Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kotamuna

Dlaczego nie ubieracie ładnie swoich dzieci?

Polecane posty

Zastanawiać nad strojem? Jak ktos wstaje wcześnie rano, robi śniadanie, prowadzi dziecko do przedszkola, to najczęściej woli pospać 5 minut dłużej niż zastanawiać się nad ubraniem dla dziecka. Sama kiedyś poświęcałam czas na takie przemyślenia, że jak khaki spodnie, to musi być brązowa kurtka, beżowe buty itd. Każde dziecko ma jednak swoje ulubione rzeczy, które nosi chętniej i nie będę dziecku narzucała, ze koniecznie musi ubrać taka kurtkę a nie inną. Poza tym kiedyś sam mi powiedział, ze mam mu dawać gorsze spodnie do szkoły, bo inaczej nie moze jeżdzić na kolanach po świetlicy. Więc teraz dobierając ubrania na codzień patrzę głównie pod kątem praktyczności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja staram się dziecko zawsze ubrac ladnie i adekwatnie do sytuacji. Ale ... moja córka woli sama się ubierac co oznacza ze np w Wielkanoc w kosciele miala na sobie spodnie khaki i płaszczy kolorem zblizony ale spod tego płaszyka wystawała sukienka zielona w fioletowe kwiatki a na głowie miala rózowa czapeczke przekrzywiona na bakier i czerwoną torebkę. Wygladała cudacznie ale nie dala sie przebrac więc poszła tak jak chciała. I co z tego ze patrzono na mnie i moja córkę jak na kosmitki - wazne ze córka byla zadowolona. Wiem ze mozna wplywac na gust i go kształtowac ale po co od razu brac w ryzy 3 letnie dziecko. Ma fantazje - niech kombinuje. Oczywiscie gdyby zalozyla cos podartego czy brudnego to przekonalabym ja ale w innym wypadku pozwalam na dowolnosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kalinka, ja nie wiem jak bym miała w PL wyżyć za 5 tysiecy zł :/ no ale cóż... kazdy ma swoje wymagania. Ja osobiscie swoje dziewczynki jedna 4 latka druga pol roku ubieram zawsze firmowo, może nie modnie, bo dzisiejsza moda nie zawsze idzie w parze z wygodą, ale nie lubie wlasnie jak ktos napisal wyzej, wyciagac pierwsze lepsze spodnie, pierwsza lepsza buzeczke i pierwsze lepsze buciki. Wszystko ma byc stylowo i dopasowane do siebie tez kolorystycznie. Moja corka jak idzie na plac zabaw, ubieram jej ciuszki, ktorych wiem, ze szkoda mi nie będzie jak zrobi dziure, ale brzydkie nie są. Wyglada bardzo ładnie i widać od innych dzieci, że raczej ubrana jest tak jak by wiekszosc matek wyslala swoje dziecko tak ubrane na impreze do znajomych. Natomiast jak gdzies wychodzimy na miasto, to zawsze ubieram ja w rzeczy te najnowsze, skompletowane, a jak bucika zabraknie by dopasowac wszystko to ubieram jej balerinki ( w lecie np ) czy sandałki i jademy do sklepu po buciki :) Moja dziecko ma z 10 par butów i niestety na każdą okazje inna para. Przynajmniej nie chodzi wszedzie w jednych bo te jedne nie wyglądały by juz ładnie kiedy trzeba by wyjsc do znajomych czy na miasto. Ale fakt,,, niektore dzieci są ubrane strasznie a przy tym brudna buzia, az zakurzona od spacerow z brudnym pyszczkiem, aż zal patrzeć na takie maluchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawet patrzac na wózki dla dzieci. Brudne, obskórne ehhhh... ja ostatnio czytałam na necie o córeczce beckhamów :) bardzo łądne dziecko ładnie ubrane a i wózek dla coreczki mają ten sam co ja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ammanda28
i zgodze sie z autorka, ze dzieciom trzeba od malego wpajac poczucie estetyki.Nie ma nic gorszego jak maly chloczyk ubrany na wesele, gdzie jest to jednak bardzo duza uroczystosc,w dzinsy i koszule w krate:O Sa okazje,gdzie po prostu trzeba wiedziec jak sie ubrac i jak wypada ubrac swoje dziecko,aby nie wygladalo po prostu smiesznie:OI nie zaslaniajcie sie brakiem kasy czy dobrych sklepow odziezowych,bo dzisiaj mozna juz kupic wszystko dla dzieci,a ceny na wyprzedazach nie sa az tak kosmiczne aby nie mozna bylo kupic kilka gustownych ubiorow,ktore pasowalyby na specjalne okazje. No wybaczcie,jak mi dziecko na moj slub przyszlo ubrane w bluze z kapturem poczulam zwyczajny niesmak:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hmmmm...............
a co zrobićie , jak Wam dzieci wejdą w okres burzy i naporu; założą np. glany, wygolą sobie połowę włosów na głowie, a do tego czarna płachta zamiast ubrania???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hmmmm...............
co wtedy z tą estetyka? i najważniejsze: CO POWIEDZĄ INNI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hhhhhhhhhhyhyhy
SAMANTA26,no nie gadaj:D:D:D ten sam wozek??? woow...a ty masz pewnie tyle samo IQ co Victoria:D wykurwiaj w podskokach pustostanie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ammanda28
Jak bedziestarsze,bedzie ekseprymentowac z moda,poki jest male i mam na nie jakis wplyw,staram sie ksztaltowac mu dobry gust. sory za literowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biedaczka się oburzyła
... bo ona za cene tego wózka musi przeżyć cały rok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guzik z pęteleczką
