Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

niki ja mam termin na 17 sierpnia, czyli mamy teraz trwający 15 tc- czy to możliwe ze juz czujesz ruchy ? jestes bardzo szczupła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, jestem bardzo szczupla , przy wzroscie 167 wazylam 49 kg , no i termin porodu mam ustalony tylko na podstawie usg, bo ostatnia miesiaczke mialam 3 wrzesnia. . . Podejzewam ze na nastepnej wizycie przesuna mi termin porodu, chociaz moja siostra teź bardzo wczesnie czula ruchy bo w 16tc .. Sama niewiem co o tym myslec. Brzuszek tez juz mi sie znacznie powiekszył, od razu sie rzuca w oczy .przepraszam ze pisze bez polskich znakow ale mam nowa komorke i musze dojsc do wprawy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czuje to trzepotanie chwile po jedzeniu, a zwlaszcza po kawie i po slodyczach. . Wieczorem jak klade sie spac, maluszek tez sie porusza. Nic jeszcze nie czuc jak sie przylozy reke, ale ja jestem przekonana, ze to trzepotanie to moja dzidzia :-) dziewczyny szykujcie sie, tez to wkrotce poczujecie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak niki ale wg ostatniej @ to Ty juz chyba jestes w 23 tyg wiec masz prawo czuc ruchy :) super gratuluje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj tez czesto kicham, zwlaszcza rano strasznie mnie kreci w nosie , wtedy musze kichnac z 5 razy :-) w nocy bardzo bola mnie nogi, dzis ulozylam je sobie wyzej i jest troche lepiej :-) a jak siedze to musze byc wyprostowana bo mam wrazenie jakby jakies wnetrznosci wpychaly mi sie pod zebra :-( takie jakies glupie schizy mam. . I te zaparcia ech. . Moczone sliwki na czczo, co rano owsianka,owoce - coraz mniej pomagaja , a niewiem po co jeszcze moge siegnac :-( i wieczorem plecki mnie bola. . . No to juz sie wyzalilam i mi lepiej hehe :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niki 86 nie przejmuj sie kochana mi sie konczy 13tydzien a czasami bole plecow mam takie jak w 8miesiacu nie chce myslec co bedzie pozniej hehev ale jak juz pisalam dla dzidzi wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey kochane;* mnie codziennie bolą plecy i noga. i kazdego ranka kicham jak szalona;) ale czekam na 100% wiosne. dziś jest 13 stopni na plusiku i jak bylam w parku na spacerku to żonkile i krokusy już kwitną;) wczoraj dostałam paczuszke od teściowej z ksiazkami ''twoja ciąza tydzien po tygodniu'' i ''w oczekiwaniu na dziecko'' super ksiazki. chyba wole ksiazki niz internet tydzień po tyg;) i w ksiazkach sąsuper cwiczonka dla brzuchatek;) ja tam ruchów nie czuje jeszcze, a jutro zaczyna sie 16 tydz;) a brzuch jak rośnie szybko;) i piersi;) z miseczki c mam e!!!;) jak tak dalej bedzie to pierw bedzie widać brzuch i piersi a mnie dopiero po pół godzin;) buziaki mamusie;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiulaUK to już czujesz wiosnę ! u nas plucha, śnieg się roztapia, jest +3 brrr nie cierpię takiej pogody .. a książka super ! twoja teściowa zna się na rzeczy :) właśnie wczoraj myślałam, jakby tu się troszkę rozruszać , wiesz może, jakie ćwiczenia są bezpieczne w ciąży ? silniejszy organizm lepiej sobie poradzi z porodem , a w dodatku z tego nie ruszania mnie już kościska zaczynają boleć :( wiecie, czy można robić np. przysiady ? albo jakieś ciężarki na ręce ? hmm joannaUK1987 noo masakra będzie w 8 miesiącu, biedne nasze kręgosłupki .. mam w domu taki pas masujący ale trzeba się nim opleść w pasie, i wtedy brzuch też wibruje, więc nie używam, a pewnie by pomogło na ból pleców :-/ a Ty masz jakiś sposób na bolące plecki ? ja jak na razie zaciskam zęby i czekam aż przestanie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niki 86 no ja robie tak samo jak ty czekam az bol sam ustanie ......... no ia plecy mam ciagle zakryte zeby bylo ciepelko i zeby mnie czasami nie zawialo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niki 86 no ja robie tak samo jak ty czekam az bol sam ustanie ......... no ia plecy mam ciagle zakryte zeby bylo ciepelko i zeby mnie czasami nie zawialo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30już30- ja też mam termin na 17 sierpnia :) Takie motylki w brzuchu czuję czasem, ale są tak niepewne, że nie licze tego jako ruchy dziecka. Tym bardziej, że to druga ciąża i wiem, jak wyglądają te prawdziwe ruchy. Co do kręgoslupa to mam to samo! Jak źle posiedze, albo coś długo robię to boli jak cholera! Najbardziej między łopatkami. taka tam aga - taka szczuplutka jesteś, że można by pomyślec, że cię lekko wzdęło :P U mnie niby tak patrząc nie widac jeszcze, dopiero jak się najem, a najczęsciej wieczorem mnie wywala. Spodnie robią się ciasne w pasie, ale mam sporo normalnych w większym rozmiarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kochane potem opisze szczegółowe jakie są ćwiczenia w ciąży i jak je wykonywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CWICZENIA W CIĄŻY -tylko jak ciąża nie jet zagrożona i nie ma przeciw wskazan 1.ROZCIĄGANIE MIĘŚNI RAMION stań ze stopami rozstawionymi na szerokości ramion i nogami lekko ugietymi w kolanach. jedną ręką przytrzymaj druga tuz za łokciem. nastepnie wydychając powietrze, pociągnij łokciem w kierunku drugiego ramienia. staraj się naciągać przez 5 do 10 sekund. 2.ROZCIĄGANIE MIĘŚNI NÓG W POZYCJI STOJĄCEJ jedną ręka przytrzymuj się oparcia ciężkiego krzesła lub innego stabilnego przedmiotu. drugą natomiast chwyć z tylu stopę po tej samej stronie ciała np;lewą ręką lewą stopę. dociągając stopę do pośladka,jednocześnie odchylaj górna część nogi do tyłu. plecy proste!! powtórz to ćwiczenie po drugiej stronie. staraj sie naciągać przez 10 do 30 sekund. 3.UNOSZENIE MIEDNICY przyjmij pozycie wyjściową. wydech z jednoczesnym przyciskaniem do podłoża. wdech i rozlużnienie grzbietu. powtarzamy parokrotnie. ćwiczenie można wykonywać w pozycji stojącej opierając sie o ścianę. tym razem wdech w momencie dociskania pleców do ściany. ćwiczenie w pozycji stojącej służy poprawie postawy. po czwarym miesiącu wykonuj to ćwiczenie tylko w pozycji stojącej 4. ROZLUŹNIANIE MIĘŚNI SZYI zyja to częste miejsce napięcia mięśni, szcegulnie w momętach stresowych. to ćwiczenie pozwala na zniesienie napięcia mięśni szyi i odprężanie reszty ciała.. usiąśc w wygodnej pozycji nakrześle z oparciem, oczy zamkniete. lekko przechyl glowe w jedną strone, kierując ucho do ramienia tak daleko, jak mozesz to zrobić bez wysiłku, ale nie unoś ramienia. jednocześnie robiąc wdech. zatrzymaj pozycje od 3 do 6 sekund. wydech rozluźnienie. powtórz ćwiczenie po drugiej stronie. powtarzaj 3,4 razy zmieniajac strone i rozluźniając mięśnie. wykonuj to cwiczenie kilka razy dziennie. - powoli pochyl głowe do przodu, kierując podbródek do klatki piersiowej tak daleko jak możesz to zrobić bez wysiłku. nastepnie powoli obracaj głowę policzkiem do prawego ramienia-jak najdalej ale bez wysiłku. zatrzymaj pozycję na 3 do 6 sekund. wydech rozluźnienie.powtórz rozciągnieńcie po lewej stronie. 