Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
virpi

Katowice GYNCENTRUM - komu pomogli

Polecane posty

Lurenta na pewno się uda i dr M przyniesie Wam szczęście!! :) Trzymam kciukaski! Sylwia, IMSI tak się mówi jak się pisze :) Przynajmniej w labo i dr M tak mówili :) Sil_Sb :( mam nadzieję, że Twoje przeczucia się nie spełnią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia to czekam na info... Provita już nie miała pieniędzy w maju otwarcie mi powiedzieli że w tym roku nie mam szans na zakwalifikowanie do programu z powodu braku pieniędzy. Nie wiem jak to się czyta... Sil ja denerwuję sie razem z Tobą, jeżeli to jest prawda to powinni nas informować bo w takiej sytuacji ja już bym umawiała się do Provity ehhhh masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam nowe koleżanki :) z tymi pieniędzmi to jest jakaś paranoja tak nie powinno być byłam pewna że są zagwarantowane 3 podejścia mam nadzieję że od stycznia dostaną kasę i szybko wam się wszystkim uda choć strata tylu miesięcy wiem że dla każdej z was jest dramatem. Ja męczę się ze strasznymi mdłościami i wymiotami niestety :( mąż już dziś poszedł do pracy po 2 tygodniowym urlopie i ja sama w domku ale o dziwo na razie dobrze się czuję :) no trochę mdłości ale bywało o 1000 % gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dzwoniłam do MZ i nie mam dobrych wieści. Nie wiem jeszcze jaka jest sytuacja GynC, mają mi mailowo napisać w tym tygodniu, ale kliniki nie mają obowiązku blokować środków dla zakwalifikowanych pacjentów. MZ nie ma żadnych możliwości prawnych by to wymóc na klinice. Co więcej, nie ma możliwości, by wymóc, by w ciągu 6 miesięcy odbył się kolejny cykl stymulowany... jestem załamana, czekam na jutro jak na kata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście. Ja jutro zobaczę co mi powie dr M. Ale już jestem niemal pewna, że mi powie, że nie mają dla mnie kasy. Ja się oczywiście będę wykłócała, ale to pewnie nic nie da. Złamała mnie ta babka z ministerstwa. Powiedziała, że każda klinika powinna tak gospodarować, by środki dla tych którzy są w programie były zabezpieczone. Każda klinika rozlicza się z wykonanych procedur raz w miesiącu i, UWAGA, dopiero wtedy dostaje pieniądze od MZ. I myślę, że właśnie kliniki się bały że przyjdzie październik/listopad, będzie nowy rząd i im po kolejnych rozliczeniach środków już nie wyślą. Powiedziała, że niestety nie najlepiej kliniki gospodarują i że w wielu już dla zakwalifikowanych pieniędzy nie ma. Ale przez tel nie powiedziała, jak sprawa ma się z GynC. Mają mi napisać @ w tym tygodniu w tej sprawie. Babeczka powiedziała, że oni nie mają żadnych mocy, by w jakikolwiek sposób kliniki dyscyplinować czy nadzorować w tym zakresie. Nawet jeśli chodzi o okres między kolejnymi stymulacjami. Jeśli klinika nie będzie miała w ciągu 6 miesięcy środków, to może nie przeprowadzić stymulacji. I tyle. Nie wypadnie się wtedy z programu, ale można czekać do usranej śmierci. W styczniu zostaną rozdysponowane środki na kliniki na kolejne pół roku. Ale np. GynC może nie dostać tyle co się spodziewa i może im braknąć dla pacjentów, których zakwalifikowali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość istrix
