Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marhefka

Dieta 17 dniowa -dr Moreno

Polecane posty

czy można sos pesto - nie wiem, myślę że w niewielkiej ilości tak z sera żółtego bym zrezygnowała, podobno o wiele zdrowsze są sery białe i one pojawiają się w diecie elson - miło mi to słyszeć ;) Nie pamiętam dokładnie ile mi spadło po pierwszych trzech fazach, pewniej jakieś kilkanaście kilo. Na pewno już po dwóch miesiącach musiałam kupować mniejsze ubrania. jeżeli chodzi o ryby, to chyba jadłam wszystkie, ale zazwyczaj sięgam po tuńczyka w puszcie (w wodzie, nie w oleju), łososia, rzadziej po pstrąga lub jakieś inne świeże rybki. Raczej nie ograniczyłabym się tylko i wyłącznie do tego co jest w książce - to w końcu amerykańska dieta, myślę, że niektóre nasze ryby mogą tam po prostu nie występować. W drugiej fazie można też jeść owoce moża

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elson88
Dobrze że mi napisałaś o tych spacerach...bo nie przepadam za siłownią i bieganiem. A spacery są idealne! Plus mam steper w domu :) Wiec mysle ze 1 faze przechodzę na steperze, bo tak jak mowisz może nie być siły na 2 godz spacery:) Pozatym zima idzie:D No właśnie trzeba troche pokombinowac z tym jedzeniem a boje się żeby nie wziąć czegoś kalorycznego poprostu chyba spawdze reszte ryb jesli o kalorie chodzi:D Myślę że 2 pełne cykle są obowiązkowe bo ja mam 25 kg do zrzucenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A sery (feta bialy i mozzarella) powinam zaliczyc do grupy bialka czy Probiotykow? CZy moge na sniadanie twarozek jesc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A przepraszam i jeszcze 1 pytanie czy moge piers wedzoną jesc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość - twarożek to na pewno probiotyk i na pewno możesz go jeść na śniadanie, z tym że wybieraj raczej takie odtłuszczone. Ja często jem serek wiejski w wersji light, może być też twaróg półtłusty itp. piers wedzona - chyba nie ma w diecie, raczej nie w pierwszej fazie. elson - jesteś już na diecie? Jeśli tak, to od dawna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gość - tak sobie jeszcze myślę o tej piersi wędzonej - z może bezpieczniej byłoby upiec pierś z kurczaka i ją jeść jak wędlinę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szybki 30-minutowy marsz jest bardzo dobry i wystarczający dla organizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pieklam ostatnio pieczen z miesa mielonego i w sumie jadlam ja na sniadania i na obiady staram sie trzymac tej diety ale jeszcze sie myle dlatego zadaje tak duzo pytan wszedzie szukam na temat tych serow typu feta czy to tez mozna bez ograniczen jak warzywa i mieso? Ciezko tez znalezc jakies inne forum malo osob stosuje ta diete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, też zauważyłam, że dieta jest dość mało popularna, bardzo mnie to dziwi. Ja jadłam sporo fety w czasie diety, może nie bez ograniczeń, ale na pewno codziennie. Trudno mi było najeść się na śniadanie bez pieczywa, a taka jajecznica z fetą i pomidorem jest jednak bardzo syta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
O to dzieki ja tez kozi ser lubie i z nim robilam jajecznice ale jutro zjem twarozek na sniadanie a podczas diety mialas jakies grzeszki bo w sobote mam urodziny i z jedzeniem dam rade ale drinka czy piwo pewnie wypije .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie, przy pierwszym cyklu ani razu nie złamałam diety (chociaż pewnie zdarzyły mi się jakieś potknięcia z niewiedzy). Jeżeli nie wypijesz więcej niż kieliszek wina czy małe piwo nie powinno to mieć żadnego wpływu. Jednak im więcej wypijesz, tym większa szansa że jednak złamiesz dietę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A moglabys mi napisac przykladowy jadlospis 1 fazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elson88
Kalina jeszcze nie :D czekam na ostatni obiad rodzinny 1 listopada i zaczynam od 3 od poniedziałku:) do tej pory wszystko sobie ogarne jesli chodzi o jadłospis bo trzeba troche to inaczej pokombinować bo jednak w książce tak jak mówiłaś jest pod amerykańskie jedzenie trochę. Więc szukam innych produktów w tych kategoriach. Pozatym będę razem z siostrą stosować diete. We dwie zawsze raźniej. I też dziwi mnie że tak mało jest informacji o tej diecie od ludzi. Dobrze że mamy ciebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez potwierdzam bardzo nam pomagasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elson88 - to świetnie, że będziesz się odchudzać z siostrą. Myślę, że mogłybyście wymieniać się jedzeniem - w sensie jedna przygotowuje jedną potrawę w większej ilości, druga inną, a potem się wymieniacie. Słyszałam kiedyś, że takie coś jest modne na Zachodzie. przepisuję jadłospis dnia pierwszego: śniadanie: jajecznica z dwóch