Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mati2011

*****************LIPIEC 2012***********************

Polecane posty

ja kupiłam jedną paczkę a w niej jest 6 sztuk majtek. Powinnow wystarczyć jak coś to można pojedyncze sztuki kupić w aptece. Z tym lekarzem to też mi sie wydaję, że jak trafisz na jego dyżur. Zreszta lekarza w czasie porodu widzisz tylko jak cię szyję. Kurcze a ja drugi dzień jakieś doły łapie, to chyba przez to ze mojego nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Izka, któraś pisała, ze tak ok 6 sztuk tych majtek. A ja wczoraj przed spaniem płakałam jak bóbr ale zaczne od początku: Wczoraj miałam wizytę, rano wyruszyłam na miasto i 4godz chodziłam po sklepach kupiłam kilka rzeczy do szpitala, później poszłam zająć sobie kolejkę do lekarza bo byłam umówiona na wizytę. I siedziałam 14-16 w poczekalni a mały ani trochę się nie ruszał, z rana też nic ale myślałam ze jak mam wizytę to się dowiem czy wszystko w porządku. Na dzień dobry lekarz skoczył z gębą do mnie że go nie interesowała glukoza na czczo a mi zrobili a on będzie musiał za to zapłacić. Jejku czy to moja wina, że z tej próbki krwi co miała iść na morfologie oni sobie też glukozę zbadali. Skąd miałam wiedzieć że tak zrobią... :( Później mnie zbadał powiedział że wszystko ok, serce dziecka biło jak szalone tak szybko. Po badaniu zapytałam go o te ruchy bo nie wiem kiedy można zacząć panikować, że jest coś nie tak bo w sumie tyle godzin mały sie nie ruszał a ten znowu z gębą że to nie jest zegar że co chwila się rusza i wogóle. Miał mnie za jakąś ułomną czy co, jejku chciałam zapytać na zaś a i tak nic mi ni odpowiedział tylko to z tym zegarem :/. Wróciłam do domu a dziecko dalej nic, bałam się że coś mu się dzieje i cały wieczór nic no i aż się popłakałam tak się bałam. Ale dzisiaj z rana w ciągu godziny czułam 10 ruchów więc jest ok. A i dodam, że byłam na nfz i widać jak oni tam traktują pacjentów :/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello!!! Ja zakupiłam opakowanie gatek jednorazowych po 7 szt. Myślę, że starczy. Ja też zamierzam rodzić w szpitalu, który jest "moim" szpitalem bo w nim pracuję, ale doktor też. Jeśli będę rodziła do godz 14 to pewnie na niego trafię, a potem zostaje już lekarz dyżurny, czy nawet dwóch, ale czy on też akurat będzie to już los zadecyduje :-))) Oj coś marka długo się nie odzywa... a Kropelka może ze szpitala wyjdzie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
neli to to trafiłas na jakiegoś konowała. Ja też chodze na nfz i nie moge złego słowa powiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neli, straszne rzeczy piszesz! Ja też bym wybuchła po takim potraktowaniu! Dlatego też zmieniłam lekarza po poronieniu i teraz mam wspaniałą opiekę. Przynajmniej czuję się traktowana jak człowiek :-) Ale on tak zawsze czy tylko wczoraj humor mu nie dopisał??? Całe szczęście, że Maluch sie rozbudził!!! Może go wczoraj ululałaś tym chodzeniem po mieście i tak mu się dobrze spało :-) ale Ty już możesz liczyć ruchy, już 30 tc Ci leci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do końca 4mies chodziłam do lekarza w Lublinie, później jak już skończyłam studia to zaczęłam chodzić u siebie i wypadło na niego. Wczesniej byłam u niego raz prywatnie i raz na nfz ale wtedy był normalny a nie taki jak wczoraj że bałam sie o cokolwiek jeszcze zapytać. Wczoraj dostałam od niego kartkę na której mam notować ile czasu od 9rano upłynęło do wyczucia 10 ruchów i tak codziennie do końca ciąży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, czyli