Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

dzieki dziewczyny :) no ja też troche poczytałam ale narazie postanowiłam sie nie stresowac :) dziś przeleżałam cały dzień ale przez to ze gin mnie tak ponaciskał każde wyjście do toalety wiązało się z płaczem :( no i siła rzeczy lezec jak najwiecej musiałam :) zreszta czego sie nie robi dla maleństwa szkoda mi tylko mojego starszego synusia :( biedulek caly dzień musiał sie zająć sam soba na szczescie wydaje sie rozumiec to ze musze sie oszczedzac chociaz ma tylko 4 latka i nawet wieczorem jak prosił o mleczko to mnie przepraszał ze musze wstawać :D nic chyba czas na spanko miłej nocki i zeby was maluszki za bardzo ne skopały :) bo moj to uwielbia w nocy rozrabiać ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzę, że wszystkie świętujecie:) My bylismy u mamy na grilu, jestem zmęczona i czuję się strasznie ciężko. W ogóle zaczyna mi doskwierać ciąża, chyba zaczął się ten najgorszy okres. Ciężko się schylić, coś podnieść a z małym dzieckiem niestety nie da się leżeć i nic nie robić:( Na wakacje chyba da mi nieźle w kość. Wreszcie wzięłam się za zakupy i zamówiłam trochę rzeczy na doz. Kupiłam takie globulki po porodzie, które przyspieszają gojenie, polecała mi szwagierka i u niej się sprawdziły - 3 dni po porodzie normalnie już siedziała! Cicatridina - tak się nazywają, kosztują 30 zł. A poza tym maści, majtki, podkłady, itp. Zamówiłam też oilatum z importu równoległego- 20 zł taniej niż normalnie! Niestety sprawdziłam, że oilan dopiero od 3 miesiąca zycia można stosować. Jeszcze mi została wanienka, przewijak i troszkę tych pierdół typu termometr, tetra, smoczki, butelka, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja a te globulki rozumiem dopochwowe sa? mi do kupienia zostaly tylko majtki poporodowe i podklady, jak wyjdzie w koncu slonce zabieram sie za pranie i prasowanie bo mi rowniez jak Tobie jest juz ciezko... a to jeszcze 2 msce. najciezsze 2 msce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje zamowienie z allegro pewnie w sobote dojdzie:-) tez mam malo do kupienia :-) nie znalazlam majteczek s wiec zamowie takie co maja obwod od 60 do 120cm fajne mile w dotyku:-) ale zastanawiam sie czy nie mam ciuszkow za malo. W sumie to zawsze mozna pozniej dokupic bo wszystko dostepne od reki. A wy kobietki ile macie np bodow itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneta - tak, dopochwowe. Ja kupiąłm majtki duże - 44rozmiar, ale tylko 2 szt. na próbę. ponoć lepsze większe niż za małe. Mi tez dwie paczki przyjdą na dniach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc kochane;* co do skurczy i twardnienia brzucha to ja miałam przez 5 dni brzuch twardy jak skała i mnie bolał, na pogotowiu stwierdzili że to normalne. jak nie ma plamien, czuje sie ruchy dziecka i nie odeszły wody to nie mam po co przyjeżdzać na pogotowie. jednak to sie tak tylko wydaje że to takie proste. krzyże mnie też bolą no i tez mam problem ze spojeniem łonowym, mi położna powiedziała że nie ma wkazań do cesarki. ja tez ostatnie pare dni czuje sie źle;( strasznie mnie słabi, kreci sie w głowie i chyba mam od nowa mdłości;( i taki dziwny posmak w ustach.do tego duże upławy takie białe,przeźroczyste i troszke żołte i to tez podobno norma. mały czasami tez rusza się jak szalony;) bałam sie że moze cos nie tak, że moze zaplatał się w pępowine tak szalał ale to normalne bo mały ma dużo siły i tak sie wierci;) goja a powiedz mi propo tych globulek to jak dopochwowo to nie wypłyna zaraz z