Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość coraz bardziej zawiedziona!

Dlugie , bezowocne starania o dziecko w dojrzalym wieku! Grupa wsparcia!

Polecane posty

Jeszcze jestem - chleje szampana ( bezalkoholowego ) probuje sobie pozwolic na odprazenie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mon cheri zrob sobie koniecznie progesteron i jesli masz utrogestan to wez 2 tabletki na noc dowcipnie bo to ci na pewno nie zaszkodzi a tylko pomoze. Ocenianie wysokosci progesteronu po poronieniu na podstawie kolotu sluzu jest dla mnie smiechu warte ...sorry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem zdecydowana dac sobie spokojM powiedzial, ze chce jeszcze probowac IVF i po rozmowie ze mna stwierdzil, ze musi przemyslec koncept dawczyni jajka. Ja nie mam nic przeciwko - tylko chcialbym zeby dziewczyna byla po studiach, z jakiejs normalnej rodziny i zeby byla genetycznie i fizycznie podobna do mnie Gerwazy pije z toba. Gdybym mogla oddalabym ci jajeczka ale podejrzewam ze nie jestem podobna heheh :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mon Cheri, ale co z tym Twoim M? cieszy sie w koncu czy jak? chyba jest w takim szoku nie wiedzial moze co powiedziec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez-imienna
Mon Cheri to dobrze, ze jeszcze jestes, moze zdarzysz jeszcze przeczytac :-) Pomysl ile razy szef byl na urlopie i ile razy jeszcze bedzie mial szanse pojechac na urlop ? Hmmm ? A teraz policz ile razy mialas w swoim zyciu nadzieje na ciaze i ile razy dostaniesz od zycia jeszcze taka szanse? To nie tylko lekarz ale tak samo Twoj szef moze Ci wystawic Beschftigungsverbot i czesto jest to praktykowane. Lepiej zrobic szybkie , krotkie ciecie jak miec pracownika chorego co kilka dni. Jesli przyniesiesz zwolnienie lekarskie szef dostanie z KK zwrot 70 %, jesli bedziesz miala Beschftigungsverbot bedzie Ci co prawda placil ale dostanie cale 100 % spowrotem. W zaleznosci od KK ( chyba DAK ) wyplaca nawet 120 % poniesionych przez niego kosztow. Ty oczywiscie bedziesz dostawala cala wyplate. Jesli masz opory to zalatw sprawe z lekarzem. Masz na pewno gina, ktory od lat Cie prowadzi i powinien rozumiec Twoje obawy. Z racji samego wieku Twoja ciaza jest zagrozona, plus historia, plus specyfika tego zawodu. Dzwigasz , podnosisz , nosisz fango, zasuwasz na rowerze na HB ? I nie wiem czy wiesz ale prawnie Twoim obowiazkiem jestprzekazanie szefowi dobrej nowiny:-) Ja urodzilam 4 dzieci i nigdy nie traktowalam tego stanu jak choroby a siebie jak swietej krowy ale sa sytuacje jak Twoja, ze jesli nie wiadomo dlaczego nie mozesz zajsc a jak juz zajdziesz dlaczego nie mozesz donoscic, ze trzeba dmuchac na zimne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja musze kolezanke poprzec...byc mmoze to twoja ostania szansa na ciaze wiec idz do ginka i niech ci L4 daje a jak nie to udaj bole brzucha i omdlenia itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wlasnie zrezygnowalam z serialu bo snoczyk mi sie net i na voxie ogladam Max Payne- fajny thriller.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bez-imienna ja jestem DAK .wszystko prawda - tylko za mnie nie ma kto zakasac rekawow ;) A ja mam wrazenie ze jeszcze mi dobrze idzie , poki nie padne , ale racja absolutnie - tylko boje sie reakcji :( Bardzo Ci dziekuje !!! X A moj m to sie jak maly chlopiec cieszy , jak powalony , eh , ale jest to bardzo sympatyczne !!! Dla niego to tez sukces , dowartosciowal sie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry!