Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
virpi

Katowice GYNCENTRUM - komu pomogli

Polecane posty

Gość gość
Dziewczyny a na punkcje trzeba mieć pełny pęcherz..jakie jest samopoczucie po, boli bardzo brzuch jajniki?? Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pęcherz ma być opróżniony, będą co kazali jeszcze przed wejściem na sale iść siku. Mnie po każdej punkcji boli, jak schodzi znieczulenie. Ale nie jest to masakryczny ból, tylko taki trochę jak na @

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marysia 3 mam kciuki, żeby rosły i było ich dużo, Madzia na punkcje nie, ale np w moim przypadku na transfer lekarz mi zalecił pełny pęcherz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie trzeba pecherza miec pelnego. Mozna byc w biustonoszu. Nie trzeba byc ogolonym na zero...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sil znowu mi cały komentarz się nie pojawił, a tyle napisałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do tego w stopce też jest tylko pierwsze zdanie mojego opisu , nie mam pytań. Ja w piątek miałam transfer a w środę punkcje i dalej odczuwam chyba efekty uboczne, bo od transferu boli mnie brzuch jak na okres, nie jest to dobry znak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope nie będę ci mówiła co co oznacza. Objawy są przeróżne. I czasem twoje objawu mogą świadczyć o ciąży. Ale ja np. bardzo długo odczuwałam ból po punkcji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polly3322
Chej dziewczyny jade na wizyte trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciociakachna
Co do golenia nikt nic nie mówił, ale teraz miałam "pasek" i nikt się nie odczepił ;) Co do ubrania, spokojnie możesz zostać w staniku i jakiejś koszulce, ja na transfer założyłam nawet tunikę żeby nie paradować z gołym tyłkiem, którą po prostu podciągnęłam i nikt nic nie mówił :) Jak boli po punkcji możesz poprosić o coś przeciwbólowego w żyłę i jest ok :) Kurde dziewczyny głupieję, spać nie mogę, wczoraj nie zjadłam ananasa więc zaczęłam się w nocy schizować...wariactwo! Do piątku cała wieczność a ja już tak cholernie bym chciała wiedzieć!!! :( piersi bolą więc mam nadzieję, że to dobrze, ale rano ich nie czułam więc od 5:00 panika teraz znów bolą więc ufff...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciociakachna myślisz, że to dobrze, że bolą piersi? Mnie bolą od 3 dnia po transferze, ale nie biorę tego za dobry objaw. Nie jadłam też ananasa, bo nie wiedziałam, że się powinno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny powiedzcie mi czy wy po nie udanym transferze zawsze mialyscie betę 0? Wiem jak nie udany to innej bety nie może być. Pytam bo ja ostatnio miałam 9 potem spadło do 8,5 potem do 6 no i dostałam @pytam czy któraś tak miała a teraz się udało :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joafer nie wiedziałam, że tak może być, ja przy takiej becie skakalabym pod sufit, a potem ryczala , moja beta 0.1 więc od razu wiedziałam, że porażka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak ja skakalam z radości niestety moja radość nie trwała długo :-( dr M powiedział że doszło do zapłodnienia i to dobrze wróży ale niestety coś się stało że obumarlo niestety nie jest w stanie powiedzieć co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joafer to chyba zależy od laboratorium! Za pierwszym razem miałam < 1. Za drugim miałam 6,48 i po dwóch dniach dostałam @. Ale w tym drugim laboratorium widełki były trochę inne...może to była ciąża biochemiczna? Jak się czujesz? Tulę ciepło. Małami a co u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joafer kochana moja muszę pozamieniać dyżury w pracy aby jeździć na podglądanie i powiedz mi czy pierwsze dawki Gonalu i Menopuru dawałaś w 14 dniu brania Gonapeptylu czy dopiero następnego dnia? Czy może przez 14 dni cały Gonapeptyl i od następnego dnia 1/2 i cała reszta? I na pierwszy podgląd kiedy jechałaś? 6.02 czy to byl już drugi? Dziękuje z góry za odp to od razu powiem oddziałowej kiedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc, dziewczyny dziękuję za trzymanie kciuków, też za Was trzymam!! Zabrałam 2 kropki i leżę z nimi w łóżeczku. Czy Wy też lezalyscie?Pomyślałam, ze 3 dni polezę, a potem pomału wstaję, ale bez przemęczenia się, bo na szczęście mam urlop. Trochę dokuczają mi jajniki,ból brzucha i coś jakby lekkie skurcze, więc biorę no spe. Czytam, Ze inne kliniki zalecają pacjentkom relanium lub no spe po transferze profilaktycznie. U mnie te bole to moze jeszcze skutki punkcji, bo źle ją znioslam, tzn samą punkcje ok, tylko pozniej bolalo. Madziu, podobno przy przodozgięciu macicy lepiej mieć pęcherz lekko wypełniony, przy tyłozgieciu pusty, choć na karcie informacyjnej z Gyn jest informacja, Ze stan napełnienia pęcherza jest bez znaczenia. Odpoczywaj przed jutrzejszą punkcją!