Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
virpi

Katowice GYNCENTRUM - komu pomogli

Polecane posty

Gość binuś
Grania super :-) Dziewczyny a jakie robili wam badania że wyszło endometrium?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Binuś endometrium na USG mierzą. Chyba, że masz na myśli endometriozę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwiasta159
Iza owulacje mam co cykl tylko to moj drugi ze stymulacja pierwszy sie nie idal pod wzgledem stymulacji bo mialam jak zawsze jeden pecherzyk, teraz sa dwa:) tak siedze w tej poczekalni i zastanawiam sie zawsze czu ktoras z pa n tam siedzacych to nie kolezanka z forum :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grania już wiesz, że ci mega gratuluję. Powiedz mi, jak robiłaś statystykę u kogo jak wychodził transfer, to spisywałaś kto brał luteine a kto lutinus? Bo jestem ciekawa jak to u nas na forum wychodziłoby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bimbałka
Sil ja brałam lutinus i dopiero się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwiasta159
Pytalam dr Piekarz dzis o luteine i lutinus powiedziala ze po luteinie jest eiecej infekcji i ogolnie lutinus lepiej sie sprawdza ale jak pacjentka mocno chce luteine to bedzie luteina :) Wiem ze dr Cz jest uparta na lutinusa ale jak sie bedzie stanowczo chcialo lutke to tez wypisze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sil nie robiłam statystyk z luteiną czy lutinusem. Ja brałam lutinus przy 2 podejściach stwierdziłam do póki nas "stać "(i tak wzięliśmy kredyt) biorę polecany przez lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem ciekawa jak szybko odstawiałyście estrofem i encorton? tego estrofemu to tyle mam że chyba będę nim handlować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam tyle pytań na kiedy umówić się na pierwszą wizytę? brałyście od razu l4 nie ukrywam że planuję jeszcze 2 tyg popracować bo musze a potem chce iść na l4 bo wtedy mam urlop a szkoda mi urlopu wykorzystywać przyda się później :) l4 jak dostałyście to już było ciążowe nawet jak nie było jeszcze serduszka widać? mam tyle pytań i planów sorki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grania a gdzie ty pracujesz? Dzwigasz cos czy siedzisz w pracy? Bo jak masz spoko to te 2tyg.mozesz jeszcze przerobic i prawie ci czas szybciej zleci. Ja juz na wizycie w 20dpt bylo widac pecherzyk ciazowy to dostalam l4 ciazowe. To tobie tak wypadnie jakos za dwa tyg. Tylko pewnie ci sie lekarstwa skoncza i musisz isc ja zrobisz 2 bete, pewnie w pon.? A wiesz ze lutinus sie bierze przez 3 mc 3×2 tab.dziennie. i jeszcze fragmin podobno przez 3 pierwsze mc. Ja mam w pon wizyte juz u gin.od ciazy to bede widziec jak to dalej wyglada i bede Cie informowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Helen :) wiem że bierze się tak długo lutinus i fragnim dziewczyny już o tym pisały nie raz. Tak te 2 tygodnie muszę jeszcze pracować bo kolezanka własnie na urlop poszła mam pracę biurową więc spokojnie ale za 2 tyg idę na wizytę i biorę l4 bo szkoda mi urlopu, fajnie że ciążowe normalnie dają bo też dlaczego mam dostać 80 % szkoda kasy a na leki trzeba wydawać wiadomo ;) Trzymajcie kciuki dalej w poniedziałek robię powtórkę bety. Helen a estrofem i encorton dalej masz brać? do jakiego lekarza idziesz? Mam chyba nawet leków dużo trochę mi zostało od ostatniej próby ale muszę policzyć dobrze. Wizytę umówiłam już sobie przed wizytą na 3 wrzesnia to będzie 20dpt ale to czwartek ale chyba zmienię na 7 września zawsze 4 dni później może już będzie serduszko i akurat to pierwszy dzień urlopu to sibie l4 wezmę :) na ile helen dostałaś to pierwsze l4? zarzucam pytaniami ale tak same się rodzą a wy to najlepsze żródło wiedzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niebiore tych lekow estogen i encorton bo ja mialam drugi transwer i punkcje i to niebyly mrozaki. A chyba przy mrozonych zatodkach bierze sie te leki. Ja dostalam l4 do kolejnek wizyty czyli na 11dni bo tak chcialam bo mi dr.m. kazal zapisac sie juz do ginekologa a to wyszlo za 11 dni. W pon.ide do dt. Serafina i zobaczymy jaki jest, choc myslalam tez o dr. Piekarz ale jej niebylo w pon i wt a juz do sr niechcialam czekac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Helen za odpowiedź. Tak nasz rację te leki to przy mrożaczkach się bierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwiasta jeden to przecież też dobrze :) do iui wystarcza. Też bez stymulacji mam zawsze owulację i przy iui też 1. Przy trzeciej rosły mi 3 ale 2 się nie rozwinęły ;( Oby teraz się naprodukowało więcej. Grania, pewnie, że idź na L4. Na początku starań cały urlop planowałam na koniec roku. Ale teraz dałam spokój. Moja koleżanka miała L4 od piątego tygodnia serduszka jeszcze nie było długo widać - 100% płatne oczywiście. Trzymam kciuki za betę. Z tego co wiem, to Fragmin w ciąży jest refundowany, tylko do ivf nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylwiasta159
