Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Beliar

Co sądzicie o walce z kościołem przez Ruch Palikota?

Polecane posty

Gość życiowy problem
nawet nie wie jak wygląda korea północna :O🖐️ tam zamiast ślicznej koreanki to by mógł najwyżej dostać 4 agentów bezpieki co by za "turystą" chodzili i pisali stosy akt :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katole tylko patrzą żeby mi krwi upuścić. A się jeszcze skurrwiele przeliczą. Jeszcze się zatrują moją krwią skurrwysyny chore psychicznie 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może to by nie byli agenci tylko AGENTKI bezpieki? :D Fajnie by było.. tak z kajdankami i te sprawy :3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"nie masz żadnych argumentów , ani doświadczenia , ani wielkich kontaków z różnymi ludżmi z reala" no pewnie... że ... nie mam argumentów... może poza jednym:... RZECZYWISTOŚCIĄ. każdy komuch obiecuje ... "fachowych... i nieprzekupnych" urzędników... którzy będą ... się o mnie "troszczyć"... i jedyne... czego ode ... mnie ... wymagają to żeby dać... im władzę i pieniądze. i ... święte oburzenie ... okazuej kiedy ja ... nie chcę w te ... bajki wierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytam te tematy o rozdziale państwa od kościoła i do tej pory nie wiem, co ludziom przeszkadza kościół... Wierzysz - chodzisz do kościoła i należysz do określonej społeczności. Niezależnie od wyznania. Jeśli nie wierzysz, omijasz "Dom Boży" z daleka. Proste, jak budowa cepa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość życiowy problem
w najgorszym razie KK kosztuje nas 300 mln rocznie. I to bardzo hojnie licząc. Gigantyczny problem normalnie. WIesz, że te 75 tys. urzedników co ich tusk zatrudnił w 4 lata, bo nie reformował administracji kosztują nas więcej? 75000 * 12 (miesięcy) * 3000 (załóżmy taki średni koszt brutto mies z 1 urzędnika) = 2,7 mld zł rocznie. Brak reform w administracji kosztuje nas wiecej niż całe KK. A to tylko jeden obszar. 1. wzrost zatrudnienia w administracji - który nie przyczynia się do wzrostu gospodarczego. Mamy przecież pełno innych obszarów zaniedbań i marnotrastw środków. Nawet głupi stadion narodowy który jest 2x przepłacony i ma 3x mniejszą funckjonalność niż porównywalne a 2x tańsze stadiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lomu, to nie takie proste. Zważywszy na to, że po przejściu przez sporą ilość szykan z powodu swojego braku wiary, najchętniej by się oglądało kościół fajczący się razem z gnojami, którzy tym sterują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nunczako
no jasne Lomu, wchodzisz do Sejmu, patrzysz, a tam Dom Boży ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Jeśli nie wierzysz, omijasz "Dom Boży" z daleka. Proste, jak budowa cepa." dla normalnego człowieka. ale część ludzi po komunistycznym praniu mózgu uwierzyło że "nowoczesność" to "miasto bez boga" takie jak nowa huta a część to takie świry jak beliar który najchętniej by wymordował wszystkich katolików. oto cytat z jego "poglądów": "Są takie grupy społeczne których się nie toleruje tylko prześladuje- należą do nich fanatyczni katole tacy jak ty śmieciu."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdyby np kościół stanął w płomieniach to pierwszy pobiegłbym tam z... ...kiełbaskami i piwkiem. Byłby grill jak cholera :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Czytam te tematy o rozdziale państwa od kościoła i do tej pory nie wiem, co ludziom przeszkadza kościół..." Jest takie państwo, które wprowadziło całkowity rozdział- to Francja. Zamiast tego, powoli, powoli- i mają już prawie państwo islamskie. Co kto woli....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baranekk..
niedobrze z tobą urzednik nie ma troszczyć sie o ciebie , tylko o interes swojej firmy - państwa dla którego pracuje i to nie jest żadna utopia ...tak jak ten w Egipcie starożytnym np. :D inaczej wylatuje z firmy na zbity pysk , bez żadnej odprawy a ty sobie wbiłes do głowy jakieś teoryjki , że urzędnik ma dbać o mnie np. ...i to wmawiasz innym :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesteś po prostu pojebanym
frustratem który tylko ściągas problemy i uwielbia się w nich taplać. Sam jestem niewierzący, nie ochrzczony, nigdy nie byłem nawet na 1 religii w szkole i NIKT MNIE NIE DYSKRYMINOWAŁ. :O🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"inaczej wylatuje z firmy na zbity pysk , bez żadnej odprawy " a kto go zwalnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość inni urzędnicy
więc wszystko zależy czy są uczciwi i nieprzekupni :classic_cool: albo nie z partyjnego nadania. ehhhh 🖐️ celem istnienia państwa jest zapewnienie określonych usług obywatelom. Tylko to jest taki sam problem jak rozdzielenie włąsnosci i zarządzania w spółkach akcyjnych. Menagement, czy inni kierownicy niższego szczebla bardziej dbają o własny interes niż o interes właścicieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o urzędnikach można
