Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
virpi

Katowice GYNCENTRUM - komu pomogli

Polecane posty

Gość malamii89
Catarina u mnie ma byc podobnie 01-02 stycznia:(( Zobaczymy moze w przyszlymtygodniu beda juz cos wiecej wiedziec:(( Ehh plakac sie chce i tyle:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ty idziesz na wizyte do dr M w pt 18 prawda, a to jest ostatani dzien brania antykoncepcji. i zazwyczaj pierwszy brania wyciszenia czyli gonapeptyl. to ja tez juz wtedy musiałabym miec receptę na leki, bo jak ich nie wzmiemy to musimy czekac znowu cały cykl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamii89
No ja ide 17 w czwartek a piatek biore ostatnia tabletke....pierwsza wizyte ma Sil zobaczymy co jej powie:(( Kurcze nie umia jakos nacisnac na te Ministerstwo....:(( Wiecznie czekac na wszystko...ilez mozna?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja czekam na wizyte sil, i jak jej daja zielone światło to ja tez jade do dr M i zrobie wszystko zeby mi przepisał leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny. Dzwoniłam do Ministerstwa Zdrowia - uzyskałam następujące informacje. Program zakładał pewien budżet - każda z jednostek realizujących in vitro miała narzucone limity. Środki na realizację programu przesyłane są w transzach co pół roku - w styczniu i w lipcu. Na dniach zbiera się komisja wraz z ministrem zdrowia aby zaakceptować wysyłkę kolejnej transzy, która ma zostać przesłana w pierwszym tygodniu stycznia. Brak pieniędzy w ostatnich dwóch miesiącach br. był wynikiem zbyt dużej ilości wykonanych zabiegów i zakwalifikowanych par. Uważam, że taka sytuacja będzie powtórzona także w tym roku - klinika wykona pewną ilość zabiegów i w okolicy kwietnia środki się skończą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poszperałam dalej. Do Angeliusa nie mogę się dodzwonić - natomiast NOVOMEDICA i INVIMED wiedzą już jakimi środkami będą zasileni od stycznia - nie mają ich na koncie ale przelew powinnien być wkrótce realizowany. Żadna z tych klinik nie zgadza się na przeniesienie w ramach programu z innej kliniki pary już zakwalifikowanej w związku z pulą własnych pacjentów - kliniki nie mogą sobie pozwolić na to, aby nie obsłużyć własnych pacjentów kosztem nowych. Reasumując: być może gync przeholowało z ilością par, wiedzą z pewnością jakie środki otrzymają w styczniu (zakładany był pewien budżet - kwota powiedzmy 100% - co pół roku w ramach trzyletniego programu klinika otrzymywała 16,66 % tej kwoty i taką też kwotę otrzyma w styczniu) nie wiem natomiast, czy jest to kwota, która pokryje nasze potrzeby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Allesa skuteczna jesteś, a wiesz moze czy kliniki realizują juz stymulacjie które maja sie zakonczyc w styczniu czyli po otrzymaniu środków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzwoniłam do gyn czy rozpisują stymulacj****abaka mi powiedziała ze do konca roku nie rozpisują stymulacji, bo nie mają kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamii89
Ehh to juz sie nie mam co ludzic ze mi teraz gonopeptyl da:( kolejny cykl stracony:((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
allessa gonopeptyly element stymulacji przy długim protokole, małami ja niestety nie mam dobrych przeczuć, kolejny cykl stracony, jak dobrze pojdzie to zaczniemy w polowie stycznia niech to szlag trafi wiec punkcja i transfer w lutym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. ..az przykro czytac o tej rządowce a jeszcze te pisiory skróciły to wszystko. Mam nadzieje że kazdej z Was uda sie w czasie. Wydaje mi sie ze Gyn przecholowalo w ilośc***ar, dookola juz byly kolejki od nowego roku a u nich caly czas miejsce bez kolejek, chyba zle to wszystko poobliczali sobie. Bimbalkowa krolewna wazy o ile pamiętam 3100 i 51cm, mamcia czuje sie dobrze i juz kilka godzin po cc chciala wstawac;) a malutka jest sliczna. Teraz chyba w kolejce Fifka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Helen... jeżeli chodzi o twardnienie brzucha, jak leżałam w szpitalu (fakt lata temu) to położne mówiły, że "brzuch się stawia" i wtedy zabraniały go dotykać. Nie pamiętam dokładnie o co chodzi, ale one coś mówiły, że grozi wcześniejszym porodem, bo to są jakieś skurcze macicy. Napisz co lekarz Ci powiedział na ten temat i jakie zalecenia. Pozdrawiam, będzie dobrze :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezeli chodiz o twardnienie brzucha to w miare normalne po 20 tc, ale tez do 10 razy na dobe. To sa stawiania macicy, czasem nic nie robia, a czasem daja rozwarcie szyjki. Trzeba duzo odpoczywac. Na pewno ich nie bagatelizowac. U mnie lekarz nawet w 32 tc pyta w razie czego jak czesto sie stawia brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Fif za odpowiedz :) jutro sie musze popytac lekarza o co w tym chodzi :) Catarina i Malami musicie byc silne dziewczyny bo naprawde przez zmiane tego rzadu to sie wykonczycie i niepewnosc co do waszych stymulacjii. Ja wierze ze sie musi kazdej udac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iza82