Czemu akurat po ivf przepisuja twn fragmin a normalnie nie? Niby jeden pęcherzyk dobrze, ale dwa, to zawsze większe szanse :) Dlaczego czasem transfer robi sie na cyklu naturalnym a czasem sztucznym? W ogole to dr p kazala mi przed ivf zrobic usg tarczycy i piersi.. bylam bardzo zdziwiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja za fragmin zawsze placilam okolo 100 zl przed in vitro jak i juz po, dopiero ostatnio przepaisala mi na ryczalt chyba za jakies 7 zl ale to przeciw zakrepom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwiasta mi dr mówiła, że lepiej stymulować do iui bo wtedy jest lepsza jakość komórek i ogólnie chyba większe szanse. No i przy endometrizie jest takie wskazanie. Też mnie to zastanawiało jaki jest cel, skoro problemu z owulacją nie mam. iwcia właśnie dlatego na ryczatł masz dopiero teraz, bo w ciąży przysługuje ryczałt a do ivf nie. Fragmin można też dostać na ryczałt po operacji, złamaniu. W Internecie jest wykaz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikt nie postawił kawki, herbatki, wody, to ja stawiam. A dziś piję nową kawę z Biedronki "O poranku". Lubię kawę z cykorią ale nie umiałam dostać i musiałam kupić coś innego. Na razie przyzwyczajam się do nowego smaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zastanawia mnie jak często miałyście wizyty przy stymulacji. W poprzedniej mojej klinice, na koniec chodziłam nawet codziennie. A teraz dr powiedział, że co 2-3 dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam moje drogie forumowiczów. No i poszłam na betę bo nie wytrzymalam :-) staram się łapać dobry nastrój puki mogę bo jak wiecie nie wieze juz..... Poza tym to 10dpt 2 dniowego zarodka wiec nie wiem czy nie za szybko ale z drugiej strony jak ma być klapa to będzie dziś czy za 2 dni...mimo braku mojej wiary was proszę trzymajcie kciuki wyniki jednak dziś po 16:-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kwiat84
Czesc dziewczeta ja poprosze kawe i mocnego kopa;) Polly trzymam mocno kciuki za pzytywny wynik kochana;) pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polly trzymam kciuki za bete:-) pisz jak tylko będzie wynik:-) Ja juz po wizycie punkcja we wtorek na 9 i co mnie dziś zaskoczyło pozytywnie ze przy 3 punkcji zapładniają wszystkie pobrane komórki :-D (jak ostatnio o to pytałam to usłyszałam ze nie mozna ale widocznie dr M myślał ze mam 2 punkcję dopiero) a komórek jest na pewno ok 10 na oko bo dr nie liczył ale troche jest. Co do transferu zadecydujemy po punkcji czy robimy czy nie okaze się jak się będą zapładniac czyli dalej wielka niewiadoma ale jakoś ufam dr M widac ze mu zalezy zeby się udało. Jak dobrze ze do niego przeszłam ;-) Małami Kochana dzwonili z laboratorium? Catarina a Ty jak po wizycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza ja przy stymulacji miałam wizyty w 6 i 9 ds a potem juz punkcja :-) Kwiat co u Ciebie? :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Linka u mnie cisza jak na razie wyniki z immunologi sa do odebrania w gyn dzwonil moj maz bo ja to sie boje po ostatnich nie udanym transferze i criotransferze upadlam troche na zdrowiu zalamalam sie troche ale caly czas was czytalam i bylam z wami i trzymalam kciuki;) jak podlecze immunologie to zaczniemy dzialac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polly trzymam kciuki. Ja właśnie czytałam że przy trzeciej próbie zapalenia się wszystkie komórki tak jak u kobiet powyżej 35 lat i bardzo dobrze więcej szansy. Trzymam kciuki za komórki, stymulację i betę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grania dzięki;-) właśnie tez mnie to trochę uspokoiło bo to większa szansa na mrozaczki:-) Kwiat to powodzenia i trzymam kciuki zeby udało się podleczyc i zeby kolejne podejscie było jak najszybciej:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bimbałka
A mi dr J nadal wypisuje fragmin na 100% i pytałam innych lekarzy i każdy mówił ze wpisze tylko na 100% a ja mam go brać do końca ciąży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamii89
Hej:) linka to super:)) jednak to wieksza szansa tez o tym nie wiedzialam:)) Polly 3mam mocno kciuki:** Ja dzwonilam do labo i mam 2 blastocysty...niby dobre no ale... Zamrozil mi je razem wiec bede miala podane 2 przy kolejnym transferze... Ten nasz dr M to chce zeby nam wszystkim sie udalo:))bardzo go lubie:))nawet po punkcji chodzil i sprawdzal czy wszystko ok bo marnie wygladalam hihi To linka 3mam kciuki za wtorek...Ty sie ladnie stymulujesz to bedziesz miala mocne komoreczki a potem zarodki:))) Ja tak zaluje ze teraz nie moglammiec transferu:((no ale coz moje jajniko plataja figle... Grania Ty jak sie czujesz?doszlo juz do Ciebie ze bedziesz mama?;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małami super masz dwa zarodki:-D miesiąc szybko zleci i zabierzesz je do domku na 9 miesięcy:-) nie ma innej opcji:-* No niby się dobrze stymuluję miałam 2 x po 12 komórek pobranych ale co z tego jak jakościowo nie bardzo:-/ ale nie marudze musi byc dobrze, myśle pozytywnie i juz się modle zeby się udało :-) a poza tym mam kupon lotto na 35 mln i jak wygram to się z Wami podzielę zeby było wszystkie stac na leczenie az do upragnionej ciązy :-D :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×