Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

Dzięki za powitanie :-D, cieszę się, że jeszcze mnie pamiętacie :-D. Z nóżkami generalnie temat będzie się ciągnął do ukończenia 3 roku. Ale Mikuś jest bez gipsów, a teraz całą dobę (z przerwą na dużą kupkę i kąpanie) nosi szynę. To są zwykłe buciki podobne do sandałków umieszczone na pręcie tak, żeby zawsze miał stopki na zewnątrz. Nie muszę jeździć nigdzie na żadne rehabilitacje te buciki to rehabilitacja. Mały waży 6600, a ma zaledwie skończone 3 miesiące, ja daję tylko herbatkę. Ale słyszałam też że dzieci mają szybko ząbki nawet w 3 miesiącu, a mój sąsiad chirurg szczękowy to nawet musiał noworodkowi wyrywać bo zagrażał uduszeniu. A mały już chodzi w 68 ale ja muszę mieć zawsze albo zwykłe śpioszki albo spodenki, ze względu na szyny. Wrzuciłabym kilka fotek, ale prześlijcie mi na meila jeszcze raz hasełko, bo gdzieś mi wcieło :-) aneta.zofia@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak my wychodzimy na spacer to ubieram Adasia na cebulkę body,podkoszulka na długi rękaw i ciepłą bluza lub polarkowa kurteczka i na to ciepły kocyk,a jak będzie zimno to mam kurteczkę i kombinezon.W śpiochy ubieram tylko do snu,a w dzień Adaś śmiga w bluzeczce i dżinsach lub dresikach.Jeszcze u nas nie palą i jest chłodno w domu.Jak idziemy do rodziców to tam jest cieplutko i wtedy na rajstopkach hasa .Jeśli chodzi o akcję z alkoholem to współczuję,nigdy nie miałam do czynienia z takim problemem...wesołego hasania z dziećmi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Pinia:) A ja dziś dostałam okresu i powrót do rzeczywistości:( ból brzucha i te sprawy ahhh a było tak pięknie rok bez okresu, a słyszałam taką piękną bajkę że jak się karmi piersią to nie ma się okresu.No ale, Ostatni miałam 12.10 a dziś 8 więc prawie rok. Zaraz jedziemy na usg główki z Daria póżniej was poczytam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a wasi synkowie mieli robione usg jąderek?bo my mieliśmy i mamy wodniaki jąderek ,ale one mają się wchłonąć.Z tego co czytałam to dużo dzieci tak ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! Witam Nowe :) mam chwilę, bo Mały zasnął więc postanowiłam się rozpisać :P izzkka współczuję sytuacji w domu, ale alkoholizm to choroba, z nią ciężko walczyć i chyba dopóki alkoholik nie zrozumie sam, że krzywdzi bliskich to niewiele jest się w stanie zrobić samemu. U mnie w domu alkoholu nie było raczej wcale. Mama wychowywała mnie sama, więc jak to kobieta nie piła. Czasem z koleżanką lampkę wina, ale nigdy nie widziałam jej pijanej. Teraz za to mając chłopa w domu -męża nienawidzę jak pije. Piwo, 2 raz na ruski rok OK, ale jak zbiera się jakaś okazja, rodzinne spotkanie czy coś to po cichaczu zerkam ile pije, co jakiś czas przypomnę mu, żeby się nie napił :P tak zapobiegawczo ;) w każdym razie trzymaj się, Kochana. Dobrze, że nie mieszkacie razem, dziecko nie nasiąka tą atmosferą. wronka20 gratuluję ząbka. A dolny czy górny? Bo u Nas idzie dolny. Mały ciągle wywala język i drapie nim sobie dziąsło, ślina kapie litrami i wczoraj był okropnie marudny. Musiałam sięgnąć po żel, dopiero po nim zasnął. Więc zazdroszczę bezobjawowego przechodzenia. werka utożsamiam się z Tobą. Nasz Filip też nosi jeszcze ciuszki 0-3m. Mimo tego, że ma 14 tyg. neli ja też mam problem z ubraniem go w taką pogodę. Kompletnie nie wiem jak. Potem zastanawiam się czy nie za ciepło/ zimno :P ale zakładam mu zazwyczaj rajstopki, body z długim rękawkiem i kombinezon cieplejszy. Jak widzę, że się wierci i marudzi to trochę rozpinam go. Kocem już wtedy nie przykrywam, chyba, że jest mocny wiatr to i gondolę zasłaniam. Jak was czytam to zastanawiam się czy moje spacery nie są za krótkie. U nas jest max. 