Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
virpi

Katowice GYNCENTRUM - komu pomogli

Polecane posty

Cześć dziewczyny, powodzenia jutro na wizytach. Będę z moim brzdącem trzymac wszystkie cztery kciuki. Posty mają zastój gdy strona przeskakuje na nową i potem dopiero wskoczy kilka nowych razem. Gość co do Pisu to popieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kochane! :) Jezu ile mam stron do nadrabiania za każdym razem ;) Nie mam aż tyle czasu by tu bardzo często zaglądać i potem mam zaległosci ;) No więc byłam u immunologa w sb, pokazałam mu wszystkie wyniki (ten zagubiony na szczęście też już był). Wszystko wyszło w normie, prócz wit. D3 - oboje z mężem mamy skrajny niedobór, przepisał nam krople na receptę, bo szybciej się wchłaniają, niż tabletki które już bierzemy. A okazało się ze brak wit. D3 ma wpływ na płodność u obojga...Dobrze wiedzieć... Poza tym białko S poniżej normy, kazał tylko powtórzyć to badanie w styczniu, teraz mogło być za blisko od ostatniej stymulacji, a hormony je obniżają. No i kazał w związku z tym uważać na hormony, bo mogę dostać zatoru, zakrzepicy itp...Masakra, to in vitro chyba prędzej czy pózniej mnie wykończy :( No i kwestia allo-MLR... U mnie wyszło 0,00 % i tu klops. Powiedziałam mu to co mi Sylwia powiedziała, że u kogoś kto nie był nigdy w ciąży wynik jest normalny. Na co on że rzeczywiście tak jest, logiczne to jest, bo te przeciwciała tworzą się w ciąży, natomiast różnie to bywa, bo gdyby zarodek już niby próbował się zagniezdzić to one mogłyby sie już tworzyć, choć niekoniecznie. Ja mu na to że raczej w to wątpię, raczej padły od razu, zważywszy na pozostałe 4 które bez mojego organizmu w labie nie dożyły dalej niż do 4/5 doby, zatem zapewne podobnie było z tymi podanymi. Zresztą u mnie beta była 0, a progesteron raczej dobry, a wiadomo że progesteron chroni zarodek nawet przy allo-MLR 0%. Oczywiście zaproponował nam szczepionki jeśli chcemy, od razu zastrzegając,że mogę zajść w ciążę i przy 0 %, a same szczepionki mogą nic nie dać.... Jeszcze coś nam mówił, że musielibyśmy dojeżdzac do Łodzi... Do tego kazał nam zrobić dodatkowe badania w związku z tym, w tym typowanie KIR u mnie i oznaczenie HLA-C u męża, oba badania w sumie ksoztują 680 zł.... I pózniej iść znowu do niego i zdecydować czy chcemy szczepionki.. Przedyskutowałm to z mężem i zdecydowaliśmy się nie robić tych badań i nie szczepić się. Uważam że szczepienia mają sens jak się choć raz poroni i nie wykryto innych przyczyn. Nie mam zamiaru wydawać kroci na eksperymenty, a w sumie tak się czuliśmy, że on sam nie wie, i bylibyśmy dla niego kolejnym materaiłem do badań czy te szczepienia mają sens. To jest jedna wielka niewiadoma, może być przecież tak że zajdę w koncu w ciążę i bedę miała wysokie allo, albo zajdę i mając je 0 bądz niskie też spokojnie donoszę, ewentualnie wspomagając się dużymi dawkami progesteronu. Moim zdaniem tu nie w tym tkwi problem tylko w plemnikach. I na razie raczej odstawimy immunologa na rzecz jakiegoś dobrego androloga. I tu moje pytanie do Was - znacie jakiegoś porządnego androloga??? CHciałabym żeby któś mojego męża gruntownie przebadał i pomógł zwiększyć jakość spermy. Sami od siebie zrobimy w styczniu badania spermy i zobaczymy czy nasze suplementy które bierze i zwiększona ilość współżycia dały jakiś pozytywny rezultat... ;) W czw idę do Mercika, choć w sumie tak ogólnie się popytać, bo nadal czekam na wynik pakietu z pochwy i raczej jeszcze jeden cykl odczekam od antyków, żeby podnieść to białko S i nie brać ich gdybym przypadkiem musiąła się leczyć po wyniku z wymazu. <> Przepraszam, że tak się rozpisałam, ale tak to jest jak rzadko się to robi... <> Sylwia nie przejmuj się jałowymi gadkami z kimś tam, najlepiej takie posty olewać. Trzymam za Ciebie i maleństwo kciuki! :* <> Catarina, jak dobrze Cię rozumiem, też mam 33 lata i bratową 4 lata młodszą w ciąży. Jeszcze ostatnio byliśmy na urodzianach i tam kolejne 2 ciężarne z rodziny męża były... Żal było patrzeć :( <> Małami, Sil, nie przejmujcie się, jestem na 100 % pewna, że w styczniu kasa będzie, obyście zaczeły stymulacje jak najpredzej! :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polly to pewnie się będziemy widzieć. Choć ja to już teraz jestem mega zestresowana, a jutro to czuję, że będzie płacz i zgrzytanie zębów :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita czyli mialam racje. Allo mogloby byc wyzsze jakby zarodek probowal sie zagniezdzic co rozna sie ciazy biochemicznej. A twoj wynik wskazuje ze nie bylas w ciazy. I dobrze! I tak jak mowilam szczepienia u kobiet nigdy nie bedacych w ciazy NIE maja sensu. Co do Lodzi... tylko nie Lodz i dr M w Lodzi. Za same badania przed szczepieniami zdziera 8000 zl plus szczepienie ok 750 zl. Za polowe ceny mozna zrobic to u dr P w Poznaniu lub w Krakowie. Ale Ciebie temat nie dotyczy na szczescie :)) Niedobor wit D ma 90% z nas z racji tego gdzie zyjemy ;) Bdb andrologiem jest dr L z Tarnowskich gor-tzn pod wzgledem diagnozowania- ale jest drogi, triche przesadza z badaniami robionymi notabene u niego ;) no drogo to wychidzi. Polecalabym raczej dobrego ueologa np dr P z Provity. Troche dziwny ale operacje