Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Beliar

Co sądzicie o walce z kościołem przez Ruch Palikota?

Polecane posty

Gość bnkgkfmmcc
za komuny kosciol sie swietnie trzymal , za czasów SLD tez , wiec watpie zeby Palikotowi sie udalo 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bnkgkfmmcc
na kafe nigdy nie bylo rozmów na poziomie, predzej czy pozniej kazdy temat zamienia sie w pyskówke albo teksty '' jem kupe''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety 90% Polaków to chrześcijanie i krzyż ma prawo wisieć w Sejmie. Niech 10% ateistów przekona 41% Polaków, że krzyż nie powinien być w Sejmie, to tak bedzie. Demokracja to rządy większości. Palikot jeśli chodzi o Kościół, to ma jedynie słuszne postulaty gospodarcze - religia i katechetki powinny być opłacane przez Kościół (jeśli mają być w szkole) i tak dalej. PS. Czy Szwajcaria, Norwegia i Dania będą musiały zmienić krzyż na flagach państwowych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grace88.02
Jeśli chodzi o krzyż w Sejmie. Rozumiem ,że nie każdy chce oglądać krzyż (bo np jest ateistą albo człowiekiem innego wyznania) ale równie dobrze , nie każdy chciał aby to Komorowski został prezydentem a jednak musi to uszanować w mamy demokrację i rządzi większość a nie mniejszość ! A skoro ta chce krzyża w Sejmie to mniejszość nie ma nic do gadania póki nie ma większości :) !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
student - to już nawet nie o ten krzyż chodzi, tylko o to, że np. ponieważ 90% polaków to katolicy to 10% nie ma możliwości zrobienia zakupów w niedzielę ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 0210110111
Wg koscielnych statystyk 90 % Polakow to katolicy ale nie zauwazylam by ci '' katolicy '' zyli w zgodzie ,z usmiechem do innych ludzi 💤

