Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

JoannaUK, gratulacje :) ja też myślałam, że będę coś koło tego terminu, a tu wyszło później...moja dzidzia też fikała, jak robiliśmy USG :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limetka wiesz co odrazu zrobilam sie spokojniejsza a dzxidzius jest taki slodziutki ze masakra ten moj siedzial i zaniemowil jak to mozliwe ze takie koziolki robi w srodku hehe lezka zakrecila mi sie w oku przez chwilke a gdy sie smialam dziexcko podskakiwalo mialo wszczasy hehe ;p nastepne usg mam 22 lutego w szpitalu wtedy okresla wszystkie wymiary dziecka. a wiesz co bylo najgorsze godzine przed wypilam 3 szklanki wody i tak mnie siusianie nacislo ze myslalam ze nie dojedziemy w szpitalu biegusiem do kibelka ale i tak zobaczylismy nomalnie dzidzie :)milej niedzieli kochane ja wybieram sie za chwilke na male zakupy i do przyjaciolki pochwalic sie fotkami z usg :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam tak samo, mąż siedział, jak na szpilkach, przerażony patrzył na monitor :), później, jak lekarz puścił echo serca, to się wystraszył :) ja też poczułam się lepiej, jak zobaczyłam dzidziusia na USG, że fika, no i nie mogę się doczekać następnego badania- mam 1 marca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rady i porady:)
Witajcie, polecam wam strone www.9miesiecy.blogspot.com gdzie znajdziecie wiele ciekawych artykulow na temat ciąży. Gratuluje wszystkim przyszlym mamom i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey Mamusie:) jak Wy liczycie miesiące? chodzi mi o to w którym tyg zaczyna się czwarty miesiąc? pozdrawiam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewczyny;* ciesze się bardzo że z małymi skarbami u każdej ok;) ja w piątek dostałam list ze szpitala na temat syndromu dawna, i test negatywny;) nie dopuszczałam do myśli że może być inaczej ale jak zobaczyłam to na piśmie to kamień z serca spadł;) ja kolejne usg mam 26marca;) już się mogę doczekać;) buziaki mamusie;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula - ja tez się strasznie bałam zespołu Downa. Ale wszystko jest w porzadku :) Co do liczenia to ja liczę miesiącami - np. 10 listopada była ostatnia miesiączka, więc 10 lutego skończyły się 3 miesiące. Choć generalnie operuję w tygodniach, bo jest łatwiej. Gdzies na forach sa sposoby dzielenia tygodni na miesiące i trymestry według zasady, że kalendarzowa ciąża trwa 9 miesięcy księżycowych (tzn. po 28 dni).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limetka 87 ja niestety nie slyszalam bicia sersuszka powiedziala mi ze od tego jest polozna ktora powiedziala mi ze bedziemy sluchac na nastepnym spotkaniu:):) no ale wiem ze wszystko jest ok bo dzidzia wkoncu skakala w brzuszku :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny powiedzcie mi czy wy jecie śledzie w ciąży ? bo ja sie wystrzegamnze wzgkędu na listerie bo to w koncu surowa ryba ale nie wiem czy to ma sens bo śledzie są bardzo zdrowe dla dziecka a poza tym miałabym ochotę...nie jakąś ogromną ale tak dla odmiany w diecie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja myślę, że jeśli trochę zjesz, to nic się nie stanie ... to tak jak z wątróbką ;-) ja nie jem śledzi, bo po prostu nie mam na nie ochoty ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jadlam sledzie kilka razy i nic nam nie jest teraz jakos nie mam ochoty na sledzie i na mieso jakiekolwiek tylko na roznego rodzaju salatki warzywne ,owocowe i zupy roznego rodzaju osttanio nawet jadlam buraczki w ogromnej ilosci bo mialam taka ochote ;)..... dodam ze przed ciaza bylam miesnym lakomczuszkiem hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki:)ja nigdy ale to nigdy