Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
virpi

Katowice GYNCENTRUM - komu pomogli

Polecane posty

Iwcia, masakra :D Dziewczyny przystępujące razem ze mną do procedury przed 1.11 ( przed wprowadzeniem ustawy o in vitro). Jak wiecie, kazda klinika z dniem wejscia nie bedzie mogla korzystac z zarodkow, ktore powstaly przed 1.11 dopoki nie uzyska na to zgody od MZ- notabene jest to chore, bo to nasze zarodki a ktos ma o nich decydowac. Cyt: "Oceniając ustawę z perspektywy prawników, uważamy, że największą trudnością dla klinik będzie dostosowanie całej działalności do przepisów nowej ustawy w tak krótkim terminie. Kliniki mają bowiem zaledwie 12 miesięcy (do 1 listopada 2016 r.) na złożenie wniosków o wydanie pozwoleń na ich prowadzenie; brak wydania pozwolenia przez Ministra Zdrowia będzie powodował niemożliwość prowadzenia ośrodka." http://www.rynekzdrowia.pl/Prawo/Spotkanie-w-MZ-dotyczace-przepisow-o-in-vitro-rozwiewanie-watpliwosci,154164,2.html Co wy na to? Nie wiadomo jak dlugo kliniki beda musialy czekac, by taka zgode uzyskac co oznacza, ze na crio mozna bedzie czekac i pol roku... Pytalyscie o to w klinice moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak czulam, ze jak zaczna wchodzic przepisy to okaze sie 100 tysiecy rzeczy, ktore nie zostaly przemyslane.Ciekawe, jakie problemy beda robic, jak bede chciala mje zarodki oddac do adopcji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam plan, że jeśli pierwsza procedura się nie uda, a jeśli będę miała z niej zarodki, z których skorzystać nie będę mogła to kierunek Czechy-> GynC, nawet po polsku mówią tam lekarze ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żona gościa z Katowic
Witam Sylwia-159 dziekuje za wskazanie gdzie możemy zrobic badania, dzieki Tobie udalo Nam sie oszczedzic 700 pln . Jezeli chodzi o cykle to miedzy pierwszym podejsciem do in vitro a drugim mielismy przerwe 2 cykli. Czy ktos moze Nam polecic jakiegos lekarza immunologa i ginekologa bo chcemy sie skonsultowac z innym lekarzem z poza gyncentum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezeli chodzi o lekarza to bardzo duzo dobrego slyszalam i mialam sama stycznosc dr Tomanek. Przyjmuje w Angelius Provita i pracuje w Szpitalu w Bytomiu. Z immunologiem nie mialam nic wspolnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zona goscia z Katowic- bardzo sie ciesze, ze moglam pomoc. 700 zl to duza kwota. Nie wymagali w GynC 3 cykli przerwy tylko dwa? Tez nie mialam stycznosci z immunologiem, ale slyszalam dobre opinie o lekarzu z Lodzi- ale wymaga badan za ok 6 tys zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żona gościa z Katowic
Z tego co lekarka mowila to w gyn musi być jeden pełny cykl przerwy u mnie byly dwa z racji tego ze po pierwszym poronieniu baardzo dlugo krwawilam bo około 3 tygodni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żona gościa z Katowic
Lecze sie u P.Cz. ale zdazylo mi sie byc na wizycie u P.P i ona mi tez cos wspominala o jednym cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kwiat84 Bardzo dziękuję za informacje.Jak powiedziałam mężowi o tym badaniu to powiedział że chyba się wypisze z wizyty ale myślę że to taka tylko pierwsza reakcja i mu przejdzie.USG to wiadomo nic strasznego ale to drugie już gorzej.A ten dr Sz jest jakimś starszym lekarzem bo może jak powiem mężowi że to jakiś staruszek to nie będzie się tak przejmował.Osobiście też wolę chodzić do starszych lekarzy np ginekologów bo już się w życiu napatrzyli i wybadali to lecą taśmowo i jakoś się mniej przejmuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojego od dawna chce zapisac do urologa i jakos sie nie bronil dopoki nie uslyszal o badaniu per rectum- jak mu wczoraj powiedzialam ( wolalam uprzedzic to spierdzielilby z gabinetu ) to az sie wyprostowal i zacisnal posladki :D i powiedzial ze moze isc ale na wstepie powie ze nie zyczy sobie tego sposobu badania :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwia czyli ze co nie będe mogła np w grudniu wrócic po moje zamrozone zarodki? Bezsensu :-( ciągle coś nie tak.. dziewczyny kibicuje wszystkim i trzymam kciuki za wizyty i stymulacje:-) czytam Was ale juz mi się wszystkie mieszacie co kiedy która z Was ma więc mniej się udzielam:-) Trzymajcie kciuki za moją wizytę w bytomiu dam znac jutro co lekarz powiedział.. Miłego popołudnia :-***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość binuś
