Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Viviii

Topik dla zaczynajacych wlasnie starania o dziecko :)

Polecane posty

Gość juz zrezygnowana
tak, mam wszystko w normie, owu występuje, brałam tylko luteine, żeby ciut wydłuzyc drugą faze, ale jak robiłam sobie badania hormonów, to luteina nie wiele mi je podniosła i nadal w normie są, dlatego teraz próbuje nat.sposobami ją sobie wydłużyć, tu witaminki, patrze co jem, kawe ograniczyłam, alkoholu nie pije, od wielkiego swieta lampke wina łykne, u męza też ok...monitoringi miałam ze 3 razy i owu było (zresztą poza monitorowniem nieraz trafiłam na usg, że było po owu), zresztą objawy mam dosyć silne (kłucie jajników, plamienia lekkie), ostatnio nawet lekarka trafiła na płyn w zatoce douglasa (występuje on od 12 do 24 h od wystapienia owu i jest to najbardziej płodny moment)...narazie odpuściliśmy temat ciąży, in vitro nie wchodzi w grę, może za jakiś czas inseminacja, ewentualnie adopcja, taki jest plan i tego sie trzymamy teraz:) ale wy tu dopiero sie zaczynacie starac, albo o tym myslicie, to wam pokibicuje, obstawiam, że 2-3 mce i kilka juz zaciązy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja przed pierwszą ciąża kawę ograniczyłam do 1 z płaskiej łyżeczki, alkoholu nie piję, bo nie lubię i zaraz robię się bardzo senna. Ja z jednej strony chciałabym być po raz drugi w ciąży, ale z drugiej strony - nie. Jak pomyślę sobie, że przez te kilka miesięcy będę chodziła bardzo senna, jak szybko będę się męczyć, jak zgaga i wymioty nie będą dawały mi spać, a potem jak się dziecko urodzi - te nieprzespane noce...:-( No cóż takie jest życie... Ale na szczęście 9 miesięcy szybko minie, a szczęście jakie daje takie maleństwo jest warte każdego poświęcenia :-) Trochę ponarzekałam... Ja jestem wręcz pewna, że w przyszłym roku dojdzie kilka nowych mam :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz zrezygnowana - właśnie rozmawiałam z mężem o tym kredycie we frankach i on też słyszał, że pomimo wysokiego kursu jest bardziej opłacany przez wzgląd na niższe oprocentowanie. Musimy to sobie dokładnie przeanalizować. Twoja sugestia okazała się bardzo pomocna :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viviii
o rany ... ja kawe tez ograniczylam .... ale pije 2 "fusiaste" z 3 czubatych lyzeczek ... oczywiscie bez mleka i cukru bo ja uwielbiam kawe ... a zamiast 2 - 3 pozostalych pije inke tez bez dodatkow ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz zrezygnowana
oprocentowanie to tam jest wręcz śmieszne, zresztą zorientujecie sie to zobaczycie, w tej chwili jak uzyska się kredyt na kwotę przykładowo 300000 zł / 3,6 zł za franka to macie kapitału 83000 fr.(zaokrąglam i pisze tylko o kapitale), to przy takim kursie a jak za 3-4 lata znowu spadnie do 2,6-2,8, to spłącicie kapitału nie 300000 a 232000 to taki przykład i mówie o kapitale a nie o odsetkach, wiadomo jest ryzyko i takie, że skoczy do 4,30, zresztą to wyższa szkołą jazdy bo hipoteczne bierze sie od 15 lat wzwyż, przy tym trzeba poświęcić pare dni i porównać złotówkowe i walutowe (zwłaszcza walutowe w wariancie happy i w wariancie tym najbardziej ryzykownym) vivii ja po takiej kawie to bym chyba chodziła jakbym miała motorek nie powiem gdzie...:) pikawa by mi chyba stanęła po kilku:):) ja tylko puszczalskie konsumowałam ale ostatnio nawet one mi nie podchodzą i chyba jak dziecko na inke sie przerzuce:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viviii