masz liczyć. Moja koleżanka jest już w 38 tc co prawda, ale jej kazali jeszcze inaczej. trzy razy w ciągu dnia przez godzine. Takze są widać różne sposoby. Ja będę za 2 tygodnie u lekarza to będzie zakończony 30tc więc też już zapytam jak liczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry ;) Ja tych majtek ze 6szt. biorę. A co do lekarza, to chyba jest tak jak dziewczyny napisały, że jak trafisz na jego dyżur. A czy może w innym szpitalu, w którym nie pracuję.. Chyba nie bardzo, bo nie ma z nimi umowy podpisanej, więc w razie "wu" nie wiadomo kto ponosi odpowiedzialność, jakby się coś stało i szpital może zapłacić karę itd. Tak mówi moja mama, ona pracuje w szpitalu. Neli, normalnie ten lekarz to z lekka przesadził! On jest za przeproszeniem, jak dupa od srania, żeby Ci wszystko spokojnie wytłumaczyć. Co za różnica czy prywatnie czy NFZ, i tu i tu kasę dostaje, za darmo nic nie robi. Boszzz.. jak mnie takie konowały denerwują!! Nawet nie myśl o tym pacanie, najważniejsze, że z Maleństwem wszystko jest ok ;) Mój syn też czasami ma taki leniwy dzień, zwłaszcza, że się robi coraz ciaśniej w brzuszkach :) No właśnie też o Markę się martwić zaczynam.. Kurde, mogła by dać znać co i jak. A mi nadal brzuch twardnieje, dzisiaj przez pół nocy nie spałam. W sumie to cały czas czuję, że jest twardy a skóra mega napięta. Ale u mnie chyba już tak będzie, bo brzuch malutki a synek nie za bardzo, więc miejsca ma strasznie mało, wypina się we wszystkie strony a brzuch razem z nim. Najważniejsze, że mocnych skurczy nie ma. W sumie to od początku ciąży przytyłam 4kg, więc nie za dużo :/ Chciałabym już mieć końcówkę ciąży. Piszecie tu o zakupach itd. a ja nawet nie potrafię o tym myśleć, cały czas tylko strach czy aby na pewno wszystko jest ok. Oby ten czas szybciej zleciał..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze niektóre kopniaki małej zaczynają być bolesne nie jakos bardzo no ale troszkę boli też tak macie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny a mnie boli tak d**pa, że jak mam przewrócić się na bok to aż łzy stają, nawet pośladki bolą jak siadam, ale położna zaleciła abym trochę więcej poleżała, więc leżę. W dodatku boli nie strasznie gardło mam kaszel. Od tego kaszlu i upadku pobolewa brzuch, więc jak nie urok to s...a. Ale nie ma co się dziwić 79 kg żywej wagi i z całej siły usiąść na d..ę :-D. Ale wczoraj (jeszcze zdążyłam) kupiłam sobie w sklepie ciążowym spodnie z lekkkiego przewiewnego materiału za 45 zł i spódniczkę z żorżetki za 35. W końcu mam w czym chodzić :-D. A teraz mamusia przyniosła i cieplutkie mleczko, więc piję i idę leżeć, bo u mnie pada i brzydka pogoda i tak ciemno i smutno na zewnątrz. Taka pogoda łóżeczkowa :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luna u mnie tez tak jest, że niektóre kopniaczki bywają bolesne, generalnie to mała szaleje po 22.00 albo w ciągu dnia jak leże na lewym boku rety wyglada to wtedy jak bym obcego miała w brzuchu który zaraz się przebije, dziwne uczucie choć powalające:) Wczoraj wygrałam aukcje na allegro 12 par bucików dla niemowlaka za 30zł zadowolona jestem bo takie buciki nie są zniszczone a cena niewielka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi też Córeczka daje popalić. Coraz mocniej. Jak się rozciąga to uciska te moje biedne bolące więzadła :-)) ale cóż tam taki ból :-) Ja dziś ostatecznie dokonałam zakupu najpotrzebniejszych rzeczy dla siebie i Małej. Ubranka kupię na miejscu, łóżeczko w czerwcu, po malowaniu pokoju. Laktatora póki