helen odpoczywaj i się nie stresuj. Dobrze, że dziewczyny wszystko wiedzą i opisały o co chodzi z brzuszkiem ;) małamii, Catarina trzymam kciuki, żeby była kasa już 1 stycznia. Leki na wyciszenie można pewnie nieco wydłużyć. Ja miałam 15 dni. Catarina dr M jest w Kato od poniedziałku do piątku, rano poza czwartkiem, wtedy chyba od 16. iwcia dzięki za wieści od mamusi Bimbałkowej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helen dzieki za opowiedz trzymam kciuki za wizytę sil i jak bedzie trzeba to razem z małami napadniemy na tą klinikę, :) małami dołączysz sie do tego napadu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smutasek teraz przeczytam posta od Ciebie, dzieki za info :) jutro napisze co i jak. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny z krótkim i długim protokołem podzielcie się informacją kiedy mialyscie punkcje w którym dniu cyklu?:) Aurelia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamii89
Catarina oczywiscie,ze dolacze:)) bo nerwowo mnie wykancza ta klinika:((gdzie tamznowu luty ehhh:(( strasznie duzo mnie to wszystko kosztuje i psychicznie i fizycznie:( jakos juz sobie z tym nie radze ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość linkaa28
Hej dziewczyny co to sie dzieje to jakas masakra!! Kurde mamy podpisane umowy a w nich zapewnione 3 podejscia i gync musi sie z nich wywiązac nie moze byc inaczej! I tak jak ktoras tu pisala gyn nabralo za duzo par, inne kliniki juz nie kwalifikowaly a gyn jeszcze kilka miechow:-( oby pieniadze byly na dniach.. muszą.. Sylwia lez i nic nie rób :-) maluszek jest silny jest serduszko i to najwazniejsze :-) Iwcia przekaz gratulacje dla Bimbałki:-) Ktoras pytala co u mnie chyba Helen? Ja mam przerwe w staraniach jeszcze jakies 10 miesiecy ale wiem ze zleci i tu juz reszta bedzie z dzieciątkami na rękach albo w ciązy:-) Mam pytanie dziewczyny ile kosztuje w gyn mrozenie zarodka? Ja mam 2 mrozone osobno to bede musiala w czerwcu zaplacic x2 ???? :-( ahh zas beda koszty a ja musze zaczac oszczędzac na platny transer:-( Przyszle mamuski czytam Wasze posty i az sie mordka cieszy ze jest dobrze:-) ale tyle was jest ze się gubie ktora co i kiedy:-) Dziewczyny trzymam kciuki za wszystkie, dacie rade, kto jak nie Wy :-) Milego weekendu i stawiam kawke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aurelia miałam w 26 dniu cyklu punkcję (przy długim). Dlatego początek ciąży u mnie liczy się od 12 dnia cyklu, nie pierwszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny jak wygląda punkcja w gyncentrum?jest jakis wywiad wczesniej z anestezjologiem? każą zrobić wcześniej jakieś badania? ile osób jest obecnych podczas zabiegu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zoska, szczerze powiedziawszy nie przypominam sobie aby był wywiad z anestezjologiem. Badań również nie robiłam konkretnie przed punkcją. Podczas punkcji na sali są chyba 3 osoby + laborant, z którym rozmawia się przez okienko. Ogólnie nie ma się czego bać. Po zabiegu leży się na sali na której czeka się już przed zabiegiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia_159
linka nie nie- jak ja sie dowiadywalam to powiedziano mi ze cena jest jedna, bez wzgledu na ilosc zamrozonych zarodkow- ja mialam 5 i sie martwilam ze bede placic 2000zl :) zosiu musisz miec cala wirusologie typu hiv kiła it, jest wywiad z anestezjologiem, u mnie były z lekarzem 3 osoby- lekarz anestezjolog i polozna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny :) Juz po badaniach :) wszystko jest w pożądku, kazda z zeczy ktora dzisiaj lekarz sprawdzal jest w normach :) Super sie tak lezało 30 min.i patrzylo jak maly sie rusza, z dołu na góre tak sie przesówał. Waży teraz 0.5kg. Pytalam o to twardniecie i powiedzial mi tak, ze to jest tetaz przygotowanie macicy przed porodem, ze jak wystepuje twardnienie co jakis czas to jest oki. Martwic sie trzeba jak by byly te skurcze regularne i bolące i krwawienie, co nie oznacza ze lepiej sie nieprzemeczac :) Dziewczyny zecze miłego weekendu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny mam pytanko czy któras z was robiła badanie ALL-MLR i jakie miała wyniki i czy słyszałyscie cos o szczepionkach z krwi meza i czy komus pomogły bo dzis po wizycie u innmunologa sugerował nam ale powiedzioał ze nie ma pewności.. czy któras z was miała niskie ALLO i udał sie transfer prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baska1988
Aurelia ja przy krótkim protokole miałam punkcję w 13dc. A całe przygotowanie wygląda jak Sylwia opisała. Izka badania miałaś robione tylko nawet pewnie nie wiesz kiedy haha bo tyle razy nas dziabali że ja czasami nawet się nie pytałam po co mi znowu krew pobierają :) Sylwia a jak się czujesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×