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marysia, ja zawsze robiłam po wizycie bo tak dr zalecił, dopiero na ostatni podgląd przyjechałam przed wizytą, bo doczytałam, na karteczce, że tak mogę i tak sama zadecydowałam i widać, że dr był miło "zaskoczony", że tak zrobiłam... a w sumie to powinna być norma, bo ma cały pogląd sytuacji a nie sprzed 2-3 dni. <> Melka, nikt mi nic nie zalecał co do golenia i ja ogoliłam się jak zwykle zostawiając sexi paseczek na środku :) W czym to ma niby przeszkadzać? Przecież to nie operacja. Ja byłam w staniku z tego co pamiętam i nikt nic mi nie mówił. <> Baśka chodzę do SIMIN w Chorzowie i już po pierwszych zajęciach mogę powiedzieć, że super i polecam. Ty gdzie chodzisz? Też teraz w środę mamy z ratownikiem :) Niby porodówka była spoko, chociaż zraziło mnie to, że nie ma wc w salach i że niektóre są tylko przedzielone ścianą i w miejscu, gdzie powinny być drzwi jest przejście do drugiej sali porodowej... to mi się nie spodobało. Oczywiście od korytarza były drzwi. Ale myślę, że warto zobaczyć, bo potem jak co do czego przyjdzie to już ten stres będzie mniejszy bo miejsce będzie znajome i będziesz mogła naciskać np. na inną salę, która wcześniej Ci się spodobała bardziej :) Dodam, że ja praktycznie zaczynałam kilka lat temu psychoterapię w związku z tokofobią i to pewnie stąd te koszmary. Sądziłam, że całą ciążę mogę tak mieć ale nie mam uff. <> Hope z refundacją Fragminu nie jest tak łatwo. Bardzo jest kontrolowane, kto dostaje refundację i są tylko wskazania po operacji, przy nowotworze przy chorobie zakrzepowej. Przy ivf nie ma opcji na refundację. Ale trzymam kciuki, żeby ktoś Ci wypisał taką receptę. <> Madzia, ja nie miałam pełnego (w innych klinikach tego wymagają) i się udało. Mnie NIC nie bolało czułam się fizycznie bardzo dobrze ale ja już chyba tak mam po zabiegach, że czuję się dobrze. <> Polly trzymam :) <> ciociakachna kiedy masz testować. Ananasa jedz tylko kilka dni po transferze, później niekoniecznie. <> joafer dr M mówił, że żeby było bezpiecznie beta powinna być 3 cyfrowa a 2 to takie minimum. Ale on czekał aż będę mieć 3, żeby się upewnić. <> dredzik pytanie nie do mnie ale ja Gonapeptyl brałam 15 dni po całej a 16 pół i tego dnia zaczęłam Gonal i Menopur. <> pip, trzymam kciki z całych sił, żeby kropki zostały z Tobą!! Ja się oszczędzałam ale nie leżałam. Gdzieś wyczytałam, że ruch sprzyja implantacji więc spacerowałam z moimi kropkami każdego dnia. Co do Relanium to brałam przed transferem i potem przez 3 noce. Ono rozluźnia macicę (no i nas hehe) i pomaga w implantacji ale wolno go brać tylko tak krótko bo w ciąży nie jest wskazane. <> <> Po wczorajszej wizycie w szkole rodzenia, jestem bardzo zadowolona. Chociaż do porodu sn mam negatywne nastawienie i za żadne skarby świata nie dam się namówić to położna tak to wszystko opowiedziała i opisała, że nieco przychylniej patrzę na sn. Myślę, że osobie z normalnym nastawieniem to daje znacznie więcej niż mi, która się nastawia na cc a sn demonizuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dredzik kochana mam stresa jutro kolejny podgląd mam nadzieję że jajka urosły. Więc tak gonapeptyl przez 14 dni. 14 dnia już połówka i menopur o gonal. Ci do wizyt to pierwszy podgląd miałam 6.02 teraz środa drugi. Mam nadzieję że wszystko napisałam jak co to pytaj pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madalinka
Polly. Trzymam kciuki. Ja jade do dr M w ten czwartek, w tej samej sprawie. Daj znac co Ci powie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pippi ja lezalam w dniu transferu i dzień po, A teraz po prostu się oszczędzam, myślicie że mogę zrobić betę już w sob, jak transfer miałam w piątek i zarodek w 2 dobie podany ? To jest 9 dzień ... Polly i jak tam komóreczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamii89
Polly jak tam po wizycie? Co dr M Ci zalecil? Ja do transferu czy punkcji zawsze mialam stanik na sobie i nikt mi nic nie powiedzial;) teraz na transfer mialam pelny pecherz ze snowu mialam problem na fotelu z wytrzymaniem ale dalam rade;)) Za wszystkie Was stymulujace sie 3mam mocno kciuki;***

