Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

30juz30 Miedzy 11-13 tyg robi sie badanie usg przeziernosci.. najlepiej jakbys za tydzien najpozniej zgloscila sie do lekarza..no chyba ze mialas juz je robione.. A ja ide dzis na badania.. nie wiem czy ob robic czy tylko morfologia i mocz wystraczy.. Boziu..myslalam ze mi pecherz eksploduje.. 6 godz bez sikania to jest KOSZMAR!! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) kilka dni mnie nie bylo i widze ze temat bardzo sie rozwiną :) bylam w poniedzielek u lekarza, to byl 12 tydzien i 1 dzien a wg usg wyszlo ze 12 tydz i 6 dzien. dzidzia juz taka duza, kopie nozkami, jeszcze ruchow nie wyczowam , w nastepnym tygodniu ide na usg dopochwowe. pozdrawiam Was wszystkie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angeliiqe zazdroszcze ci ja juz tez bym chciala widziec moja kruszynke mam nadzieje ze jeszcze z 2-3tyg i tak bedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka tam aga, ja już miałam robiony odczyn Coombsa i pewnie jeszcze z raz będę miała robiony .. na razie jest ok :-) u mnie lekarz szybko zlecił ze względu na wcześniejsze poronienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja po pierwszym porodzie nie kwalifikowalam sie do podania immunoglobuliny bo corka ma RH- po poronieniu dostalam a wiadomo ze przy kolejnych ciazach ryzyko konfliktu wzrasta.Moj gin ma mi teraz dac skierowanie uparl sie aby dostarczyc grupe krwi mojego meza "na papierku" wiec musimy zrobic choc wiem ze i tak ma RH+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jestem w pracy i wlasnie moja kolezanka powiedziala mi ze herbata z malin nie jest zalecana do picia we wcesnej ciazy czy to prawda??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie zmartwilam sie bo od kilku dni mialam ochote na herbatke malinowa i kupilam sobie taka w polskim sklepie no ja 3 miesiace przed zajsciem w ciaze bralam kwas foliowy a odkad dowiedzialam sie ze jestem w ciazy biore centeum (kwas foliowy +omega 3) od 2 tyg smaruje piersi i brzuch kremem na rozstepy gdyz na piersiach zauwazylam juz malutkie zmainy troszke sie boje bo slyszalam ze krem dobrze jets stosowac od samego poczatku zanim jeszcze pojawia sie rozstepy....ale nie ma sie czym przejmowac najwazniejsze zeby dzieciatko bylo zdrowe.....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja slyszalam ze herbata z liści malin wywołuje skurcze, jest jeszcze pare ziół ktore w ciaży nalezy unikac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka tam aga ja po porodzie też się nie kwalifikowałam, bo córka ma Rh- ... a po poronieniach miałam zastrzyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny. Ja też dużo czytałam i nie zalecana jest herbata malinowa, tak samo jak sery pleśniowe i typu "kamember" bo sprzyjają grzybkom w pochwach :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny.. jakie miałyscie wyniki.. Chodzi mi o morfologie i ob.. Zrobilam dzis.. wiem ze maga sie wahac..ale kurde przy normie no ob 3-15 ja mam 51!! Albo P-lcr przy normie 6-25 ja mam 45,2! To troche za wysokie te wyniki.. bo przekraczaja normy sporo.. jeszcze 3 inne wyniczki mam poza norma ale nie az tak wysoko..!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A.N.I.A ale to OB masz 51 ?? a czemu go badałas??wiesz-ja słyszałam ze OB w ciąży jest zawsze podwyższone dlatego nawet sie go nie bada!więc OKEJ! a ten drugi wynik to co to? płytki krwi czy co to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysokie OB przyczyny Wysokie OB pojawia się u osób starszych, kobiet w ciąży oraz osób z anemią. Wartość OB może być wysoka również ze względu na stan zapalny w organizmie. Do chorób, którym towarzyszy wysokie OB należą: reumatyczne zapalenie stawów, gruźlica, zapalenie tętnicy skroniowej, chroniczne choroby nerek, szpiczak mnogi, różne choroby autoimmunizacyjne, oraz nowotwory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30juz30 No zrobiłam tak dla mojego gina.. nie wiedzialam co to poleciałam.. A ten 2 wynik to jakies duze plytki krwi..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Umówiłam sie na USG we wtorek po najbliższym weekendzie, to będzie 11 tydzien 5 dzień -czy to jednak nie za wczesnie na badanie przezierności ??? czy jest szansa na rozpoznanie płci ??? wpierwszej ciąży dwóch lekarzy niezaleznie (mialam 2 badania jedno po drugim) rozpoznało w 12 tyg chlopca :) Bolą mnie kosci w okolicy krocza, gdzies w spojeniu , gdzies w miednicy ale tak w kroku, zwłszcza przy wstawaniu z pozycji siedzącej i poruszaniu nogą przy chodzeniu....czy któraś z Was tak miała????