Ja zanim drugie oko otworze to pije najpierw kawe :) zreszta nie dziala na mnie moge wypic o 22 odlozyc kubek i isc spac :) kwestia przyzwyczajenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Viviii - o mocne te kawy pijasz :-) Ja piję kawę tylko rozpuszczalną z cukrem trzcinowym i mlekiem, bo taka mi najbardziej smakuje i piję ją tylko ze względów smakowych, bo na nogi to ona mnie nie stawia juz zrezygnowana-wielkie dzięki za info :-) Jak coś jeszcze wiesz na ten temat to pisz. Nie wiedziałam, że aż tak duże mogą być różnice w kredycie walutowym A skoro Ci ostatnio puszczalskie kawy nie smakują to może oznaczać ciążę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viviii
Ja tez dzisiaj mowilam ze tak mi sie wydaje ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz zrezygnowana
laski, jak se wmówie ciążę urojoną, to was o alimenty zaskarże:P:P zobaczycie....nie, wydaje mnisie, że to prędzej jakies osłabienie jesienne, zresztą do soboty niedzieli będzie jasne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz zrezygnowana
a co kredytow, to tez wszystkiego nie wiem, napisałam to co po nas zaobserwowałam, i teraz drugi nas czeka i mimo wszystko będę go brała we frankach bo jest jeszcze dostepny, i oprocentowanie jest bodajze 2,6% zreszta za miesiac beda mi kalkulacje robić to bede wiedziec więcej:) trzymajcie sie dziewczynki, ja juz spadam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...garnierka...
Hejka dziewczyny:)) No o kawie to ja z Wami nie pogadam, jak zyje tak do tej pory żadnej kawy nie piłam:) ani capucino, ani zbożowej ani żadnej innej:)) Nawet moja 3-letnia siostreznica sie smieje bo mi mowi "ciociu wypij , zbożowa jest dobra i zdrowa" hehe, a ciocia uparta i nie :)) No a co do kredytów, to my własnie wzielismy na zakup mieszkania, ale wzielismy w złotówkach w "rodzina na swoim" . Mieszkanie sie buduje i niestety ma opoznienia... niewiadomo jak to dalej bedzie ale ciekawie nie jest, mielismy zaczac starania bedac juz na swoim ale cos to sie wszytsko opoznia, i staranka o dzidziusia beda szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz zrezygnowana
kolega z żona też wziął ten kredyt, do końca nie wnikałam o co w nim chodzi, do czasu aż niedawno w ciąże jego żona nie zaszła, i tłumaczyła mi się z rumieńcem na twarzy "...bo wiesz....zeby przez te pare lat chociaż dwójkę odchować dopóki będzie niższa rata...." :) nie wiedziałam, że przez pare lat jest "niska" rata a potem już normalna, myślałam że to dłuzej będzie trwała ta pomoc od państwa:) co najmniej z 12-15 lat:/ i witam wszystkich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ...garnierka...
