Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ancymonka21

slubujemy - WRZESIEN 2012 :)

Polecane posty

hej laseczki :) kurczę, ostatnio mnie tu prawie wcale nie ma ... Ale czytam, nadrabiam wszystko, co napiszecie ;) Ja już jestem wykończona tymi zaproszeniami :/ zostało nam jeszcze trochę, a nie ma jak szybko skończyć z tym :/ wczoraj była kłótnia z tym związana właśnie i śmiać mi się chce, bo czytam, ze Wy też miałyście takie ekscesy... ;) coraz bliżej i coraz bardziej nerwowo chyba. Dobrze, że nie potrafimy się długo gniewać :) W sobotę byliśmy u księdza dać na zapowiedzi i powiem Wam, że ten protokół zestresował nas trochę. Ale ksiądz fajnie nam tłumaczył różne rzeczy i jakoś minęło. Teraz tylko spowiedź. Do końca lipca mamy iść do niego na pierwszą. Dzisiaj dzwoniłam do mojej krawcowej i jestem umówiona na początek sierpnia na dogadanie wszystkich szczegółów przed szyciem. Zamówiłam też jej córki do kościoła. Jedna gra na skrzypcach, druga na flecie. Płacimy 150zł. Pytaliśmy też o transport dla gości i trochę nas zaszokowała cena. Powiedzieli nam 400-500zł. a to wydaje mi się dużo. Mamy jeszcze poszukać czegoś tańszego. Może nam się uda. Wódkę zamierzamy kupić białą żubrówkę. Ostatnio była tam gdzie się D pytał po 16zł., ale nawet po 17 to i tak tanio by było. A D mówi, ze jest dobra, więc chyba ją bierzemy. Na zakupy nasze jedziemy 21 lipca i mam nadzieję, ze kupimy wtedy wszystko, co potrzebne. Poza tym zaczynamy remont naszego tymczasowego lokum ;) Oczywiście zapomniałam pewnie napisać na tysiąc innych tematów, ale jak mi się coś przypomni, to skrobnę jeszcze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my będziemy mieć na stolach Wyborową. co do obrączek to będziemy mieć półokrągłe, 5mm, żółte, a moja z 3 maleńkimi cyrkoniami. najpierw chciałam klasyczną bez kamyczków, ale jednak wzięłam tę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata------
a my dopiero w sobote bedziemy zamawiac obrączki, jak ogladałam katalog podobaja mi sie polączenia białego i złota, ale mozliwe ze rzeczywistośc zweryfikuje moje plany:) mam jeszcze takie pytanko, w co będziecie kłaść kartki z zyczeniami od gosci ?do jakiegos koszyka? czy czegos innego? bo i od tej strony trzeba sie przygotowac:P na jakiejs stronie sprzedaja nawet takie pudełka ładnie zrobione z wnęką do wrzucania:) jak skrzynka wyborcza;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna164
cześć dołączam do forum:) ślub mam 1 września :) obrączki zamówiłam ostatnio w sobotę:) co będziecie miały we włosach welon, kwiatka jakąś opaske?? bo ja chyba kalie będę chciała i jakiś kolor:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna164
a czy ktoś z Was będzie miał szal tiulowy?? jeżeli tak to jak kupujecie?? na allegro czy sami sobie zrobicie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agata------ myślę że kartki z życzeniami będziemy świadkom przekazywać, jak im się już nie pomieści, to ktoś z bliskiej rodziny będzie do samochodu wynosił. Koperty jak będą to świadek do kieszeni będzie upychał :P tak mój K. robił jak był starszym u siostry. Joanna164 - we włosach będę mieć tradycyjnie welon, i myślę nad jakimś sztucznym kwiatkiem (żeby było coś we włosach jak już mnie oczepią ) :) ja bedę mieć bolerko satynowe gładkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bede miala tiulowy szal a raczej taka tiulowa etole. uszyją mi ja w salonie w którym wypożyczam suknie. Mam pytanie jak ubieraja sie wasi faceci na poprawiny? moj ma garnitur który kupił w tamtym roku więc go założy i koszule chcielismy dobrac do mojej sukienki czyli miętową a jak nie znajdziemy to ogólnie coś z zielonym. I teraz nie wiem czy na długi czy na krótki rękaw? niby długi jest bardziej elegancki ale z drugiej strony to juz poprawiny czyli drugi dzień i chyba można byc bardziej na luzie. Moja sukienka poprawinowa tez nie jest mega wystawna, raczej skromna. z krótkim rękawem na pewno by się lepiej czuł. I teraz sama nie wiem czy panu mlodemu wypada na poprawiny miec krótki rękaw, czy lepiej długi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa84848484