sledzi nie jadłam nawet przed ciążą bo odrzucał mnie nawet sam zapach także i w ciąży ich nawet nie tknę, ale myślę że można sobie spokojnie zjeść i nic się złego nie stanie:)jak wszystko w umiarze to wątpię żeby zaszkodziło cokolwiek;)mnie ostatnio pobolewa głowa prawie codziennie:(zauwazylam ze jak mąż nagrzeje w samochodzie to moment mnie rozbolewa. Dawniej tak nie miałam:)Na wizycie u Teściów w sobotę, Teść nagrzał w piecu ale nawet nie tak mocno od razu ból. Potem na zimno wyszłam znowu do ciepła i myślałam, że odpadnie głowa. Chyba takie zmiany temperatury w ciąży są niefajne:)a zimą ciężko unikać zmian temperatur:)miłego dzionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:) Basia ja mialam tak samo najgorzej to przy wysiadaniu z komunikacji miejskiej na szczescie bole glowy juz przeszly i moge wreszcie powiedziec ze dobrze sie czuje:) i prawie nic mi nie dolega. Ja uwazam ze tak mala ilosc sledzi nie zaszkodzi.Ja niedawno kupilam wedzona makrele i zjadlam ze smakiem a ponoc wedzonych ryb tez nie mozna.Sama osobiscie za sledziami nie przepadam.Wczoraj robilam filet z kurczaka i tak sobie mi podszedl jak ogolnie cale mieso jakos zapach mi przeszkadza. Ciesze ze ze po wizytach usg zadowolone jestescie i ze wszystko jest ok:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! wiecie może co jeszcze jest niewskazane dla kobiet w ciąży? bo tak się zastanawiam...kiedyś był poruszany wątek soku malinowego, że może powodować skurcze, no i ja słyszałam właśnie o tych rybach i jeszcze, że sery pleśniowe nie są wskazane...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe chyba wszystkie mamy problemy z tym mięsem;)ja tez praktycznie nie jem:)hemoglobiny narazie mam ciut ponad norme tak że narazie się nie martwie:)ja nie miałam usg na wizycie, jak pisałam ale i tak jestem spokojna:)czytałam że w prawidłowej ciąży jak wszystko jest ok robią ponoć tylko 3 usg. Ja miałam póki co w 6 tygodniu i w ponad 10, mysle ze teraz dopiero w 20 bede miec to szczegolowe usg czy wszystkie narzady sa ok:)Troche żal, że nie widze na kazdej wizycie maluszka, i mysle o tym czy oby wszystko dobrze na pewno, ale skoro lekarka z badan mowi ze jest ok to sie staram nie martwic:)nastepna wizyte mam 9 marca czyli w 18 tygodniu jak by nie zrobiła mi usg to moze poproszę ją, ze moze płeć już będzie widać:) ale skoro kolo 20 tygodnia bede miec szczegolowe to moze wtedy ten drugi Pan doktor mi powie czy to synek, którego tak pewna jestem:)z tych rzeczy nie do jedzenia to to co wlasnie napisalyscie:)a ponad to herbatek owocowych w ktorych sa liscie z malin i hibiskus:)ale mysle ze z umiarem jak czasem jakas rybke czy sledzika zjecie to nie zaszkodzi:)ja wedzona makrelke lubie ale poki co jej nie jadlam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie trzeba wszystkiego jeść z umiarem. Ostatnio oglądałam w tv, że można sery pleśniowe te bez niebieskiej pleśni pod warunkiem że zje się je w ciągu dwoch dni - wtedy bakterie się nie wyklują. Ja myślę, że nasz smak i zachcianki troche nam w wyborze pomagają. Co do mięsa to mnie raczej też odrzuca teraz. Za to dżem pochłaniam codziennie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tosty z dzemem wcinalam codziennie rano przed praca do 10tygodnia bo po wszystkim innym mdlilo mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś z tym dżemem jest :) ja też, już teraz mi trochę przeszło, ale wcześniej - cały czas wżerałam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja miałam taki czas, że codziennie na śniadanie jadłam tosty z danio:) Teraz zmieniłam na dzem, ewentualnie kiełbasę żywiecką:) W ciąży jakoś bardziej smakują mi zwykłe, proste potrawy. Gorzej mam z piciem - nic mi nie