Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość coraz bardziej zawiedziona!

Dlugie , bezowocne starania o dziecko w dojrzalym wieku! Grupa wsparcia!

Polecane posty

Gość 50 % szansy na dziecko
to jest po trzydziestce, a po czterdziestce to 10 %, co nie znaczy, że jest to niemożliwe. Ale 60 % to nigdzie nie podają po czterdziestce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gerwazy kciukasy. Dla reszty tradycyjnie fluidki i milego dnia jak to mnie okreslono od Izuni- dziecioroba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestes zaadowolna z clinique? Ja kiedys stosowalam z Lancome body lotion :-P Ja narazie nie stosuje drogich kremow do twarzy od roku zaczelam mazic sie liftingami heheh :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciw manipulacjom
Do 50% szansy na dziecko - za portalem nieplodnosc.pl: "Zajście w ciąże po 40 roku życia jest jak najbardziej możliwe bez konieczności specjalistycznego leczenia, ale szanse na problemy są dużo większe. Wśród kobiet pomiędzy 40 a 44 rokiem życia około 30% z nich jest niepłodnych. Dla porównania młodsze kobiety (20 lat) tylko w 7% przypadków doświadczają niepłodności, natomiast w wieku 30 lat 15 %. Twoje szanse na poczęcie po przekroczeniu 40 w danym miesiącu wynoszą 5%, podczas gdy kobiety około 30 mają jeszcze 20% szans. Oznacza to, że nawet jeśli płodność kobiety w tym wieku jest zachowana, zajście w ciąże może potrwać dłużej." Skoro niepłodność wśród kobiet w tym wieku wynosi 30 % to oznacza, że 70% z nich jest płodnych! Muszą tylko dłużej starać się o zapłodnienie, bo szanse na zajście w ciążę w jednym cyklu wynoszą tylko 5%. Proponuję czytać jednak ze zrozumieniem i nie siać tu taniego populizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciw manipulacjom
Do 50% szansy na dziecko - za portalem nieplodnosc.pl: "Zajście w ciąże po 40 roku życia jest jak najbardziej możliwe bez konieczności specjalistycznego leczenia, ale szanse na problemy są dużo większe. Wśród kobiet pomiędzy 40 a 44 rokiem życia około 30% z nich jest niepłodnych. Dla porównania młodsze kobiety (20 lat) tylko w 7% przypadków doświadczają niepłodności, natomiast w wieku 30 lat 15 %. Twoje szanse na poczęcie po przekroczeniu 40 w danym miesiącu wynoszą 5%, podczas gdy kobiety około 30 mają jeszcze 20% szans. Oznacza to, że nawet jeśli płodność kobiety w tym wieku jest zachowana, zajście w ciąże może potrwać dłużej." Skoro niepłodność wśród kobiet w tym wieku wynosi 30 % to oznacza, że 70% z nich jest płodnych! Muszą tylko dłużej starać się o zapłodnienie, bo szanse na zajście w ciążę w jednym cyklu wynoszą tylko 5%. Proponuję czytać jednak ze zrozumieniem i nie siać tu taniego populizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Kochane wspoltowarzyszki niedoli! Dziekuje pieknie za trzymanie kciukow! 🌼🌼🌼 x Klinika taka sobie, specjalnie mnie nie zachwycila ale wiadomo, ze nie o to chodzi. Personal bardzo mily, lekarka tez. Bylismy tam ze dwie godziny, wszytko nam dokladnie wyjasnili. Co do szans, to w moim wieku istnieje jakies 20% szansy po IVF. Po inseminacji 5%. Nikt mi nie powie jakie mam naprawde szanse bo z moja niska rezerwa jajnikowa nikt nie wie jak zareaguje na stymulacje. Nie wiadomo czy wyprodukuje jedno czy 10 jajeczek. Wedlug lekarki celuja ze stymulacja zeby wyhodowac miedzy 5-15 jajeczek ale nikt nie jest w stanie przewidziec jak bedzie u mnie. Moze byc niestety i zero :O x Zaproponowalam, zeby mi dala konska dawke :-D Lekarka sie usmiechnela i powiedziala, ze