Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

anusiadanusia

żywienie optymalne najszybiej leczy otyłosc?

Polecane posty

Gość gość
a gdzie pyzate?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość optyk76
Witam Przed świętami udało mi się zejść z wagi 10 kg-po 3 miesiącach bycia na ŻO. Od świąt waga się utrzymuje z niewielkimi wachnięciami Optymalnych z okolic Rybnika na śląsku zapraszam na nasze spotkania.Najbliższe 17 stycznia o 16. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gdzie te sporkania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam wszystkich! przeczytałam już trochę stron dyskusji, ale 177 to za dużo :P Jestem początkującą w tej diecie, na razie ok 2 tygodni się tak odżywiam, ale nie widzę efektów :( Jestem osobą aktywną siłownia 3 razy w tygodniu, bieganie ale na razie zawieszone mam dość trochę mięśni bo uwielbiam ciężary :P Mam 160cm wzrostu, 60kg, i chciałabym zrzucić tak z 6-7kg żeby odsłonić te mięśnie pozasłaniane tłuszczem. Zaczynałam redukcje od zupełnie odwrotnych proporcji niż na ŻO, duuużo węglowodanów, sporo białka, i minimum tłuszczu. Ale że w domu jest przewaga produktów tłustych to jest mi na rękę ta dieta. Nie wiem co jest powodem braku spadku wagi, proporcje przyjęłam 1:2,5:0,8 ale wczoraj podcięłam troche białka i tłuszczu. Pewnie coś robię źle :( Sylwia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Proporcje powinno się liczyć dla wagi należnej czyli tej upragnionej.Dla wagi 53 kg powinno wg mnie być 50-55 gr białka,106-120 gr tłuszczu i ok 50 gr węglowodanów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość optymalistka
Czy ktoś tu zagląda? Nie ma optymalnych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma wywiało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziwne. lato się zbliża, dietowiczów powinno przybywać! ja właśnie jem śniadanie: jarmuż podsmażony na boczku z czosnkiem i cebulką + odrobina śmietanki. niestety trochę przesoliłam ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czytam i czytam i coraz wiekszy metlik w glowie- stwierdzono u mnie cukrzyce typu 2 ale jeszcze mam troche czasu by nie brac lekow.Moj lekarz rozkazal jesc wieczorem tylko zupe i basta- do diabetologa dopiero moge sie dostac 29 sierpnia.Od namiaru jarzyn gotowanych- nogi w kostkach opuchniete i cala sie czuje napuszona.Trafilam na diete optymalna i nie wiele rozumie- kazdy pisze o proporcjach tluszczu do bialka i weglowodanow- np. b=45g t = 150g W = 25g Co to znaczy?np. ile zjesc miesa tlustego by miec Te 150 g tluszczu- a wogole to moze chodzi o ilosc miesa w gramach? nie jest to jasne. I tak samo bialko?ile zjesc tam czegos by otrzymac te 45 g bialka. Nie zacheca to do rozpoczecia tej diety.Wszystko jest poplatane, niezrozumiale. Raz mozna do woli , a raz nie jesc wiecej niz 50 g boczku!!!! Mam spora wage i chcialabym jej powiedziec adieu! ale jak zrozumiec o co tu chodzi- ksiazki sa lepsze do zrozumienia?mieszkam za granica i nie mam zadnej- ale przed zamowieniem chcialabym wiedziec czy warto i znalezc powazne opinie tych co naprawde robili diete optymalna ( a nie naganiaczy )Forum jest z 2011 roku- czy ciagle istniejecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witaj ;) nie wiem dokładnie jakie powinnaś mieć proporcję btw przy cukrzycy to powinnaś pytać kogoś bardziej obeznanego w temacie, ale wytłumaczę Ci o co chodzi z tymi gramami, to nie jest trudne. Załóżmy (to tylko przykład) że w ciągu dnia powinnaś dostarczyć organizmowi około 50g białka, 40g węglowodanów i np. 140g tłuszczu (ale tłuszczy ogółem nie trzeba skrupulatnie liczyć). No i np. rano zjadasz 40g masła a w 40g masła jest około 35g tłuszczy, pijesz śmietanę 30% na 100g to 30g tłuszczy, ser gouda tłusty- na 100g ma 26g białka i 27g tłuszczy, no i sobie to zliczasz, czyli wyszło nam że z tych 3 produktów mamy 26g białka(a w ciągu dnia potrzebujesz ok 50g) i 92g tłuszczy. Wszystko jest w tabelach w książce kucharskiej albo chociażby gdzieś po internecie krążą. Mam nadzieję że za bardzo tego nie poplątałam i zrozumiałaś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Generalnie jak w życiu - grunt to zachować złoty środek. ;) I unikać nafaszerowanej chemią żywności. Dla przykładu od jakiegoś czasu wędlinę kupuję od zakładu mięsnego http://cezan-ubojnia.pl/ niż w supermarkecie. Różnica w smaku jest nieporównywalna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamila11011980