krwią?? ja kupiłam sobie tylko do przemywania tantum rose.ale na tapletk tez bym sie skusiła. Basia rozłozyłam wózek i jest naprawde super, pascal a solaris to podobno bracia;) i dlatego sa tak do siebie podobne. mi bardziej kolorystyka z pascala się podobała. majtki mama kupiła mi naprawde super takie jak bokserki i nigdzie mnie nie uciskaja firmy BABY ONO za 2 pary płaciła 8zł w aptece i to sa siateczkowe. ja tez nie wiem w czym myć zaraz po urodzeniu małego, na poczatku chyba tylko wodą a potem kupie jakies mydełko dla niemowlaków a jak bedzie miał wysypke do pojde do lekarza i da mi pewnie recepte na oliatum. i za oliatum na recepte nic bym nie musiała płacic bo leki na recepte są za darmo dla dzieciaczka. miłego dnia kochane;*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale mi sie dzis dobrze spalo:-) ale pogoda nie zacheca do niczego. Wyspalam sie a chodze jakas zamulona.Zgaga towarzyszy doszly bole zoladka coz musze sie pomeczyc juz sie powoli do tego przyzwyczjam ze dzien bez zgagi to dzien stracony. Kasiulka my sierpnioweczki chyba nalezymy do klubu twardniejacych brzuszkow w ciazy:-) hehe i cale szczescie ze tylko na tym sie konczy:-) :-) Goja slyszalam ze dobre sa te globulki zobacze moze sie skusze po porodzie.Snilo mi sie dzis ze moj synek wazyl 4130 hihi oby sen pozostal tylko snem:-) :-) Do mycia kupilam kosmetyki babydream zobacze jak sie sprawdza. Emolienty wprowadze jak bedzie problem ze skora. A EURO dzis ogladacie:-) :-) jesli tak to milego kibicowania:-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, a co kupujecie dla maluszków na katarek: gruszkę czy aspirator? Bo sama nie wiem co lepsze dla dzieci i praktyczniejsze. Mój Fikuś też się wierci całymi dniami... Ja nie wiem kiedy śpi, bo jak się w nocy obudzę, to też czuję łobuza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qwerty28 - myślę, że nie masz o co się martwić, wygląda jak na normalne "cwiczenia" macicy. Tak jak dziewczyny napisały, jak nie ma krwawień, silnych bóli, wody nie sączą się lub nie odejdą to wszystko w porządku. Mi lekarz polecił no-spę jakby skurczę się nasiliły ale jak poczytałam o skutkach ubocznych, jakimś syndromie dzieci ponospowych to na razie nie biorę. Proszki w ostateczności. Dostałam lecytynę, którą aplikuję już od tygodnia i jeszcze na tydzień mi zostało i też sie zastanawiam czy nie odstawić bo wszystko ostatnio dobrze a zaczynam łapać jakieś doły a w ulotce piszą, że lecytyna może powodować depresję... w końcu to hormon... Do porodu to nam położna radziła wziąć jakąś taką koszulę, której nam nie będzie żal wyrzucić :-) Ale też przecież nie można wyglądać jak ostatnia fleja bo przecież po korytarzu się chodzi więc ludzie mogą zobaczyć ;-). W poniedziałek na szkole mam o kąpieli noworodka :-) ale wstępnie czytałam na forach, że lepiej nie zaczynać od tych specjalistycznych i drogich bo one są na problemy skórne i po co od razu używać takich specjalistycznych. Ja planuję jakąś Ziajkę albo Bambino no ale zobaczę co jeszcze powiedzą. Za do dużo złych opinii słyszałam o J&J - że uczula. No niestety chyba teraz już będzie nam tylko ciężej ;-). Bóle pleców, krótki oddech. Ja to błogosławie niebiosa, że nie ma upałów to jako tako człowiek funkcjonuje. A z wyprawką cały czas jestem w tyle.... NIC. Tylko chusta i parę komplecików z Lidla i parę sztuk od znajomej. Ale co tam :-) Zdążymy :-))) Najwyżej tatuś będzie latał albo będę zamawiać przez internet.