Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

a g n i e s z k a _

ludzie bez studiow - czy czujecie sie gorsi?

Polecane posty

Gość wannika
ja niemam tego papierka, a jeszcze nigdy nie czulam sie gorsza ,wrecz jak juz to lepsza....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupi tumok
jestem po zawodówce,jestem kobietą , mam prace -srednio fajną srednio płatną ,ale nie ma dramatu. Nie ,nie w sklepie na kasie :) taką gdzie potrzeba charyzmy ,siły przebicia ,umiejętnoiści negocjacji. Generalnie ksiązkowo-formułkowo dla człowieka z wyższym .Dużo czytam ,interesują mnie wydarzenia kulturalne,mieszkam w dużym mieście więc przyznaję jest mi łatwiej. Mam brata blizniaka, skończone studia na dobrej uczelni ,kierunek zdawać by się mogło również nie od czapy. Bliznięta a jakże różne .On zahukany ,bojący się złożyć cv ,siedzący całymi dniami na psp.Więc konkluzja jest jedna - nie studia ,a chęci oraz charakter pomogają w życiu. I proszę by osoby z wyższym nie traktowały mojego wpisu jako atak. Z resztą obracam się w srodowisku osób gdzie niemal każdy ma lub robi mgr i są to świetni ludzie ,moje dawne znajome z ZSZ dziwią się że ja od nich nie odstaję. poszłabym na studia ,nie tyle dla papierka co z ciekawosci ,jest jeden interesujacy mnie kierunek , dałabym rade ,ale wiecie co mnie mierzi ? MATURA ,nie mam czasu na naukę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martynnnnaaaaaa
Kobieto, i co z tego ze czytasz książki?! Nie masz wykształcenia, to nie masz umiejętnosci. Glupie gadanie, nie pojde na studia bo pojade gdzies i zarobie 2razy tyle na miotle-co w Pl pielegniarka, ksiegowa.. Ja mam 3 zawody i 25l. Wiec ty nawet bys nie mogła stanąc koło mnie ze swoin CV. Nie wstyd ci bedzie za kilka lat, ze nie masz niczego??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tellmemore!
papierki sa ważne tylko w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betexxx
Głupi tumok i martynaaaa - nareszcie ktoś rozsądny... Zauważcie, że ona nie ma zamiaru NIC z siebie dawać - chce tylko usprawiedliwienia ze nie ma zamiaru się uczyć! Tak naprawdę studia mają wartość wtedy, kiedy ktoś studiuje w jakimś celu, mając pomysł na życie. Ucieczka przed "dorosłym życiem" na studia odwleka tylko moment, kiedy zdajesz sobie sprawę, koleżanki, że nie masz żadnych umiejętnosći za kóre ktoś chciałby zapłacic - z czytania książek raczej się nie utrzymasz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martynnnnaaaaaa
Tylko w polsce :classic_cool: no jezeli ktos ma "ambicje" obsługiwania zmywarki czy mycia kibli to tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tej nie atakuj mnie tak, ja napisalam ze chce sie uczyc ale czuje sie zle z tym ze studia zaczne pozno chce mieszkac w uk i spokojnie tam studiowac ale zaczne albo teraz od pazdziernka 2012 albo 2013, jesli zdaze to 2012 gdzie ja napisalam z enie chce sie uczyc? czuje sie zle z tym ze pozno zaczne studia, bo mam 22lata, kazdy schematem leci, juz maja licencjat, a ja jeszcze nie i zle mi z tym ale nigdzie nie pisalam ze nie chce sie uczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....studentka .............