🖐️ x Wlasnie sobie siedzimy na kanapie (ja i moj mega KAC :-D) i dzielimy sie herbatka. x Mon Cheri, ja tez uwazam, ze w Twoim przypadku nie ma co ryzykowac, powinnas isc na zwolnienie. Zreszta pogadaj z ginem. x Nie moge spac bo po pierwsze, kac a po drugie tez kac :-D W glowie oprocz kaca klebilo sie rowniez 1000 mysli co dalej...Przewracalam sie z boku na boku, w koncu M sie obudzil, objal mnie i powiedzial, ze jestesmy przeciez szczesliwi a rodzine juz i tak mamy juz w sobie nawzajem... ❤️ x Poki co daje sobie spokoj ze staraniami i bede Wam tylko kibicowac goraco! x Karmi_, trzymam kciuki za Twoja inseminacje dzisiaj! x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starajacym sie powiem jeszcze, ze kiedy pystalam o tzw. "lifestyle changes" to dr. Schoolcraft z Colorado powiedzial mi, ze najgorszy wplyw na plodnosc maja papierosy. Nalezy unikac rowniez second hand smoke czyli tego zeby inni palili w poblizu. x Cafeiny nalezy unikac w kazdej formie, nawet w czekoladzie. Ale to dotyczy tylko kobiet. Jezeli ktos nie da rady zupelnie zrezygnowac to gora jedna kawa na dzien ale lepiej by bylo wcale. x O alkoholu powiedzial, ze gora 3-4 drinki w tygodniu. Wczoraj wyczerpalam limit na dwa tygodnie :-D x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, no, no ,no Mon cheri super wieści, trzymam kciuki za całe 9 miesięcy, Gerwazy ranny ptaszku - spokojnie musicie sobie wszystko przemyśleć na spokojnie, u mnie pogoda super, pozdrawiam, miłego dnia,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janusz0070101
jest tu ktos?? uslyszala o psycho;ogu i zagrozila samobojstwem. jestemm wykonczony,pomocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej jejku niedobrze mi i pies mi smierdzi ;) X Boze Gerwazy - mysle , ze ja Cie zdolowalam , tez takie mysli mialam jak tu sie ktos radosnie oglaszal ! Moja droga najpierw porozmawiajcie na spokojnie o tych mozliwosciach , sprubujcie moze jeszcze ten styl zycia troche polepszyc ! Cos Ci napisze o rezerwie - w zasadzie nie mozna jej polepszyc , ale : to skladowa roznych badan i polepszajac wyniki niektorych hormonalnych mozna otrzymac wyzszy wynik , to zobaczylam wczorej w moich wynikach z przed 2 miesiecy moj antymuller byl wyzszy niz ten z kliniki z przed okolo 3 lat ! X Biest a co smiesznego z tym sluzem - we wczesnej ciazy zmiany zabarwienia na bezowe lub brazowe moga byc jednym z pierwszych objawow niedomogi cialka zoltego ... Moja biochemiczna - problem lezal najprawdopodobniej w zlym rozwoju zarodka , dostalam normalne krwawienie bez brazowych plamien w 5 tygodniu . Ostatnie wyniki progesterony sprzed 2 miesiecy byly bardzo dobre , wszystkie wczesniejsze tez . A zawroty , zaslabniecia , bol glowy i mdlosci juz teraz swiadcza raczej o dobrym poziomie . Wypytal mnie o mase rzeczy , nie tylko sluz ! X Musze leciec pozdrawiam zarowno przyjaciol jak i wrogow !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! U mnie upał :) o Gerwazy smutasku ❤️ o Karmi trzymam kciuki za Ciebie! Dlatego nie wiem jak będę wykonywała swoją pracę;) he,he daj znać po inseminacji. o Mon cheri ale ty się nie martw , że Ciebie nie ma kto zastąpić - po pierwsze to zmartwienie szefa a po drugie naprawdę wszyscy są do zastąpienia i to tylko kwestia organizacji. Pewnie chcesz poczekać do 12 tygodnia? napisz na kiedy masz termin, na grudzień, styczeń? o Kobietki pozdrawiam, miłego dnia , dziś piątek! cudo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mon cheri ja zawsze mialam bialy sluz a moj poziom progesteronu byl taki ze oprocz 5 tabletek utrogestanu dziennie musialam brac 2 razy w tyg zastrzyki. Biedny pies...tylko nie wrzuc go pod prysznic. Ja chyba mam 25 dc ale nie jestem pewna ale jak narazie zero objawow i nadchodzacej @@ jak i ewentualnej ciaz hehe. Mnie od 2 dni meczy