Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość tezetgie

Pomysł na zupę

Polecane posty

Gość tezetgie

uwielbiam zupy ale ciągle robie te same - rosół, pomidorowa, grochowa, pieczarkowa, krupnik, kapuśniak :O Jakie zupy WY robicie w domu?? ja np. nigdy jeszce nie próbowałam cebulowej czy kremów warzywnych-brokuły itd (chociaż chyba jest dość łatwaa).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość simian raticus
Brukselkowa, krupniczek oraz barszczyk biały i czerwony!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio przerzuciłam sie na miksowane zupy, gdy są gęste i zawierają ziemniaki to jedynym dodatkiem jest kleks jogurtu naturalnego, jeżeli rzadsze - makaron i kawałki kurczaka (na którym był robiony bulion). Nie zabielam śmietaną całości, nie dodaję też mąki (trochę "zabija" smak), jako zabielacz np. pomidorowej można zastosować zmiksowane białe warzywa (w przeciwieństwie do mąki "podkręcą" smak). Moi faworyci podawani jedynie z łyżką jogurtu: -paprykowa (papryka pieczona w piekarniku, następnie włożona do worka i po ostygnięciu obrana ze skóry. Dodaje sie ją do uprzednio przygotowanego bulionu drobiowego i miksuje. Na porcje zupy 1-1,5 szkl bulionu i przynajmniej 1 papryka) -porowo-ziemniaczana (tania i syta :) ) -brokułowo-ziemniaczana -ziemniaczana z koperkiem -dyniowo-pomidorowa (u nas funkcjonuje jako słoneczna) Te 3 ostatnie robi się również prosto- warzywa wraz z cebulą, czosnkiem i ziołami (najczesniej prowansalskie) podsmaża sie na maśle, zalewa bulionem, po ostygnieciu miksuje i doprawia. Bulion moze być tez warzywny, ale wtedy polecam doprawić również sosem sojowym. Również miksowane, ale z makaronem i kurczakiem: -pomidorowa (bez śmietany, zabielacz to seler i pietruszka) -pomidorowo-paprykowa (tej nie zabielamy, papryka pieczona w piekarniku z kilkoma zabkami czosnku) -brokułowa (część różyczek zostawiam w całości, resztę rozdrabniam, zabielam zmiksowaną pietruszką i selerem, mozna dodać ser pleśniowy niebieski) Będę robić jeszcze krem buraczany :) Polecam tego typu zupy- sa intensywne w smaku (bez sztuczności), mogą stanowić jednodaniowy obiad i nie potrzebuja czasu żeby sie "przegryźć" - zupy tradycyjne robię zawsze poprzedniego dnia wieczorem, te tuż przed podaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SUPER TE ZUPY KREMY
skorzystam z tych propozycji, bo uwielbiamy w domu :) Tylko, ze u nas muszą być grzanki albo groszek ptysiowy do zmiksowanej zupy:) Nawet poczciwa jarzynowa zyskuje gdy sie ją zmiksuje rymowanka ku czci kremowych zup hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polecam zupke tajską - pożywną bo z kurczakiem, brokułem, papryczką chilii drobnym makaronem lub ryżem, podbijana mlekiem kokosowym Zupa - krem z zielonego groszku Barszcz ukraiński - dodajesz puszkę białej fasoli, buraczki, ziemniaki, trochę soku z cytryny śmietany, marchew Zupa z soczewicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez uwielbiam zupy
i robię kwaśnicę, krupnik, krem z pomidorów, ogórkową, fasolową, jarzynową, grzybową, kalafiorową, koperkową... No mnóstwo ich jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tezetgie
to ja własnie robie na okragło to 'mnóstwo' i juz mi się troche znudziło :P macie jakiś dobry przepis na zupe CEBULOWĄ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez uwielbiam zupy