tak wlasnie juz wstepnie zaplanowala wiec widze, ze sie zrozumialysmy ;) W piatek M idzie na drugi spermiogram bo oni robia jakis taki super specjalistyczny zeby zadecydowac czy bedzie IVF czy ICSI. Ja zaczynam stymulacje z poczatkiem nastepnego cyklu czyli jakos 29-30 stycznia. Wzieli mi i M krew na 1000 roznych badan i pokazali mi juz jak bede musiala robic sobie zastrzyki. Przez pierwsze 6 dni jeden rodzaj a potem dwa rodzaje. Troche mnie to przeraza ale dam rade. Bylam od poczatku na 3 zarodki do transferu zdecydowana (o ile bede miec to szczescie ze tyle sie rozwinie) bo ryzyko ciazy wysokiego ryzyka z trojaczkami wynosi raptem 1% w moim wieku i lekarka tez powiedziala, ze tak by mi radzila. Jestemy tez zdecydowani na hodowle blastocytow do 5 dnia - o ile wyprodukuje wystarczajaca liczbe jajeczek. To jest decydujacy faktor - jak moje cialo zareaguje na stymulacje...A tego nie wie nikt :O x Nasze ubezpieczenie prawdopodobnie nic nie zaplaci ale mamy odczekac do rezultatow spermiogramu M. Ten pierwszy nie byl idealny i wskazywal na ograniczona mobilnosc ale zobaczymy do drugi powie. Jezeli sie okaze, ze spermiogram do doopy albo jezeli w dniu punkcji M odda sperme i wedlug biologa bedzie do doopy to zrobia ICSI tak czy siak. x Koszty sa ogromne, ale robia znizke dla ludzi, ktorzy sami musza placic tyle, ze wtedy trzeba miec potwierdzenie od ubezpieczenia ze nie zaplaca. Wedlug wstepnego kosztorysu same medykamenty wyniosa miedzy 1000-2700 euro ale lekarka mi od razu zaznaczyla, ze przy mojej rezerwie powinnam sie liczyc z wyzszym kosztem bo po prostu stymulacja musi byc bardziej agresywna. x No to tak z grubsza by bylo na tyle. Nasz Projekt Kruszynka ❤️ kick-off meeting mamy za soba :) Jak Kruszynka kiedys to przeczyta to sie usmiechnie pod nosem z przygod mamy i taty w drodze zeby ja spotkac :) x Wykonczona jestem tak, ze moglabym sie polozyc. Dobrze, ze wzielam dzien wolny. M po drodze do domu (mamy tak 30-45 minut do kliniki) zadzwonil do sekretarki zeby zrobila nam rezerwacje na lunch w naszej ulubionej knajpie bo stwierdzil, ze widzi, ze musze troche dojsc do siebie. Dlatego zaraz znikam. Chcialam tylko na swiezo Wam wrazenia opisac i Was wszytkie serdecznei usciskac!!! x Milego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I wogole, to wszytko jest o wiele mniej skomplikowane niz sie nam to wydaje. x 1 wizyta - rozmowa, wyjasnienia, testy krwi, facet ewentualnie robi spermiogram albo po 3-5 dniach postu 2 wizyta - USG, wstrzykniecie pierwszej dawki, pobranie krwi na testy HIV bo maja tu takie prawo ze nie moga byc starsze niz 7 dni. Potem pare wizyt monitorowanie pecherzykow. Tych nie licze bo to raptem o usg chodzi, mozna to tez u swojego gina na miejscu zrobic. 3 wizyta - punkcja, facet oddaje sperme 4 wizyta - transfer Dwa tygodnie odczekac i zrobic test ciazowy. x Karmi_, kochana, naprawde Cie zachecam zebys w postanowieniu wytrwala i poszla do kliniki. Mowie Ci, nie taki diabel straszny jak to maluja. Nie trac czasu, zapakuj manatki i idz od razu do Warszawy do Nowum czy do Bociana w Bialymstoku, tam gdzie Ci blizej. Popatrz, tak w sumie to tylko potrzebne Ci 4 podroze...to sie da wykonac. Trzymam za Ciebie kciuki ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefanio Heloł:D, sama mówisz, że nie raz w szpitalu potraktowali Cię jak siksę to się nie dziw, że i statystka jest za Tobą;) :) Tak trzymać! o Biest ciśnie mi się na usta..."ja w Twoim wieku....." :p ;) też nie używałam drogich kremów ale pamiętaj ciotka