1,5h. Potem już nogi mi wysiadają i marzę o powrocie do domu. Jak jest chłodno to też długo z nim nie chodzę. Werandowanie u nad odpada. Jak Mały nie jedzie, od razu się budzi i stęka, że mu niedobrze. Czasem jak zajadę do sklepu z nim to modlę się, żeby nie marudził jak stoję w kolejce :P Aha, mamy które karmią mm- jak często Wasze maluchy robią kupkę? Bo u nas jest raz na 2 dni, idzie raczej bez problemu, chociaż Mały trochę stęka przy niej, ale robi od razu. Wasze dzieci mają zaciśnięte piąstki? Bo u Nas jeszcze często zaciska, a podobno w tym wieku już powinien mieć otwarte. Języki wywalają na wierzch Wasze Maluchy? Bo u nas od 3 dni Mały mieli tym językiem, wyrzuca na wierzch, śmiesznie to wygląda, ale zastanawia mnie czy to normalne. No i mam prośbę, nie usuwajcie maili z poczty. Jak ktoś nie chce oglądać moich zdjęć to niech tego nie robi, ale i nie usuwa, bo to trochę chamskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropelko pytałaś jak ważę bobasa...wiec ja robie tak,że wpierw waże się sama potem biorę go na ręce i mam wynik. Zazwyczaj się to sprawdza, bo mały zawsze waży u lekarza tyle co w domu. Nasz pomału wyrasta z 68cm, nie jest jakiś wielki ani bardzo gruby ale jakoś ciuszki na 68 już przymaławe a z kolei te na 74 jeszcze torche za duże. Ja narazie nie zamierzam dokarmiać dziecka ani podawać jakichkolwiek soczków,wszystko w swoim czasie, jest cyc i jest dobrze jak jest. Sama pije codziennie świeży sok z marchwi i jabłka, sama go przyrządzam oczywiście bez cukru. Poza tym mam -2 kg mniej niż przed ciążą wiec jest mały sukces. Powiem tylko, że w ciąży przytyłam 9 kg a wracając do domu miałam równo tyle, ile w momencie kiedy dowiedziałam się, że będzie bobasek. Jak zakończę karmienie piersią to chcę jeszcze zrzucić z 5 kg. Teraz jest 65 kg. Miłego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I w końcu Aneta wróciła :D Ucałuj Mikusia i powiedz, że jest bardzo dzielny ;* -Marka, mój robi prawie codziennie, ale zdarza się, że co dwa dni. Ostatnio upodobał sobie robienie kupki po tym, jak mama go porządnie wykąpała, wysmarowała.. kładę go do leżaczka, daję butlę a tu pełne skupienie i napięcie :P Co do języka to nie pomogę, bo mój nie wywala. Ale co do litrów śliny i marudzenia- łączę się z Tobą. -Trollewna, my nie mieliśmy tego USG ale mojej koleżanki synek urodził się z wodniakami jąderek, teraz ma 4 miesiące i się ładnie wszystkie wchłonęły ;) -Iza, mi też okres idzie.. ale mój to już drugi, więc powoli się przyzwyczajam. -A my dzisiaj idziemy do kontroli. Kaszel przeszedł, ale dalej ma katar i chrypie.. -Ja Małego też na cebulkę ubieram: podkoszulka, bluza i taka bluzo-kurtka i kocyk. -Stella, ja uwielbiam kurteczki i bluzy z kapturem, bo Mati tak się kręci, że wiecznie uszy na wierzchu. A tak kaptur założysz i spokój ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ania, ja też tak ważę Małego i też się sprawdza. A co do podkarmiania, to dzieci na cycku dostają "smaki" w mleku, więc spieszyć się z tym rzeczywiście nie trzeba. -A ja od wczoraj chodzę ciągle głodna. Postanowiłam, że przytyję bo wyglądam jak szkieletor. Ważę 43 kg, a przed ciążą ważyłam 48 kg. Nie wiem, gdzie ja to zgubiłam. Spodnie za duże, staniki za duże.. masakra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze marka ale kto ciebie usunął?? to faktycznie jakies chamstwo. zaraz sprawdze czy mnie ktos nie usunął? marka a czy ty juz podajesz ilipowi jakies soczki czy coś, bo ty tez na mm jestes?? ja podaje marchewkowy od ponad tygodnia, a za kilka dni jabłkowy przez 2 tyg :) izzkkaa współczuje, wiem jak to jest bo mój ojciec tez jest alkoholikiem :( niestety i widze ze nie tylko mój... ale na sczescie tez udało mi sie wyrwać z domu. jak poszlam na