego sera(klimeko) 480g ziemniaków 48g smalcu i 225g cebuli czyli na całosc ciasta farsz razy 2 lubi inny . ja zrobiłam jeszcze z kapustą i pieczarkami. Te swieta sa krótkie,wiec nie bedzie szalenstw,bo jak jaja w roli głównej to zbyt wiele innych rzeczy już sie zjesc nie da a gosci sie nie spodziewam. Mariola robiąc takie smakołyki trzeba spróbowac:)odrobine. Gosiu mozesz zrobic je bez mąki-pózniej podam przepis z ksiazki dr. lody można robic na kilka sposobów,latem bedą super optymalnym smakołykiem. zmykam do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tego farszu do ruskich wyszło 1,2kg w całej porcji było b72 t 130 w 140 w 100g b 6 t 10,8 w 11,7 a srednio w jednym pierożku b 1 t1,8 w 2 oczywisie pirożki polane były tłuszczykiem-słoninką wedzoną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nalesniki jajeczno smietankowe przepis 73 kk dr Kwasniewskiego do miski wbic 12 jajek(54dag)wlac 1/3szkl smietanki(tdag)i razem mocno roztrzepac. smażyc na smalcu (6dag)dokładając go po troche pod każdy nalesnik. z podanej porcji mamy5-8nalesników w 100g b63 t21,5 240kcalej gotowej potrawy 63dag

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesć i czołem🖐️ a ja dzisiaj w kuchni "pierozyłam":D Z jednej porcji anusiowego ciasta i farszu ,ulepiłam 94 pierogi... Pychotka!!!!! Ty mnie Anuś ..podaj jeszcze proporcje na farsz z kapustą...:) Samopoczucie ok. Wiosna za oknwm do spaceru zaprasza...a ja do pracki sunąć muszę Minus 40 dag(od wczoraj)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gratuluje spadku. pózniej napisze proporcje farszu z kapustka. dzisiaj na obiadek rosołek z zółtkiem, ser zółty pieczony +sałatka z papryki,pomidora sałaty ,cebuli z sosem majonezowo jogurtowym. "z potraw które się zjada powstają wszystkie choroby ludzkie"HERODOT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×