smakuje. Kiedyś piłam wodę litrami, a teraz mnie cofa i muszę się zmuszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, czy Was też tak masakrycznie bolą piersi? nie przypominam sobie, żeby w ciąży z córką mnie tak bardzo bolały :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia zalezy od dnia ale zeby masakrycznie to nie wspolczuje bo jak tu funkcjonowac. He he usmiech mi sie pojawil jak przeczytalam o tym dzemie.W pierwszej ciazy przez 3 miesiace to bylo moje podstawowe jedzenie na okraglo bo nic mi nie wchodzilo tak jak kanapki z dzemem:) i jak moja corka byla wieksza to wlasnie kanapki ze dzemem baardzo lubila:) smialam sie ze to przezemnie. Wczoraj mialam niezla gimnastyke na chodnikach:) posladkow i nog tak sie kiepsko chodzilo po tym sniegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie w pierwszej ciazy bolaly strasznie a teraz na poczatku pobolewaly tylko co do jedzenia z malym moglam jesc non stop banany i on jak zobaczy banana to az sie telepie hehe cos w tym jest, ale tak to smakow nie mam(nie odrzuca mnie od miesa, ryb) jem to co zawsze dolegliwosci juz wszytskie minely ale od kilku dni meczy mnie moja "ukochana zgaga" ktora meczyla mnie cala pierwsza ciaze hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey mnie strasznie piersi bolały, w nocy spałam w staniku i jak sie przekręcałam na bok to za każdym razem się budziłam bo tak piersiaki bolały. boł ustąpił jakieś 3 tyg temu. za to teraz mnie wszystko swedzi;) brzuch,piersi plecy no wszystko;) ja tez tak mialam na początku ciazy z zachciankami;) przez 4 tyg tylko banany;|) teraz nie moge na nie patrzeć, potem był dzem z chlebem, a teraz jem wszystko;) jak pisałam wcześniej mialam problemy z żółtymi upławami, dostałam globulke na noc i maść jeden dzien było ok. a teraz wróciło wszystko z podwójną siłą;( strasznie piecze i upławy ;( lekarz rodzinny stwierdził jak nie swedzi to jest wszystko ok;) wróciła mi ochota na sex a tu piecze;);( a mówią że ciąża to nie choroba;) buziaki mamuśki;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do piersi to mnie tez bolą. Mam duży rozmiar i wieczorem, kiedy ściągam stanik, to mam wrażenie, że noszę kamienie! Ale już jest lepiej niż na poczatku. Mi dolegliwości powoli przechodzą. Niedobrze mi już tylko wieczorami a nie caly dzień i noc. Boję się zgagi, bo z synkiem miałam całą ciążę zgagę. To było nie do pokonania i bardzo uprzykrzało życie :( Zrobilo się ciut cieplej, zaświeciło słonce i od razu przybyło mi troszkę energii :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ale mnie nastraszyla moja znajoma ona jest w 13tygodniu ciazy i powiedziala ze dziecko ma normalne wymiary jak na ten tydzien ale serduszko nie bije przeciez to jest nielogiczne..............co wy o tym myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja znajoma jest w 13 tyg ciazy byla na 1 usg mowi ze dziecko ma odpowiednie wymiary ale ona nie widziala i nie slyszala bijacego serduszka lekarz powiedzial jej ze to za wczesnie ale dla mnie to jest nielogioczne jak u 13tygodniowego plodu lekarz nie wybadal serduszka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
faktycznie to raczej nie mozliwe...mogla ona nie slyszec bo jesli rzecz miala miejsce w Uk to oni nie umozliwiaja posluchanie serducha..ale widoku serca nie da sie nie zauwazyc... to cos nie halo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie ja tez jej tak mowilam widze ze sie bardzo martwi ale rozmawialam z jej facetem i on twierdzi ze jakby bylo cos nie tak i polozna nie widziala by serduszka napewno by ich o tym poinformowala. ja juz sama niewiem nie chce jej straszyc ani pocieszac w tej chwili ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×