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Baska1988
Izka super że ci się podobało na zajęciach. Ja już mam listę co muszę zabrać do szpitala były takie zajęcia super sprawa bo połowy bym pewnie zapomniała a tak mam spisane nawet mąż w razie czego spakuje torbę. Ja chodzę do Gabi w Tychach prowadzi zajęcia położna którą wybrałam sobie to opieki po porodzie. Wole mieć kogoś kogo już widziałam i znam bo u mnie w ośrodku nie miałam nawet możliwości porozmawiania z położną więc pewnie jakby przyszła na wizytę po prostu mogła bym jej nie wpuścić bo nigdy jej na oczy nie widziałam :) Mamy mieć wyjście do szpitala ze szkoły więc się na pewno wybiorę zobaczyć co i jak ale akurat opinie o salach i warunkach są nie specjalne natomiast mają dobrze zaopatrzony oddział dla dzieci co dla mnie jest ważniejsze niż moje wygody bo jakość 2-3dni wytrzymam :) Grania o tam u Ciebie? Powodzenia dziewczyny na wizytach Pip ja osobiście po transferze poszłam spać z moim mężem bo był po noce więc położyłam się obok niego i tak zasnęliśmy. Co do leżenia przez cały czas nie wiem ja prowadziłam bardzo oszczędny tryb życia przez 7 dni po transferze chodziłam na spacery przesiadywałam na działce tym bardziej że to był sierpień i pogoda zachęcała do zażywania wit D, a później wróciłam do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamii89
Sylwiasta co tam u Ciebie? Dawno sie nie odzywalas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iza, dzięki za radę, więc też zrobię sobie mały spacerek:-D, a relanium na noc i już.W którym jesteś już miesiącu? Jakoś nie umiem się przestawić na te tygodnie;-) Pozdrawiam Marysiu, ja też badania robiłam przed wizytą, raz tylko nie zdążyłam, jest to o tyle przydatne, ze lekarzowi łatwiej podjąć decyzję o zwiększeniu dawki, jeśli to byłoby wskazane, bo ma więcej danych. Warto więc! Hope, pytałam moją lekarkę, czy nie przepisalaby mi fragminu na refundację i nie chciała, tłumaczyła się kontrolami. Coś w tym musi być, dr M też przepisywal mi pojedyncze dawki menopur 75, zamiast większej dawki refundowanej, bo przewidywał, że tej większej nie zużyję do końca, a oni sa bardzo kontrolowani i musiałby płacić karę. Melka, możesz zostać w koszulce, chociaż. te błękitne, które mają teraz są o niebo lepsze, bo wcześniej mieli granatowe, przez które wszystko było widać;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hope i Baska, też tak zrobię. W końcu przy naturalnym zaplodnieniu kobieta często nawet o tym nie wie i normalnie funkcjonuje. Hope, ostatnio robiłam betę 9 dnia, ale to dr tak zdecydował bo przyjechałam z podrażnieniem po lutinusie i zapaleniem pęcherza i nie wiedział jaki antybiotyk mi przepisać. Powiedział, że jeśli się udało, to w tym dniu beta powinna już drgnąć. Teraz chyba poczekam do 10-11 doby, zależy ile wytrzymam;-) Też mam zarodki z 2 doby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiedziałam, że można brać relanium, a szczerze to są chwilę, żeby mi się przydało? A nospe można brać raz dziennie ? Ja nic nie brałam, bo się bałam, A brzuch cały czas czuje, jeszcze ciągle sikam, ale czytam że tak może być przez powiększone jajniki po stymulacji, co do Fragminu to mój brat go bierze, bo ma zakrzepice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baśka też właśnie mam tą listę z dokładnymi informacjami ile sztuk i na co zwrócić uwagę przy kupnie :) Masz rację, że nawet mąż spakuje jakby co ;) Też właśnie najbardziej mnie interesuje dobra opieka a szpital, jakoś trzeba wytrzymać nawet w gorszych warunkach. Mój wybrany szpital właśnie niestety ma średnie/kiepskie warunki. <> pipi jestem już w 6 miesiącu, strasznie mi to leci. Trzymam kciuki, żeby Tobie też tak leciało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czesc dziewczyny. Ją po wizycie. Dzisit sie okazało że do 4 pecherzykow które były widoczne mam jescze 3 z drugiego jajnika których nie bylo wcześniej widać. Powiedzcie mi bo robiłam dzisiaj estradiol- 1872 a progesteron 1,58 czy te wyniki są dobre? Punkcja w piątek. Marysia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia_159
mała pisałam nie raz, że doglądam tutaj i czekam na twój transfer, bo bardzo Ci kibicuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×