Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
virpi

Katowice GYNCENTRUM - komu pomogli

Polecane posty

Gość Kasiura86
Cześć dziewczyny :) jestem tu nowa i tak się składa, że chyba zabawię na dłużej :) to już 2,5 roku niepłodności idiopatycznej i właśnie podjęliśmy z partnerem decyzję o in vitro, finansowanym przez rząd, które chcemy zrobić w GC. Mam pytanie do dziewczyn, które miały refundację invitro, a jest ich tu kilka :) - czy przed kwalifikacją musiałyście przez inseminację żeby się zakwalifikować?? lekarze z GC jakieś pół roku temu powiedzieli nam, że INSEMINACJA jest porównywalna z naturalnym zapłodnieniem i nie wnosi zbyt wiele szans na poczęcie, (dlatego nie robiliśmy), ale pytanie czy mimo tego czy jest sens czy nie to i tak przed in vitro z refund. musimy zrobić 3?? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malinka już procedurę to się zgodzę że płacę;)stara czyli jak chce niech płaci. Ale leki to jest takie niesprawiedliwe. W końcu my też płacimy składki to dlaczego musimy tyle kasy wydać ...bo mamy 40+!! To bardzo boli. Może dlatego tak odciągam tą 3 próbę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aldza to zalezy jak się bedziesz stymulowac, ile i jakie pecherzyki będą. Chyba każda z nas inaczej to przechodzi. Bylam na zakupach, juz jakiś czas mam chrapke na taką fajna ogrodową huśtawkę którą mogę rozłożyć zeby sobie też wygodnie leżeć, teraz jest przecena z 799 na 499 to mówię, ehhh zrobię mezowi niespodziankę i wezmę ja na 5 rat i juz będzie ja składał wieczorem w ogródku. Siedzialam u pana pdzy biurku z 20 min, wklepal do kompa wszystkie potrzebne rzeczy i czekammmmmm......i sobie wyobrazcie ze bank mi odrzucił wniosek o te raty! WFT???? Mam umowe na czas nieokreślony, staly dochod wiecmo co biega?:) koles mówił że może być tak, że skoro na siebie nie mam zadnego kredytu i nie mialam to bank moze boi się ze nie bede splacac..ale czad normalnie, zebym 5000 brala ale 500 zł na 5 rat?:) jak nie zus to teraz bank:) moze ja jakoś podejrzanie wyglądam czy co?;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malisia ale dlaczego badania skoro teraz podchodziliscie to chyba mają wszystko? Hope...pojawiaj się kochana częściej:) Kasiula ja nie pomoge bo mialam insem w Bytomiu, dziwi mnie wlasnie po co robic przed in vitro inseminacje jezeli ktos chce akurat in vitro. Wiadomo że skutecznosc insem jest dużo mniejsza niz in vitro a kosztuje tez nie malo, zeby chociaż robili to w ramach refundacji a tutaj tyle kasy najpierw idzie na insem a potem wiekszosc z nas i tak musi skorzystac z in vitro. Nie wiem jak to jest w Gc, może napisz sobie zapytanie do ministerstwa zdrowia i jesli odpisza ze nie ma takiego wymogu bedziesz miala podkladke w Gc jesli beda Cie kierowac wczesniej do inseminacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwcia my badania robiliśmy w 2012r a teraz do crio tylko wymaz i cytologia. Dr P mówiła, że mam się zapisać do Cz albo M bo tylko oni kwalifikują i jechać na wizytę juz z wynikami . M ma zrobić badanie nasienia a ja AMH Fsh Lh oprócz tego chlamydia, ureaplasma czy jakoś tak I coś jeszcze ale nie nie zdążyłam zapisać. Możecie mi mniej więcej powiedzieć ile to wszystko będzie kosztować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mslisia to ja nie pomoge, może dziewczyny które teraz robiły badania. Ja w Bytomiu razem z m za wszystkie badania placilismy okolo1300 zł, ale nie eirm dokładnie co tam bylo, za to w GC juz nic nie robiliśmy więcej bo te wystarczyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aldza
Hope dzięki za info. Iwcia10 tak to niestety jest z bankami, niestety banki się asekuruja. Wbrew pozora dużo ludzi nie spłaca zobowiązań w banku. Ja wiem że to tylko 500 złotych no ale banki hmmm skomplikowany temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiura ja jestem w programie ale nie miałam ani jednej inseminacji ale dlatego ze nasienie się nie nadaje bo do ins trzeba min 10mln w ml a mój m ma jakoś 6 mln w ml. Takze to jest raczej indywidualne czy robią od razu in vitro czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwcia to się nazywa tzw. historia kredytowa;) kiedyś mi pani w banku tłumaczyły że wtedy nie jest się wiarygodnym jeśli nic nie spłacasz bądź nie płacisz żadnych rachunków na siebie. Nie masz np. tel na siebie albo energii? To podobno też pokazuje czy jesteś wiarygodna. Ritta to Ty musisz za leki płacić 100%????? Malisia ja dużo notuję ale nie wiem o jakich badaniach mówiła dr w Waszym przypadku. Witaj Kasiura 86, ja miałam dwie IUI robione i więcej nie było sensu, więc chyba zależy od podejścia lekarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malisia teraz doczytałam, może najlepiej zadzwoń do gabinetu położnej w Gyn i popytaj o ceny, oni tam robią badania więc na pewno Ci powiedzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malisia ja tez juz nie bardzo pamiętam jakie badania robiłam więc nie pomogę:-( ale jak jest szansa to próbujcie.. Iwcia Ty to faktycznie jakiegoś masz pecha ostatnio ;-) ciekawe co będzie następne hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malisia zadzwoń do Gyn i pytaj o ceny i o badania jakie musisz mieć na wizytę. Bo są rózne ceny wszędzie. Amh kosztuje od 100 do 180zł. Ta chlamydia,uero i myko to też w pakiecie taniej . A jak będziesz już u lekarza to pewnie będziesz miała refundowane badania. Dlatego nie rób za duzo. I masz teraz badania nasienia w gratisie. Tylko musisz zadzwonić gdzie jeszcze można zrobić. Bo akcja trwa od początku czerwca. wiem ze w Gyn też to mają;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ani___ani