Ojej dziewuszki dziękuję za taki piękny odzew :-* Powiem Wam że nawet szła bym do tego Mercika ale jak mnie do niej przerzucą jak mu coś wypadnie to trochę boję się że mi przed nią głupio będzie...jak myślicie ??? #sylwia159 zazdroszczę młodości :-) u nas właśnie niby wszystko dobrze a jednak nic-idziemy na in vitro 100% gwarancjii – jeśli 4 nieudane pełny zwrot kosztów :-) dobre nie ;-) #sil_sb a przerzucają Cię czasem do Czerwińskiej ??? nie martw się, będzie dobrze – trzymamy kciuki :-) #kaska1981 my od razu in vitro – szkoda nam czasu na inseminację – może to głupie ale myślimy że nie ma sensu... #sylwia_159 zgadzam się – każda z nas jest inna i inaczej reaguje na leki i hormony ;-) i z tym że jest miło również :) ja czytam i-em-es-i :) #linkaa28 witam cieplutko :-) #mala81 a jak u Ciebie sytuacja??? #iwcia10 a ty już bawisz ??? gratuluję !!! #małami89 powodzenia !!! ;-) #Laurenta witaj :-) a to teraz chodzisz do M?? Nie będzie Ci głupio jak się przepiszesz i spotkasz ją na korytarzu ??? Ja tego się boję :-) #smutasek85 ja zawsze z mężem bo dzięki niemu wiem co lekarz mówił :-P za bardzo przeżywam noooo :-) #Iza82 tak naprawdę leczymy się 2 lata ale nie wiemy co to prezerwatywa więc coś musiało być nie tak :-( ja z tym stresem mam tak jak ty haha nic do mnie nie dociera i nawet o moim cyklu doktor Cz rozmawiała z mężem :-P my 13 latek razem, ciągle zakochani do szaleństwa ale od stycznia jako małżeństwo – nie spieszyło nam się :-) ogromnie gratuluję...bliźniaki ??? #grania11 trzymaj się dzielnie :-) Dziewczyny a przy InV można wybrać ilośc zarodków jeśli chciałoby się więcej jak jednego dzidziusia ??? Ja ze trójkę ogarnę spokojnie :-P buziaki ogromne :-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sil kolezanka z innego forum byla dzis i dr M wiec mam swieze, niestety zle info. Napisze Ci je, bo po co masz sie dluzej stresowac, a bedziesz miala czas na znalezienie planu B. :( Otoz dr M powiedzial ze w tym roku nie ma juz funduszy i w ogole martwi sie co bedzie z programem po nowym roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Istrix robiliscie badanie droznosci badania nasienia hormony kariotypy wirusologie itd i wszystko ok a mimo to ciazy nie ma od 13 lat?? Immunologie badaliscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ja właśnie zadzwoniłam do kliniki i Pani w rejestracji zapewniła mnie że dla zakwalifikowanych pacjentek fundusze są... Zadzwoniłam ponieważ jeżeli miałaby być taka sytuacja to nie miałabym już po co umawiać się na nast wizytę do Gyn... Sil czekam na wieści od Ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość istrix
Sylwia_159 drożność ok, histeroskopię miałam i usuwanie polipów :) ja mam straszny meksyk z cyklami...teraz mam okres drugi raz w tym roku a wcześniej tyle w roku to nie miałam - no masakra jakaś :-) i co mnie zdziwiło to dr Cz nawet nie próbowała tego wyrególować tylko od razu zaczęła przygotowania do inseminacji do której w końcu nie doszło :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laurenta oni mi to samo przez telefon powiedzieli. I powiedzieli, że nie wiedzą czemu lekarz mi powiedział, że jest inaczej. A on mi powiedział, że mają kasę na kilkanaście ostatnich procedur a potem będzie pustka. No i te kilkanaście procedur już trwa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ona grzecznosciowo spytala bo ona jak ja podchodzi komercyjnie. Noo to przy takich cyklach 13 lat staran to jakbyscie sie 2 lata starali :) ale to jest do wyregulowania chocby luteina..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meduzka2