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a płytki krwi to nie kojarze...ale generalnie u kobiet w ciąży wyniki z reguły ulegają pogorszeniu.....w stosunku do norm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30juz 30 to właśnie ten okres na to badanie :D:D Ja w 1 ciazy miałam je w 11 tygodniu.. Tera mi inny lekarz juz ciaze prowadzi i ten jak mu powiedzialam ze 1 wizyte chcialam umowic na przeziornosc.. powiedzial ze w 13 tyg.. Czy rozpozna plec.. nie wiem..ale watpie.. to chyba za wczesno choc nie chce diagnozowac.. :) A spojenie lonowe to mnie od 1 ciazy boli.. teraz bo narasta czasem.. juz sie naczytalam.. ze jak jest zbyt duze rozejscie to jest to kwalifikacja do cesarki.. i ze nie wolno nog za bardzo rozkladac... Ja jutro pogadam o tym z ginem.. Zauwazylam ze mnie bardziej boli -naet jak nie bylam w ciazy jak sie nadzwigam ciezkich rzeczy.. wystarczylo ze synka na rece wzielam i juz pare godz pozniej nie moglam noga ruszyc.. A nazwalam to potocznie ze mnie boli podwozie :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30już30 - ja też miałam badanie przezierności w 11 tc, bo lekarze liczą skończone tygodnie. Płci nie sprawdzał, ale wszystkie badania zrobił, pomierzył i u Ciebie też nie powinno być problemu. Co do bólu który opisujesz, to dobrze go znam z pierwszej ciąży. Bolało mniej więcej od 4,5 miesiąca do końca, z różną intensywnością, za to poród to był pikuś. Coś za coś. Ale warto, żeby lekarz Cię na wizycie obejrzał. U mnie generalnie było ok, niektóre ciężarówki tak mają i już. Niedługo niektóre z nas będą znały płeć maluchów, ale super, już się nie mogę doczekać. I nasza tabela będzie urozmaicona imionami :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry wszystkim:)dziewczyny ale mialam sen ost nocy snilo mi sie ze widzialam moja kruszynke na usg ale nie pamietam dokladnie tego widok w mojej pamieci zostalo bicie serduszka :)mam nadziejee ze wszystko bedzie wporzadku gdy bede miala prawdziwe usg...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki dawno nie pisałam:)zaglądałam, ale nie miałam weny coś:)ja badanie przezierności miałam w 10 tygodniu i 4 dniu i wszystko było ok, więc mam wrażenie że ten 11 tydzień to taki umowny, ale co lekarz to inna opinia pewnie:) Co do herbatek malinowych to też słyszałam o nich, ale tylko tych nie wolno pić które mają z liści malin wyciągi a z samych owoców chyba można:)więc sok malinowy chyba nie zaszkodzi:)wiem, że na pewno nie wolno hibiskusa, a większość tych owocowych herbatek je ma, nawet ostatnio czytałam składy w sklepie i każda jedna miała prawie, a taką ochotę miałam się napić;/ Co do badań to ja narazie miałam ok wyniki, ale w przyszłym tygodniu muszę zrobić znowu mocz i krew bo przed każdą wizytą co 4 tyg mam robić więc zobaczymy czy nadal będą ok:)pozdrawiam Dziewczynki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK...........wiek.........miasto.........TP............ ...które dziecko ********************************************************* ********************** BettieO............?..............?............01.08..... .................? alcia28............28.......Gdańsk..........02.08.< br />.............1 letnia_mama.....30.......W-wa............02.08........... . ..........2 .A.N.I.A............?..............?............02/10.0 8..................? taka tam aga....29...........?..............02.08.................... . .2 Kropelka03........?.............?.............03.08...... . ...............? Mam 2 serca ....32........Wrocław.......04.08......................2(6. 5l ) Karmalek_30.... 30............?.............05.08.......... .............? Andi_2011.........?.............?.............05.08...... .. ...............? Aneta_21.........23.......Pruszcz Gd.....06.08.......................2 przyszłamama....?.............?.............07.08....... .. ..............? Patrycja 2810....?.............?.............08.08................... .. ..? Quore1988........?.............?.............10.08....... .. ..............? Lissy_Bee.........?.............?..............10.08..... . .................? ajlin...............23.......Wrocław.........10.08...... ..................1 Młoda Mama ......?............?...............11.08.................... ...? Gosiaaa ........ 