My na koperty od gości będziemy mieć specjalne pudełko, zamówię je na allegro lub w sklepie internetowym. Będzie mi jeszcze potrzebny koszyk na cukierki dla gosci. Kupiłam takie woreczki z organzy i do niego wlozymy po cukierku i karteczkę z podziękowaniem i to podczas zyczen dostanie kazdy gość;). Jeśli chodzi o oobraczki to mamy zrobioną poduszkę i cchemy by corka mojej kuzynki ja niosla do kosciola, a z powrotem ta dziewczynka bedzie sypac płatkami roz idąc przed nami;) płatki tez zamawiamy na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa84848484
Dziewczyny a co planujecie kupić rodzicowm na podziękowanie? my dla rodzicow chcemy zamowić takie statuetki i ja myslalam jeszcze o storczyku ładnie przyozdobionym, w doniczce. Ale nie wiem, co dla chrzestnych? Dla kobiet pasuje tez storczyk w doniczce, ale dla chrzestnego? Czy mezczyznie pasuje dac tez kwiatek? bo rodzicowm to ojcom wreczymy statuetki, choc tam jest dedykacja dla rodzicow, a dla mam te storczyki. ALe nie wiem, co z chrzestnymi. No i jeszcze musimy pomyslec co wreczyc babciom. Dziadkowie nie zyją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:) Co do wódki to my też będziemy mieli białą żubrówkę jeś;i dalej w sieprniu będzie taka tania a jak nie to żołądkową gorzką przeniczną podobno też dobra tak twierdzi mój M dla mnie każda wódka taka sama. Ja jeszcze nie wiem co będe miała na ramionach, zależy od pogody. Na poprawiny to mój napewno koszula z krótkim rękawem, fajnie wygląda z długim tak elegancko ale z krótkim napewno wygodniejsza i nie taka oficjalna a poprawiny to już tak bardziej na luzie zawsze są. Z podziękowaniami mamy problem w sumie tak bardzo jeszcze się nad tym nie zastanawiałam może jakieś kwiaty i kosz okolicznościowy nie wiem sama.na allegro widziałam fajne kosze z ręcznikami, ładnie poukładane moja mama by się ucieszyła bo lubi takie pożyteczne prezenty. A na koperty nic nie będziemy mieli moje weżmie świadkowa a M sam bedzie je chował w kieszeń;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna164
a możesz przesłać linka do tego pudełeczka na koperty. bo zdaje mi się, że będzie to ładniej wyglądało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa848484
link z pudełkiem:) http://allegro.pl/najtaniej-pudelko-na-koperty-pieniadze-slub-i2415228913.html uznajomych na slubie mieli pudelko wlasnie i byli zadowoleni. My zamawiamy to wlasnie. A jesli chodzi o pieniazki rzucane przy kosciele, to moge Wam doradzic, zebyście sobie wziely jakąś wiekszą szkatułkę z domu, też sprawdzony sposob i tam wkładać monety:) bo tak to nie wiadomo gdzie je wlozyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa84848484
albo przed kosciolem na pieniążki mozna tez miec jakąś sakiewkę np z organzy tylko wieksza. jest to praktyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lipss -> fajne te wasze obraczki :) nasze nie sa płaskie tylko polokragle ale te tez mi sie podobaja :) co do tych pudelek na koperty to troche wam sie dziwie dziewczyny... dajecie sie nabrac na te wszytskie chwyty marketingowei za byle katonowe pudelko dajecie 20 zł + przesylka :/ ja kupie ładna torebke na prezenty z odpowiednim wzorem. wyjdzie pewnie 5 zł i wystraczy :P bo do kieszeni, nie chcemy zeby uychali :P tak samo uwazam z tymi podziekowaniami dla gosci... przesada moim zdaniem :P w moich stronach nie dawalo sie nigdy jakis pamiatek typu aniolki, cukierki itp. itd. teraz jakos taka moda chyba wyszla... albo znowu chwyt marketingowy- sprzedawcy wszytsko wymysla :) zeby tylko zarobic heheh :P dla mnie to bez sensu dawac takie bzdety za przeproszeniem i u nas tego nie bedzie :) biala zubrowka to moze i dobra mysl :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gasha chyba podchwyca twój pomysł z torebką bo właśnie mi pudełka się nie podobają , a tak bedę dawała świadkowej koperty a ona do torebki:) Co do tych podziękowań masz rację, ja na początku chciałam je zrobić ale teraz sobie myśle że to tylko wywalanie kasy, bo ktoś to zabierze ze sobą albo nie, ostatnio byłam na weselu i nie bylo żadnych podziękowań i też było dobrze jakoś nikt nie zauważył ich braku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moim zdaniem tez pudełka ładne ale niepotrzebne wywalanie kasy i ostatnio rozmawiałam tez z mamą o tych podziękowaniach dla gości ze moze zrezygnujemy bo nie wiadomo co kupic i juz troche szkoda wywalac pieniadze na takie pierdoły. Jutro idziemy do urzędu. Powiedzcie mi co tam w ogóle powiedziec jak wejdziemy?jak się nazywa ten swistek po który idziemy czy tam te dokumenty? najbardziej się tym stresuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna164
