Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Hej:)eh mam za sobą ciężki poranek w urzędach. Eh nienawidzę tego:(w każdym jednym Pani za biurkiem oburzona, ze przeszkadzasz jej w porannym piciu kawy eh..:/Właśnie listonosz przyniosl mi paczkę z bebilonu:)właściwie liścik i misia:)pisałam Wam, że jak się zalogujecie w tych mamino dziecięcych serwisach to przysyłają właśnie różne rzeczy:)miłe:)Eh jutro wizyta u Pani doktor, eh już się boję:/a z tym ZUSem i tym wszystkim to eh...az sie odechciewa myslec o tym. Wkurzające że pracuje się płaci na nich składki i to niemałe, a potem jak trzeba żeby Ci to zwrócili i co miesiąc wypłacali to wiadomo problem, bo żerujesz na nich eh...miłego dzionka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze na komisję wzywają żeby sprawdzić czy czasami ich nie oszukujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hehe nawet mnie nie starsz Gosiu:)wiem wiem coś o tym słyszałam od kilku osób:)mam nadzieję, że to rzadki proceder i że mnie ominie;)głupota bo stajesz przed nimi żeby zobaczyli że faktycznie masz brzuch a nie poduszkę pod bluzką i tyle ponoć heh:)paranoja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja w poprzedniej ciąży od 5tc byłam na L4 i nie byłam na komisji. A moja koleżanka w tym roku już po 20tc była jak poszła na L4 (bardzo bolał Ją kręgosłup i nie mogła już w pracy wysiedzieć) to od razu dostała wezwanie na komisję. tyle, że Jej lekarz dał na miesiąc zwolnienie,a ja miałam za każdym razem na 3tygodnie, podobno to robi różnicę ale nie wiem na ile to prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia mam nadzieje ze zalatwisz szybko sobie z tym Zusem.Mnie wkurza ze jak dla nich to wszystko szybko a w druga strone to juz gorzej.Ale to chyba wszedzie tak jest .Osobiscie to nie slyszlam aby ktoras z moich kolezanek bedac w ciazy miala taka kontrole ale tak jak Gosia pisze o kolezance to mozliwe bo nie bylo ciaglosci.Ostatnio czytalam ze wzeli sie za lewe zwolnienia bo strasznie duzo jest ale nie chodzi akurat o ciezarne. A ja mialam wizyte wczoraj wszystko ok dziecie moje spalo bokiem wiec lekarz nie dojrzal ale mnie tam wszystko jedno wazne ze jest dobrze:)Dostalam skierowanie na wyniki i glukoze blleee.Witamin mam nie lykac na razie bo mam dobre wyniki i mam sie nie faszerowac no coz zobaczymy za 4 tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja też nie wiem:)nie będę się martwić na zapas:)mi lekarka wypisuje co wizytę L4 czyli co miesiąc:)na L4 jestem od hm...coś koło 9 tygodnia:)no nic zobaczymy jak to będzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pójdę tylko dam im numer konta, żeby tam mi przesyłali kasę, tylko nie wiem czy mogę podać konto męża zamiast mojego, bo ja mam tylko oszczędnościowe konto bez karty do bankomatu i musiałabym latać do banku co chwilę i wypłacać, bo nawet przelewów nie mogę robić bo nie mam zwykłego RORu. A mąż ma normalne konto i przysyłają mu smsy o kazdej zmianie środków na koncie więc nawet dobrze, bo będę wiedzieć kiedy i ile przelewają. Pójdę zgłoszę to i poczekam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taka tam aga zazdroszczę że już po wizycie jestes:)ja jutro eh...fajnie że z dzidzią ok oby z moją było dobrze :)nie widziałam jej już miesiąc,a wrażenie mam że z rok heh:)a to badanie glukozy słyszałam że masakra brr.. nie wiem kiedy mnie to będzie czekało. Eh byle do przodu mamusie prawda?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka tam, szybko masz to badanie glukozy ... ja poprzednio miałam koło 20 tc jak nie później ... na samą myśl, że czeka mnie to badania wszystko podchodzi mi do gardła :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu tez wydaje mi sie ze szybko bo w pierwszej ciazy mialam ok 28 tygodnia a tu mam zrobic przed wizyta czyli prawie w 20tc( tak jak ty poprzednio).HE smieje sie ze "tyle lat" minelo wiec moze sie cos zmienilo:) a ta glukoza to dla mnie porazka bo ja taka slodyczowa nie jestem a wytrzymac musze bo jak przytule sie do toalety to bedzie powtorka a