Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kiedyśbyłam inna

gdy nie masz komu pozrzędzić-zapraszam

Polecane posty

No i tak jest jak mówisz Inuś....młode pokolenie ma dośc tych archaicznych dyrektyw kościelnych....nawet już wielle małżeństw rezygnuje ze ślubów kościelnych, bo to i taniej i bez zbędnych ceregieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli chodzi o kościół, to uważam, że z Bogiem i wiarą ma on niewiele wspólnego. Fajnie że mogę tutaj z wami pogadać 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz się dowiaduję, że do ślubu narzeczeni muszą przejść roczne przygotowania, nie jak kiedyś pół roku...to jakaś paranoja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amishi.....w naszym kościele akurat wiary i Boga jest najmniej, za to przepych i bogacrwo i owszem....do tego pazerność i chciwość nie wspomnę już o tych wszelkich dewiacjach, których akurat w tym środowisku jest chyba najwięcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja byłam na dwóch naukach przed slubem i koniec. Miałam natomiast wielkie klopoty bo chciałam w parafii męża a nie swojej My sie też cieszymy, że doszedł ktoś nowy do pogadania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj młodzi ludzie są bardziej światli, świadomi wielu procesów, ktore zachodza wokół na całym świecie i nikt im już nie wciśnie kitu, że jak nie pójdziesz w niedzielę na mszę, to pójdziesz do piekła. A na mszy nawet w kazaniu księża potrafią agitować by głosowaćna dana partię lub też wmawiać kudziom, że kościół troszczy sie o wiernych. Już nikt z młodych im w to nie uwierzy. Tak troszczy sie o wiernych, że chodząc p kolędzie zabierają z czystym sumieniem nieraz ostatnir pieniadze rodzinie, pdczas gdy sami bujaja się luksusowymi autami i opływają w dobrobycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inna, jednym słowem samo życie :D Czujecie już dziewczyny, że święta tuż tuż?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę żyję już na tym świecie i wierz mi, że nie spotkałam jeszcze księdza, który nie miałby takich a często i większych potrzeb jak kazdy człowiek. Spotkałam też osobiście dewiantów a mam także w bliskiej rodzinie klerykała, tak że znam ich nawet od podszewki. Są zepsuci do szpiku kości i nikt mbie nie przekona, że są prawdziwi księża z powołania. Nie ma takich!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do ostaniej zlotówki to miałam taką akcję dwa lata temu kiedy ksiądz mi powiedział że za mało mu dajemy mimo, że mowiłam, że mamy trudną sytuację A co do tych kościelnych gadek to ja akurat kiedyś byłam jak gadał o in vitro i stwierdził że kazdy kto jest za to nie powinien nazywać sie katolikiem i nawet u spowiedzi za to nie dostanie rozgrzeszenia....ręce mi opadły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już mam wszystko ustalone, zaplanowane, zakupy częściowo zrobione, dekoracje wybrane, porządki....hm...prawie skończone. Okna myję zawsze w ostatnim tygodniu przed wigilią:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znajomy we wloszech kiedys był na imprezie z ksiedzem polakiem to stwierdził, że wstyd mu było że pochodzi z tego samego kraju. Tamten żarł i chlał jak świnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ana, zawód dzięki któremu można się nieźle w życiu ustawić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już ich wogóle nie słucham, bo te te ich mądrości to dla mnie jakieś dyrdymały oderwane od rzeczywistości i nijak nie przystajace do czasów, w których żyjjemy. Są z jakieś innej epoki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amishi...dokładnie tak...i bardzo wygodnie żyć a nawet skutecznie ukrywac to czego nie chcemy by inni widzieli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tym roku z kolędą tez nie wiem co będzie bo moja powiedziała że się zmywa z domu i żebym sobie sama przyjmowała Oprócz tego że wtedy ksiądz się upomniał o kasę to jeszcze mnie zrypał że opłatka nie kupowałam w tym roku. Jak powiedzialam że mama kupuje i sie dzielimy to powiedział że kazdy ma mieć swój w domu. Czyli kolejne ciągnięcie kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak:D....to temat, który mozna ciagnąć w nieskończonośc:D....tyle tego sie nazbierało:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie nie żartuję....tak było :) Nie wiem czy napomknęłam przy okazji tego upomnienia o kasę że stwierdzil że skoro stac nas na utrzymanie akwarium to stac nas żeby mu dać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w parafii mojej mamy jest jeszcze lepiej, bo organista chodzi po domach i sprzedaje opłatki za" co łaska" które wynosi ok. 50zł :o Ja kupuje za 5 zł w sklepie caritasu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wierzę....normalnie bym go juz nie wpuściła więcej...idiota! U nas po opłatki idziesz do zakrystii, tam sa wyłożone, dajesz co łaska i bierzesz ile chcesz, nie ma cennika ani ograniczeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Amishi!....nie wierzę! No u mnie jeszcze takich cyrków nie ma, ale to co wy piszecie to jakiś kosmos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×