Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

polinkama

Rok 2011-moje maleństwo jest już na świecie:-).

Polecane posty

Czesc dziewczyny. Milo,ze o nas pamietacie hehe. Synowi ida koejne zabki na gorze, ja zalatana po lekarzach w sprawie tego implantu. Nic,uciekam bo maluch wola. Pozdrawiam Wass serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyan
Cześć Dziewczyny, nie było mnie dwa dni, ale zbyt dużo się tutaj nie wydarzyło. Mój bąbel już kończy poranną drzemkę, bo wstała o 7. W temacie antykoncepcji, co o tym sądzicie, bo dla mnie to jakaś bzdura. Moja znajoma 8tyg po porodzie była u ginekologa i ten powiedział jej, ze póki codziennie karmi piersią, to jest bezpłodna i nie musi się zabezpieczać. Słyszałyście o czymś takim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten ginekolog musiał być czymś odurzony skoro takie bzdury plecie to prawda że karmienie piersią opóźnia owulację ale skąd można wiedzieć kiedy ona wystąpi skoro miesiączka następuje po niej. Co prawda są dostępne testy owulacyjne ale i tak nie możesz zgadnąć kiedy się pojawi. Także niech kolezanka zmienia ginekologa, ja bym tak jej poradziła. Justyan - a jak tam u Ciebie z karmieniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polinkama aprosze bardzo. :P Ja mam dzisiaj dzien wolny,bo maz sie opiekuje synem. :) A co do tego ginekologa,to sie nie wypowiem bo Polinkama okreslila go bardzo trafnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyan
też mi się zdaje, że to jakaś bzdura co do karmienia, to prawie pełen sukces, tzn, że dajemy małej butlę tylko wieczorem przed spaniem. wczoraj miałam nie dawać, ale nie mogła zasnąć i marudziła, dziś zrobię kolejną próbę. zrobie jej wcześniej przerwę w jedzeniu, żeby i mnie więcej pokarmu się zebrało. zobaczymy czy się uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli karmisz piersią w odstępach nie większych niż 3 godz i w nocy też karmisz to praktycznie możesz mieć 99 % pewności ze nie zajdziesz w ciaze... Kolejnym warunkiem jest nie dokarmianie dziecka:) Ja karmie 10m i jeszcze nie mialam okresu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jednak nawet stosowanie się do tych warunków nie daje stuprocentowej pewności, że nie można zajść w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justyan, ten gin miał rację. teoretycznie, jeśli kobieta karmi wyłącznie piersią, nie rzadziej niż co 3h, a łączny czas aktywnego ssania w ciągu doby trwa min 100min, to można uznać, że kobieta nie zajdzie w ciążę. jednak moim zdaniem kryteria te, są tak niewymierne, że ja bym nie była w stanie zaufać takiej "antykoncepcji"! oczywiście ma też ogromne znaczenie regenerowanie się organizmu po ciąży i porodzie. są kobiety, które mimo nie spełniania już tych warunków nie mają jeszcze okresu, gdyż ich organizmy nie zregenerowały się na tyle, by móc znów dopuścić do ciąży, i na odwrót... kobiety spełniające te warunki dostają okres, bo ich organizm szybko wrócił do wcześniejszej sprawności :) oczywiście, tak jak pisała polinkama- najpierw jest owulacja, potem okres, więc nigdy nie wiadomo, kiedy będzie ten pierwszy płodny cykl... więc taki gin nie powinien dziewczynie wmawiać, że jest bezpłodna, tylko, że puki nie dostanie pierwszego okresu, niech współżyje np stosując prezerwatywy, a gdy dostanie okres, to zdecydują, czy tabletki, spirala itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Widzę, że znowu mamy cichy weekend. U nas pogoda nie za fajna cały dzień deszcz kropi. Inwazja i co jest u Ciebie te 13 stopni bo u nas 8 i w ogóle pogoda nie na mycie okien. Pozdrawiam, miłego weekendu. :-) macie już prezenty na mikołajki i dla kogo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) POLIMKAMA... 