Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość coraz bardziej zawiedziona!

Dlugie , bezowocne starania o dziecko w dojrzalym wieku! Grupa wsparcia!

Polecane posty

A młodych niemieckich rodziców miałam okazję obserwować w czasie urlopu w Bibione w ub.r. Miejscowość mocno niemiecka, preferowana przez rodziny z dziećmi. I aż mi się serce radowało na widok mocno podstarzałych rodziców z małymi dziećmi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie babeczki drogie 🌼 jak miała by któraś ochotę mnie poznać o jestem wśród znajomych mon cheri przedostatni rząd środkowe ziejcie ;) proszę tylko napisać która jest która jak będzie zaproszenie buziaki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczynki, no rzeczywiście cykle mamy raczej zsynchronizowane już:) ja mam jeszcze sporo wiesiołka to chyba zacznę brać zaraz. Dziewczyny w piątek znowu wolne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mam dzisiaj taki dylemat: chcę zarezerwować lot na wakacje w czerwcu i ciągle się waham... Najpierw miałam jeszcze poczekać, ale trąbią dzisiaj o podwyżkach cen lotów, poza tym na wybrany przeze mnie termin zostały jeszcze tylko 3 bilety w tej cenie... Jakby mi się udało zajść w ciążę w najbliższym czasie, to chyba dałabym jeszcze radę polecieć na wakacje w czerwcu...? Oczywiście, pod warunkiem, że wszystko przebiegałoby prawidłowo.... Głupia jestem, nie? Ale ciągle wszystko tak rozważam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmi u mnie nic nowego jestem po 2 @ i nie za dobrze wiesz samopoczucie masakryczne jakoś :( nic mi się nie chce ta pogoda chyba na mnie tak działa strasznie jakoś depresyjnie.Nie bywam za często bo i co mam pisać jakoś nie mam o czym a nie chce wam smucić jak humorek nie dopisuje a co u ciebie jak tam staranka na jakim jesteś etapie czytam że na razie wiesiołek będzie w ruch szedł ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
E tam ...SM u mnie tam już żadnych specjalnych staranek nie ma, po takim czasie nadziei już prawie żadnej, seks oczywiście w okolicach owu jak najbardziej ale już dokładnie nie liczę. Zresztą u mnie pewnie progesteron za niski, na gina nie mam już czasu i pieniędzy, zresztą jak miałam super progesteron to też nic nie wyszło:( A smęcić możesz do oporu taki to już tu temat........My nie ciężarne to nas nie zestresujesz. Ja też raczej zdołowana tą pogodą, ale u nas w życiu sporo zmian, mąż założył swoją firmę i całkiem przyzwoicie mu idzie, oby tak dalej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmi no to gratulacje dla męża i życzę oby szło mu w firmie dobrze :) No wiesz rozumiem Cie doskonale ja już też nie liczę na nic że będę jeszcze mamą po raz kolejny :( smutno mi ale nie będę już ryzykować nie dam rady choć nie powiem żebym nie chciała ale muszę myśleć realnie że nie dane mi o widocznie już tak musiało być dobrze że mam swoją córkę :) Rachela ale z ciebie laska no kochana ty to masz już takich dużych synów ile maja lat ???? Ty wyglądasz jak ich siostra a nie mama :) Pozdrawiam i miło Cie widzieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję SM. Zdjęcia z synami raczej stare, jeszcze młodsi byli; no, chyba, że męża wzięłaś za syna :D Starszy niedawno skończył 22, młodszy będzie miał 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochana mąż to wiem który heheh ale tez niczego sobie nic mu nie brakuje ;) kochana no to masz już serio dorosłych mężczyzn w domku no 20 i 22latka supcio :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Twoja córeczka śliczna; zaraz nam tu napisze jakaś pomarańcza, że towarzystwo wzajemnej adoracji i sobie słodzimy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A niech sobie pisze jakaś pomarańcza co szuka wszędzie zaczepki mnie to nie rusza hehehe jak jej sprawia to przyjemność niech sobie pisze co chce ;) dziękuje Rachela :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja córka właśnie mi powiedziała że u nas jakaś kobieta podrzuciła 3dniowa córeczkę do sióstr zakonnych szkoda że mi nie chcą podrzucić ja bym nie oddała heehe dobrze że ją znaleźli żeby zrzekła się praw i mała trafi do adopcji chyba że mama zmieni zdanie może w szoku była urodziła ją w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka! Byłam dzisiaj u lekarza. Tak podsumowując wizytę to zostałam wyśmiana. Pan doktor powiedział, że pół roku starań to niewiele, po półtora stwierdziłby problem (wszędzie piszą, że po roku...?). Na moją sugestię, że w tym wieku czekać półtora roku to trochę długo, powiedział, że właśnie, każdy lekarz mi powie, że nie mogę zaciążyć ze względu na wiek i badania tu niewiele pomogą. A właściwie jakie badania chciałabym zrobić? To ja, że np. na rezerwę jajnikową, a pan doktor: co to za badanie?! On nie wie.... Więc ja, że może fachowo nazywa się to inaczej (z tego wszystkiego zapomniałam tego trzyliterowego skrótu, ale jako laik mam prawo?!), no i nie dogadaliśmy się. Zasugerował badanie nasienia, jeżeli mąż nie ma dzieci, dał nr telefonu gdzie zadzwonić powiedzą co i jak.... Ja mam przyjść za tydzień (11-12 dc) to zrobi mi USG. Poradził mi jak rozpoznać owulację (nic czego nie wiedziałabym wcześniej), poradził żeby najlepiej użyć testów owu, współżyć często między 11 a 16 dc, rzadziej na początku cyklu, nie myć się po współżyciu przynajmniej 40 minut. Ot, i wszystko. Dzieci mam, więc bezpłodna nie jestem , ew. mąż; jeżeli nie mogę zajść, to ze względu na wiek - taka pointa całej wizyty. Pójdę na to USG, już się zarejstrowałam, ale będę musiała się zwalniać z pracy zaraz po ponad dwutygodniowym urlopie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze złapałam gumę... :( Dobrze mieć dorosłych synów, zadzwoniłam, przyjechał, zmienił koło. Ale dzień niezbyt udany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Rachelka :) ciekawa byłam tej Twojej wizyty u gin. no żadnych rewelacji Tobie nie powiedział, wiadomości oczywiste i podstawowe. proponowałabym mu jako lekturę obowiązkową przeczytać choćby nasze wypowiedzi i niektóre topiki, to się dokształci ;) tak poważnie to już sama widzisz że jak zaczniesz biegać do lekarzy to urlop wykorzystasz w pierwszym kwartale:( u mnie bywało że w Poznaniu (a mam parę kilometrów z domu) u gin byłam z 6,7 razy w różnych godzinach, więc na razie nawet pracy nie szukam bo kto by mi pozwalał zwalniać się co chwile! ach, te Twoje dorosłe chłopaki, czujesz się KRÓLOWĄ w domu, co??? pozdrawiam w ten szary, wietrzny dzionek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć Stefi - ja po lekarzach raczej się nie nachodzę... Pójdę na USG, może od razu zrobi mi cytologię i z nim więcej nie wskóram. I będzie co Bóg da, a że nie jestem zbyt religijna, to łaskę za bardzo liczyć nie mogę... ;) Męża na badanie nasienia wyślę. Co do tej królowej to różnie bywa. Częściej czuję się jak: opiekunka, sprzątaczka, kucharka, doradca w sprawach wszelkich - jak to z facetami bywa :D Ale nie narzekam, mąż dobry, synowie też, więc ja