Mam kolezanke ktora w 2005r przerwała studia na 2 roku i wyjechała z chłopakiem, do Francji. Miała prace i tak sobie zyła z dnia na dzien.. Wrociła w tym roku, z facetem juz nie jest i co sie okazalo. Pieniedzy nie ma- bo wydawala tam na bieżaco. Wykształcenia nie ma--tylko 5l dziura w zyciorysie. Gdy znajomi maja zawody, czasem wlasne M czy buduja domy, ona wrociła- i jest na poziomie 19l, bo nie ma niczego. Nie warto.,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
betexx - bo jajko zniesies :o przestan tak piorunami strzelac i przeczytaj co ja dokladnie pisze, a nie to co sobie w swojej glowce dopowiadasz :o mam 22lat, po maturze 2 lata w uk, wrocilam do pl bo chcialam sie uczyc, rzucilam w tym roku studia bo w pl sie dusze czuje sie zle ze znowu ebde zaczynac studia pozno, pozniej niz wszyscy ale chce je zaczac, chce sie uczyc, robic kursy, poszerzać swoja wiedze ale czuje sie zle z tym ze tak pozno zaczne, nie polece schematem jak wiekszosc dotarlo juz do twojej glowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale to tez druga sprawa jak ktos zyje z dnia na dzien, nie mysli co bedzie jutro ja po roku w uk chcialam sie zapisac na kurs, ale stwierdzilam ze bez sensu bo zaraz wracam do pl, ale chcialam, myslalam o tym pieniadze tez odkladalam, polowa wyplaty na drugie konto, a z polowy wyplaty zylam, kupowalam ciuchy, kosmetyki itp ale odkladalam bo ie wiedzialam co mi jutro przyniesie i tu nie chdozi tylko o studia ze kolezanka wrocila z niczym bo w ciagu 5lat mozna sie wyksztalcic, znalezc fajna prace, odlozyc pieniadze ale to trzeba miec glowe i nia myslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość weź sie najpierw
zastanów aga czego ty właściwie chcesz ? Bo ja dalej nie wiem czy chcesz studiować czy nie ? Uważam,że z hobby i zainteresowań mozna zrobić realny zawód przynoszący konkretne pieniadze. Oczywiscie dodatkowa wiedza zazwyczaj sie tu przydaje,ale nie koniecznie muszą być to studia. Po drugie ty po prostu nie wiesz co miałabys studiować. Jesli tak właśnie jest to tym bardziej nie decyduj sie na pierwsze lepsze studia. I jeszcze o tym studiowniu po 23 roku zycia. A studiuj sobie po 3o i po 40tce. Jesteś na zachodzie i naprawde nie widzisz ilu ludzi - w zaawansowanym wieku zaczyna studia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ....studentka .............
Nie wydaje mi sie ze da sie tam pracowac odkładac studiowac, i płacic za nie. To malo realne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czego chce? uczyc sie, ale mieszkac w uk jest mi tam latwiej, finansowo tez ale psychicznie przede wszystkim moja cala rodzina porozjezdzana rodzice i mlodsza siostra w uk siostra blizniaczka w szwajcarii jestem sama i sie zle z tym czuje, ja wiem ze nie mam 5lat zeby z rodzicam ciagle i pod spodnica u mamy ale jakby cos sie dzialo, to nie ma przy mnie nikogo, jestem sama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
studentka - przeczytaj co napsialam jesli nie zdaze zeby do 2012 w pazdzierniku studiowac, to zaczne studia w 2013 i wtedy caly czas bede pracowac a pozniej podczas studiowania na pol etatu, albo kilka godzin w tygodniu, nie na caly etat ale nie wiem czy zdaze zlozyc papiery i przeltumaczyc itp zeby studiowac od 2012, dlatego biore pod uwage prace na caly etat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaaaaaaa
zawsze możesz pomyśleć o studiach za granicą (nawet w Anglii możesz się ubiegać o pożyczki i granty, tuition fee loan, migrant worker's loan, do tego pracować i skończyć tam studia. Będziesz miała studia fajniejsze, bo z praktycznym podejściem i zdobywaniem doświadczenia, nie to co w PL. Efekt - lepsza praca i za granicą, i w Polsce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość głupi tumok
Martynnnnaaaaaa a uważasz ze wspaniałe cv ,kiedy jest puste zainteresuje pracodawce ? Owszem Ty jesteś ode mnie o niebo lepsza jeśli chodzi o wykształcenie ,a ja z kolei jesli chodzi o doświadczenie ,chyba że masz spore to ok - bijesz mnie na głowe. Studia - jak sie chce mozna sie na nich czegoś nauczyć ,jak się oidzie dla papierka i klimatu to g... dają książki -tak one dużo dają ,potrafisz sie wysłowiuć ,masz wiedzę o świecie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaaaaaaa
a wiekiem się nie przejmuj, ja mam 21 (jestem na 3 roku w UK) i jestem najmłodsza na roku ;) jest parę osób po 30 i facet który ma 50 lat i ośmioro dzieci ;D to jest jedna z zalet studiowania w Anglii, pełno mature students ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza - ja wrocilam do polski rok temu ale z zamiarem takim ze moze po studiach wroce do uk wiem to glupie, moglam od razu zaczac w uk, byc na miejscu i sie uczyc wiem o tym ze studia roznia sie w anglii i w polsce mam znajomych ktorzy studiuja i sobie bardzo chwala jedna kolezanka studiuje geografie w leicester, ma 28lat, jest teraz na drugim roku, bardzo sobie chwali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka_prawda