powiedzieć tylko tyle: The bureaucracy is expanding to meet the needs of an expanding bureaucracy :classic_cool:🖐️ Ale to już było za towarzysza gierka :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baranekk..
ten który stwierdził nieprawidłowości w jego pracy - urzednik także podlega kontroli , choćby pod wpływem napływających skarg i zażaleń jeżeli prawo jest proste i klarowne - procedura trwa bardzo krótko ..wiem , że w współczesnej polsce tak nie ma i nie będzie , ale to nie jest utopia np. w polsce przedwojennej tak przeważnie było , dlatego te 100 tys. urzędników drżących o swoje posadki i dość dobrze opłacanych jak na tamte warunki , w zupełności wystarczało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"więc wszystko zależy czy są uczciwi i nieprzekupni" jelonkowi będą, bez wątpienia. ciągle mnie o tym zapewnia. że skorumpowanego i dbającego o własny interes to nie uświadczysz wśród tych "jego" urzędników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"ten który stwierdził nieprawidłowości w jego pracy - urzednik także podlega kontroli" no ale czyjej kontroli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ty nie pojmujesz, że w Polsce są takie przepisy o jakich piszesz. Praca urzędników, tryb prowadzenia postępowań administracyjnych i inne sprawy są uregulowane. No i co z tego? Żadne przepisy nie dadzą idealnego świata. Otwórz oczy. Już lepiej działa zasada "kocham ale sprawdzam" i powołanie CBA :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"no jasne Lomu, wchodzisz do Sejmu, patrzysz, a tam Dom Boży" Jaki "Dom Boży"? Bez przesady. Krzyż wisi. I, co z tego? Jakieś zacofanie koszmarne.Potraktuj ten krzyż, jako ozdobę, jak obraz, czy plakat. Wisi i tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Zresztą żadne przepisy nie zabronią Tuskowi niszczyć kraju a Rostowskiemu mieszać kreatywnie w księgowości. Nie ma bata." widocznie tusk nie jest "fachowy i nieprzekupny" a jelonek nam takich właśnie obiecuje :D no to jak jelonek, kto będzie kontrolował tych twoich urzędników żeby byli "fachowi i nieprzekupni"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde ja bym zabroniła ludziom którzy nie mają pojęcia o polityce głosować. Pytam ludzi na kogo idą głosować a oni że na Po więc pytam dlaczego? Odpowiedź bo nie lubią kaczek i że tylko mochery głosują na pis. Moja matka głosuje na po bo ten kaczyński to głupi. Uważam że każdy przed głosowaniem powinien rozwiązać test, które poglądy popiera a które odrzuca. Może wtedy wybory miałyby skutek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baranekk..
oczywiście niby absurd , że urzędnik może kontrolować urzędnika są służby wewnętrzne , nadzorujące prace służb właściwych - proste i skuteczne w przypadku nielicznych i nieprzekupnych już służb wewnętrznych , czyli aparatu właściwego nadzoru - im mniejsza liczba urzedników , tym łatwiej przechwycić takiemu aparatowi sprawy kryminogenne , czy na pograniczu - dlatego w polsce[przedwojennej - urzędnicy praktycznie nie kradli , a łapownictwo było zupełnym marginesem, nieco inna tez była mentalność tej klasy , ale to już inna sporawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tylko zawsze phlemiel może kaząc służbą sprawdzać tych co zostali zatrudnieni za poprzedniej włądzuchny. Masz na to przepis? Kwestia uczciwości, jak sam piszesz. Tylko, że nie da się załatwić 100% bo ludzie są ludźmi. Starczy choćby przejrzeć listę ludzi pracujących w ... i widać, że dziwnym trafem nazwiska się powtarzają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"żyję według zasad" W pełni się zgadzam. Masa ludzi idzie do wyborów tylko po to, żeby "TEN" nie wygrał....Paranoja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Kurde ja bym zabroniła ludziom którzy nie mają pojęcia o polityce głosować." no i właśnie dlatego nie poszedłem na wybory. z frustracji, w ciągu ostatnich 4 lat zrozumiałem że choćby władza nas puściła w skarpetkach to polacy są takimi idiotami że i tak zagłosują na tych, którzy będą promowani w mediach. skoro potrafiono im wmówić że "mądrzy i odpowiedzialni" to są ci któzy narobili gigantycznych długów i podnoszą podatki a "populistyczne oszołomy" to ci co obniżyli podatki i prawie zrównoważyli budżet to jakie jeszcze można mieć złudzenia ja się pytam? "oczywiście niby absurd , że urzędnik może kontrolować urzędnika " no chyba że jest "fachowy i nieprzekupny", o proszę: "proste i skuteczne w przypadku nielicznych i nieprzekupnych już służb wewnętrznych" mówiłem wam że z tym debilem nie ma co dyskutować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×