Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
virpi

Katowice GYNCENTRUM - komu pomogli

Polecane posty

Dwie dziewczyny juz odpisaly- jedna miala 20 a druga 9 wiec nie jest zle. ;) No dlatego wbilam sie na 8 to wstane i zaraz bedzie wizyta :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helen86 co do endo - to u mnie bardzo bolesne okresy są, choć od laparo i wycięcia jest zdecydowanie lepiej. Tego leku nie brałam. Zresztą - nigdy nikt mi nic na to nie przypisał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej stawiam kawę choc chyba powinnam melisę.. Sil to miałaś okropny dzień i ten stres w gabinecie nie zazdroszcze:-( To trzymam kciuki zeby@ pojawiła się jaknajszybciej i umawiaj się na rozpisanie stymulacji w połowie antyków nie czekaj do końca opakowania, oby kasy starczyło.. Małami a Twoja @ juz jest? Kiedy masz wizytę? :-) Dziewczyny "zazdroszcze" tych mdłości;-) mam nadzieję ze długo Was nie będą męczyc. Iza masz jutro wizytę? Trzymam kciuki zeby wszystko było dobrze i zebyś zobaczyła piękne serducho (a) :-) który masz dpt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem juz po wizycie, torbiele sie wchlonely!! :) mam jeszcze 4 tabletki antkow i zaczynam stymulacje :) narazie mam przez 6 dni gonal 150 potem mi wlaczy cetroide czy jakos tak. Tak mi ulzylo :))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i to ten gonal mozna taniej kupic w Bytomiu? Mimo tego ze mam na nfz recepte? Jesli tak to podacie adres?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala to trzeba przetrwać chyba niestety :( :( :( Dobrze, że nie jest non stop. No pewnie, że jak masz daleko i masz dobrego dr to bez sensu do Gync dojeżdżać. A kiedy wdziałaś serduszka, który to był dzień życia maluszków i czy to było w Gync? <> helen to jeszcze nie są ostatecznie wybrane imiona :) Nie wiemy przecież jaka płeć i czy 2 :) W ogóle nie wiem co go naszło bo kiedyś zawsze mówił, że będzie Kaśka hehe :) Jeszcze sporo czasu na zastanowienie. <> iwcia trzymam kciuki, żeby była Hania :) <> Laurenta chyba nieco nie masz wyjścia, skoro tak o tym marzy. Trzymam kciuki, aby udało się bez kredytu! Mnie w Provicie też oszukali... przez to od razu na starcie straciłam jedyną możliwość zmiany kliniki. <> grania :( idź do dr żeby Ci przepisał leki. Są czopki i zwykłe tabsy dla ciężarnych, które wymiotują. Biedactwo. Który to tydzień? 8? <> Sylwia to super informacja!! Trzymam kciuki, żebyś była już niebawem w zdrowej ciąży :* Skąd wiesz, że to będzie imsi? Gonal jest refundowany i nie ceny są stałe w każdej aptece. Lutinus można kupić w Bytomiu taniej (dużo) ale to po transferze. W Bytomiu 125 zł, Gync 179 zł, a normalnie 220 zł za paczkę. <> Sil_Sb trzymam kciuki, żeby jednak kasy wystarczyło!!! MUSI! Trzymam bardzo bardzo mocno kciuki. Już raz przeżywałam brak kasy w poprzedniej klinice, to wiem co czujesz :( Z tym, że mnie zwodzili 3 miesiące ale bardzo chciałam tam zostać. <> kaska... no to pięknie z tymi wynikami ;( Mam nadzieję, że nic nikomu nie pomylili!! <> małamii idę jutro z wielką nadzieją na serduszko, bo już dziś może bić. No ale wiem, że to są małe szanse, żeby już było widzialne. Ale i tak nie mogę się doczekać, żeby zobaczyć co tam w brzuszku siedzi! :) Bardzo na to czekam. <> linka jutro mam wizytę i to będzie 19 dpt. Niedługo też się doczekasz mdłości aż będziesz mieć dość :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, zdążyłam na kawke? zbozowa oczywiście. Linka ja mialam 12 pobranych komorek w Gyn takze bardzo ładnie, z tego 10 sie zaplodnilo a 7 przetrwalo. Jeszcze mam trojke dzieciaczkow na feriach zimowych;) ja nie narzekam na Gyn, akurat jestem im wdzieczna za to ze udalo sie i mam swojego szkraba. Z wizytami bywalo roznie, ale liczy się efekt koncowy.Bajzel jest wszedzie, ja u siebie w laboratorium gdy robilam badania to dostalam dwukrotnie wyniki od jakiegos faceta. ..zgroza no ale jak widac wszędzie są zaniedbania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Apteka Bytom, ul. Olimpijska 1, tel. 32 389 40 19, 692 31 41 23