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Grace88.02
bycie katolikiem nie polega na "uśmiechaniu sie do innych" Nawet Jezus umiał komuś dogadać czy sie rozgniewać jak coś mu nie pasowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90% osób (katolików) nie życzy sobie, żeby się pracowało w niedzielę. Zresztą to CZERWONE partie robotnicze, socjaliści, walczyli o wolne niedziele, więc nie zwalaj wszystkiego na chrześcijan. PS> Ja jakoś nie mam problemów z zakupami w niedzielę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To znaczy taka którą powinno się rozwiązać a zbrodniarzy (czyt księży i biskupów) pozamykać w więzieniach, albo lepiej- w obozach pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już nie mówię, co Czerwoni wyprawiali z ludźmi. Patrz Związek Radziecki, Chiny czy Korea Północna. W Polsce to czerwoni są stroną gorszą. Sanacja i endecja nie mordowały swoich przeciwników politycznych i nie były dyrygowane z Moskwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość u mnie w parafii to jest
nie zbrodnicza ale swietnie prosperująca korporacja :D u mnie w parafii ostatnio proboszcz podniosl oplate za dusze by odprowadzic msze , o 100% , jeden wikary swietny ksiądz został usuniety wiele lat temu , potem przyszedł kolejny który z ministrantami pil wóde , wyleciał , teraz jest kolejnby wcale nie lepszy. W mojej rodzinnej miejscowosci proboszcz wybudował ogromną wille ,ma 3 samochody nie wiem po co mu tyle. Ludnosc tamtejsza na wsi go wychowała , trzeba dawać duuuzo bo tak trzeba ,inaczej ludzie cie zjedzą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Za co chcesz zamykać biskupów i księży? W Związku Radzieckim tak robiono i maja bogatą spuściznę: 1) wysadzili trochę Kremla Moskiewskiego, żeby Armia Czerwona mogła robić piękne defilady, wysadzili zamek w Królewcu jako symbol Prus 2) tak rozluźnili wartości moralne, że dla Rosjanki aborcja to forma antykoncepcji (przeciętna Rosjanka ma bodajże 3 aborcje w swoim życiu) i liczba aborcji kilkukrotnie przebija liczbę narodzin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Niestety 90% Polaków to chrześcijanie i krzyż ma prawo wisieć w Sejmie." Nie, nie ma prawa niedouczony prawiczku. Polska to państwo świeckie a nie wyznaniowe. Konstytucja do ręki zamiast walenia konia dla odmiany. "Niech 10% ateistów przekona 41% Polaków, że krzyż nie powinien być w Sejmie, to tak będzie." Głupi, głupszy... śmieszny student. "Demokracja to rządy większości." Hitler został wybrany demokratycznie i demokratycznie mordował żydów. W tamtych czasach nie było pojęcia 'zbrodnia przeciw ludzkości'. Jak pokazuje historia - większość to idioci. "PS. Czy Szwajcaria, Norwegia i Dania będą musiały zmienić krzyż na flagach państwowych?" Krzyż to nie jest symbol chrześcijaństwa; jest nim ryba - Ichthys. Zakładając krzyżyk na szyję równie dobrze można założyć mini gilotynę - to samo znaczenie. Pomyśleć, że są ludzie którzy się do tego modlą. Szkoda, że Jezusa nie utopiono, tylko sobie wyobraźcie: basen w każdym kościele. A tak w ogóle to ukrzyżujmy naszego orła w koronie z naszego herbu bo widać, że ptakowi czegoś brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mimo wszystko i tak grubych od dobrobytu księży powinno się zagonić do przymusowej pracy na rzecz społeczeństwa. Księży jest tyle że mogli by troszkę dźwignąć gospodarkę gdyby tyrali bez przerwy bez wynagrodzenia poza skromną racją żywnościową. Następna sprawa to taka, że masa ,,biednych", ,,schorowanych" i rzekomo słabiutkich emerytów i rencistów zamiast siedzieć w domach i klepać zdrowaśki wyszła na ulice i czynnie przepychała się z funkcjonariuszami policji podczas sporu o zasrrany krzyż pod pałacem prezydenckim. Im powinni pozabierać renty i emerytury. Jak mają siłę się prać z policją to zapewne mają siłę pracować. Nastepna sprawa to partia PiS, będąca partią nawołującą do kościoła, która jest zakałą narodu polskiego. Posłów PiSu również powinno się nagonić do roboty na takich samych zasadach jak księży. Jak prawica to tylko liberalizm. Konserwatystów i ,,demokrację" chrześcijańską powinno się wyeliminować. 🖐️ Część programu partii lewicowych można by wykorzystać, oraz ich niechęć do kościoła. Natomiast skrajne ugrupowania feministyczne i pedałów powinno się prześladować. Takie moje zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alena contortionist
coś wam powiem jeśli ktoś faktycznie jest innego wyznania itd? kto chce oglądać krzyż, niech idzie oglądać se go do kościoła. a czemu jakoś wyznawcy innych religii nie wywieszają swoich symboli w miejscach publicznych? tylko chrześcijanie wywieszają, żeby tak naprawdę stworzyć pozory.... miejsce świeckie to miejsce świeckie, a kto chce praktykować swoją religię do to swojej świątyni niech idzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość padre..
''Krzyże powinni pościągać z miejsc publicznych. Nie każdy w kraju to zasrrany katol '. 'iftar, szmato wredna, zdechła, spierrdalaj tacie obciągać.' takie ofiary Czarnobyla prezentujace wszechobecne chamstwo w Polsce i na cafe np. powinno się podać lobotomi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tym liberalizmem to nie można przesadzać, 100% wolność też nie jest wskazana bo niedługo zaczną się pedały ruchać na ulicach. Najlepiej to rozwiazać lewicę i prawicę i na miejsce tego szitu stworzyć jedną, uniwersalną i nowoczesną partię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Orzełkowi wystarczy korona cierniowa" Orła wywalić i dać JPII.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co sądzicie o walce z kościołem przez Ruch Palikota? partia ciot i wykolejeńców - tak jak ich zwolennicy...a "nowoczesne państwo" to pojęcie dla zacofanych mentalnie babochłopów i męskich bab...💤 ja na przykład nie chce widzieć na oczy ciot , męskich dziwek , prostytutek , meneli spod sklepami i ateistów itd -co z tego....nie wprowadzimy przecież "ostatecznego rozwiązania" dla tych ułomnych ludzi....więc musimy żyć koło siebie w tym zjebanym systemie zwanym "demokratycznym"...💤 a kościół to instytucja to reformacji , tak samo jak kler - nie wspomnę już o państwie - Watykanie.... niech żyje nowa religia PALIKOTYZM i jej wyznawcy Jezusa z Nazaretu też ściągną z krzyża... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezus na krzyżu to krucyfiks :P I to już w niektórych przypadkach jest niesmaczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
revolver, dla mnie wykolejeńcami są katole. Za Palikotem jestem w stanie się opowiedzieć tylko ze względu na jego niechęć do kościoła. Cała reszta jest do doopy ale mniejsza z tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja dla odmiany chętnie popatrzę na owe cioty, męskie dziwki, prostytutki i ateistów tym bardziej, że od patrzenia na polaka-katolika robi się słabo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość effir
"że od patrzenia na polaka-katolika robi się słabo" a jak zapatrujesz się na polaka-agnostyka? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×