5. KOCI GRZBIET to ćwiczenie jest wskazane przez cały okres ciązy az do porodu dla zmiejszenia obiążenia kręgosłupa przez ciężarną macice. proszę uklęknąć i oprzeć sie na ramionach. rozluźnić mięśnie grzbietu. głowa,szyja i kręgosłup w lini prostej. wygięcie kręgosłupa wgórę z opuszczeniem głowy i silnym napieciem mięśni brzucha i pośladków.stopniowe rozluźnienie i powrót do pozycji wyjściowej. powtórz parę razy. 6.GIMNASTYKA NÓG leżenie na lewym boku , ramiona, biodra i kolana w linii rostej. prawa dłoń spoczywa na podłodze z przodu klatki piersiowej, lewa wspiera głowę. rozluźnianie mięśni i wdech. następnie wydech z powolnym uniesieniem prawej nogi na max wysokość. stopa zgięta, strona wewnętrzna nogi skierowana prosto w dół. wydech z opuszczeniem nogi.powtórz 10 razy następnie przekręć sie na drugi bok i wykonaj 10 powtórzeń na druga nogę. 7. SIAD SKRZYŻNY, ĆICZENIE ROZCIĄGAJĄCE siedzenie ze skrzyżowanymi nogami jest szcególnie wygodne w ciązy. nalezy tak usiadac przy każdej okazji i wykonywać ćwiczenia ramion; połozyć ręce na barkach a następnie unieść je wysoko nad glową. na zmiane wyciągac ramiona wysoko, próbująć dotknąć sufitu;) powtórz 10 razy. 8 KOŁYSANIE MIEDNICĄ rozstaw nogi i delikatnie ugnij kolana. napnij pośladki i schowaj kość ogonową. rozluźnij posladkii wysuń miednice nieco w tył utrzymując proste plecy i kolana w tej samej pozycji. przesuwaj miednicę w tył i w przód,aby ja rozluźnić i zapobiec bóla pleców. kiedy poczujesz sie jz swobodnie, zacznij poruszać miednicą z boku na bok, jakbyś wykonywała taniec brzucha. 9. KRĄŻENIE BIODER wykonuj krazenie bioder najpierw w jednym potem w drugim kierunku. poruszaj biodrami, stojąc najpierw na wyprostowanych nogach a następnie na ugiętych. staraj sie poruszac biodrami a nie nogami. 10 przysiady 11. szybki marsz 12.plywanie 13.jazda na rowerze stacjonarnym 14. jaoga dla kobiet w ciązy 15.ćwiczenia kegla ( aby mieć pewność że używasz właściwych mieśni, postaraj sie podczas wizyty w toalecie zatrzymaj mocz podczas jego oddawania. jeśli ci sie to uda, znaczy że użyłaś dobrych mięśni. jest tego strasznie dużo. mam nadzieje że sie przydadzą;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula UK -DZIEKI !!!!! ale sie upisalas , az tak duzo cwiczen wymienilas,kochana jestes! zaczynam od jutra :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Joanna.. I jak ta koleżanka.. Była na jakimś innym usg?? Ja znów chora na maxa.. Mam już 101 bóli, chodzić nie moge tak mnie boli spojenie łonowe.. ostatnio myąlałam że i kość ogonowa..ale to mnie z boku boli..czyli gdzieś tył miednicy.. Czuje że sie rozsype niedługo chyab :( Piersi super nadwrażliwe..jak pomyśle że miałoby się do nich teraz niemowle przyssać to po prostu łzy w oczach No i wymioty się ciągle trafiaja.. a już ponad 16tydz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANIA - takie bóle na początku ciąży? Może coś jest nie tak. Siedzisz w domu? A ja powoli odzyskuję siły i chęci do życia:) Mdłosci już są sporadyczne, dobrze czuję się w pracy tylko zmęczenie po południu daje się we znaki. No i zaczyna mnie łapać zgaga. Macie sprawdzone sposoby na nią? W pierwszej ciąży jadłam