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczyny, czyli Gonal moge kupic gdziekolwiek :)? Wiem ze bedzie imsi bo ta opcje biore :) na pewno wezme jeszcze embryoglue i moze naciecie otoczki zalezy jak gruba bedzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iza82 ja byłam w Gyn 21 dpt i były tylko 2 pęcherzyki a na kolejną wizytę umówiłam się 6 dni później do swojego ginekologa i tam zobaczyliśmy serducha to był 6tc i 3 dni wedlug usg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia, bo Ty komercyjnie podchodzisz? Gonal możesz kupić na dole w aptece. To są ceny regulowane przez ministerstwo. Dzięki Sylwia :* <> mała o super, że jutro dowiemy się ile pęcherzyków. A mój M ma za tydzień urodziny i postanowiłam, że jak nie będzie serduszka(ek) to w dzień urodzin wybiorę się na wizytę i to będzie taki prezent dla niego (i dla mnie :) :)) Z tym usg to nieco nie rozumiem, skoro wiadomo kiedy było poczęcie to dokładniej nie można przecież policzyć wieku ciąży. Po co to tak liczą na usg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry dziewczyny :-)Nadrabiam Was na spokojnie, teraz bede miala bardzo duzo czasu. Licze na serduszka, najlepiej dwa ;-) i na udane styulacje :-) Co do Gyn to ja najpierw bylam w Invimedzie i tam to bylo szalenstwo. Co do kazdej kliniki sa rozne zdania, jak wielu jest ludzi. Ale mysle sobie tak, ze skoro komus tak bardzo nie pasuje to po co tam jest? Jest wiele klinik, nawet na sląsku, jest jeszcze Antrum, Novomedica i dalej tez sa kliniki, jezlei nie w Katowicach. To nasz wolny wybor, a moze samemu przepisac sobie stymulacje? Wtedy bylaby najefektywniejsza ;-)U mnie po stymulacji pobrano 10 komorek, 6 bylo dojrzalych, 2 podali, 2 udalo sie zamrozic. Wynik niezly. i wyszlo za pierwszym razem. Nasz organizm jest niezbadany i niegdy nie wiadomo do konca jak zareaguje. A co do hiperki to nikomu nie zycze. Zanm przypadki uzyskanej ciazy, hiperstymulacji i przez jej ciezkosc straconej ciazy. Takze... A co do mnie to oficjalnie jestem inkubatorem kanapowym. Jutro koncze 20 tc. Od srody tydzien temu mam zalozony szew McDonalda okrezny na szyjke. Nie bylo to moje spelnienie marzen, ale ma utrzymac moja ciaze. Bede miala dwoch synow! To dopiero dla mnie wyzwanie! Lezalam w szpitalu w Bytomiu. I juz wiem, ze takie przypadki i o wiele ciezsze lecza tylko tam i w Rudzie. Dziewczyny, oni tam cuda robia...Lokalowo straszny ten szpital, duze sale, duzo ludzi, bo tam jak jest wolne miejsce to przez kilka godzin...Oblesne łazieniki i wc. Ale specjalistow mja bardzo dobrych. Jest ginekologia, poloznictwo, patologia ciazy, onkologia ginekologiczna. Nawet operacje na maluszkach w brzuchu robia. Mam nadziejje, ze doczekam spokojnie do konca w domku i nie bede musiala za dlugo tam lezec. Tzn, wiem, ze wyladuje tam po 35 tc,ale chche dotrzymac do tego czasu na spokojnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia świetna wiadomość :) Cały czas byłam myślami z Tobą :) Macie rację ile nas jest tyle różnych opinii na temat klinik... Niestety :( Na źle zaczęłam z dr Cz ale mam nadzieję że dr M przyniesie nam wszystkim szczęście i że tych pieniędzy wystarczy dla nas już zakwalifikowanych. Muszę wytrzymać do 5 października :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fifaszek odpoczywaj, dasz radę. Ja kiedyś chodziłam do lekarza w Zorach dr Grzonka wiem że pracuje w Bytomiu dobry specjalista myślę że jesteś w dobrych rękach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fif najwazniejsze ze maluszki sa bezpieczne :)) to bedziesz jeden rodzynek w domu hihi :D super! I tez uwazam ze skoro klinika taka be to mozna zmienic w kazdej chwili, nie rozumiem tego siania jadu na GynC. Jak to mowia wszedzie dobrze tam gdzie nas nie ma Iza tak, ja komercyjnie :) zaplacilam za gonal 370 zl i jestem w szoku bo liczylam na jakies 600 zl :) Dzieki za wsparcie dziewczyny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fifaszek, ojej szew, no ale na pewno jesteś teraz spokojniejsza a chłopaki bezpieczni. Odpoczywaj i niech maluchy rosną zdrowo. Nie wiedziałam, że Bytom i Ruda ma takie dobre opinie, ja słyszałam tylko o złych i stwierdziłam, że będę na pewno je omijać szerokim łukiem... Chociaż moja ciocia wiele lat była tam przełożoną położnych i sama urodziłam się w Rudzie. Sylwia, to dobrze, że Cię cena pozytywnie zaskoczyła :) :) Dodam, że Gonal się "przyjemnie" robi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziś dziewczyny czuję się lepiej od wczoraj wieczora nie wymiotowałam, choć wieczorem było blisko ale dziś na razie nawet jakiś strasznych mdłości nie mam. Wyspałam się dziś za wszystkie czasy a jutro idę na pierwsze ciążowe badania :) na czczo :/ nie wiem jak z tym dam radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jak by któraś potrzebowała to mam opakowanie Fragminu i Lutinusa na zbyciu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi w badaniach krwi wyszło, że miałam cytomegalię i dr zleciła awidność. Przyznam, że mnie bardzo nastraszyła tym poszerzeniem badań, na szczęście koleżanka mi wyjaśniła co i jak i spokojnie czekam na wynik (z dr się nie widziałam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helen86
Fifaszek mam do Ciebie pytanie jak można wiedziec, ty miałas robiony test NIFTY a jakie miałaś do tego wskazania? czy przyziernosc karkowa była w normie czy po za nią? Jaką miałaś ? a miałaś tez test PAPPA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helen, tak, miałam robiony, ale test Harmony(prawie zadnej roznicy). U nas przeziernosc karkowa byla na granicy i wynosila 2,2. Po dodaniu tego, ze to blizniaki i tego, ze in vitro (reszta parametrow w zupelnej normie) wyszlo, ze ryzyo jest 1:144. Ale jak zrobilam test Pappa(tego samego dnia) to wyszlo mi niskie bialko Pappa(mozliwe, ze przez branie progesteronu w duzych dawkah). I nasze ryzyko zwiekszylo sie do 1:44.Jak bedziesz miala pytania to zadawaj. A u cibie cos nie tak z wynikami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) Fifaszek ja mam za tydz.badania prenatalne, ale wczoraj mialam wizyte i mialam usg i lekarz juz zauwazyl przyziernosc karkowa i zmierzyl i bylo 2 i pytal sie czy robilam jakies badania genetyczne, ale my nigdy nierobilismy ani w czasie calej procedury in vitro. Boje sie jaki bedzie za tydzien ten wynik i tez jak wyjdzie ponad norme to mowil o tescie pappa, a potem test harony albo nifty. Wczoraj na necie duzo czytalam i juz jestem cala chora. Jak sie okarze podwyzszona norma to potem nerwy i czekania na tamte wyniki. A ile sie czeka na pappa i harmony? I ta cena vhyba 2500zl? Nawet niechce myslec ze mogloby byc cos nietak. Tu taka radosc po tylu latach wyczekiwania na dzidziusia. Juz myslalam ze najgorsze stresy za nami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helen, wiem, co czujesz. Zaczekaj z nerwami ten tydzien. Podwyzszone NT