A żurek robiłas z jajkiem i kielbasą? ale taki prawdziwy z domowego zakwasu ;) Ja uwielbiam zupy ale te tradycyjne. U mnie w domu wszyscy uwielbiają kwaśnicę :) łatwo się robi i jest sycąca bo robię ją zawsze jako jedno danie, podaje się ją z ziemniakami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja polecam koperkową z serem. (Do miseczki weź trochę gotowej zupy koperkowej i rozpuść serek topiony, najlepiej trzepaczką) dodaj do zupy i gotowe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja tez uwielbiam zupy
u mnie cebulowa by nie przeszła ale robiłam kiedyś dla siebie taką: wywar z marchewki, pietruszki, selera, dużej ilości cebuli. Jak już warzywa były miękkie wyjęłam je, cebule do wywaru przetarłam przez sitko (można zblendować), dodać łyżkę masła, przyprawy według uznania (liść laurowy i ziele obowiązkowo) i gotować jeszcze chwilę. Najlepsza z grzankami oczywiście. Wyszła taka pyszna kremowa zupa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tezetgie
u mnie wszystkie zupy pzrechodzą na szczęscie ;) ja uwielbiam a mój afcet mówi ze robie pyszne :P i tak ma być :D Cebulowa łatwa, znalazłam jakies pzrepisy... myśle ze polubiłabym taką... Zurku nie robię, nie umiem robić zakwasu prawdziwego. A JAK TY robisz zakwas?:) noo ciekawa jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja podsyłam pomysł na dziś na zupę brokułową - ale żeby zrobić ją w formie kremowej :) Dodać serka topionego do zupy, gęstej śmietanki i sera żółtego dzięki czemu zupa uzyska fajną kremową konsystencję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hermione
ja znam trochę szybszy i łatwiejszy przepis na krem z cukinii ;) z tych proporcji wychodzi na 2 osoby czego potrzebujemy: średnia cebula, cukinia, większy ziemniak, trochę oliwy, kilka łyżek śmietany 18% albo jogurtu naturalnego, sól i pieprz do smaku, ząbek czosnku. 1.obieramy cebulę, cukinię, ziemniaka. kroimy warzywa na w miarę duże kawałki. 2. rozgrzewamy oliwę, dodajemy warzywa i rozgnieciony czosnek. chwilę dusimy mieszając od czasu do czasu. 3.po ok. 5 minutach duszenia, do garnka dodajemy tyle wody, aby warzywa zostały przykryte. 4. gdy cukinia będzie miękka, wyjmujemy na talerzyk wszystkie kawałki. resztę warzyw gotujemy do miękkości. kiedy warzywa zmiękną, odlewamy większą część powstałego wywaru, zostawiamy dosłownie to, co na dnie garnka. 5.z powrotem dodajemy cukinię, wszystko miksujemy. dodajemy śmietanę, przyprawy i jemy :) oprócz tej zupki, polecam szczególnie teraz krem z dyni albo kapuśniaczek. ja wszystkie zupy gotuję bez mięsa i teraz się dziwię, jak mogłam kiedyś jeść inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też lubie
szczawiową z jajkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ostatnio robiłam właśnie czosnkową - pycha :) A lubię też z soczewicy (czerwona soczewica, marchewka, cebula, ziemniaki, natka pietruszki, bulion) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a dlaczego nie próbowałaś cebulowej? Mega pyszna (i prosta) :) szczególnie z grzankami, zapiekana na koniec z serem żółtym na powierzchni :) A zupy kremy uwielbiam, ale muszę sobie kupić sprzęt do miksowania, bo aktualnie nie mam by robić w domu ehhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zupomaniaczka