Malisia ja mialam amh lh fsh i nasienie i z tym na wizytę. A te pozodyale badania robili mi na fundusz jak bylam zakwalifikowana. Nie mam mrozakow wszystkie 4 rosna i czekaja jeszcze jeden dzień i jutro dzien ostateczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Malinka 100% za leki. Nie ma ze boli;) czyli jak wy płacicie ok200zł za lek to ja płacę 1600zł. Lekka róznica jest:) Iwcia ty może lepiej siedz w domku i już nic nie kupuj i nie załatwiaj;) a w biedronce masz za 270zł fajne ogrodowe huśtawki ;)widziałaś? no chyba że inna chcesz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ani___ani
Kasiula ka zadnej iui nie mialam i mnie zakwalifikowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ritta nie widzialam, muszę zobaczyc tylko kiedys oglądałam jak byly takie to wytrzymywaly tylko do 100 kg , to ja z mezem juz na nią nie usiade nawet:) ta akurat jest taka masywniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem do ilu kg wytrzymuje chyba 140kg. Też muszę to sprawdzić bo podoba mi się;) ma taki solidny stelaż;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ani___ani
5 doba 4 nadal rosna ale mrozakow nie ma bo nie ma blastocyst. Do jutra czekamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość AnkaSkakanka2
Malisia: Fsh 22zl; LH 22zl; AMH 170zl; ureplasma, mycoplasma - bodajże 270zł nie pamietam do końca, na pewno między 200, a 300zł badanie nasienia: 160zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiura86
Linkaa28, u nas z nasieniem jest różnie bo pierwsze badanie wykazało 3mln/ml a drugie 17mln/ml :) zobaczymy- szczerze mówiąc to nie chce się pakować w dodatkowe koszty- 3 inseminacje to jakieś 3000zł. + koszt leków do invitro, no i ten upływający czas w oczekiwaniu.. jak już 2,5 roku wytrzymałam to pół roku też szybko zleci, no ale :) z tych niecierpliwych jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwcia10
Takiej zgagi jak mam dzisiaj to jeszcze nie mialam....Booooszeeeee:( gardło mi chyba wyżera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiura86
ani_ani - pytanie czy Waszym problemem była niepłodność idiopatyczna (nieznanego pochodzenia), czy mieliście zdiagnozowany problem, bo wtedy chyba są inne procedury kwalifikacyjne. U nas dodatkowo istnieją tzw. przeciwciała przeciwplemnikowe :) tzn. w skrócie mój organizm morduje plemniczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiura u mnie jest idiopatyczna, wszystko niby dobrze a dzidziusia nie było. Musze zerknąć w badania co mialam robione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aldza
Kasiura jakie badania robiłaś na te przeciwciała przeciwplemnikowe i ile kosztuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz mówię jakie ja mam wyniki badan w papierach z ktorymi podchodzilam do in vitro w GC. Teraz widze ze mialam robiona ta Chlamydie jednak. Więc mialam Chlamydia trachomatis, prolaktyna, fsh, estradiol, lh, amh. Maz mial badanie nasienia i chlamydie. Z tym przyjechalismy na wizyte do Gyn i dr M powiedzial że mamy wszystko co potrzebuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiura86
Aldza- przeciwciała p.p. robi się w krwi, koszt badania to ok. 40zł (już nie pamiętam dokładnie) czeka się chyba tydzień na wynik. Ginekolog robił mi też test po stosunku czyli rano w dniu owulacji sex- a po południu pobranie śluzu i test pod mikroskopem- u nas było b. mało plemników ruchomych (właściwie to kilka) a to zbyt mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiura86
Iwcia 10- miałam robione podobne badania, tyle, że nie podchodziłam do inseminacji bo ponoć u nas to nie ma sensu chyba właśnie przez przeciwciała... jeżeli o nie chodzi to są trzy stadia ja jestem w tym drugim, gdzie może ale nie musi mieć wpływu, pózniej jest stadium gdzie na pewno ma to wpływ. Także niby tragedii nie ma, ale ciąży również :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiurek86
Czy to jest normalne ze wpisy na forum pojawiają sie dopiero po jakiś dwóch godzinach???? Myślałam, ze bardziej na bieżąco to idzie :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sil_sb
Malisia my przed kwalifikacją za badania zapłaciliśmy ok 900 zł. Kasiura nie wydaje mi się żeby była wymagana inseminacja, jak masz udokumentowany odpowiedni okres leczenia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×