co nie kupuję. No i o 400 zl portfel lżejszy... :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta ale Ci fajnie że masz takie tanie ciuchy w sklepie ciążowym u nas są dwa gdzie mają ciążowe i w obu spodnie kosztują w okolicy 100zł. Ja też sobie wczoraj kupiłam ciążowe takie eleganckie bo mi trzeba na wesele, materiał też właśnie przewiewny, wygląda na lniany no i dałam 90zł. Ja też 79kg ale puki co dupcia mnie jeszcze nie boli z tego powodu :p A chce Cię zapytać w sprawie pieluch tetrowych to co stosowałaś żeby je podtrzymać?- takie zwykłe majteczki ceratkowe czy te takie trójwarstwowe że wchłaniają wilgoć i ta warstwa przy skórze jest sucha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka laseczki. Jestem już w domu :-) i leżę. Izzka. To jest tak (co do majtek nie mam pojęcia) z tym lekarzem. Nie ma opcji, żeby lekarz niepracujący w danym szpitalu był przy porodzie. Chyba, że jest to też Twój znajomy i jest on jako Twoja osoba towarzysząca ;-) natomiast, żeby był przy porodzie w szpitalu, w którym pracuje, musisz trafić na jego dyżur. Inaczej nie ma szans. Poza tym, lekarza prawie przy porodzie nie ma. Przychodzi tylko na rodzenie łożyska i ewentualne szycie. A tak to jest z Tobą położna. Lekarz w trakcie przychodzi tylko na ktg lub jeśli coś jest nie tak...więc oby nie musiała być przy Tobie. Wyobraźcie sobie, że dziś jedna z dziewczyn w pokoju szpitalnym o 4 dostała skurczy, o 4:50 poszła na porodówkę (nie stęknąwszy nawet) a 5:50 napisała że mała na świecie była o 5:10. Czujecie? To jest poród expres. A rano była na kroplówce z oxytocyny i nic :p Luna, ja bym złożyła skargę. Nie zostawiaj tego tak. Lekarz nie miał prawa tak Cię potraktować!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropelka03 a w którym koleżanka była tyg ciąży? A poród naprawdę expresowy, a ty już wiesz kiedy wyjdziesz? Ja dziś też zamówiłam sobie kilka rzeczy do porodu, reszta w maju A z tym lekarzem to też tak myślałam, ale wolałam się upewnić. To nie wiem o co jej chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak wyżej...jestem już w domu :-) Ona była w 41. Ciąża przenoszona. Mówiła, że z poprzednią było tak samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropelka, super, że już wyszłaś i wszystko w porządku:) Neli, co za dup..k z tego lekarza. Pewnie miał zły dzień i znalazł sobie biedną ciężarówkę żeby się wyżyć. To dla nas tak piękny, a jednocześnie stresujący okres, a tu takie teksty. Luna0207, mnie tak mały czasem kopnie, że mam wrażenie, że mi krocze rozwali. Wczoraj byłam na usg 28t3d i był ułożony głowką do góry to dlatego na dole wszystko czuję:) Waży 1300 i jestem szczęśliwa, a tak się stresowałam przed wizytą. Skusiłam się na III prenatalne żeby dokładnie posprawdzał bo jestem straszna panikara:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka :) Mnie tez dzidzia tak kopie, że mam wrażenie, że zaraz mi wypadnie ;) chyba jest bardzo nisko osadzony ;) A dzisiaj szłam do przedszkola po synka i jak mnie pachwina z jednej strony zaczęła boleć (a raczej coś mnie kuło), że nie mogłam iść, normalnie nie wiedziałam co robić, czy wracać, czy iść dalej czy dzwonić po mojego tatę, żeby po mnie przyjechał. Na szczęscie po 10 min. mi przeszło... Co do majtek jeszcze nie mam, ale zamierzam ich 3 szt kupić. Pod koniec maja lub w czerwcu zaczne powoli kompletować niezbędne rzeczy dla Maluszka i dla mnie do porodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do tego gburowatego lekarza... to jest przykre, że idąc na wizytę na NFZ mozna się wszystkiego