hej dziś mieliśmy wizyte konsutlacyjną u dr M. po obejżeniu sterty dokumentacji którą wzięlismy ze sobą - dr stwierdził, że nie widzi innego wyjścia - jak invitro No ale w tym roku, już nie ma szans na "rządowe" zabiegi. najpierw zlecił nam badania / mi hormonalne / mąż świeże badania nasienia / Ze wszystkimi wynikami znów się z nim spotkamy .... najprawdopodobniej zakwalifikuje nas - będziemy czekać co przyniesie nowy rok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia_159 to to nie jest taka sytuacja jak u mnie, ja już jestem po 1 stymulacji rządowej, teraz mam mieć drugą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Laurenta mi w kwietniu powiedzieli w Provicie, że już nie ma kasy ale mówili też, że w lipcu może być kolejna transza i ja się zdecydowałam czekać. Aż się wyjaśniło pod koniec czerwca i do razu się przeniosłam i rozpoczęłam stymulację w Gync. <> grania współczuję, ale na pociechę dodam, że ponoć mdłości dobrze świadczą o ciąży, choć ich brak wcale nie musi znaczyć, że jest źle. Mam nadzieję, że już tak zostanie, że będziesz się czuła lepiej. <> Sylwia nie IMSI, tak jak się pisze hihi ;) <> Sil_Sb jak zwykle w Polsce burdel na kółkach. Bardzo mi przykro w związku z informacją od Sylwii. Mi przed zmianą kliniki dr Cz mówiła, że oni blokują fundusze na 2 pełne procedury bo więcej nigdy nie trzeba u nich w klinice. A jak trzeba to robią, bo przesuwają od innych, którym nie trzeba było dwóch. Trzymam kciuki z całych sił, żebyś jednak usłyszała dobre wieści w gabinecie! <> isrix to długo zwlekaliście z leczeniem z takimi meksykańskimi cyklami :( A co Ci ma być głupio? Masz prawo zmienić dr na lepszego dla siebie. W końcu to Twoje zdrowie i życie i najważniejsze jest odpowiednie leczenie i zaufanie do dr. Mnie nawet tyci nie jest głupio przed nią i nie interesuje mnie co ona myśli. Chociaż na korytarzu myślę, że nas poznaje - nic jej nie zrobiłam to się nie wstydzę. Prędzej ona powinna. Zawsze sobie mówimy dzień dobry z uśmiechem i tyle. Mnie nikt nie przerzucił na wizytę nigdy do niej na szczęście! ;) My w zasadzie też nie zabezpieczamy się od 7 lat i wcześniej też z przerwami ale nie mogę tego uznać za staranie. Znam wiele osób, które na oczy nie widziały prezerwatywy i innej antykoncepcji (poza przerywańcem) a mają 1-2 planowanych dzieci. Nam dr w kartę też wpisał, że się staramy już tyle lat bo nie uznał "przerywańca" i NPR za antykoncepcję. Nie kłóciłam się :) Widocznie się lepiej zna :) :) My 14 lat razem :) Mam nadzieję, że bliźniaki i z niecierpliwością czekam na informację. Baaaardzo już chcę zobaczyć serduszko(a). Mój mąż już wybrał imiona hahaha (pierwszego dnia). Sama nie możesz sobie wybrać ile chcesz zarodków. To doktor decyduje, że można podać 2 zarodki a Ty dopiero wtedy decydujesz ostatecznie czy chcesz 2 czy 1. Nam przy stymulacji powiedział, że 1 zarodek będzie podany ale, że to się okaże. No i sytuacja się zmieniła i wyszło, że zabraliśmy 2. IMSI też było nie planowane. Trzymam kciuki, żeby Wam się również udało za pierwszym razem! <> meduzka a jaki jest problem u Was? Napisz w stopce będzie łatwiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sil nie wiem jak Ty ale jeżeli okaże się że pieniądze się skończyły to pójdę komercyjnie ale do Provity. Mam jednak nadzieję że będzie inaczej o której masz jutro wiżytę ??? Ja właśnie umówiłam się na 5 października to będzie mój 18dc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny:*:( Po prostu nie wierzę w to co tutaj piszecie:(:( To jest strasznie nie mogę w to uwierzyć:(:(:( Sill pogadaj jutro z dr M niech Ci to wyjaśni dlaczego kwalifikowali nowe pary a nam nie dali gwarantowanych 3 podejść???:( jedynie to in vitro 2+1 kredyt wziąść.... bo innego