Po przesilenu wiossennym teraz wcznsnoletnie bo wstaje niby wyspana a zmeczona Wczoraj zasypialam na stojaco. Uuu napisalam wiecej niz 2 linijki hehe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem w domu . Musze bardzo pochwalic mojego szefa i szefowa , powiedzialam - a oni , ze sie ciesza , bo dlugo sie staralam i gratuluja i wyslali do domu . Naprawde sie nie spodziewalam , zle chyba to ocenilam :) Jeszcze musze z druga szefowa gadac :( X Biest masz racje , dlatego nie tylko o sluz chodzilo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To teraz wygodnie na kanape. Ja wlasnie jestem w pociagu Do domu. Oj jak sie ciesze na moja meza xxl sofe, taras i Grilla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ivanko wedlug tonika 15 styczen , a rechner internetowy mowi ze 30 , nie wiem czemu taka rozbieznosc ! Wiem , ze latwo mnie zastapic ,tylko to byl wyjatkowo niekozystny moment . Do lekarza musze w przyszla srode znow - wtedy wezme zwolnienie - jak wszystko bedzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mon Cheri, wiesci takie jak Twoje to mnie nie doluja tylko inspiruja. Potem latam za M i powtrzam , ze kolezance z forum udalo sie po 10 latach staran to moze i my mamy szanse :-D x Super, masz takich milych ludzi w pracy! Zeby Ci tylko do glowy nie wpadlo zabierac sie za porzadki czy rozne takie. Nogi do gory i wypoczywaj duzo! x Poza tym bierz moze 5mg folika zamiast 400 microgramow...To nie szkodzi a moze pomoc. Ja nic o tym nie wiedzialam cale zycie, ze mam mutacje (MTHFR homozygotyczny) w jednym genie, ktory jest odpowiedzialny za przetwazanie folika z jedzenia. Podobno ma to duzy procent spoleczenstwa a wtedy trzeba brac podwyzszone dawki folica. x Karmi_, Jak nastroj przed inseminacja? Moze tez zacznij juz brac 5mg folika :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, ponad 20 lat temu kiedy byłam w ciąży nikt nie słyszał o foliku.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taida33
Dzień dobry, piszę głównie na forum kafeteria dotyczącym niskiego amh ale tutaj mój przypadek także pasuje. Mimo 33 lat moje amh wynosi 0,14 (na nic wcześniej nie chorowałam) przy fsh 11-13. Mam za sobą jedno niepomyslne IVF, jeden dojrzały oocyt ale brak zapłodnienia. Założylam, że podchodzę jeszcze do dwóch prób IVF i jesli będą klapą to chyba kd. Strasznie mnie to obciąża psychicznie. Gerwazy Malinowski To co piszesz potwiedza też moja lekarka. Przy takich wynikach (nie wiem jakie dokładnie są Twoje) moje szanse są około 10%. Oceniono także, że mimo wieku biologicznego 33 lat mój wiek rozrodczy to około 42 lata. Znalazłam w warszawskiej klinice ciekawy program dotyczący kd jeśli będziesz chciała to podeślę Ci linka. Jest droższy niż przeciętny ale podobno masz większy wpływ na dobór dawczyni. I Mon cheri serdeczne gratulację. Czy możesz napisać jakie masz amh i fsh. I Jak czytam te posty Janusza to zastanawiam się czy to nie jest prowokacja. Możesz się trochę uwiarygodnić i napisać dokładnie o wynikach Twojej żony i dawkach lekarstw, które przyjmowała podczas stymulacji. Jesli Twoja żona grozi samobojstwem to jak najszybciej powinieneś odwiedzić z nią psychiatrę, który jako jedyny może faktycznie dać Twojej żonie szansę na powrót do normalnego życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nio......:) to się cieszę, Mon cheri -" nie taki diabeł straszny?" wiedziałam, że tak będzie bo tez mam kilka osób w zespole i jako szefowa zawsze mówię "nie podobają mi się ciąże" a jako kobieta zawsze się cieszę i dlatego wiem z doświadczenia, że naprawdę można się zorganizować. Kurcze! wiesz co mi przyszło do głowy ,że Blue też miała tak termin i też w