32 .... .St. Wola ......11.08/18.08 ....... 2 (22m córka) Karolinkaa_j/Z. Wola/........?..............11/21.08..................? Miss.M............17.........Łódź............15.08 ..............(1,5 syn) 30juz30...........?.............?...............17.08.... .. ................? joannaeł..........?.............?...............19.08 ......................? MISIACZEK ......24.........Wrocław........19.08.....................1 < br /> Camerata.....?.............?...............22.08....... ...............? Oliwia27l .?..............? Dzierżoniów 22.08 2 Dagniesia36..... ?.............?...............25.08....... ...............? mamazuzia.......?.............?...............25.08...... .. ..............? Ania78............?.............?...............26.0 8.......................? Lina87............24.......,Gdańsk..........26.08....... . ...............? Cycha26......... 26........Toruń............27.08 .< br/>.............1 Paulinka...........?.............?...............28.08.< br/>..............? malutka3110.....32........Kraków..........30.08..(1 -bliźniaki).....3 Adusia883.........?..............?..............30.08 .< br/>.............? Młoda z Torunia .25........Gdańsk.............27.08......................1 pafi86..............?.............?...............31.08.. ....................? *kinga*123.......21........Rzeszów.............?........ .. ..............1 hmmmm177......24......Warszawa..........22.08.... slonecznikowa91...20....Bielsko-Biała.....9.09.......................1 Myślałam, że się już nie doczekam! dziewczyny jako ze miałam tą owu przesuniętą, to wyszedł mi termin na wrzesnien. Ale kij, niewazne czy sierpien czy wrzesien:) widziałam serduszko, wszystko ok! :D jestem mega szczesliwa. ostatnio nie nadązam za tym forum, nie mam kompa od paru dni a tu sie tyyyle dzieje :D dostałam skierowanie na różne badania krwi jeszcze i kolejna wizyta za 4 tygodnie. a ja sama czuję sie tez nienajgorzej. nocą mnie troche ssie w żołądku ale w ciagu dnia nawet ok. mdłości nie mam chyba ze cos mi bardzo nie spasuje. no i nie wiem skąd ale mam strasznie duzo energii i tak pozytywnie jest :) Pozdrawiam wszystkie mamusie! :* do usłyszenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja po wczorajszej wizycie wiem że termin porodu mam na 2 sierpnia.. ALE dr powiedział że dobrze będzie jak dotrzemy do lipca!! Oczywiście bez gadania cesarka i tylko od dzieci zalezy kiedy to bedzie.. Czyli tak na prawde szykuje się psychicznie że od polozy czerwca mogę isć pod noż jak nic nowego lepszego sie nie stanie ;) Najlepsze ze dr patrzyl jak tam z tymi sprawami pomiedzy nogami :D I smiała sie ze juz on nic nie wie.. jedno dziecko wyglada mu na dziawczynke 2 na chlopca.. -a to niemozliwe.. Wiec obstawiamy chlopcow.. pasowaloby mi to bo wiem kiedy sobie baraszkowałam.. :) No jednym słowem dziewczyny.. bede pierwsza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A.N.I.A te kiedys chcialam miec bliznieta :) przeszlo mi jak urodzilam synka :) teraz bardzo bym chciala jeszcze jednego chlopca ale cos czuje ze to bedzie dziewczynka, wazne zeby bylo zdrowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dawno nie pisałam,bo mam jakieś dziwne złe przeczucia;/ nie mam żadnych objawów,zupełnie nic...Wizytę mam dopiero w czwartek ale chyba pójdę w poniedziałek bo nie wytrzymam,mogłabym robić usg co tydzień,żeby sprawdzać czy wszystko ok;/ W poprzedniej ciąży tak nie miałam,nie martwiłam się wcale.Cóż..odezwę sie po wizycie..pozdrawiam mamy za granicą...Ja też prawdopodobnie będę rodzić gdzieś w świecie,mąż dostał propozycję pracy w Norwegii ale przeraża mnie odległość i klimat,ale firma ma siedzibę równiez w Belgi i Niemczech więc wolałabym tam...sprawa się rozwiąże do połowy lutego-wtedy będę wiedziła. Czy któraś z was robiła te badania i może mi podać koszt w przybliżeniu,nie mogę sie dodzwonić do laboratorium; morfologia krwi, toxo Igm mocz ogólnie Glukoza na czczo HBsAg VDRL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miss M. ja za morfologie i za mocz placilam po 7 zl, na reszte mialam skierowanie. nie martw sie na zapas, ok 12-13 tygodnia przechodza wszystkie dolegliwosci, ja tez w pierwszej ciazy sie zamartwialam i wszystko byli ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×