Ivanka o dekadę starasza :p to musi się smarować, he,he. z Clinique mam tylko serum ale jestem bardzo zadowolona, moja mama używa też tych kosmetyków - tylko nie pamiętam, której linii, a skórę ma naprawdę delikatną i nic się nigdy nie wydarzyło. Osobiście mam wrażenie, że clinique to kosmetyki bardzo skoncentrowane, mocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRAWO GERWAZY !!!!! przeciw manipulacjom dziecko drogie, to co zacytowałeś,- laś ja znam na pamięć, dlatego się zdziwiłam temu co mówiła lekarka, nie czepiaj się więc mnie , bo ja tylko cytowałam. amen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
IVANKA HELOŁ :) Ivanka, no , niestety mnie to już nie dotyczy :( ale pomyślałam o WAS ! cha, cha a ja wytaniam na kremie , używam tylko nivea najzwyklejszego na świecie za 2,99 zł, nie żebym skąpa była ;) , ale na wszystkie ( chyba ) inne jestem uczulona, i czuję się jakbym miała maskę na twarzy. wypróbowałam już wiele - tych droższych i tańszych , i wszystkie skończyły na moich piętach :( moja mama też cale życie używa nivea, a cery mogę jej tylko pozazdrościć !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeciw manipulacjom
Ale Stefanio ja się Ciebie absolutnie nie czepiam, mówię tylko, że prawdopodobnie to właśnie miała na myśli Twoja lekarka (czyli ile statystycznie kobiet po 40tce jest płodnych i zdolnych do rozrodu). Ja jestem całym sercem za Wami. Kibicuję Wam i trzymam kciuki. Ja jestem w Waszym wieku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy!!! fantasico!! Trzymam kciuki za trojaczki, a co! Nie dziwię się ,ze masz dość, miłego dnia z mężem życzę. Ależ jesteś niesamowitą kobietą - co postanowisz to zrobisz:D myślę,że najwyższy Ci nie odmówi, nie ma szans.:) Całuski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stefanio, ja zrozumiałam,że ten post przeciw manipulacjom to taki na potwierdzenie był tego co napisałaś, czyli by się zgadzało z teorią twojej gin:). Ona powiedziała, że 60 % a przeciw manipulacjom , że 70% czyli OK:). To ten pierwszy pomarańczowy wpis chce nam dać tylko 10 %, o nie mój drogi:p, okazuje się,że mamy więcej procent do dokonania cudów w przyrodzie. Stefanio, ty wiesz, że ja też "marne szanse" ale kibicuję :) buziaki. I zazdroszczę używania nivea ja to się po nim straszliwie błyszczę, hi,hi jak nie po wiem co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy to super:) teraz tylko stosować się do zaleceń a wszystko powinno się udać:)no i ten tydzien postu zeby żołnierzyki nabrały mocy sprawczych:)oby WAM sie powiodło ,nadal trzymam kciuki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla porównania młodsze kobiety (20 lat) tylko w 7% przypadków doświadczają niepłodności, To ja sie w te 7% zalapalam jak nic :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GERWAZY to wyprzedzisz mnie z podejsciem do invitro bo mi nie spieszy.... Wiesz jakie leki bedziesz miec do stylulacji? Bo ja znam apteke w Pl ktora ma dosc tanie leki. Moja klinika zalatwua leki z Francji bo tam tez sa tansze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny! x Biest, mam juz adress do apteki do Francji gdzie mozna leki zamowic taniej ale: 1. Boje sie ze leki na czas nie przyjda 2. Recepte dostane dopiero po tym jak sprawdza moja krew, hormony, HIV, syphillis i wszytko co tu prawem wymagane. Cos lekarka wspominala, ze dopiero w 1 dniu cyklu wydadza recepte :O x Dlatego mysle, ze w tym cyklu musze przelknac gorzka pigulke i leki wziasc tutaj bez wzgledu na koszt :O A potem nie bede potrzebowac bo bede przeciez w ciazy :) Jestem przekonana, ze nam sie zaraz w pierwszym cyklu uda :) No w sumie, to czemu nie? :) x Mielismy cudny lunch z M, pogadalismy sobie o wszytkim. Na wstep ecargot (uwielbiam!), potem super ryba...zyc nie umierac :) Tylko z ta abstynencja troche trudno bo od razu nam dali szampana (maja zamkniete zawsze do 7 stycznia wiec dopiero swietowali) a potem tez do tego jedzenia winko pasuje ;) M wzniosl toast za "nasza rodzinke" i wiem co mial na mysli...