Ja uwielbiam krem z brokułów wg tego przepisu: http://www.codogara.pl/4456/zupa-brokulowa-krem-z-brokulow/ luuubię też zupę gulaszową (najlepiej zimą, bo rozgrzewa i jest mega sycąca), dobra jest też zupa cebulowa, krem z marchewki, albo - znienawidzona przez wiele osób zupa szczawiowa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kartoflanka pomidorowa z ryżem lub makaronem ogórkowa jarzynowa kalafiorowa brokułowa grzybowa pieczarkowa barszcz biały żurek barszcz czerwony koperkowa ogórkowa rosół wiosenna - tj,groszek zielony,marchewka + ryż na rosole fasolowa z fasoli Jaś fasolowa z fasolą szparagową dyniowa, szczawiowa szczawiowo-szpinakowa marchwianka krupnik w dwóch wersjach - z kaszą jęczmienną lub jaglaną gulaszowa cebulowa z grzankami zupy chłodniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takaajaaaaa
Teraz jest sezon, więc korzystaj :) Zupa-krem z dynii (z curry, imbirem, mlekiem kokosowym lub śmietanką), krem z cukinii (z gałką muszkatołową i parmezanem), grzybowa. Jeśli chodzi o cebulową robię tak: smażę pokrojoną cebulę z odrobiną cukru, jak się lekko skarmelizuje podlewam białym winem (ok. szklanki), potem dodaję bulion, zioła prowansalskie i voila :) Najlepsza z grzanką z serem żółtym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takaajaaaaa
A jeszcze zupa z serów pleśniowych jest rewelacyjna (wystarczy rozpuścić camemberta i ser z niebieską pleśnią w rosole wcześniej podbitym śmietaną z mąką, doprawić pietruszką lub szczypiorkiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gulgulek
a zobacz sobie na mojanowafigura.pl/przepisy tam sa super pomysły, ostatnio gotuje praktycznie codziennie z tej stronki bo całą rodzinką na diecie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A skąd Wy macie te buliony, którymi zalewacie zupę?Robicie je wczesniej czy jak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla mnie najlepszy jest bulion w płynie Krakusa. I takiego zawsze dodaje do swoich zup. Oj juz dawno nie stosowałam żadnych kostek rosołowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WON kuuvrvvvvo ze spamem góownusa!!! :O WON kuuvrvvvvo ze spamem góownusa!!! :O WON kuuvrvvvvo ze spamem góownusa!!! :O WON kuuvrvvvvo ze spamem góownusa!!! :O WON kuuvrvvvvo ze spamem góownusa!!! :O WON kuuvrvvvvo ze spamem góownusa!!! :O WON kuuvrvvvvo ze spamem góownusa!!! :O WON kuuvrvvvvo ze spamem góownusa!!! :O WON kuuvrvvvvo ze spamem góownusa!!! :O WON kuuvrvvvvo ze spamem góownusa!!! :O WON kuuvrvvvvo ze spamem góownusa!!! :O WON kuuvrvvvvo ze spamem góownusa!!! :O WON kuuvrvvvvo ze spamem góownusa!!! :O WON kuuvrvvvvo ze spamem góownusa!!! :O WON kuuvrvvvvo ze spamem góownusa!!! :O WON kuuvrvvvvo ze spamem góownusa!!! :O WON kuuvrvvvvo ze spamem góownusa!!! :O WON kuuvrvvvvo ze spamem góownusa!!! :O WON kuuvrvvvvo ze spamem góownusa!!! :O WON kuuvrvvvvo ze spamem góownusa!!! :O WON kuuvrvvvvo ze spamem góownusa!!! :O WON kuuvrvvvvo ze spamem góownusa!!! :O WON kuuvrvvvvo ze spamem góownusa!!! :O WON kuuvrvvvvo ze spamem góownusa!!! :O WON kuuvrvvvvo ze spamem góownusa!!! :O WON kuuvrvvvvo ze spamem góownusa!!! :O WON kuuvrvvvvo ze spamem góownusa!!! :O WON kuuvrvvvvo ze spamem góownusa!!! :O WON kuuvrvvvvo ze spamem góownusa!!! :O WON kuuvrvvvvo ze spamem góownusa!!! :O WON kuuvrvvvvo ze spamem góownusa!!! :O WON kuuvrvvvvo ze spamem góownusa!!! :O WON kuuvrvvvvo ze spamem góownusa!!! :O WON kuuvrvvvvo ze spamem góownusa!!! :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×