okolicach 18 maja dowiedziała się o ciąży... Boże! może u nas tak ciąża stałych bywalczyń to raz do roku??? Tylko błagam przełam passę i nie znikaj , pisz na bieżąco, co? Nie wiem dlaczego my mamy też w tym nie uczestniczyć, chociaż wirtualnie trochę radości z macierzyństwa:D;) he,he twojego :) o Biest!!! to chyba najdłuższy twój post, hi,hi, całuski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mon Cheri, chyba czas stopke zmienic? :) x Taide, witaj tutaj! Jkabys mogla to podaj tego linka o komorkach dawczyni prosze. Co prawda M tylko powiedzial, ze to przemysli sobie ale moze dobrze by bylo zaczac zbierac infomacje. x Iwanka, teraz moze kolej na Ciebie? Co porabiaja Twoje starania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taida witaj Mam nadzieje , ze nastepna stymulacja przyniesie lepsze efekty , kiedys czytalam , ze wysoka suplementacja Q10 przed moze odrobine poprawic jakosc jajeczek , zawsze lepiej wyprobowac . Trzymam kciuki za nastepna probe ! Moje wyniki niewiele Ci dadza: fsh - nie jestem pewna , bo wszystkie wyniki zostaly u lekarza ale chyba cos kolo 5 , amh 2,5 . X Ivanko reakcja na ciaze kolezanki byla taka , bo prawdopodobnie ona zaczela prace tylko po to by zajsc w ciaze i dostawac pieniadze - chociaz , nie wiem , czy to sie tak da planowac !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gerwazy -a nie widac - ale jeszcze ostroznie .... jejku tyle sie jeszcze moze zdarzyc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane wiecie co , ja sie boje w domu siedziec , jestem przyzwyczajona do pracy 10 godzin i aktywnosci i obawiam sie , ze zwariuje , bo bede sobie wkrecac glupoty ... Jestem straszna panikara w tych tematach , co bylo przedwczoraj widac ,a tu kilka miesiecy ... A wszyscy znajomi pracuja :( , nie ma co rano robic !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ivanko :-) Gerwazy macham ci bo za 5 min bede u ciebie na Hbf.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taida33
Gerwazy Malinowski to jest ten link http://www.invicta.pl/1728/program_in_vitro_z __komorkami_dawczyni.html To jest też jedyna klinika w Warszawie (mogę się oczywiście mylić) gdzie robią też pgd co może Cię zainteresować. Można połączyć kd ze zbadaniem pgd. Mój M także początkowo był sceptycznie nastawiony do kd ale udało mi się go przekonać. To jest bardzo trudne bo przekonując jego sama nie jestem przekonana w 100% to tej opcji. Jak się zorientowałam dla niego największym problemem było to czy ja będę potrafiła kochać to dziecko tak samo jakby było z mojej komórki...oczywiście zapewniłam go że tak i potem już poszło. On widzi jak ja się męczę i wie, że musimy to zakończyć w jakimś rozsądnym przedziale czasowym. Najtrudniej jest w nocy, te myśli o niepłodności mnie prześladują, złapałam się na tym że ilekroś obudzę się w nocy myślę o tym całym IVF. Mon cheri dziękuję za informację o Twoim AMH - piękny wynik. Koenzym q10 łykam 2razy 30 mg dziennie...chyba zwiększe dawkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taida, Sr. Schoolcraft z Colorado (klinika CCRM) powiedzial, ze Q10 wyprobowano tylko na starych myszach ale tej pory ale u nich przynioslo pozytywny skutek. Dawka "ludzka" jest 600mg dziennie, po 200mg x 3. Zaczelam brac bo a nuz to cos pomoze. x Wiesz, rozmawialam z Dr. schoolcraft na temat PGD. To niestety bada tylko wycinek chromosomow zarodka 8wiec po przebadaniu i tak moze byc chory...) i jest robione przestrzala metoda, sklonna do duzego marginesu bledu. No ale wiadomo, wiecej niz nic wiec moze warto zrobic... x A Ty myslisz zeby sie tam udac? Ile tam kosztuje ICSI czy IMSI? x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×