Faktycznie chyba też kupimy torebkę na prezenty taką ładniejszą bo pudełko jest nie w moim stylu:p ale poduszkę na obrączki to już muszę kupić bo mój chrześniak będzie nam niósł z siostrzenicą moje Narzeczonego:P tylko później ta bedzie rzucała kwiatkami:) aha płatki można kupić na allegro, ale chyba w kwaiciarni też można załatwić sobie??? hmmm??? Jest ktoś tutaj z okolic Krakowa lub Olkusza??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna164
a w urzędzie powiesz, że chcesz dokument potiwerdzający żadnych przeciwskazań do związku małżeńskiego i tyle:) ale musicie mieć aktualne akty urodzenia z opłatą skarbową 22zł:P to trzeba iść do urzędu tam gdzie byliście urodzeni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłyście już w poradni ? trzeba tam za coś płacić? my dzisiaj idziemy ale nie mam pojęcia jak to wygląda? joanna obrączki ładne mamy podobne tylko moja bez brylancików

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My byliśmy, bardzo fajne spotkania, my płacilismy 50 zł za 3 spotkania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna164
my mieliśmy to razem z naukami przedmałżeńskimi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna164
a ma ktoś może suknię śmietankową?? jakie buty do niej ma??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zastanawiam sie cały czas nad zawieszkami na alkohol. z tego co pamiętam to nie wszystkie chyba będziecie je miały, jak to jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna164
j a nie będę miała zawieszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joanna164
j a nie będę miała zawieszek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinowa848484
my akurat mamy zawieszki. a co do platkow, to pewnie sa tez w kwiaciarniach, ale na allegro sa czesto znacznie tansze. ale musisz sie rozejrzec i poszukac:) kazdy robi jak uwaza, my się akurat zdecydowalismy na to pudelko, nic z niego nei wypadnie itd i mnie sie ono akurat podoba, ale kazdy ma swoją wizje;) jesli chodzi o podziekowanie, to nie jest to duzy koszt, bo woreczki z organzy sa tanie, dajemy po jednym cukierku, a podziekowanie sami drukujemy. my wiekszosc tych pierdol kupowalismy od lutego, co miesiac cos i teraz na raz nie mamy tyle wydatkow. ja tez mam smietankowa sukienke, butow jeszcze nie mam, ale bede kupowac ecru, by moc je jeszcze wykorzystac, a biale raczej sie nie zaklada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agata---------
fajne te kokardki ja własnie chyba bym chciala cos na butelki, myslalam o zawieszkach ale te kokardki tez spoko:) wiecie ja chyba tez kupie zwykłą torebkę na koperty, w sensie taką jak do prezentów, poniewaz nie wiem czy to pudełko będzie poręczne. w sumie bez tych wszystkich dupereli moznaby sie bylo obejsc, ale z drugiej strony.... raz w zyciu mozna zaszalec;P jak u was będą zyczenia składane, osoby które będą tylko na slbie pod kościołem, a reszta zaproszonych w sali? czy tez pod kosicolem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my na podziękowania będziemy mieć gipsowe aniołki, u nas nie daje się ciasta ani nic na odchodne więc chociaż aniołka każdy bedzie miał ;) wódkę kupiliśmy żubrówkę białą za 16,70zł, zawieszki będą takie krawaciki, muszki i podwiązki, coś takiego http://allegro.pl/zawieszki-na-alkohol-10-sztuk-promocja-i2479518827.html nasze obrączki http://www.taxor.pl/obraczki-slubne-zirkon.php?ido=28&kol=1 na żywo dużo ładniejsze są, ja absolutnie w ogóle nigdy nie noszę żółtego złota dlatego klasyczne od razu odpadły a całych białych też nie chcieliśmy a te wpadły nam w oko na samym początku jak nawet jeszcze obrączek nie szukaliśmy i tak jakoś w końcu po nie wróciliśmy brylanciki na obrączkach są niby bardzo praktyczne ze względu na to że pan młody na ślubie widzi wyraźnie która jej i nie wsuwa pannie młodej swojej obrączki ;D też zastanawiamy się co na koperty myślałam nad pudełkiem ale w sumie torebka to też nie zły pomysł nam wszyscy goście życzenia będą składać na sali bo w sumie wszyscy są zaproszeni i na ślub i na wesele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×