WSZYSCY mają maturę WSZYSCY idą na studia WSZYSCY mają magistra itd. WSZYSCY potrafią angielski WSZYSCY maja prawo jazdy WSZYSCY maja praktycznie to samo więc są przeciętni i nie wyróżniający się ... i to nie robi na nikim wrażenia. Takie sa realia. Teraz trzeba posiadac wiele niebanalnych umiejetnosci by być atrakcyjnym na rynku pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wannika
a ja jeszcze raz napisze ,ze nie studiowalam a zyje sobie bardzo dobrze za granica, i nie sadze ze ktos z was w wieku 23lat tak jak ja juz tyle ma :) nie myje zadnych kibli itd. siedze za biorkiem i mam fajna prace ,malo stresu ,a weekendy wolne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martynnnnaaaaaa
[zgłoś do usunięcia] głupi tumok Martynnnnaaaaaa a uważasz ze wspaniałe cv ,kiedy jest puste zainteresuje pracodawce ? Owszem Ty jesteś ode mnie o niebo lepsza jeśli chodzi o wykształcenie ,a ja z kolei jesli chodzi o doświadczenie ,chyba że masz spore to ok - bijesz mnie na głowe. Studia - jak sie chce mozna sie na nich czegoś nauczyć ,jak się oidzie dla papierka i klimatu to g... dają książki -tak one dużo dają ,potrafisz sie wysłowiuć ,masz wiedzę o świecie Kazdy przypadek jest inny. Ja mam 3 zawody- tez nie jakies super ambitne, ratownik medyczny, opiekun medyczny i techink farmacji. Mam praktyki, wolontariat, i 1.5r w zawodzie opiekuna. Bez papierka, nie moglabym robic tego co chce. Wiec wykształcenie jest wazne i to bardzo. I nawet nie chodzi o pracodawce a samego siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość betexxx
Naprawdę w osobie agnieszki potwierdza sie teza, że aspirujacy do tytułu magistra są coraz głupsi. 22 lata - i nie ma po prostu pojęcia, co zrobić z życie, Wie tylko, że chce mieszkać Anglii. I ew. studiować. A CO studiować - to juz mniejsza. I jest tak durna, że naprawdę uważa że tylko młodzi mogą studiować. Ci po 30-stce to już próchna. Niestety, dziecko, mam dla ciebie złą wiadomość: jeśli ktoś jest głupi w Polsce i nie ma pojęcia co zrobić ze swoim życiem, to taki pozostanie też iw Anglii, która nie jest rajem, samo przekroczenie granicy nie spowoduje, że twoje dwucyfrowe IQ zmieni się choćby w takie przeciętne. Co więcej: studia, których braku tak się wstydzisz, też nie spowodują, że staniesz się nagle mądra czy godna szacunku. Nie zapewnią c nawet pracy- śmieciowych magistrów i tutaj, i w Anglii mamy zatrzęsienie. Owszem, jak tu ktoś napisał, hobby moze stać się ciekawym i intrantym zawodem - ale naprawdę takich szczęśliwców jest malutko. Ważny jest pomysł - a tego agnieszce naprawdę brakuje... No cóż, w Anglii, kraju błogosławionym i dającym każdemu fortunę na wstępie - na pewno się odnajdzie, zmądrzeje... Oby tylko nie chciała wracać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martynnnnaaaaaa
a g n i e s z k a _ pracuje od 19roku zycia, praowalam w 4miesjach mam co wpisac w cv, moje cv nie swieci pustkami jesli o to chodzi martyna, wiec przestan tak drzec gebe Ja nie ''dre geby'' ale mowie ze dla przecietnego pracodawcy WAZNE jest wyksztacenie, jezeli masz zamiar pracowac w sklepie- to jasne prace dostaniesz, ale w firmie- nigdy w zyciu. Wiec nie ciesz sie tym pracowaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez bralam udzial w wolontariacie, pracuje, zaczelam niedawno studia udzielam sie w wielu akcjach, itp bedziemy sie licytowac kto jest lepszy? sa ludzie ktorzy sobie radza bez studiow lepiej nic ludzie ze studiami ale pytanie bylo do ludzi ktorzy nie maja skonczonych studiow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale nie oburzajcie sie tak ;) Jak nie chce mieć wykształcenia, to jej wybór. Przeciez pracownicy fizyczni tez sa potrzebni :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martyna - a skad ty wiesz co ja studiuje? czy jestem z tego zadowolona, czy nie chce tego samego studiowac w anglii? siedzisz u mnie pod lozkiem czy jak?! :o skad wiesz w ogole co chce robic w zyciu, wiesz w ogole jak moje zycie wyglada? na podstawie kilku postow potrafisz stwierdzic czy jestem madra czy glupia malolata super, to tylko swiadczy o tobie a nie o mnie napisalam ze w 4roznych miejscach pracowalam, ale nie napisalam gdzie, ale ty wiesz lepiej gdzie pracuje i gdzie bede pracowac wrozka jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martynnnnaaaaaa
Ty nawet czytać ze zrozumieniem nie potrafisz!!!! Wez lepiej tam wyjedz i zostan. Bo z poziomu wypowiedzi nie trudno wywnioskowac, ze i tak do niczego nie dojdziesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×