Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
virpi

Katowice GYNCENTRUM - komu pomogli

Polecane posty

Gość ania609
smutasek to super że dostałaś tak szybko@ to teraz zaczynasz brać antyki tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiurka86
A no i znalazłam w aptece intralipid 500ml 20%, który kosztuje jedynie 58zl. Myśle, ze jak by poprosić lekarza rodzinnego czy jakiegokolwiek o receptę i zapłacić pielęgniarce za to ze przyjdzie do domu i zrobi wkłócie to jak nic 300zl zaoszczędzone :) aa i tu Kasiurka86. Nie mogę sie zalogować przez tel :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasiurka86
Ja tez teraz biorę ovilastan ( 7dc) i czuje sie ok, ale libido chyba śpi w szafie :) ale na szczęście to tylko jeden cykl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasiurka wszystko ok z tym intralipidem ..tylko ze w klinice mają doświadczenie jak go podac jak szybko itp..a pozatym różnie podobno można zareagować np.uczuleniem, wstrzasem itp.wkoncu to wlew dozylny, wiec w takim wypadku leiej być tam na miejscu tak mi się bynajmniej wydaje Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kasiurka wszystko ok z tym intralipidem ..tylko ze w klinice mają doświadczenie jak go podac jak szybko itp..a pozatym różnie podobno można zareagować np.uczuleniem, wstrzasem itp.wkoncu to wlew dozylny, wiec w takim wypadku leiej być tam na miejscu tak mi się bynajmniej wydaje Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiurka ja się dowiedziałam, że intralipid minimalizuje naturalne przeciw ciała, które mogłyby odrzucić komórkę, dlatego można być po nim oslabionym i podatnym na przeziębienie, choć ja tego nie odczułam , co do zabiegów w szpitalu to z tego co wiem trzymają pacjentów dłużej, żeby mieć za nich zapłacone to min 3 doby chyba, ja wyłącznie e celach diagnostycznych miałam laparo w szpitalu i byłam 4 dni , a histero miałam w klinice na Lubinowej w Kato i wyszłam po 2 H :) co do narkozy to rzeczywiście przy punkcji jest krótka, przejście z fotela ledwo pamiętam, ale już tego jak mnie wiezli na salę ni w ząb :) tak mi się dobrze spało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale z tą ceną w takim razie za intralipif przesadzili, takie nabijanie kasy na każdym kroku :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smutasku ja miałam dostać ok 12 ale do soboty mam brać duphaston i potem mam dostać ;/..a jakie antyki bierzesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość helen86
Cześć dziewczyny :) Ale sie tu dzieje ,tyle nas tu dawno niebyło,fajnie ze są juz mamusie,przyszle mamusie i dziewczyny w trakcie całej procedury :) Iza i Baśka ja dzisiaj po wizycie i tak, mały sporo podrosną i dzisiaj waga jest 1,80kg, wszystko jest wpożądku,ułożył się główką, szyjka w normie i tak jutro zaczynam 8 mc ciąży, jeszcze z 5 tygodni i juz moge isc rodzic jakby co bo juz 9 mc ciąży przejdzie to juz bedzie bezpiecznie :) Teraz czekam na info od innych mamusiek :) Grania,Izka,Baśka,Vicky, Sylwia kurcze niewiem czy kogos pominełam... Miłej Nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Intralipid zmniejsza ilość komórek natural killers w organizmie, dzięki temu zarodek ma mniejszy problem z zagnieżdżeniem i zostaniem z nami, bo nasze naturalne przeciwciała nie atakują go bezwzględnie. Oczywiście, że w aptece na receptę jest on tańszy, ale 1. zniżkę otrzymuje się w określonych przypadkach, nie wiem czy in vitro jest jednym z nich, a jak wiemy niewiele specyfików związanych z in vitro jest refundowanych, mamy przykład - fragmin i lutinus. 2. Oni chcą byśmy płaciły nie tylko za sam preparat ale i za usługę. A cenią się dobrze, wiemy o tym... Jakbym była pielęgniarką czy lekarzem, czy też miałabym w rodzinie takowych to pewnie postarałabym się o ten specyfik i poprosiła o jego podanie. Ale tak, będąc sobą - w życiu nie zdecydowałabym się na samodzielne podanie... Ja przy ovulastanie czułam się fatalnie, z każdym dniem gorzej, niewiele brakowało, a odstawiłabym te leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Intralipid nie jest na listach leków refundowanych zawsze jest na 100% w aptece można go dostać za ok 70-80 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo fajnie, że dziewczyny w ciąży piszą, bo przez to in vitro wydaje mi się bardziej realne, do tej pory to tylko badania, stymulacje, czekanie , a tu jest znak że się udaje, że warto :) ja mam teraz huśtawke nastroju, chyba jeszcze efekty stymulacji, choć ostatnio byłam mega spokojna i pewna że przy 2 kropkach się uda i nie szalalam jak teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I to nie na receptę a na zapotrzebowanie..lekarz rodzinny może nie chciec tego wydac bo jest to preparat do stosowania w lecznictwie zamkniętym tak jak inne wlewy dożylne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I to nie na receptę a na zapotrzebowanie..lekarz rodzinny może nie chciec tego wydac bo jest to preparat do stosowania w lecznictwie zamkniętym tak jak inne wlewy dożylne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej Dziewczyny - dziękuję za wszystkie odpowiedzi :) W kupie siła! hehe Catarina - nie, nie mam nic pewnego, jestem na etapie rozmów z Invimedem - również dzisiaj otrzymałam listę badań od Pani Barbary - w piątek prawdopodobnie składam papiery. Zobaczymy :( Pozdrawiam