❤️ Bardzo blisko ze soba bylismy w tym momencie... x Dzis sie dobrze sklada bo M idzie na kolacje z klientami wiec seksualna abstynecja bo pewnie wroci po polnocy :) Do piatku jakos wytrzyma, dostal kontenerek, ma to tylko tam przywiezsc i w przyszlym tygodniu bedziemy wiecej wiedziec. Albo IVF albo ICSI. Kruszynka zaczna przybierac konkretnych ksztaltow :-D Marzymy o dziewczynce obydwoje, M sie juz nawet pytal czy moze by jakas dyskretna dobrze wypeliona koperte nie dostarczyc tej lekarce :-D ;) Pocieszam go, ze moze synek tez bedzie lubil rozowy kolor :) Mi tam wszytko jedno...oby zdrowe bylo. Tylko dziewnie bedzie jak beda dwu metrowego chlopa jako Kruszynke w jakims sporcie anonsowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny! x Biest, mam juz adress do apteki do Francji gdzie mozna leki zamowic taniej ale: 1. Boje sie ze leki na czas nie przyjda 2. Recepte dostane dopiero po tym jak sprawdza moja krew, hormony, HIV, syphillis i wszytko co tu prawem wymagane. Cos lekarka wspominala, ze dopiero w 1 dniu cyklu wydadza recepte :O x Dlatego mysle, ze w tym cyklu musze przelknac gorzka pigulke i leki wziasc tutaj bez wzgledu na koszt :O A potem nie bede potrzebowac bo bede przeciez w ciazy :) Jestem przekonana, ze nam sie zaraz w pierwszym cyklu uda :) No w sumie, to czemu nie? :) x Mielismy cudny lunch z M, pogadalismy sobie o wszytkim. Na wstep ecargot (uwielbiam!), potem super ryba...zyc nie umierac :) Tylko z ta abstynencja troche trudno bo od razu nam dali szampana (maja zamkniete zawsze do 7 stycznia wiec dopiero swietowali) a potem tez do tego jedzenia winko pasuje ;) M wzniosl toast za "nasza rodzinke" i wiem co mial na mysli...❤️ Bardzo blisko ze soba bylismy w tym momencie... x Dzis sie dobrze sklada bo M idzie na kolacje z klientami wiec seksualna abstynecja bo pewnie wroci po polnocy :) Do piatku jakos wytrzyma, dostal kontenerek, ma to tylko tam przywiezsc i w przyszlym tygodniu bedziemy wiecej wiedziec. Albo IVF albo ICSI. Kruszynka zaczna przybierac konkretnych ksztaltow :-D Marzymy o dziewczynce obydwoje, M sie juz nawet pytal czy moze by jakas dyskretna dobrze wypeliona koperte nie dostarczyc tej lekarce :-D ;) Pocieszam go, ze moze synek tez bedzie lubil rozowy kolor :) Mi tam wszytko jedno...oby zdrowe bylo. Tylko dziewnie bedzie jak beda dwu metrowego chlopa jako Kruszynke w jakims sporcie anonsowac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka dziewczyny! x Biest, mam juz adress do apteki do Francji gdzie mozna leki zamowic taniej ale: 1. Boje sie ze leki na czas nie przyjda 2. Recepte dostane dopiero po tym jak sprawdza moja krew, hormony, HIV, syphillis i wszytko co tu prawem wymagane. Cos lekarka wspominala, ze dopiero w 1 dniu cyklu wydadza recepte :O x Dlatego mysle, ze w tym cyklu musze przelknac gorzka pigulke i leki wziasc tutaj bez wzgledu na koszt :O A potem nie bede potrzebowac bo bede przeciez w ciazy :) Jestem przekonana, ze nam sie zaraz w pierwszym cyklu uda :) No w sumie, to czemu nie? :) x Mielismy cudny lunch z M, pogadalismy sobie o wszytkim. Na wstep ecargot (uwielbiam!), potem super ryba...zyc nie umierac :) Tylko z ta abstynencja troche trudno bo od razu nam dali szampana (maja zamkniete zawsze do 7 stycznia wiec dopiero swietowali) a potem tez do tego jedzenia winko pasuje ;) M wzniosl toast za "nasza rodzinke" i wiem co mial na mysli...