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktoś pytał ile bodów na poczatek, ja mam 3pary w rozmiarze 56 i 7par od 0-3miesięcy jak tylko zabraknie to wyśle męza do sklepu. niechce na zapas kupować. do noska kupiłam aspirator noseFrida, fizjologiczny roztwór wody morskiej STERIMAR około 34zł za 100ml a mama kupiła mi jeszcze disnemar wysoce oczyszczony izotoniczny roztwór wody morskiej 24 zł za 25ml. wiec ten pierwszy tańszy a prawie to samo i na dłuzej wystarcza. dziewczyny uzywam wody termalnej w spray iwostin i jest super na upały bo jak mi goraco lub słabo pśikne sie nia i odrazu lepiej i tak samo będe brała ja do szpitala do porodu. cena około 24zł poleam bo super sprawa. moge tez polecic kocyk http://allegro.pl/kocy-dzieciecy-baby-perla-promocja-i2404863967.html jest gruby,milusi materiał i po praniu nic sie nie zmienia ja w sklepie dałam za niego 140 zł a tu z dostawa 90. ja mam ten z żyrafa i jest naprawde super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:)Goju od razu pierwsze co do Ciebie heh:)bo kurcze co do tego oilana to faktycznie ja widziałam dwa rodzaje oilan i oillan baby i na tym baby jest napisane że od pierwszego dnia życia można stosować i tak myślę bo mówiłaś że czytałaś że od 3 miesiąca życia a ja widziałam od 1 dnia właśnie na tym oillan baby. Ty czytałaś gdzieś inaczej?Z tej serii baby chciałam kupić właśnie do kąpieli krem do pupy i do twarzy i ciałka. W doz są około 16 zł każde.Ja nad tym noskiem się zastanawiam czy aspirator czy gruszka. Chyba kupię i to i to aspirator kosztuje 20 zł a gruszka z 6 zł a w zanadrzu będę mieć:)Widzę że nasze maluchy strasznie ruchliwe:)moja mała też tak szaleje że nieraz to się boję właśnie czy wszystko ok.Też mam twardy brzucholek i mała boleśnie mnie kopie i wypina wszystko heh;)A euro mąż ogląda chociaż wielkim fanem piłki nie jest ale jak on to i ja:)Ja po porodzie chyba do podmywania coś z białego jelenia kupię ponoć dobra rzecz. Nie to mydło szare w kostce tylko któreś z tych żeli które mają w ofercie.Kasiula to fajnie że wózek super no mi spasował w bebetto beżowy kolor od samego początku więc jego kupię:)Eh pogoda kiepska ciężko się oddycha po nocach nie mogę spać latam sikać co chwilę:)mała w nocy też nie spi co się obudzę to szaleje eh trudno musimy się przemęczyć:)miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej co do majtek po porodzie tez polecam wieksze, sam ten podklad poporodowy zajmuje mnostwo miejsca do nosa tez polecam fride a do mycia kupilam teraz mydelko z babydream, uzywam dla malego jestem zadowolona mam nadzieje,ze teraz tez sie sprawdza Suselek co do koszuli do porodu wez pod uwage ze po porodzie pojdziesz sie wykapac i ja zmienisz a zakrwawic ja w trakcie porodu naprawde nie trudno i zgadzam sie ze nie ma co zaczynac od kosmetykow specjalistycznych przeciez dziecko wcale nie musi miec problemow ze skora pogoda mnie dobija!!!!! leje wieje leje ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a euro ogladamy ;-) choc tez kibicem nie jestem ale jestem ciekawa jak im pojdzie i jak to bedzie wygladalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam cieplutko wszytskie mamuski Kasiula Uk jak czytam ciebie to tak jakbym siebie slyszala ze wszytskim. mialam polozna wczoraj i wszytsko jest wporzadku ciesnienie idealne pytalam tez o uplawy i tez sa normalne od jakichs 2 tygodni mam wlasnie takie zoltawe ale mocz jets ok. w srode [przylatuja do nas moi rodzice i nareszcie bede miala gotowy pokoik dla dziecka tato juz sam sie zanagazowal hehe.... kasiula czy ty mialas wizyte u poloznej w 28tygodniu ? mozesz mi powiedziec