spodziewać, a idąć prywatnie (gdzie slono się placi) lekarze sa mili, sympatyczni, wręcz "do rany przyłóż".... bardzo przykre :( a niestety składki na ubezpieczenie zdrowotne nie małe płacimy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, odebrałam wlaśnie wyniki glukozy i na czczo miałam 56,37 a norma jest 74,00-106,00 miała któraś tak? Pierwszy raz spotkałam sie u siebie z tak niskim cukrem po 2 godzinach miałam 94,18 więc dobrze ale z tym na czczo to się zdziwiłam na szczęście jutro mam wizytę u mojego gina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Dziewczyny :) Kropelka >> super, że jesteś już w domciu :) Neli>> trzymaj sie kochana :) takich lekarzy trzeba ustawiać do pionu ;) A propo's majtek siateczkowych - ja miałam 3 pary - ale było za mało. Jednak sporo po porodzie wycieka i musiałam robić spitralne przepierki... no dało się z nimi przeżyć. W szpitalu jest gorąco i wszystko szybko schnie ;) ale teraz biore 6 par :) Anetta :) Chron tyłek :P Faktycznie taniocha jest u Ciebie jesli chodzi o ciuchy :) Ja pokusiłam się o tanie spanie na allegro - i teraz tak mi się w nich niewygodnie chodzi, ze hej. Wyciagnelam stare spodnie z "grubych" czasów i biegam w takich... a że mi żaden panel brzucha nie kryje to czasem gołym brzuchem zaświece.A z drugiej strony lepiej brzuchem niz tyłkiem. Znalazłam za to sprzedającego na allegro z "ledżinsami" i chyba sobie ze dwie albo 3 pary zakupie. http://allegro.pl/getry-3-4-rybaczki-ciazowe-panel-anatomiczny-s-m-i2281120021.html podam linka - może się skusicie :) A mi w kośc daje i to w brzuchu i to poza :) Młody zrywa się teraz skoro świt :) nawet przed budzikiem Mężona i energia go rozpiera, za to Młoda spąć mi nie daje w nocy... takie zombie ze mnie :) MamuskaZombie ;) O!! wrócił połowek moj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kropelka dzięki:) poczytałam w google, że to się zdarza bo dziecko pobiera dużo cukru z organizmu matki a wczoraj mało jadłam i odpuściłam sobie kolację więc to pewnie też miało wpływ:) A z cukrem nigdy nie miałam problemu jutro wizyta dam znać co mi lekarz powiedział:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Neli mnie pupka boli bo spadłam z ławy :-D Co do pieluch tetrowych to zakładałm jedną i na to flanelową, bo na początku trzeba szeroko pieluchować. Ja ceratek nie używałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja właśnie wróciłam od lekarza, mała główka w dół, wody płodowe w normie:)) a i waży 1,5 kg. Kolejan wizyta za dwa tygodnie, chyab teraz tak mi będzie wyznaczać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam was:) Jestem sierpniówką, ale podczytuję was czasem bo w końcu o miesiąc "starsze" jesteście:) Izzkka77 widzę, że bedziemy w tym samym szpitalu rodzić-Pyskowice. Ja chodze o Binkiewicza a on tam ordynatorem jest, kolezanka tam 2 razy rodzila i bardzo polecala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a też Was tak piersi bolą? Normalnie jakby mi je ktoś zbił. Normalnie gorzej niż na początku. Dzisiaj chwilę ze znajomą rozmawiałam. I ona mi radziła do kąpieli dla Maluszka, taki płyn nawilżający hipoalergiczny, który jest jak płyn do kąpieli, mydełko i tak nawilża ładnie skórę, że nie trzeba smarować jej oliwką. Już ktoś mi o tym mówił. No i zgubiłam kartkę z nazwą :/ Szwagierka mi mówiła, żebym sobie oprócz podpasek, ligniny kupiła, bo w pierwszym dniu jest najlepsza bo lepiej wchłania i dłużej trzyma. I wolę się Was zapytać, czy same grube podpaski nie wystarczą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×