białek jaj, 1/2 grejpfruta 1 szkl zielonej herbaty obiad: duża porcja sałatki z zielonych warzyw i tuńczyka (z puszki, w wodzie), skropiona 1 łyżką oleju lnianego i 2 łyżkami octu balsamicznego, 1 szk. ziel. herb. kolacja: obfita porcja kurczaka z grilla z dowolną ilością jakichkolwiek warzyw z listy (np. brokuł, kalafior), ugotowanych na parze lub surowych, przekąski: 180 ml niesłodzonego jogurtu naturalnego zmieszanego z 1 lub 2 łyżkami niskokalorycznego dżemu 1 porcja owoców z listy (np. truskawki, mogą być mrożone, jabłko, brzoskwinia) swoją drogą to fajne rzeczy można znaleźć w internecie. w jednym artykule (nie jakiejś wypowiedzi na forum) znalazłam taki kwiatek: "Mimo, że dieta została stworzona, aby pomóc w unikaniu tycia podczas świąt to może być ona stosowana przez cały rok w celu zrzucenia wagi".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mozesz zerknac czy moj jadlospis jest ok? Sniadanie kostka sera bialego z rzotkiewka 2 sniadanie owoce np gruszka i brzoskwinia obiad pol piersi z kurczaka z surowka i kolacja zazwyczaj to co na obiad lub z 0,5kg miesa mielonego z cebula i przecier pomidorowy cos w stylu spageti i do tego warzywa ale to na 2 porcje czasem przed kolacja zjem 3,4plastry sera fety tak pol kostki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mysle tez zeby dodac do diety blonik cos typu colon co myslisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 22kilo
nie jedz przecieru pomidorowego - zastąp go passatą. jest trochę droższa (ale bez przesady), ale składa się w ponad 99% z pomidor ów, za to przecier to chyba w jednej trzeciej biały cukier. Mielone - jeśli z kurczaka lub indyka to OK. nie wiem, ja nie brałam dodatkowo żadnych suplementow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak jem z indyka a nie za duzo jem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wydaje mi się, nie wiem, jakie porcje zjadasz, ale ogólnie póki jesz dozwolone produkty, to nie ma problemu. to nie jest dieta licząca kalorie ani dieta głodówka. Nie powinnaś się przejadać, ale nie chodzi też o to, by chodzić głodnym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A myslisz ze moge zrbic golabki ale pomieszac z miesem mielonym z szynki tylko chudym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 22kilo
nie, I fazie jest tylko drób. Jeżeli więc zrobisz gołąbki bez ryżu (czy co tam się dodaje, przyznaję, że nigdy w życiu nie robiłam) to możesz. Wiem, że moja mama robiła jakieś podczas diety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elson88
Najlepiej kupic ksiazke 30 zl tam jest super wszystko napisane:-) co mozna co nie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeczytaj wczesniej mam ksiazke ale wiadomo inaczej sie zapytac osoby ktora juz robila ta diete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elson88
Ale tam masz przykładowy jadłospis dokładnie taki jak ci napisała Kalina....i jest napisane co można jeść a co nie w 1 fazie.... więc nie rozumiałam pytania o jadłospis i pytania o fete, przecier pomidorowy jak nic tam takiego w I fazie nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elson - ale właśnie chodzi o to, że feta w I fazie jest: pojawia się w jadłospisach, mimo że nie ma jej wśród produktów, które można spożywać. Nie rozumiem dlaczego tak jest, ale faktycznie wymaga to sporo czasu i dlatego - moim zdaniem - najlepiej jeść dokładnie to, co jest tam napisane, a nie samemu komponować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elson88
NO właśnie dlatego ja nie kombinuje , bo chusteczka wie...wiesz...w tej 3 fazie jest dopiero bezpiecznie i już wiesz co możesz a co nie. Wiadomo że jak wrzucisz kawałek fety to pewnie świat się nie zawali , ale jednak z jakieś powodu tak to jest rozpisane a nie inaczej. Przewaliłam tą książkę już któryś raz i powiem c****erwszą tą faze jak się przejdzie to już będzie odruchowe jedzenie:) no i prostsze :) ps. wysłałam ci zaproszenie na fb :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie trzymam sie tak bardzo tego jadlospisu co jest w ksiazce cos sobie wymyslam bo ja ryb nie jem jak juz to tylko lososia ale same wiecie ze cena tez jest spora wiec nie moge sobie na to pozwalac codziennie i tak chudne chociaz jestem dopiero tydzien na tej diecie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 22kilo
a ile już schudłaś, jeśli mogę zapytać? Ile chcesz schudnąć łącznie? zdrowe jedzenie niestety jest sporo droższe - odkąd przeszłam na dietę na pewno więcej wydajemy na jedzenie, chociaż przestaliśmy wydawać na chipsy czy piwo (mąż czasem kupi dla siebie, ale to naprawdę rzadko)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chce schudnac 30 a schudlam 5 wiadomo na poczatku tak leci a pozniej sa zastoje ale mam nadzieje ze dam rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×