Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kotamuna

Dlaczego nie ubieracie ładnie swoich dzieci?

Polecane posty

Gość Kotamuna

Jak widzę jak matki ubierają swoje dzieci to aż mi się coś robi!!! Czy wy macie jakikolwiek gust? Większość dzieci, bo zdarzają się też chlubne wyjątki, jest ubrana byle jak, zupełnie nie dopasowane kolory a taka matka wygląda nie lepiej. Czy nie lepiej zaszczepiać w dziecku poczucie estetyki od małego? Jest tyle pięknych, dobrych gatunkowo ubranek, dlaczego ubieracie dzieci byle jak? I nie mówcie, że się nie da, mam znajomą, której dzieci, chłopczyk i dziewczynka są zawsze ślicznie ubrane a są tak samo żywe jak inne dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KALLIINNKKKAA
Odpowiedź jest prosta - nie stać większości na to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezuu,kolejna idiotka ktorej sie wydaje ze moze oceniac i pieprzyc trzy po trzy... do garow ograniczona babo..interesuj sie swoimi dziecmi jesli je w ogole masz:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zzzyyykkk
Tak, będę ubierać córkę 3-mesięczną w nowe ciuszki i oczywiscie dobrane kolorami w chwili kiedy ona za 10 minut zahaftuje czerwoną sukieneczkę z czarnymi robaczkami... Kobieto stukniej się w głowę. Masz dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zielone oczczka
a dlaczego uogolniasz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ubieramy ładnie :P Ale jak ją ubiorę ładnie to słyszę w tle "ależ ona ją stroi jak lalkę a to dziecko przecież jest" i mnie trafia po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszystko zalezy od tego gdzie sie te dzieci zabiera, bo jak na plac zabaw to po jakiego ubierac super ladnie, skoro dziecko i tak sie ubrudzi? znam wiele matek ktre stroja swoje dzieci nie wiadomo jak a pozniej zabraniaja im np wchodzic do piaskownicy czy tarzac sie po trawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ,mnbvcxzasdfghjkl
ja uwazam, ze do tego nie sa potrzebne pieniadze tylko gust