dla nich też się staram. Jak widać - i oni czasem mogą pomóc: słoik odkręcić, koło w samochodzie zmienić :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej! co do wyników nasienia: mój M miał robione dwa razy i wyszły bardzo różne, więc jednym wynikiem się nie sugeruj. ja jak zaczęłam myśleć o dziecku, to marzę o chłopcu właśnie:) dlatego tej męskiej ekipy w domu troszkę Ci zazdroszczę ;) a słyszałyście o najlepszym przepisie na rybę po grecku??? dyktuję: marchewkę i rybę kupujesz na kredyt i każesz spłacać Niemcom;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki i zaczynamy długi weekend. U mnie był dziś ksiądz po kolędzie sam proboszcz osobiście:) W porządku facet, żadnych morałów srałów.....Córka była jeszcze w szkole, więc byliśmy sami z mężem i ksiądz zapytał czy mamy tylko córkę bo zna ją, no to ja delikatnie sie tłumaczę, że no niestety tak wyszło a ksiądz od razu : no tak czasem bywa trzeba sie cieszyć, że jest jedna, w sumie nie dociekał co i jak tylko od razu zaczął wspominać córkę jak mała była, aż mi ulżyło bo ja w tym temacie ostatnio drażliwa jestem. Rachela no to wizyta do bani jak na mój gust, mam nadzieję, że przynajmniej darmowa :) jak by co to idź jeszcze na to usg to zobaczysz co i jak, ale ja proponowałaby Ci wizytę w klinice niepłodności, tam lekarze całkiem inaczej podchodzą do sprawy, zostaniesz zdiagnozowana i zrobisz badania, bo jednak w naszym wieku czas liczy się bardzo. A to słynne badanie na rezerwę jajnikową to FSH robi się je w 3lub 4dc, jest raczej płatne wszędzie. A klinikę niepłodności znajdziesz w każdym mieście, nawet kilka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A skoczcie mi ,nie bede waszych marchewek splacac !!!! Princesska i zaczelo sie ? Stefania a my ,ze jednak corka jest , to po cichu na corke druga liczymy , szczegolnie moj uwaza ,ze corki sa strasznie fajne :) , bylo by tez praktyczniej , bo mam pelna piwnice corkowych rzeczy , odkladalam , dla naszego nastepnego dziecka , albo innego w rodzinie , ale nie mial kto zrobic ,wiec graty leza ! Rachela i to jest to czego nie rozumie i jedyny powod ,ze ciesze sie ,ze w niemcowie sie staram , tu naprawde nikomu do glowy nie przyjdzie ,ze 40- latka jest stara , to tu naprawde przecietny wiek na dziecko , szczegolnie jesli kolejne. Przelecialam tu 8 ginow i wszyscy do tej pory ,jak zaczelam marudzic ,ze chyba za stara ,robili wielkie oczy i tlumaczyli ,ze przeciaz ani 40 nie mam , wiec pier....le troszeczke ! Prawdopodobnie bede brala udzial ( od lutego ) na mojej uni- klinice , w studiach dotyczacych stymulacji ( porownanie 2 preparatow , oba od dawna w obiegu ) , majacych na celu sprawdzenie po ktorym jest wiecej ciaz , zakwalifikowalam sie ,bo wiek mial byc pomiedzy 36 - 42 , takie tu jest podejscie , wtedy te wszystkie leki i hormony dostaje za darmo !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karmi czesc , normal ,ze poruszanie tego tematu ,to u nas plachta na byka ( ja i tak byk ), mnie doprowadzaja do szalu wszystkie pop....e pacjetki , ktore zawsze pytaja ,czy mam dzieci , a potem skomla , ej tylko jedno , ale to dla dziecka niedobrze - srednio 2 razy na tydzien najmniej mnie to spotyka , nakopalabym im do tylkow gdybym mogla ,no i nie mysl kobieto o dzieciach !!! Rachela popieram Karmi w klinikach nieplodnych maja troche lepsze podejscie i na pewno wiecej pojecia !!!! Sm czesc slonce , tu mozesz marudzic ile chcesz , topik dla marudzacych , jak widzisz ,tutaj brak