pomysłu nie mam:( a te leki jeżeli podejdziemy komercyjnie to też są refundowane tak jak w rządowym?? bo już się pogubiłam:) Grania zazdroszczę mdłości:) Odpoczywaj:*Kiedy masz kolejną wizytę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz już mogę tylko czekać. Za to doczekałam się odpowiedzi od MZ i same sprzeczne zdania w niej mi wystosowali. " Odpowiadając na przekazane drogą elektroniczną pismo w sprawie programu„Program – Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego na lata 2013– 2016”, Departament Matki i Dziecka uprzejmie informuje, że przerwa pomiędzy poszczególnymi cyklami zapłodnienia pozaustrojowego u pary nie została określona w sposób sztywny. Powinno to zostać określone w oparciu o wskazania medyczne oraz decyzję pary i możliwości realizacyjne podmiotu, a także zmieścić się w czasie realizacji Programu, tzn. do 30 czerwca 2016 roku. Pragnę również poinformować, że zgodnie z regulaminem programu rozpoczęcie kolejnego cyklu następuje, jeżeli nie ma do tego przeciwwskazań medycznych nie później niż 6 miesięcy od zakończenia poprzedniego cyklu. Decyzje w tym zakresie podejmuje wyłącznie lekarz prowadzący na podstawie dokumentacji medycznej i wskazań do procedury. Ponadto, realizator jest zobowiązany do zabezpieczenia środków na leczenie Par już zakwalifikowanych. Pragnę jednocześnie wyjaśnić, że tak jak w przypadku innych świadczeń, w tym wypadku również obowiązują kolejki. Jeżeli zachowała Pani jednorazową zmianę realizatora, w przypadku, gdy został zakończony cykl i wykorzystane wszystkie zarodki, Para może złożyć w podmiocie wniosek o zmianę realizatora"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak leki do 3 stymulacji sa refundowane bez wzgledu na to czy korzystasz komercyjnie czy z rzadowki :) Sluchajcie a jak to jest z zarodkami w gyn? Podaja tylko takie 2 dniowe czy blastocysty czasem tez podaja? Do mrozenia czekaja az beda blastki i dopiero podaja? Podzielcie sie informacja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małamii89 - tak leki są refundowane bez względu czy prywatnie czy z rządowego podchodzisz. I my chyba też weźmiemy kredyt jeśli okaże się, że nie możemy z rządówki podejść. I nie wiem czy zostanę w Gyn, bo jeśli nie zablokowali dla mnie kasy (a jeśli tobie Iza powiedzieli że blokują, to już w ogóle woła o pomste do nieba), to moje zaufanie do nich jest już minimalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SIll dużo tego wszystko i nie wiadomo jak to naprawdę jest:( Trzeba czekać do jutra...i wierzę ,że dr M coś pokręcił i ,że jednak kasa dla tych co są zakwalifikowani i czekają na kolejną stymulację są zarezerwowane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia_159 podaje się 2, 3 lub 5 dniowe. Mrozi się w piątej dobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sil ja mam tak samo, w przypadku braku pieniędzy stracę resztę zaufania do nich i wrócę do Provity, a z drugiej strony za takie coś to nie dam im zarobić nawet 1zł... dr Cz wiedziała że mam nieskie AMH i uważam że po prostu źle mi dobrała leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mala81
Hej dziewczyny to straszne to co czytam i drżę o moje maluszki,żeby wszystko było dobrze nie wiem co Wam napisać i doradzić bo sama bym się załamała...ja zaczełam 8tc najbardziej mi dokuczają zawroty głowy i mdłości także dużo odpoczywam i leżę bo wtedy jest w miarę...za tydzień mam kolejną wizytę,bo że jest 2 to na razie co 2 tyg.wizyt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×