❤️ Bardzo blisko ze soba bylismy w tym momencie... x Dzis sie dobrze sklada bo M idzie na kolacje z klientami wiec seksualna abstynecja bo pewnie wroci po polnocy :) Do piatku jakos wytrzyma, dostal kontenerek, ma to tylko tam przywiezsc i w przyszlym tygodniu bedziemy wiecej wiedziec. Albo IVF albo ICSI. Kruszynka zaczna przybierac konkretnych ksztaltow :-D Marzymy o dziewczynce obydwoje, M sie juz nawet pytal czy moze by jakas dyskretna dobrze wypeliona koperte nie dostarczyc tej lekarce :-D ;) Pocieszam go, ze moze synek tez bedzie lubil rozowy kolor :) Mi tam wszytko jedno...oby zdrowe bylo. Tylko dziewnie bedzie jak beda dwu metrowego chlopa jako Kruszynke w jakims sporcie anonsowac ;) x x Kurcze, mam nadzieje, ze post nie wszedl wiecej niz raz bo mi wyswietlalo ze nie wszedl..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iwanko, jeszcze chcialam sie zapytac jak idzie Twojej siostrzenicy? A co wogole jest temu chlopcu, ktory tam w szpitalu zostal zostawiony? Czy to tylko jakies problemy fizyczne czy niedorozwoj psychiczny? Czy on ma jasna sytuacje prawna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwyzy oni wysylaja kurierem wiec leki beda na czas. A sa tansze bo ja pamietam jak mialam 3 lata temu startowac z isci i mialam zamawiac puregon. http://www.aptekapodgryfem.pl/ Oni maja dojscie z fabryki jakos do lekow. Tam jest podane tez gg. Ja bede musiala wszytkie badania powtarzac lacznie z przeciwcialami itd od poczatku :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy zacznij zapytanie u waszych kas bo to sie moze ciagnac w chuj... Ja wiem jak bylo u nas...Tak to sie najebalo ze mi ssie odechcialo invitro zupelnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biest, a to dziekuje stokrotnie!!! Popatrze na ta apteke :) Wiezs powiem Ci, ze chyba z dwojga zlego lepiej jak jest jakis problem bo mozesz cos dzialas. Gorzej jest jak Ci wszyscy mowia, ze wsztyko perfect :O A ciazy jak nie bylo tak nie ma :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie moje drogie :) x Ewaaa dziękuję za wczoraj :) x Gerwazy droga koleżanko trzymam mocno kciuki oby ta podróż po Kruszynkę nabrała barw i obyś jak najszybciej i szczęśliwie rozpoczęła tą drogę bez problemowo :) całym ❤️ jestem z Wami x Ivanko ❤️ x U mnie zaś nie kolorowo znowu wylądowałam z córką u lekarza jeden wirus goni drugiego ja nie mam już siły nie ma antybiotyku ale leki sterydowe i przeciwwirusowe itd zawaliło jej zatoki teraz mocno..... x pozdrawiam was serdecznie wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biest, kasy olewam... tak, zapytamy bo przeciez w ciagu 15 lat nic od nich nie zielismy a placimy jak za zboze :O Ale nie chcemy czekac z Kruszynka na decyzje kasy chorych. Zaczynamy w nastepnym cyklu i tyle. Kasa chorych moze nas w duuuupala pocalowac :O W zyciu zawsze mi o to chodzilo zeby byc niezleznym od tego rodzaju instytucji :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co racja to racja. My bedziemy podchodzic na wiosne jak bedzie cieplo:-) Chce 2 cykle na clo i jak sie nie uda to ide po antyki... A jakim protokolem idziecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×