studia do innego miasta to tak juz mozna powiedziec do domu na stałe nie wróciłam, wiec juz z 7 lat bedzie, a pozniej poznałam mojego meża (niepijącego) z czego bardzo sie ciesze :) trzymaj się bedzie dobrze, jak wytrzezwieje to mu nastukajcie to mu rozum wróci szybko. Gratuluje pierwszego forumowego ząbka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marka, piękne zdjęcie jak razem śpicie, słodko ;* Może ktoś przez przypadek usunął? W każdym razie przywróciłam zdjęcia do odebranych bo fajne :D To ja sobie idę pooglądać fotki, bo mam zaległości. -Miłego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha a co do kupki, to mój robi prawie codziennie, ale zdarza sie ze 2 dni mina lae rzadko. Adaś nie wywala jezyka, alemocno sie ślini. marka a moze to przez to ze ten zabek mu sie wyrzyna?? Wydaje mi sie ze każa nam dawać dzieciom soczki po 3 miesiacu bo cycem nie karmmy, dlatego. wiec jesli karmicie to jest inaczej :) zapewne bedziecie wprowadzac inne pokarmy troche pozniej. Nasz Adas nie miał usg jaderek, ale miał badane jeszcze w szpitalu, po urodzeniu i było oki :) Nasz Adaś juz tez powoli z 68 wyrasta, bo ma 66cm długości, ale ma jescze kilka uranek z 0-3 i jeszcze chodzi, wiec zależy co. napewno z pajacy wyrasta bardzo szybko i z bodów a reszta to róznie :) mi po ciąży jeszcze 6 kg zostało i masa rozstepow których sie niestety nie pozbede :( a okres pierwszy miałam 6 wresnia i juz powinienbyc drugi!!!! a tu coś go nie ma i sie nie zapowiada. Strasze mojego ze dzidziola zmajstrował hehe, ale sama zaczynam sie obawiac czy aby na pewno to nie ciaża?? :P a jak bedzie to bedzie, chociaz dla mnie to za wczesnie -zdecydowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marka u nas kupka jest jedna lub dwie na dzień ,ale to może dlatego ,że trochę jeszcze karmię piersią... ja w kąpieli polewam brzuszek ciepłą wodą i czasami jak już Adaś jest ubrany i ukąpany to zwali takiego kupacza ,że ho ho...aż nie wiem od czego zacząć...)Piąstki też mały zaciska,szczególnie przy jedzeniu,a język to rożnie też wywala i sapie...) A z tym spacerem to jest tak ,że ja Ciągle nie chodzę,bo nogi by mi wysiadły.Idę do parku siadam na ławeczce i czytam gazetę lub macham nogą i kukam na otoczenie,jak wracamy do domu i mały śpi to odpinam gondolę i wnoszę ją do domu ,stawiam przy balkonie na biurko i otwieram balkon.Lubię to bo wtedy Adaś pośpi jeszcze z godzinę lub dwie...Też lubię na spacer bluzy z kapturem bo nie trzeba się martwić o uszy,ja jeszcze założę czapeczkę po spod jak mocno wieje bo nie mam takiej osłonki wystającej przy budce,moja osłonka jest tylko na nóżki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lipcówka Kasia nie podaje jeszcze soczków. Pije tylko herbatki- koperkową, rumiankową i uspokajającą. Mąż krzyczy na mnie, że za wcześnie :P ledwo do jabłuszka go namówiłam i to deserek był kupiony w tajemnicy :P nie żeby mi mąż pieniążków żałował, ale on uważa, że jest za wcześnie na podawanie innych rzeczy niż mleczko. Więc na razie popodaję jabłuszko, zobaczę jak Mały po nim, a może w przyszłym tyg kupię jakąś herbatkę po 4 miesiącu. Pina dzięki za przywrócenie ;) a Ty chudzielcu jedz, bo stanowczo za mało ważysz. Chętnie oddałabym Ci jakieś 4 kg, bo u mnie waga w miejscu, a wcale mnie ona nie zachwyca 53kg :/ trollewna my też nie mieliśmy usg jąderek. Więc może jakieś wskazanie ku temu było? U nas nikt nawet o tym nie wspomniał. My dziś na 13:30 idziemy do lekarza z tymi wynikami, niech zerknie dlaczego tak się diametralnie różnią od poprzednich. Mam nadzieję, że obejdzie się bez zmiany mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marka - Mati ma od jakiegoś czasu otwarte ręce. Co do wagi, to ja się muszę ogarnąć z jedzeniem, bo mam