hehe, nie nie dopłata tylko przez 8 lat, ale zawsze to cos, no i w naszym wypadku lepiej nam bylo brac w złotówkach, mielismy wieksze szanse na kredyt. ale co z tego, kredyt sie spłaca a mieszkania jeszcze niema ehh... no ale jestem jeszcze dobrej mysli ze bedzie oki i jeszcze sie nacieszymy mieszkankiem przed pojawieniem sie dzidziusia na swiecie:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz zrezygnowana
no tak...tymi czystymi ścianami w kuchni, bez zupek na ścianie:) heh:) na pewno zdążycie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, sorki za nieobecność Mam strasznie dużo pracy ostatnio No tak z powrotem do pracy różnie bywa. Jeden pracodawca jest przychylny a inny nie bardzo Ja się pokłóciłam z partnerem, ale już jest dobrze za kilka dni idę do ginekologa, bo bardzo źle się czuję, okropnie bolą mnie piersi i dolna część brzucha, a nigdy tak nie miałam, lada chwila powinnam dostać okres

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz zrezygnowana
witaj:) to masz sądne dni teraz widzę, życzę Ci żeby @ nie przyszła:) i nie warto tracic czasu na kłotnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość martusss20
Hej dziewczyny:) ja wczoraj skonczylam dni plodne. Zurzylam kilka testow owu i wszystki pozytywne.3 dni temu chyba wystapila owulacja szyjka wysoko miekka otwarta, sluz jak bialko jajka no i test owu z druga mocna kreską:) 5 grudnia zdradze Wam efekty staran w tym czasie:) Milej niedzieli:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viviii
Czesc wszystkim :) Martus trzymam kciuki :) juz zrezygnowana @ jest ?? U mnie sie bardzo duzo wydarzylo ... zmarla moja kochana ciocia ... dwa dni pozniej mojego M babcia a moj maly ma paciorkowca ... przekichane.... Ale nic choroba szybko przejdzie mam nadzieje trzeba byc optymista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juz zrezygnowana
hej, to współczuje vivii, wiem co przeżywacie z M:( u mnie @ przyszła a jakże...oczywiście, toż to jedna niezawodna rzecz jaka mnie spotyka ostatnio:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej witajcie.!! juz zrezygnowana szkoda że jednak przyszla Viviii przykro mi....współczuje ja zaczynam staranka od srody, zobaczymy co teraz to da?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie dziewczyny w ten wieczny dzień. Już zrezygnowana tak bardzo mi przykro że znów @przyszła ale trzeba być optymistka. Vivi szalenie mi przykro. Współczuję. Wiem co przeżywasz, też niedawno straciłam babcię. No cóż miłego dnia. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki! U nas jest śliczna pogoda, ale niestety wietrzna . Zaraz wybiorę się z małą na krótki spacerek. Ja swoje starania przełożę chyba na następny cykl :-) Martus trzymam kciuki, aby się udało :-) Vivi - wyrazy współczucia :-( juz zrezygnowana - mam nadzieję, że ta niezawodna rzecz zawiedzie Cię w przyszłym miesiącu :-) Może akurat nas obydwie? :-) świnkaPIGGY - ja z moim to się codziennie kłócę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NoSesiEsAmore
hej dziewczynki :) widzę, że staracie się o maleństwa. Ja też, mam tylko nieregularne cykle i ciężko mi niestety określić dni płodne. Myślicie, że mikroskop owulacyjny np. afrodyta to dobry zakup? może to być skuteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość staraczkaorobaczka
Hej, i ja się z Wami witam po weekendzie. Widzę, że trochę się wydarzyło...Vivii współczuję straty bliskich Ci osób :( :( już zrezygnowana - tylko nie rezygnuj ze starań mimo, że w tym miesiącu @ się pojawiła. Ja jutro robię test. Od 2-3 dni mam zawroty głowy, wczoraj cały dzień mnie mdliło. Zobaczę. Jeśli nie będzie 2 kresek to już naprawdę nie wiem co mi dolega :O. Miłego poniedziałku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viviii
Dziekuje wam kochane za te miłe słowa ... ciezko troszke mimo iz wiadomo było za tak bedzie bo ciocia miala 3 rozne rodzaje raka ... a babcia tez chorowała, miała prawie 90 lat .... U mnie też ładna pogoda ale mały chory wiec trzeba siedziec w domu ... A w jakich rejonach mieszkacie ???? Ja na śląsku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vivi - strata ukochanych osób zawsze mocno boli, wraz z upływem czasu łatwiej będzie Ci się z ich odejściem pogodzić. Takie niestety jest życie...:-( Vivi Twój synek pewnie w przedszkolu złapał tego paciorkowca? Długo będzie brał antybiotyki? Życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia :-) Ja mieszkam w województwie lubuskim. staraczkaorobaczka - trzymam kciuki!!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×