13 stopni nie ma :P mycie okien nieaktualne :D porobiłam takie porządki drobne w kuchni :P prezent mam dla mojej Niuni :) dla rodziców i dla pewnej 3-latki :) dla teściów nie mam zamiaru mieć haha na rózge nawet nie zasłużyli... RUDAMAMA... nie mieliłam jeszcze jaglanej... kupiłam tą kaszkę HIPPA na dobranoc z ryżem i z Gerbera deserek...suszone śliwki... kaszkę wcina :) śliwki czekają, bo dużo mamy teraz tego wszystkiego :) Mała zaczyna raczkować :) U nas dzisiaj zimno, bo popadało i od razu inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POLINKAMA... ja gotowych posiłków nie zamrażam. Mam zamrożone brokuły, kalafiora, dynię, natkę pietruszki i mięso, bo nie zużyłabym tego wszystkiego. Jak wszystko zużyję to kupuję nowe i zamrażam na nowo, tak porcjami, ale np. całego kalafiora nie mrożę, żeby za długo nie leżał w zamrażalniku, mrożę trochę, a resztę my jemy :) Staram się zużywać na bieżąco. Marchewkę, pietruszkę-korzeń, seler trzymam w lodówce, bo to na bieżąco kupuję i idzie na bieżąco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Gratulacje dla corki Inwazja za raczkowanie.:) U nas jak zwykle szalony dzien.Od poniedzialku zacznie sie kupywanie prezentow. Poradzcie,co mozna kupic 7 miesiecznemu chlopcowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie. Gratulacje dla corki Inwazja za raczkowanie.:) U nas jak zwykle szalony dzien.Od poniedzialku zacznie sie kupywanie prezentow. Poradzcie,co mozna kupic 7 miesiecznemu chlopcowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm 7 miesięcznemu szczerze mówiąc to też miałabym problem ale ostatnio w gazecie widziałam takie książeczki od 0 plus może to by się sprawdziło a jak nie to popytaj w sklepach coś na pewno Ci doradzą ja jak zwykle wszystko na ostatnią chwilę i prezenty kupię w poniedziałek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olamary
Hej!no ja też dzisiaj cały dzień w biegu, zakupy, a potem sprzątanie.Ja kupiłam tylko mojemu małemu prezent na mikołaja, ale dostał już dzisiaj jak wróciłam ze sklepu:)kupiłam mu taką żyrafę z klockami z fisher i widzę, że mu się podoba, kupiłam mu też pajace do spania i kamizelkę, ale to tak normalnie bo mi się podobały, a on w sumie i tak jest za malutki i wszystko mu jedno w co go mama ubiera.Miłego wieczorku dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! U nas dzisiaj pogoda nawet dopisuje bo Słońce świeci i zero deszczu okna można by dzisiaj myć;-) jak na złość;-) noc trochę gorsza niż zwykle Mały obudził się 3 razy z płaczem... Jak nigdy! Inwazja - a jaki prezent kupiłaś dla 3- latki ja mam chrzestnicę w tym wieku i jeszcze nie zdecydowałam co jej kupić... A te jagody to same z gerbera w słoiczku owoce? RUDAMAMA - A ten fotel sake- jak dobrze pamiętam- to w jakiej cenie kupiłaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej :) Polinkama.... to jest krem jagody z jabłkiem z Gerbera. Moja to uwielbia :) a 3-latce, mojej ulubienicy :) kupiłam taki zestaw kuchenny, tzn. garnki, mini kuchenka i jest chochla, packa i łopatka, bo ona uwielbia się w kuchnie bawić, zestaw jest różowy, bo uwielbia róż, na który wcześniej miała zakaz :P i jeszcze kupiłam jej gumki i spinki, bo też uwielbia. To na Mikołaja, a pod choinkę to nie wiem... u nas nocka extra :) Mała poszła spać o 21, pobódka o 2 w nocy i o 7 wstała :) noo idealnie :D a Malutka fajnie się buja na kolankach, już wyczaiła o co chodzi :) próbuje sama siadać, ale się przewraca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja dzisiaj wybieram się na zakupy zobaczymy co uda mi się kupić a pogoda dzisiaj paskudna strasznie wieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas też pada niestety. To my też mamy ten krem z jabłek i jagód jest to bardzo podobny smak do jabłuszek z owocami leśnymi też to bardzo lubi dodaję mu do kaszy mannej i wcina jak szalony;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny ,dawno nas nie było ale już wracamy do świata żywych.Pozbyliśmy się kataru i kaszlu . Polecam dla maluszków Nasivin 0,01% do noska , przynosi dużą ulgę a syrop przeciwbólowy Kidofen polecam też na bolesne ząbkowanie .mały pił też dużo soku z malin .a mnie dopadły jak co rok zatoki nie mogę tego dziadostwa wyleczyć a na ściąganie nie pójdę wolałabym 5dzieci urodzić. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ojojoj jaka cisza tutaj. :) Co u Was nowego mamusie? U nas spadl dzisiaj pierwszy snieg. Mielismy rowniez wizyte poloznej. Zmierzyla,zwarzyla dziecko i ku mojemu zaskoczeniu stwierdzila,ze syn moze jesc juz wszystko. Myslalam,ze mowiac 'wszystko' miala na mysli owoce,warzywa mieso,ale ona stwierdzila,ze moze jesc np.kotleta schabowego normalnie usmazonego na patelni. Zszokowalo mnie to,poniewaz kazdy mowi,ze smazonego nie wolno podawac. Co o tym myslicie? Czy Wy podajecie swoim dzieciom dokladnie te same potrawy,ktore spozywacie? Pozdrawiamy serdecznie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×