tego nie chce... Basia a dla mnie od poprzedniej wizyty jakos szybko czas zlecial do wczorajszego dnia ale to dobrze kolejna za 4 tygodnie dzien przed swietem wszystkich kobitek moze zrobie sobie prezent i malenstwo ukarze sie w calej okazalosci:) a jesli chodzi o numer konta to wydaje mi sie ze musi to byc twoj rachunek chyba ze jestes wspolwascicielem konta.Ale dopytaj. Wlasnie skonczylam palaszowac watrobke drobiowa z cebulka i jablkiem i marchewke ze smietana do tego obowiazkowo ziemnaki hmmm pycha:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już się tej glukozy boję:)lubie slodkie rzeczy, ale glukoza nie jest taka dobra jak czekolada hehe:)wątrobke?masakra;)podziwiam:)fajnie ze mozesz ja jesc bo duzo zelaza:)ja wlasnie spojrzalam na poprzednie wyniki i hemoglobine mialam ciut ponad norme, malutkie ciut wiec pewnie teraz bedzie juz gorzej, bo kompletnie miesa przelknac nie moge:)czasem drobiowe ale rzadko:)no zobaczymy:)ale za ta watrobke podziwiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 88anonimka
Witam Was drogie dziewczyny, dołączam do grona sierpniówek ;) termin mam wyznaczony na początek sierpnia (4). >>taka tam aga podziwiam za tą cebulkę, niestety nie mogę jej jeść z czego nie jestem zadowolona, bo ją uwielbiam, a z wątróbką to już całkowicie. Faktycznie pychotka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! ja właśnie jestem po wizycie u lekarza i moim pierwszym USG! Z dzidziusiem wszystko OK, na tyle ile dało się stwierdzić - czyli nóżki, rączki na miejscu i serduszko bije, no i brykało :) ale co się okazało? jestem w 9tym a nie 11 tygodniu raczej...więc badań genetycznych nie zrobiliśmy....i dziewczyny, mam nadzieje, że mnie nie wygonicie, a ja się już do was tak przywiązałam...bo w takim razie będę mieć termin na wrzesień! ale ja nie zmieniam forum! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka tam aga - nie boisz się watróbki? Zawsze mówiono mi, że może być szkodliwa ze względu na wit. A. Niestety mój synek zaraził mnie jelitówką i od wczoraj zdycham :( Oby szybko przeszło, bo w weekend mam zajęcia na uczelni a w poniedziałek już do pracy. Zna któras z was już płeć? chociaż chyba jeszcze za wcześnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Watrobke ponoc mozna jesc ale w malych ilosciach ;-) z komisja z Zusu tez slyszalam,ze bywaja ale rzadko chyba. Glukoze 2 lata temu mialam w 24 tym tygodniu albo w 26.. jakos tak. Nie bylo zle, pilam z cytryna. Mi wyszla cukrzyca ciazowa po tych badaniach. Ciekawe czy teraz tez bede miala goja27.10 niech wstretna jelitowka szybko minie! ;-) limetka_87 to super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneta - dzięki :) A glukoze pamiętam tez bardzo dobrze... Mi pomogła guma do żucia! Bo jak wyszłam to przy samochodzie aż mnie szarpało na wymioty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia2410 - co do ZUSu to nie mogą Ci przelewać na konto męża, chyba że jesteś współwłaścicielką konta... tak przynajmniej mi kobieta w Zus powiedziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ja miałam l4 na miesiąc i w 23tc byłam wzywana na komisje nic strasznego:) tylko jak dla mnie strata czasu:) glukoze z krwi robi się na początku ciąży ok 9tc a 13tc , a krzywą cukrową gdzie pije się glukoze to chyba miałam po 20 tc tak mnie straszyli że mnie zwymiotuje po tym a nie było to takie złe. więc nie panikujcie na zapas:) przeżyjecie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka, ja też piłam i to dwa razy ... raz 50g, raz 75g ... przeżyć się da, ale przez cały dzień nic już nie byłam w stanie zjeść ;-) a wątróbka w małych ilościach nie zaszkodzi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wiem ze wypicie glukozy nie jest az tak straszne pewnie ze da sie przezyc ale ja nie jestem taka slodyczowa i nigdy nie jem "slodyczy" na pusty zoladek i na pewno bedzie mnie szarpalo:) i mam nadzieje ze zgaga mi nie bedzie dokuczac po tym.Szkoda ze trzeba byc na czczo inaczej nie bylo by problemu:) A watrobka w malych ilosciach nie szkodzi:) a jaka pyszna byla hmm a dzis grochoweczke gotuje dawno nie jadlam ciekawe czy mi podejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z ta glukoza dla mnie bylo "najgorsze" siedzenie i czekanie na kolejne pobranie krwi... 2 godziny... (przy 75g) nie wiem jak jest przy 50 bo mialam od razu na 75