samanta,jedemy??jademy???? z jakiej wsi jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Będę czekać aż włosy odrosną a dziecko dojrzeje do tego żeby wrócić do normalności :P Na razie korzystam puki mogę bo mloda sie jeszcze nie buntuje za bardzo i moge szaleć. Nawet z wielką pokorą się przyzwyczaja do swoich czarnych i brązowych ubrań choć na początku strasznie cierpiala ze nie są rozowe i ze świnką peppą :D:D Za to z młodym już się nie da. Jak on sobie ubzdura ze to jest "kosulka piłkalska!" to nie przegadasz i musi mieć akurat taką koszulkę zalożoną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rack up rock out
dajcie sobie siana,Samanta26 to troll i nic wiecej,pisze zeby was wkurwic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no i jak to bywa
na kafe same bogaczki,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juliamitok
dziecko i maz to wizerunek kobiety. Jakby nie patrzeć nie chodzi tu o matkowe drogie ciuchy ale chodzi o to by te ubranka byly czyste, świeże i dopasowane do siebie . Mozna polaczyc i wygode i wyglad w jednym + czystosc i nikt mi nie powie ze tak nie jest. Wozek wyczyscic tez nie problem czy buty oraz buzie przed spacerem i uczesac wloski. Niestety niektore matki nie zwracaja na to uwagi jak wygladaja ich dzieci ,,bo sa male". Nic bardziej mylnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ammanda28
PS zauwazylyscie,ze jak jest temat o wychowywaniu dziecka,to pojawia sie max 15-20 wpisow, natomiast jak ktos zaczyna gadac o ciuchach,nie idzie nadazyc z odpowiadaniem,tak sie wszystkie angazuja,o czym to swiadczy? :Pczy ubieramy ladnie czy nie, wszystkie kochamy o tym gadac:Dchocby trajkotac o tym,ze dla nas to bez znaczenia:Phehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kotamuna
Zgadzam się z Samantą i o takie podejście mi chodzi. Mnie wychowano tak samo,nie chodzi oczywiście o to żeby dzieci niesamowicie rozpieszczać ale zasady estetycznego ubierania się są ważne w życiu. Hmmmm.... jak dzieci będą w jakiejś subkulturze to nie będę miała z tym żadnych problemów, to taki wiek i będę się cieszyła, że są jakieś a nie ciepłe kluchy bez własnych przekonań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juliamitok
lecz prawda jest taka, ze nie powinno sie zwracac uwagi na inne dzieci tylko na swoje i o nie dbac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Najlepiej wszystko zwalić na brak pieniędzy. Jak się nie ma pieniędzy to się nie powinno mieć dzieci!" - Do AUTORKI: a co to za bzdury?!Od kiedy dziecko to przywilej bogatych? Biedniejsi zazwyczaj rownie dobrze wychowują swoje dzieci (jeśli nie lepiej) I w swoim wątku piszesz totalne głupoty: 1. To jest Twoje zdanie - kto inny może uznać że dziecko jest ładnie ubrane - takie rzeczy to kwestia gustu więc nie wypada krytykować innych za ubiór 2. Byc może ktoś woli ubierać dziecko skromniej - być może nie ma na to funduszy 3. Wydaje mi się że nie masz dzieci wiec nie rozumiesz wogóle o czym piszesz 4. Nie masz innych problemów jak krytykowanie innych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moderacja dziala
Kotamuna pisze z tego samego IP co Samanta26,ciekawe prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguśka;)
co cię obchodzą czyjeś dzieci? Ja nie wiem czy moje dziecko jest ładnie ubrane, staram się jak moge niestety nie stać mnie na firmowe ubrania z najwyższych półek z których i tak po miesiącu dwóch wyrośnie liczy się dla mnie to że moje dziecko jest wspaniałe i ciekawe świata i nie muszę się martwić że zabrudzi ubranka tak że ich nie dopiore ! niech się brudzi, niech się bawi a jak zniszczy spodnie czy bluzeczkę nie będzie mi szkoda że wydałam nie wiadomo ile pieniędzy na to,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Posiadam wózek iCandy peach :) Nie był drogi bo kosztował 5.500 zł, są droższe wózki. Moje IQ uwazam, że niskie nie jest natomiast piszę o wózku, ponieważ też patrzymy w czym dzieci wozimy nie, że tylko ubieramy, a że gwiazdeczka ma ten sam wózek dla córci co ja to tylko tak dodałam, bo jest to dla mnie zaskoczenie, bo wiadomo, ze gwiazda byle czego dla swego dziecka nie wybierze i wiem, że i ja tego błędu nie popełniłam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogatym to się totalnie pod kopułą poprzewracało Zal mi was Całe szczeście nie wszyscy mają sieczkę w głowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kotamuna
Na pewno, zwłaszcza, że ja mam zmienne ip. :P Czego się spisku doszukujecie to nie wiem. Adalis przeczytaj moje wszystkie posty a potem się oburzaj odpowiedziałam już na twoje pytania wcześniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A z własnego doświadczenia wiem że markowe nie zawsze znaczy ładniejsze Te rzeczy może są i jakościoo lepsze ale o wiele są brzydsze niż niefirmówki Poza tym i tak maluch długo jednej rzeczy nie ponosi więc nie widzę potrzeby kupowania mu śpiochów za 50 zł skoro nałoże je raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×