ciągle 4 kg na +, a im zimniej, tym ja bardziej głodna. A jak teraz nie zgubię kg to w zimie tym bardziej nie :-/ Co do zdjęć na poczcie - absolutnie nie kasować! Fajnie się wraca do starszych. Zaraz wrzucę nowe Matiego. Ja na spacer ubieram Matiego w body z długim + skarpetki + ciepły pajac, a od wczoraj przejściowy kombinezon (czyli ciepły pajac z kapturem ;-), czapka i cienki kocyk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poszłam dzis na miasto i kupiłam łososia:) Robie pyszna kolację,bo dzis mamy pierwszą rocznicę ślubu aa no i rok temu powstała Jagoda:) W domu jak wypakowywałąm zakupy przypomniałąm sobie, że ja ryb nie mogę jeść U nas kupa jest raz dziennie.. W domu zakładam body z długim rękawem dresy bądź rajtki. Na spacer dodatkowo kombinezon przejściowyi przykrywam kocem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obiecałam sobie, że bede regularnie pisac, a z czytaniem Was nawet mam problem. Moje "malenstwo" ma 2,5 mies, 6,5 kg i ciuszki na 68. Nie podajemy nic innego, tylko cyc, mm i herbatka. Za to ostatnio toczymy walke, bo nie chce butli. U mnie od azu odwraca sie do cyca i nawet pusty, a butla niee. Czasem uda mi sie go w rakcie oszukac, ale zjada 10-20 ml i bunt. I dzisiaj idziemy do lekarza. Katar, kaszel, mam nadzieje, że nie bedzie gorzej, bo od wczoraj do niedzieli jestesmy sami plus pies. przez to ciagle chce wisiec na cycu, odkad wstał (o 5:30). Pisze 1 reka. A w czw. zaczynamy rehabilitacje. Pisałam, ze przekrzywia główke. Jednak jest problem z napieciem miesniowym, bylismy u ortopedy, mamy skierowanie na reh. do osrodka wczesnej interwencji i termin na... 22 stycznia. wczesna jak cholera. zaczynamy wiec prywatnie, 90zł godz, ale cóż. ja tez nie wiem, jak długo gondola posłuzy. Cienszy spiworek w srodku i juz sie ledwo miesci, a zimowy i zimowy kombinezon? chyca bez szans. Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trollewna mój Mikuś też miał wodniaki, ale u nas pojawiły się później kiedy to Miki zaczął trochę poruszać nóżkami i je ściskał a gipsy na nóżkach miał po same jąderka. Więc pediatra stwierdził, że to nabyte w skutek ucisku, gips zdjęty i teraz wodniaków nie ma :-D. A kupkę z reguły robi co dzień ale zdarza się co drugi a ostatnio nawet musiałam podać czopek glicerynowy. Dziewczyny prześlijcie mi proszę jeszcze raz na meila login i hasło bo nie mogę pooglądać zdjęć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ma_rka my mamy na gorze i obok juz drugi sie pojawia , Kuba wyglada jak zajac heh. Ale nadal bez marudzenia i bez goraczkowania, jedyne co nas drazni to wlasnie slina. Kubus pije Nan Pro i kupke robi codziennie, czasami dwa razy dziennie. Mam pytanie slyszalyscie moze o jakims zageszczaczu do mleka?? Maly ciagle ulewa. A co do okresu to tez mielismy stracha bo powinnam dostac 4 wrzesnia a dostalam wczoraj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja was pewnie zaszokuje- Filip wchodzi jeszcze w niektóre ubranka z rozmiaru 56, są na styk ale nie za małe :p, niektóre pajace z 62 są już ciut za małe bo rękawy za krótkie się robią. Dzisiaj na spacer ubrałam go w cienkiego pajaca i kombinezon, już bez przykrywania, nie chce go przegrzewać ale i żeby mu zimno nie bylo. Kilka dni temu nauczył sie kciuka ssać i ciągle go teraz trzyma w ustach, jak mu wsadzę smoka to go wypluwa i dalej kciuk, chyba z nim nie wygram...