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja pierwszą glukoze miałam z krwi ale bez żadnego picia dopiero przy drugiej piłam z 75 i teraz też ide bez picia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, jak tamWasze Maleństwa w okolicach 12 tc ? :) ja byłam na usg w 11 tc i 6dniu-prawie w skonczonym 12 tc. i wyszły mi:CRL: 61mm-wskazuje 12tc i 1 dzien,, BPD -20 mm-wskazuje 12 tc i 0 dn, HC (obwód główki) -68 mm-wskazuje 12 tc i 1 dz. NT wyszło mi 1,3 mm A jak u Was ? I odebrałam dzis wyniki morfologii ,mam przekrocvzone WBc do 10,6 (norma do 10) i GRANulocyty mam przekroczone juz drugi raz- co to moze oznaczac...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem taka dzis roztargniona ze szok .Dalam za duzy gaz i wykipiala mi zupa zalewajac mi kuchenke i podloge jak zdazylam sie ogarnac to musialam po mala do szkoly wychodzic.Szybko wracalam bo brat na mnie czekal.Wstawilam ziemnaki tez mi woda wykipiala i smazylam teraz frytki i co przyjaralam je troche ech do wieczora nic juz chyba nie tkne :) Caly dzien w biegu i mam juz dosc a jeszcze pozmywac musze mam nadzieje ze nic nie zbije. 30juz30 jesli chodzi o morfologie to u kobiet w ciazy mormy sa troche inne a lekarz zawsze patrzy na calosciowy wynik ale jesli cie to martwi to skontaktuj sie i podpytaj bedziesz spokojniejsza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30już30- nie mam pojęcia, ja krew mam zawsze w normie. Z moczem mam niestety problemy :( taka tam aga - nie przejmuj się, w ciązy cos z tą naszą głową nie do konca jest dobrze :) Ja np. mam straszna sklerozę! Zapominam co przed chwila ktoś do mnie mówił! Najgorzej, że ucze w szkole i czasem mam po prostu dziurę w głowie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki:)ja już po wizycie u Pani Doktor;)usg nie miałam robionego:)lekarka zbadała mnie tylko zewnetrznie czy szyjka zamnkieta i czy macica ok:)Pani Doktor nie jest zwolenniczką robienia usg na każdej wizycie:)i w sumie jesli wyniki mam ok to w sumie tylko po to żeby zobaczyć dzidzię może faktycznie szkoda robić usg:), bo odebrałam morfologie i byla ok, moczu mi nie oddali wyniku nie bylo bo cos sie zepsulo w laboratorium i poszlam na wizyte bez wynikow moczu, ale spoko:)w tygodniu mam odebrac to sama ocenie czy w miare:)nastepna wizyte mam 9 marca :)ale w 16 tygodniu czyli jak wyliczylam 20 lutego około mam zrobic po raz drugi toksoplazmoze i znow mocz i krew:)ja tez mam skleroze dziwna, nawet zapomnialam do pojemnika oddac mocz na badanie i dlatego zawalilam na wizycie bo oddalam za pozno probke i nie zrobili analizy:)mnie tez ta glukoza czeka, ale nie pytalam lekarki jeszcze kiedy dokładnie, ale w ksiazczce ciązy widzialam ze mam dwie rubryki na glukoze 50 i 75 eh juz sie boje:)ale przezyjemy i to:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limetka_87 gratulacje nie wazny tydzien najwazniejsze ze dzidzia zdrowa...my jutro jedziemy na nasze 1 usg i wedlug obliczen moich i poloznej jestem w polowie 12 tyg mam nadzieje ze jutro wszytsko bedzie wporzadku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia - mój gin podobnie jak twoja nie robi na kazdej wizycie usg, albo robi takie szybkie. Ale dobrze, że wszytsko w porzadku :) A ja zaczęłam dziś czwarty miesiąc i liczę na to, że dostane kopa energii!! Wizytę mam dopiero 8 marca, bedzie 17 tydzień. A teraz zmykam na zajęcia, choć pada i jest zimno no i mam lenia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej moje drogie niedawno wrocilismy z naszego 1 usg jestem w 11tydz.+3 dni dzidzia jest zdrowa byla bardzo ruchliwa robila fikolki nawet machala do kamerki hehehe :)termin 28-29sierpien:) teraz jestem juz spokojniejsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×