to jeden z "czynnikow", ktore moga wskazywac na zespol Downa, ale nie potwierdzja go. Lekarz sprawdzi tez przeplywy w serduszku i obecnosc kosci nosowej. Jezlei wyjdzie ci duze ryzyko, czyli ponad 1:300 lekarz zelci wykonanie amniopunkcji, lub testu nieinwazyjnego. Do amniopunkcji musialabys czekac do skonczonego 15tc, pozniej okolo 4 tygodnie na wynik, chyba, ze zaplacisz za test FISH i wtedy wyniki sa w ciagu jakichs 3 dni. Ale jak nie chcesz amniopunkcji mozesz zrobic Nifty albo Harmony. My zdecydowalismy sie na Harmony, bo oni od poczatku wejscia na polski rynek oferuja badanie bliżniąt, a Nifty dopiero od roku czasu. Cena obu testow to w okolicach 2500 zl. Pobieraja ci krew i w przypadku Nifty test jedzie do W-wy, a przy Harmony, leci do Stanów Zjednoczonych. Wyniki u mnie byly po 8 dniach roboczych. Zawsze sa do 14 dni roboczych. Jezeli test wyjdzie negatywnie to wsyztsko ok, jak wyjdzie pozytywnie to i tak musisz zrobic amniopunkcje, bo w Polsce jest to jedyna uznawana metoda diagnostyczna. Chyba, ze decydujesz sie z wlasnej woli urodzic chore dzieciatko to nie muszisz nic robic-nikt ci nie bedzie kazal. Przepraszam Cie, ze tak rzeczowo, ale sama robilam te badania i wiem, czym to pachnie. Ja chcialam wiedziec wszystko. Tzn jakie mam wyjscia, jakie sa dalsze dzialania itd. Lubie wiedziec co bedize sie ze mna dzialo. U nas prenatalne robila dr Rozmus, ale konsultowalismy je z Dr Ilskim. Dr Rozmus jest zwolennikiem testow nieinwazyjnych, Dr Ilski-amniopunkcji. Podobno ma do tego świetną rekę i jak isc do kogos to do niego. Dr Rozmus jest swietnym specjalista, podobno najlepszym w okregu. Np do Bytomia specjalnia ja sciagaja co dwa tygodnie na usg. Co do kosztow to My wzielismy ten test na raty w Gyncentrum. Tam sa mediraty, zalatwilam to w 15 minut. Aleeeee poki co nic nie masz stwierdzone! W ktorym teraz jestes tygodniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AAAA na wyniki testu Pappa czeka sie w Gyncentrum dwa dni, pozniej one sa brane przez lekarza i na nowo przeliczane wartosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dzisiaj 11tc, czyli za tydzien bedzie 12tc zaczety. Dziekuje Ci bardzo za wyjasnienie, ja tez lubie miec wszystko zrozumiale wytlumaczone :) a do kiedy bralas fragmin? Kiedy juz mozna go odstawic? Ja niechodze juz do gyn. I badania tez niebede miec tam zrobione. Chodze do ginekologa u siebie prywatnie i widze ze sie mna dobrze opiekuje, dokladnie robi usg, wszystko tlumaczy. Wczoraj mi mowil ze pierwsze jak cos to sie robi z krwi badanie a potem aminiopunkcje. Ale z tego co zrozumialam to te testy harmony i nifty to tez sa wiarygodne tak jak aminiopunkcja? A jak ty sie czujesz? Maluszki dobrze przybieraja na wadze? Ty juz mialas tez 2 prenatalne? A co na nich sprawdzaja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wie c nic nie daje 100% pewnosci, ani testy, ani amnio. Ale tak-sa pewne. Co do drugich prenatalnych to ja mam w sobote. Sorawdza sie na niech przeplywy, budowe serca, kregoslupa, mozgow itd, czyli juz wszytskiego. Moje maluszki sa o okolo tydizen wieksze niz wynika z daty miesiaczki i to w siatce centylowej dla pojedynczych dzieci, takze dobrze :-) Z tego co wiem to waza kolo 400 gram kazde. Az jestem ciekawa ile teraz bedzie, bo byly wazone 14.09. Ale w szpitalu juz ogladala je pani doktor Rozmus i mowila, ze wszytsko jest ok. Ale stwierdzila, zebysmy przyszli na te wyznaczone badania, bo sa bezplatne, jeszcze je poogladamy i zrobimy jakies sdjecie :-) Ja sobie obecnie wyznaczam cele ciazowe. Teraz jest 30 tc. Jak juz bede po to bedize 35 :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×