szczesliwych ciazarnych ,tylko marudy , po to zostal zalozony :) :) :) Aha , u mnie swiatelko w tunelu , z powodu tych studiow , robili mi bardziej dokladne badania krwi i powrocila kwestia tarczycy , ktora jest w normie ale wyniki nie sa wybitne ( komus zalezy , by w tych badaniach cos udowodnic i od razu opieka jest inna ) postanowili sprobowac mnie do idealu wyregulowac , musze tam jutro znow jechac , ale moze to cos da . Mysle ,ze moze ma sens , jak bede miala wene tworcza opisze dlaczego , wy tez uwazajcie , na te cholerna tarczyce , bo to typowe ,ze z wiekiem wyniki powolutku zjezdzaja , a jak mi lekarka wytlumaczyla , co jest norma na ogolnym stanie ,to niekoniecznie u starajacych sie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moncheri masz rację z tą tarczycą, moja córka ostatnio na bilansie miała podejrzenie i lekarz dał jej skierowanie i przy okazji ja też poprosiłam, moja była super a córki tez dobra w normie, ale lekarz powiedział, że nawet w normie, ale powyżej środka daje już objawy i może być przyczyną różnych dolegliwości, także może i na zapłodnienie wpływać pewnie. U mnie niestety wyniki rewelacyjne, może u ciebie to będzie TO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam nadzieje , choc ,podobne wyniki miam juz 20 lat temu , ale dochodza rozne dodatki wiekowe . Ciekawe bylo ,ze ja w ciagu ostatnich 3 lat , czulam sie przynajmniej piec razy taka bardzo w ciazy , a potem nic nie wychodzilo ,nawet raz mialam , 7 dni po owu , dodatni test owu , co moze swiadczyc o ciazy , a jak wiadomo te wyniki tarczycowe , doprowadzaja do poronien we wczesnych stadiach ciazy ,wiec byc moze bylam wiele razy w ciazy , tylko nie dalam rady utrzymac , no nic, przynajmniej jakas poszlaka ,no i do magicznej 40 - stki jeszcze 5 miesiacy , srocze ziola chleje , wiesiolka zre , odmowilam tabletek antykoncep. , ktore koniecznie chcieli mi wrzucic na ten miesiac ,przed tymi studiami , wiec trzymajcie kciuki !!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
córka czy syn... a zróbmy sobie od razu parkę i święty spokój!!! Mon cheri pisz jak najczęściej że lekarze nie robią durnej miny na widok kobiety 40letniej która chce mieć dziecko!jak to się milo czyta!!! ale do marchewki mogłabyś się dorzucić, skoro w niemcowie załapałaś się na studia stymulacyjne :) przebadają cię tam dokladniutko i za darmo - szczęściara!!! Witaj Karmi! jakieś plany dlugoweekendowe??? moją tarczyce wspieram codziennie dawką euthyroxu :/ te z Was które nie zbadały jeszcze tarczycy, zróbcie to koniecznie! Dziewczyny a mnie dziś jajniczek pobolewa, więc już zapowiedziałam mężusiowi szaloną noc :) ajjj, będzie się działo;) usciski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefania , ja z moja tarczyca bylam zaprzyjazniona , to byla dobra przyjazn , dopiero teraz okazalo sie , ze moze mnie zdradza. :) :) :)" Bede pisala o tym , bo dla mnie to prawie szok , ze u was tacy dziwni gin. , Karmi tez o ile sie nie myle takie doswiadczenia miala , jej wzielabym was wszystkie tu , by was tu odpowiednio nastawili!!! Tutaj mase kobietek , szczegolnie tych po studiach , pozno za maz wychodzi , wiec dzieci w wyzszych sferach ,to prawie zawsze po 35 , dlatego nikt tu glupio nie reaguje , sa przyzwyczajeni !!! Tez sie ciesze , ze na te studia sie zalapalam ,normalnie to to za drogie !!! Niestety moze sie zdazyc ,ze mnie jeszcze wywala , jak wyniki mojego sie pogorsza :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×