Allessa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Jestem tutaj nowa. Szukałam jakiś informacji o badaniach immunologicznych i gdzie można znaleźć jakiegoś immunologa i tutaj trafiłam. Leczymy się z mężem w Gyn. Jesteśmy po 2 transferach - niestety nieudanych. Wczoraj robiłam betę i niestety wyszło <0,10. Dziś juz byliśmy na wizycie u doktora M. Przepisał mi antykoncepcję, kazał odczekać trzy miesiące, więc chyba nie zdążymy z trzecim podejściem do czerwca. Ale teraz najważniejsze - mam pytanie do Pani Sil_sb - pisze Pani o badaniach immunologicznych, które wykonywała Pani w Provicie - dobra jest ta lekarka i ile Pani płaciła za te badania. Nam dzisiaj dr M. zalecił badania u dr Sydora - tylko wizyta najbliższa to 19 marzec. A my chcemy to przyspieszyć, aby dowiedziec się co i jak szybciej, aby ewentualnie zacząć leczenie. Prosze o pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pysia89
dziewczyny za co watro dopłacić z tych dodatkowych opcji do in vitro np : embryoglue , embryogen, Assisted hatching ? czy ktoras z was wykupila cos? warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciociakachna
Pysia my mieliśmy intralipid i embryoglue, jutro Ci powiem czy było warto!:) Hope mam podobnie, zastanawiam się czy tylko ja taka jestem, wszyscy każą myśleć pozytywnie i zaklinać rzeczywistość, ale ja już tyle razy wierzyłam, że jestem w ciąży, że sukces byłby znacznie większym zaskoczeniem niż porażka i boję się, że przez takie podejście mi się nie uda a tam dwa kropki walczą... wczoraj zrobiłam sikańca - negatyw, tłumaczę sobie że za wcześnie bo 8dpt więc nawet specjalnie się nie przejęłam, ale jutrem jestem przerażona...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciociakachna ja nie miałam odwagi zrobić sikańca nawet po dodatniej becie. Wręcz chyba po tygodniu dostałam napadu lęku i musiałam jechać zobaczyć czy beta rośnie wariatka ze mnie :) Powodzenia jutro i trzymam mocno kciuki :) > Helen to już masz sporego chłopaka a zobaczysz jeszcze urośnie super. Ale ten czas szybko leci. 5 tyg mówisz niech sobie posiedzi u mamusi jak najdłużej tam mu dobrze :) Ja już nie umiem sie doczekać na badania w przyszlym tygodniu. Już bym chciała zobaczyć tą naszą małą baletnice :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość linkaa28
Madzia trzymam kciuki za Twoje komórki żeby się ładnie pozapładniały i dzieliły:) daj znać jak zadzwonią co i jak. Ciociakachna to jutro betujesz tak? sikańcem się nie przejmuj to o wiele za wcześnie.. mam nadzieję że się udało i jutro w końcu odczarujesz to pechowe forum!!!! trzymam kciuki:) Kto betuje po Tobie? Małami jak się czujesz?:* wiesz że za Ciebie szczególnie trzymam kciuki:* :) Allesssa też się przenosisz do Wawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też po ovulastanie cały czas plamie i kiepsko się czuję. Pisałyście o aptece w Bytomiu czy wszystkie leki są tam tańsze???Ma cie może nr telefonu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dorciak a jaki jest u Was problem ze trafiliście do gyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z 12 kom.7 komórek dojrzałych z 6 tylko 4 się zapłodnily..trochę się podlamalam dziewczyny jak u Was zawsze wszystkie się zapladnialy? Madzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do gość- my jesteśmy małżeństwem już 9 lat i można powiedzieć, że tyle lat się staramy, tylko wcześniej nie widzieliśmy problemu, cieszyliśmy się życiem, dopiero pod koniec 2013 r. podjęliśmy decyzję o leczeniu i tak się zaczęło. Trafiliśmy do dr Czerwińskiej. Miałam polipa - został usunięty w czasie histeroskopii i wtedy była pierwsza inseminacja - zaskoczyło, ale długo się nie cieszyliśmy bo w 9 tygodniu płód obumarł. No i potem była druga i trzecia inseminacja, doktor Cz. była coraz bardziej wkurzająca dla nas i tak trafiliśmy do dr M. I tutaj też zaczęła sie nasza przygoda z in vitro - no cóż - niepłodność idiopatyczna. Ja wyniki niby dobre, mąż w miarę, trochę z nasieniem tak sobie, ale twierdzi lekarz że nie jest źle - ale mimo tego nadal dziecka nie ma. Teraz badania immunologiczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciociakachna
Linka - Hope i Małami o ile się nie mylę...ktoś jeszcze? może zrobimy jakąś tabelkę czy coś? :) Madzia spokojnie! 4 to bardzo przyzwoity wynik! u mnie za pierwszym razem zapłodniła i podzieliła się tylko jedna za drugim szaleństwo bo aż dwie także in vitro po katolicku nic do mrożenia ;) trzymam kciuki! teraz spokojnie (i kto to mówi hihi) dwa tygodnie i już wszystko będzie wiadomo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja betuje w sob. Chodź nie wiem czy to nie za wcześnie bo to będzie 8 dpt . Albo w sob albo w Nd jadę na betę. Baska 1988 tobie sie udalo zajść w ciążę po in vitro? Ktora proba? Opisz swoją. Historie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia to i tak ładny wynik. U mnie z 6 zapłodniło się 5 a ta ostatnia ruszyła dopiero dzień później więc jeszcze nie wszystko stracone te 2 mogą ruszyć w każdej chwili. Wiesz już kiedy masz transfer?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Madzia to bardzo doby wynik :) Czy wiesz już kiedy masz transfer? Melka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja betuje w sob chodź nie wiem czy to nie za wcześnie bo to będzie 8dc. Albo w sob albo w Nd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×