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj ponownie Anetko! Po porodach kilka dziewczyn już do nas nie zagląda ale za to pojawiły się nowe Mamuśki, które będą chciały dzielić się z nami swoimi radościami i smutkami :-) Marka fajny ten skoczek!!! Filip na pewno da w nim radę, chyba bardziej o kręgosłup chodzi, żeby był sztywniejszy po 4 miesiącu. Mój mąż obiecał na wiosnę zamontować małej na balkonie huśtawkę podwieszaną do sufitu, to też radocha będzie. A moja mała też język wywala dosyć często tylko ja to wiążę z tym, że może jakoś dziąsła sobie w ten sposób masuje... no i pięści wkłada do buzi tak głęboko, że aż odruch wymiotny ma :-) Piąstki zaciska przy leżeniu na brzuchu, choć staram się je otwierać ale za chwilę i tak zamyka. Jak leży przy cycku to macha ręką na wszystkie strony, za bluzkę mnie łapie i ciągnie, po dekolcie drapie a jak mam pomalowane pazurki to bawi się moją dłonią. Od kilku dni apetyt jej się zwiększył, prawie przy każdym jedzeniu dwie piersi opróżnia z przerwą na odbicie. Produkty inne niż moje mleczko najszybciej na początku 5 miesiąca zamierzam wprowadzać, mam nadzieję że uda mi się wykarmić ją cyckiem do tego czasu. Potem już kaszki i inne sprawy, bo przecież na początku lutego do pracy wracam. Ale czasem dajemy jej polizać coś z naszego jedzenia, żeby zobaczyć jej minę :-) Moja OM była 13 października i póki co nie wraca. Marka u Was dziś pierwsza rehabilitacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neli - a kombinezon ortalionowy czy przejsciowy? Bo Mati dzis w cienkim pajacu, a na to pajac z misia (grubosc porownywalna z polarowym) + cienki kocyk. Zastanawiam sie, czy nie za duzo o kocyk, ale wieje zimny wiatr i ja jestem w jesiennej kurtce. Tez juz troche nie wiem, jak ubierac, a bardzo nie chce przegrzewac bobasa. Z jednej strony on w gondoli, wiec moze nie czuje wiatru, z drugiej strony ja sie ruszam, a on nie. A czy smarujecie buzie kremem wychodzac? Bo ja nie wiem, czy to juz ten czas (mam nivea na niepogode).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matko pół dnia mnie nie było i tyle napisałyście. Anetta my byliśmy teraz u neurologa i ona nam dała skierowanie na usg główki, to byliśmy ale wszystko jest ok. I miło że wpadłaś do nas:) 4 miesiące i ząbek superowo:) Ciekawe kiedy u innych dzieci się pokażą pierwsze ząbki:) A te rozmiarówki są bombowe, bo rozmiar rozmiarowi nie równy, my wbrew pozorom już mamy całą stertę ciuchów bo już Darii nie pasują, a niektóre 62 jeszcze za duże a niektóre już za małe, hehe :) A co do ubierania w taką pogodę to jest dylemat i to jaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my po rehabilitacji. Wieczorem postaram się wrzucić filmik tylko najpierw musimy go z mężem nagrać :P w tym centrum nie można nagrywać :( ale dowiedziałam się dużo fajnych rzeczy. I jeśli w 3 miesiącu piąstki są zaciśnięte to objaw napięcia mięśniowego. Podnosić i odkładać powinno się najpierw na bok potem na plecki. Dziecko jeśli przewraca się z brzuszka na plecki to nie robi tego świadomie i to też może być przez asymetrię. Najpierw powinno umieć przewracać się z plecków na brzuszek. Ćwiczeń jest dużo, ale niektóre są bardzo fajne. Uciekam jeść obiad, bo nawet nie zdążyliśmy nic zjeść, mąż wpadł i pojechaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski moja dzis po szczepionkach miala 2 szczepionki w oba udka :-( chwilke poplakala ale zaraz usmiech na twarzy ;-) A mialam wam powiedziec nowine!!! Moj M wrocil dzis z pracy i do mnie mowi ze od jutra sie staramy o 2 dziecko!!!! Co do tej pory nie bylo mowy o 2!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madziaz no to do dzieła, bo się jeszcze chłop znów rozmyśli :P a ja poćwiczyłam chwile z Filipem i zaraz wrzucę Wam filmik. Nie są to wszystkie ćwiczenia, bo były jeszcze na piłce, ale my w domu nie mamy. I musicie wybaczyć efekty dźwiękowe Filipa (bąki) :P i głupoty gadane przez mego męża :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stella to taki grubszy kombinezon. Madziaz i co Ty na propozycję męża? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×