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ubieram bardzo ładnie swojego synka :D a na innych się nie oglądam bo co to mnie obchodzi jak to jest ubrany i ciebie autorko też nie powinno to interesować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takim jak ty autorko
to można nasrać do ryja chuj cie obchodzi życie innych 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kotamuna
Najlepiej wszystko zwalić na brak pieniędzy. Jak się nie ma pieniędzy to się nie powinno mieć dzieci! Takie nasze społeczeństwo, że jak ktoś jest ładnie ubrany, albo jakoś się wyróżnia z tłumu to zaraz zazdrosne komentarze lecą! Wstyd normalnie. No i co z tego, że dziecko się ubrudzi? Z brzydkiego ubranka go nie trzeba przebrać jak się ubrudzi? Dziecko w ładnych ciuszkach może też skakać po placu zabaw, wystarczy dobrać odpowiedni ciuch do okazji. Ja jak jadę w góry to też nie biorę sukienek i szpilek ale mimo wszystko biorę ładne ubrania odpowiednie na taki wyjazd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bo "ładnie" to pojęcie względne. Byc może kto inny skrytykowałby sposób ubierania dzieci, o których piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kotamuna
Oczywiście, że mnie to nic nie obchodzi, ot obserwacja społeczna poczyniona w trakcie spaceru po mieście, nie spędza mi to snu z powiek, aczkolwiek jestem po prostu ciekawa genezy takiego zjawiska, ponieważ mnie podstawowe zasady wpojono od dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem co masz na myśli autorko :) myślę, że to nie tylko dlatego że ich nie stać, bo często widać że mają ładne ubranka, ale zestawione jak popadnie :o a na drugi dzień drugie komplety od tego co miały ubrane wczoraj :o A czasem widać, że dziecko jest ubierane biednie a mimo to rzeczy do siebie pasują, więc to chyba zależy od tego czy ktoś dba o wygląd czy to olewa i wystarcza mu że jest czysto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Problem polega na tym ze te ladne - modne ubranka sa po prostu nie praktyczne. Co z tego ze wystroje córę do przedszkola w skórkową kurteczkę, botki i modną opaskę jak pojdą na spacer zaraz po deszczu i będzie jej zimno i mokro. Jak jej zaloze leginsy na tylek, cieplą kurtkę o sportowym kroju, kalosze i czapkę na glowę to bedzie jej po prostu cieplo i wygodnie ps dziś poszła w tej skórkowej i właśnie się obawiam czy mi nie zmarznie na spacerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obserwacja spoleczna powiadasz...no to proponuje Ci przeprowadzic takie obserwacje w zakresie bezrobocia, biedy i ubóstwa,braku prespektyw zawodowych dla matek, brak przedszkoli i zlobkow... zajmij sie moze ambitniejszymi sprawami bo tym topikiem udowadniasz jdynie, ze jestes pusta lala i nic wiecej:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kotamuna
Oczywiście, że ładnie to pojęcie względne, ale jeśli widzę dziecko, które jest ubrane z jakimś pomysłem, widać, że ktoś choć przez chwilę zastanowił się nad tym strojem a nie wziął z szafy pierwsze lepsze rzeczy, to to czy jest to strój zgodny z moim gustem czy nie ma dla mnie drugorzędne znaczenie. A potem się nie ma co dziwić, że na naszym ulicach tak szaro-buro, jak dzieci są od początku uczone złego stylu ubierania się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KALLIINNKKKAA
Taaa racja... dzieci tylko dla tych co mają conajmniej 5.000 zarobku... poniżej już dzieci proszę nie robić bo nie będzie was stać na ładne markowe ubranka. ŻENADA KOBIETO ILE TY MASZ LAT?? Idiotka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja staram sie ubierac ladnie moje dziecko i jednoczesnie wygodnie :-) Ale na inne nie patrze i nie interesuje mnie to kto co nosi. Moje ma np. oryginalne dresiki czy buciki,bo tak chcemy i nidy nie przyszlo by mi do glowy zby oceniac czy komentowac ubiory innych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja.....
dlatego, że ubranko ma być wygodne, funkcjonalne i czyste. Sama wolę wygodne, sportowe, a takie najczęściej są brzydkie. Te ładne są zazwyczaj niepraktyczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie każde dziecko ma 5 kurtek czy 10 par butów, aby je pozestawiać z innymi częściami garderoby. No i spora część mam nie zwraca uwagi na takie bzdety, grunt żeby było praktycznie i ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kotamuna
Nie to powiedziałam! Jednak jeśli nie ma się na podstawowe rzeczy dla dziecka nie powinno się go na świat sprowadzać. A tutaj nie o kasę chodzi a o gust! Jak się ma mniej kasy, to trzeba trochę więcej pokombinować ale da się wszystko! Tylko musi się chcieć a jak ktoś ma wpojoną byle jakość to mu się nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ammanda28
tez to zauwazyla, dzieci w Polsce czesto na plac zabaw sa ubieane w rzeczy, ktore przypominaja angielskie pizamki,pewnie skutek zakupow ciuchlandowych, z drugiej strony zgodze sie z przedmowczynia,jak ubiore ladnie,to slysze,ze dziecko wystroilam jak lalke. YUbieram odpowiednio do okazji wiec,bedac w Anglii ubieram w rzeczy tam kupowane,bedac w Polsce trzymam sie polskiej mody czyli roze zolcie i blekity altogether ;)plus bawelniana opaska na glowe z HelloKitty oczywiscie;):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała 09456
PROWO CO 3 TYGODNIE TEN SAM TEMAT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kotamuna
Jakie prowo pierwszy raz tutaj piszę. Jeśli jednak ktoś inny też to zauważył i napisał to znaczy, że coś na rzeczy jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×