migdały, ale chyba mi się przejadły. Można brać rennie w ciąży? A poza tym mam wrażenie że teraz brzuch się powiększa z każdym dniem. Zresztą czuję ciągłe kłucie po bokach, własnie jakby się macica rozciągała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja 27 .10 zgaga -jedz mało i często nigdy późno w nocy -unikaj ostrych potraw, jeżeli nie jesteś do nich przezwyczajona -pij mleko lub miętową herbate -unikj napojów o wysokiej zawatrości cukrów -popraw swoja sylwetke ponieważ garbienie sięmoże pogorszyć problem -renni -a w uk gaviscon pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ANIA niewiem ona ma usg jakos po mnie chyba za 2 tygodnie bo ja ide w srode i nie moge sie juz doczekac zobaczyc dzidzie .a co do boli to mnie ostatnio boli czesto kosc ogonowa wlasnie tak z tylu po prawej stronie no i musialam wymienc sobie staniki bo juz mi cyce ze wszystkich starych wychodza hehe :):)pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula - dzięki:) Ja wreszcie wyciągnęłam dzisiaj meża na lody! Chodza za mną już od miesiąca. Bylismy w grycanie,wydaliśmy majątek, ale warto było :P Tylko dupa rośnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam poniedzialkowo:) Ania wspolczuje ci tych boli jak tu normalnie funkcjonowac. Goja fajnie ze juz lepiej z samopoczuciem dokladnie wiem co to znaczy odzyskac checi:) A zgaga hm ja stosuje sie prawie do wszystkiego co napisala kasiula(odpada mleko bo i tak nie pije go w ogole i leki bo musialabym miec je caly czas pod reka) i nie wyobrazam sobie co bedzie jak macica bedzie juz wysoko brr Ja przegladalam cwiczenia ostatnio i pewnie cos sobie wybiore ale zapytam jeszcze lekarza.Dopadly mnie jakies obawy ze skoro w lipcu mialam 2 zabiegi lyzeczkowania to z moja szyjka pozniej moze byc nie zaciekawie tfutfu.Uwazam ze i tak sporo mam ruchu ale takie dodatkowe cwiczenia to na pewno nie zaszkodza jesli lekarz pozwoli:) A jesli chodzi o lody to teraz zimowa pora zjadlam ich wiecej niz latem jakos lepiej mi smakuja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam poniedzialkowo:) Ania wspolczuje ci tych boli jak tu normalnie funkcjonowac. Goja fajnie ze juz lepiej z samopoczuciem dokladnie wiem co to znaczy odzyskac checi:) A zgaga hm ja stosuje sie prawie do wszystkiego co napisala kasiula(odpada mleko bo i tak nie pije go w ogole i leki bo musialabym miec je caly czas pod reka) i nie wyobrazam sobie co bedzie jak macica bedzie juz wysoko brr Ja przegladalam cwiczenia ostatnio i pewnie cos sobie wybiore ale zapytam jeszcze lekarza.Dopadly mnie jakies obawy ze skoro w lipcu mialam 2 zabiegi lyzeczkowania to z moja szyjka pozniej moze byc nie zaciekawie tfutfu.Uwazam ze i tak sporo mam ruchu ale takie dodatkowe cwiczenia to na pewno nie zaszkodza jesli lekarz pozwoli:) A jesli chodzi o lody to teraz zimowa pora zjadlam ich wiecej niz latem jakos lepiej mi smakuja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Goja No bóle różnego rodzaju.. Od ciążowych o których pisze też Joanna.. -chyba są one spowodowane rozchodzącą się miednicą po ostatnio bóle żeber i wszystkich mieśni brzucha od kaszlu.. bole nogi własnie od miednicy - noo taki bol jak sie wsaje i zaczyna chodzić że czuje sie nie na swoje 30 a na 60 lat!! jak pomyśle że to początki i może być "weselej" to się bać zaczynam.. Zgage też mam i do tego tak napiety brzuch.. W 1 ciaży tego