Cześć dziewczyny Ja właśnie jestem po kolejnej becie tym razem wynik 2.7 i znowu d... A to był mój ostatni raz..... życzę wam pomyślnośc***ewnie będę was jeszcze śledzić i będę trzymać kciuki za wszystkie bety.... ☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia_159 myślę, ze źle interpretujesz ten przepis. Wydaje mi się, że oni muszą zdobyć zezwolenie, ale okres do 1.11.2016 to czas przejściowy. Ja tak myślę, ale będę w klinice pytać. Żono gościa z Katowic - wy mieliście kolejną stymulację, czy wróciliście po mrozaczki? binuś biedna. tulę cię mocno kochana.... Nie wiem co ci powiedzieć :( < Dziewczyny, które są w programie ale czekają na kasę i te, które czekają na kasę z rządówki przed 1 stymulacją. Piszcie do MZ w sprawie uruchomienia kolejnej transzy środków. Mi dziewczyna z Naszego Bociana napisała, że trzeba ich zarzucić mailami, wówczas mogą przyspieszyć wypłatę środków dla klinik. Adres dep-md at mz.gov.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zona goscia z katowic
Sil_sb - wrocilismy po mrozaczki. Przy kolejnej probie musimy miec stymulacje, bo nie mamy juz zamrozonych zarodkow. Chociaz bierzemy tez pod uwage adopcje zarodkow. BTW: Ta klinika w czechach w ostravie ma dobre opinie? Za procedure in vitro kompletna biora ok 1700 euro. W takim gymcentrum biora ok 10 000, tak ? Zawsze jakas alternatywa gdyby u nas nie wypalilo z dotacja z MF.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ja już napisałam do MZ. Piszcie też... a powiedzcie mi czy te wszystkie badania, które robiłam będą ważne po nowym roku (AMH, nasienie, chlamydie i inne robiłam koniec czerwca), histeroskopie 2 tygodnie temu)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anies30 nasienie - ważność 3 mce, ale być może nie będą potrzebować nowych badań. Reszta adań 6 m-cy. Żono - w GynC procedura to ok 7500 z wizytami, transferem i mrożeniem... Ceny podobne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:( Sil, to znaczy że w styczniu mogę robić wszystko od nowa? :((( a do tego 7500 to jeszcze cena stymulacji nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny :) Binus tak mi przykro tule cie bardzo mocno kochana trzymaj sie cieplutko ( mam pytanko a badalas immunologie ? )Gosc ten doktor Szczebara to wyglada na ok 50 a w rzeczywistosci to moze miec ok 40 lat powiem ci tak niech twoj maz sie nie boi najpierw dajesz mu badania z nasienia a potem on bada usg i prostate i mozna go pytac o wszystko a on odpowie :) pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam. w jakich dniach cyklu przed criotransferem miałyście wizyty? w którym dniu cyklu był criotransfer? Z gory dziekuje za odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamii89
Czesc:)) Linka powodzenia dzisiaj na wizycie:)) Gosc ja sie teraz przygotowuje do crio i od 2dc biore encorton i estrofem w 8-9 dc wizyta...ostatnio crio mi wypadlo w 14dc:) Milego dnia :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żona gościa z Katowic
Ja miałam transfer w 17 dc , a leki to od 2 dc estrofem i elkorton, wizyta u lekarza 8 albo 9 dc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewela2421
Ja lecze sie u dr Cz i kazala mi zrobić 3 miesiące przerwy przed nast in vitro. W 3 cyklu mam brać tab antyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już po wizycie :) nasz skarb ma 3 cm :) wszystko jest w porządku wyniki mam wszystkie dobre karta ciąży założona :) na wymioty mam tabletki takie naturalne ale efektów pani dr nie gwarantuje no zobaczymy muszę to wytrzymać a jak będzie b. źle to jechać do szpitala pod kroplówki. Mam już wizytę na prenatalne umówioną na 24 październik a kolejna wizyta za 2 tyg 15 października. Tabletki mam brać bez zmian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×