Trzeba odżywiać się z głową a nie żreć wszystko co popadnie. Przede wszystkim 5 posiłków w regularnych odstępach czasu. Ja właśnie od uregulowania godzin z jedzeniem zaczęłam swoje odchudzanie a do tego brałam therm line fast bo przyspiesza chudniecie. Faktycznie bardzo mi pomógł bo po 4 tyg z wagi ubyło 4,5 kg. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Próbowałem wielu suplementów wspomagających odchudzanie jednak po każdej kuracji tyłem na nowo w zastraszającym tempie.Od jakiegoś czasu stosuje Therm Line Man i waga leci w dół.Dodatkowo mogę zaznaczyć,ze unormowało mi się libido po tym suplemencie co też go ładnie punktuje w moim mniemaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dajcie sobie spokój z tymi sponsorowanymi dietami.Poczytajcie książki doktora Kwaśniewskiego-będzie taniej i zdrowiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mowia ze mieso jest niezdrowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oj, temat chyba umarł :( tylko dlaczego akurat wtedy jak pokornie wracam na diete optymalną? :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość optyk76
Na Facebooku jest kilka fanpagów o ŻO/DO.Proponuje unikać grupy Klasyczna dieta kwaśniewskiego.Sami pseudo doradcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KawaD
Miałam okazję przetestować produkty Whiskas i mój kot z lekką nadwagą po 2 tygodniach jedzenia suchej i mokrej karmy Whiskas jest w idealnej formie. Nie wspominając o tym że wprost pokochał produkty tej firmy. Miał również smakołyki na kule z kłaczków i również sprawdziły się rewelacyjnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam może znacie jakiś klub optymalnych z Łodzi. Ta dieta pomogła mi zatrzymać cukrzycę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cżesc ! Przeczytałam cały topik, wiele się dowiedziała, podobnie jak z forum Kwaśniewskiego( jest tam pełno oszołomów ale tez sporo wiedzy). Kiedyś przed stu Laty byłam opty, teraz powróciłam od 2 mies. Nawołuję Was Opty- Rodacy do wznowienia wątku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam serdecznie w nadzieji, ze wątek ożyje , założycielka zrobiła tu kawał dobrej roboty, inni uczestnicy rownież. Wielu ludzi mogłoby sie tu dopytać czy rozwiać watpliwości bo wiadomo, ze jest ich całe mnóstwo na początku. Ja przeczytałam ksiazki pare razy, ksiązka kucharska jest dla mnie inspiracja lecz z tabel nie korzystam bo to grubo nie aktualne jesli chodzi o sety wędliny czy inne. Wszystko zliczam z tabel na opakowaniach gdy ich brak skanuje kod kreskowy i przez appkę MyFitnessPal wiem dokładnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak wogole to wesołych świat zycze :)) tu gdzie mieszkam święta to głownie wyjście na świąteczny obiad do restauracji , spacer itp brak tego typowo polskiego podejścia do świat.. Ale to nic bo wszędzie trzeba szukać pozytywów i ja tak robię :) jutro obiad w azjatyckiej knajpie wiec będzie to dla mnie optymalne wyzwanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też prześledziłam cały topik gdyż interesuje mnie ten sposób odżywiania szkoda ,że temat upadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Upadł, ale przecież możemy kontynuować , na pewno dopiszą sie nowe osoby . Ja wierzę, ze taka " grupa wsparcia" jest bardzo potrzebna zeby przetrwać w postanowieniach. Myśle , ze razem raźniej wiec : witaj gościu ( moze zrob sobie fajnego nicka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×