nie było.. a teraz cały brzuch napiety.. jak coś zjem..najmniejszy kes to jakby mi peczniał w żoładku z 10 razy. Próbowałam znaleźć zdjecia w necie ciąży bliźniaczej -aby zobaczyć czy sa w początkowych fazach już różnice..bo może to że ja jestem w 4 mies i porównuje go do 4 mies ciazy pojedynczej to błąd..może powinnam porównywać do ciaży w 5 mies.. sama nie wiem.. podziwiam was ze na lody macie smak.. mi tam kapusta kiszona w glowie :D a po niej taaaaaaaaaaaaaaaka zgaga :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A.N.I.A dzieci są takie same jak w pojedyńczej ciąży donoszone nawet do 3.5 kg ważą mi dolegliwości przeszły po 16 tc więc cierpliwości ,a potem mogłam góry przenosić latałam jak 16:) ale poszukaj na necie ja ogladałam usg blizniaków no i na forach o bliżniakach zaglądałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ty jestes ju z po 16tc to niezle cie trzyma współczuje ,ale to też ta pogoda poczekaj aż się cieplej zrobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki:)eh długo nie pisałam:)jakoś nie mam weny:)kiepsko się czuję coś przez te ostatnie dni:(ogólnie jakoś słabo obijam się o ściany jak chodzę spać nie mogę niby potem chodzę jak zwłoki:(Z zusem Aga nie załatwiłam jeszcze eh muszę do nich iśc i z tym kontem zrobić porządek narazie po kasie od nich ani widu ani słychu ale dopiero od16 lutego oni mają mi płacić także myśle że na końcu marca jak dobrze pójdzie dostanę kasęza ten kawałek lutego i za marzec eh:)muszę poczytać o tych ćwiczeniach o których pisałyście ja nic narazie nie ćwiczyłam, myślę o szkole rodzenia bo u mnie jest w mieście. Piszą na ich stronie że od 24 tygodnia zapraszają koszt 300 złotych 6 tygodni zajęc w sumie. Teoria cwiczenia wykłady. Trzeba mieć od lekarza zaświadczenie o braku przeciwwskazań, zapytam co myśli o tym moja lekarka. Co Wy myślicie?wybiera się któraś z Was?a może już chodziłyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mam dziewczynki zgagę, cały czas mi kwaśno w buzi i osad na języku żółty cały dzień i rano:) Powiem Wam, że się naczytałam o tych ruchach dziecka i ja to już sama nie wiem, czy to co czuję to one czy nie. To pierwsza ciąża i nie wiem po prostu. Przelewanie się w brzuchu mam ale nie wiem pewnie to jelita są a nie maluch. Czasem hm..dziwne takie uczucie nie wiem czy smyranie czy nie naprawde cięzko mi to samej zrozumieć. Nie jestem chudzinką a dopiero zacznę 16 tydzień za pare dni to może to za wcześnie faktycznie:)eh no zobaczymy:)rozpoznam dopiero chyba jak porządnie dziecko mnie kopnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka tam aga - ale boisz sie, ze ci szyjka pęknie podczas porodu? To może ćwicz mięsnie kegla, a pod koniec ciąży masaż szyjki. Ja tego nigdy nie robiłam, ale ponoć może pomóc. ANIA - kurcze nie doczytałam, ze jesteś w ciązy bliźniaczej :D Gratuluję! Co do bóli - ostatnio bolaly mnie nogi, własnie tak jak piszesz i nawet nie pomyślałam, ze to może być przez miednicę. Basia - z tymi ruchami to jest tak, ze najpier czuje się cos dziwnego w brzuchu, takie motylki, ale lekarze tego nie uznają za pierwsze ruchy. Za to jak naprawde cię kopnie to wierz mi, że nie będziesz miała wątpliwości:P Bądź cierpliwa! A u mnie spokoj, cieszy mnie polepszająca się pogoda za oknem. A jak widze słonko to aż chce się życ:) Czekam na wiosnę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×