zylakow u mojego przeprowadzil blyskawicznie i super, proponowal kuracje hormonalna ktora na pewien okres czasu zwieksza ilosc ruchliwosc itd plemnikow no ale ze bylismy w trakcie procedury to nie bylo nam to potrzebne ;) zalezalo nam tylko na operowaniu zylaczkow. Sil to juz teraz. Trzymam kciuki i jestem z Wami myslami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już jestem po, dziś nie przypisał mi stymulacji, mam przyjść w następną środę , wtedy zrobi usg, jak wszystko bedzie ok to rozpisuje leki. Powiedział że musi mieć pewność, że punkcja wyjdzie w styczniu więc antyków nie kończę w niedzielę tylko we wtorek-środę. Dr M nie powiedział nic niepokojącego, ani że może stymulacji nie być, tylko że może się stymulacja zacząć za wcześnie i będzie problem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny wiecie gdzie można najtaniej dostać lutinus? Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamii89
Ciekawe co mi powie bo ja mam miec dlugi protokol wiec powinien mi juz gonopeptyl przepisac....ehh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pięknie - to szykujemy się :) Edit: MalaMii na pewno będzie w porządku - z Twoich wyliczeń kiedy wypadałaby punkcja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Sil i innych dziewczyn. Ja już zgupialam byłam wczoraj u czerwinskiej powiedziała że niema kasy a wy tu piszecie że macie rozpinana stymulację. Powiedzcie mi co to jest ten protokół bo nie śledzę tego forum od początku i poprostu niewiem. Ja mam mieć drugi transfer. Zastanawiałam się wcześniej czy nie zmienić lekarza bo dr Cz.to taka skuzbustka już sama niewiem. Boję się że w styczniu też mi powie ze jeszcze nie. Tylko dlaczego wam dr M. Rozpoczął stymulację s ki nie. a czy dr M. To dr mercik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sylwia ile placilas? I ile op do tej pory użyłas? Dziękuje za odp.;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
małami jak ty masz wizytę w czwartek? ja umówiłam sie profilaktycznie do dr M na piątek jak tobie nie pozwoli na stymulacj to sobie odpuszcze a jak da ci zielone swiatło, to nie wyjde z gabinetu póki mi leków niw przepisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Sylwuś za odpowiedź! Ja też uważam ze nie ma sensu bawić się na razie w immunologię, szkoda mi kasy i czasu. Skupię się na poprawie plemników i badaniach ogólnych stanu naszego zdrowia. Co do wit. D3, my mamy bardzo duży niedobór, tj. 8 gdy minimum jest 30-40. I poczytałam wczoraj dużo na temat relacji niedoboru z płodnością i okazało się, że wit. ta ma duży wpływ na dojrzewanie komórek jajowych, na zagnieżdzanie a także na męską płodność - na ilość,******iwość i morfologię plemników. Dodatkowo jej niedobór jest niebezpieczny w ciąży i trzeba ją suplementować dla zdrowia matki i dziecka. Dużo o tym pisało i się śmialiśmy z mężem że jeszcze się okaże że jedynym problemem z naszą płodnością bedą nasze skrajne niedobory tej witaminy ;) A możesz mi napisać nazwisko tego lekarza z provity?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny tylko wiecie, on mi nie rozpisał jeszcze stymulacji, nie wypisał recepty. Powiedział, że mam przyjść w środę za tydzień i przedłużyć antyki. A normalnie wypisują już z tydzień wcześniej. Jak mi rozpisze leki w środę to jest tak na granicy wszystkiego, w święta przecież nic nie załatwię. Co do dr M, to wiem, że w październiku już nie chciał przejmować pacjentów od dr Cz. Ale może teraz nie będzie problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamii89
Tak Catarina ja mam w czwartek i juz nie moge sie doczekac bo to czekanie mnie dobija... Hmm moze tez mi da pare tabletek anty i w przyszlym tyh mi przepisze gonopeptyl...ajj zobaczymy .. Wazne ze Ci nic nie gadal o odroczeniu stymulacji..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sylwia a dr M polecił Ci ten ultrogestan ? Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A prosilas go o coś tańszego czy sam przepisuje ten lek i ile kosztuje? Przepraszam ze Ci tak truje ale b.się stresuje przed styczniem i tez chce wiedzieć jak to finansowo wyjdzie ;) Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sama prosilam, mozesz brac rownie dobrze luteine za 3 zl ja nie uzywam bo za bardzo mnie wysusza. Utro kosztuje 120zl /4op

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sylwia kupujesz go w aptece na dole?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w Krakowie lutinus za 110 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polly3322
Hej kobitki moja wizyta byla podobna do sil ja mam 7 dzień brania antyków ostatnia tabletke bede miala 29 grudnia wizyte mam na 28 grudnia dr M powiedwial ze wtedy zrobi usg jak nic nie będzie na jajnikache to przepisze mi gonapeptyl i od 29.12 bede go brac czyli od 29 zaczynam dlugi protokół malami a ty ,kiedy kończysz antyki bo tez masz miec długi protokół nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polly3322
Mam tez bardzo zla wiadomosc rozmawialam z nim o programie i powiedzial ze wlasnie juz dostali pismo od ministra zdrowia ze kontynuacji programu nie bedzie wiec niestety moje rzadowki mamy czas do czerwca zeby sie udalo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×