jakie miala swyniki mam na mysle wymiar brzucha to co polozna mierzy teraz bo ja 28tygodniu mam wpisane 26cm i to podobno jest ok. ale co to wogole znaczy wielkosc macicy czy co?pozdrawiam cieplutyko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiu-ja miałam w 26 tyg i teraz w 30 wizyte z połozną. to jest tak ile cm tyle tyg ciazy. na pogotowiu rozmawiałam duzo z położną i mi pokazywała jak to sie mierzy. ten pomiar nie jest dokładny. w pon miałam równy 30 tydz a w cm było 29 a w środe był do 30+2 a były 33cm. w 26 tyg miałam 29cm. to wszystko zależy od tego jak sie dziecko ułoży. ja sie troche zamartwiałam na poczatku że w cm wyszło że urodze 3 tyg wcześniej ale nie ma sie tym co przejmować. niby jak sie cm nie zgadzaja z tyg to połozna powinna dac skierowanie na dodatkowe usg. mi powiedziała że w granicy jest -2, +2 tyg traktowane jako norma. ja w 26 tyg miałam pobierana krew na cukier i hemoglobine i cukier był 4,3 (nie wiem jakie sa normy ale położna powiedziała że jest ok) a hemoglobina była 12,9 a norma od 11,5. w 12 tyg miałam 13,9 czyli mi spadła o równe 1. teraz bede miała wizyte w 34 tyg i też bede miała pobierana krew, bo po 30 tyg hemoglobina leci w dół.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anetko ja z babydreama kupilam ten duzy plyn z dozownikiem:-) mam nadzieje ze sie sprawdzi bo osobiscie uzywam juz dlugo oliwki z tej serii i jest super zobaczymy czy malemu podpasuje. Ech te bardzo sexsowne majteczki poporodowe:-) dlatego kupie te rozciagajace sie:-) :-) hihi zartowalam do meza ze taka bielizne bede nosila po porodzie:P:P nowy sposob antykoncepcji hihihi:-) :-) :-) :-) Przyszla mi paczka z rzeczami dla synka. Fajne sa te flanelowe pieluchy. Ale tetre musze przeprac przed uzyciem bo mam wrazenie ze octem zajezdzaja . Kocyk i reszta tez fajne:-) Osobiscie zdecyduje sie na aspirator. Moze sposob uzycia niezbyt fajnie wyglada ale dla maluszka duza ulga przy problemach z noskiem. Kasiulka ja mam wlasnie taka sama bodziakow .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiu ja mialam 28tydzien i FH wpisala mi 26.5 ale chyba nie mam czym sie martwic skoro czuje mocno synusia i na ostatnim usg w 4 dwszystko bylo wporzadku i maly mial tez dobra wage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zapraszam...zapraszam...
Cześć dziewczyny. Mam do sprzedania mnóstwo ciuszków, z których wyrósł mój synek. Możecie skompletować całą wyprawkę. Większość ciuszków dla dzieci w wieku od urodzenia do 4 - 5 miesięcy. Ubranka jak nowe, wyprane i wyprasowane. To mój link na allegro. http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=3883428 Możemy również dogadać się poza allegro. Gorąco zapraszam i polecam. http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=3883428

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! widzę, że się zastanawiacie między aspiratorem a gruszką...powiem tak - ja kupię aspirator, bo szwagierka poleca - jej mała ma 3 miesiące - kupili gruszkę - ale podobno teraz są w aptekach takie malutkie i nic nie wyciągają a aspirator się super sprawdził - dziecko płacze, bo to nie jest przyjemne dla niego ale katarek da się usunąć lepiej...co do kosmetyków dla nas..powiem wam że ja od dawna używam białego jelenia - tzn żelu pod prysznic - jest bezzapachowy, bezbarwny albo taki biały i super myje - w ogóle to są kosmetyki hipoalergiczne, bo ja z tą skórą też zawsze miałam - a ten jeleń jest super jak dla mnie...jej ja z wyprawką też jeszcze w lesie..czekam aż pójdę na wolne ;) i się wezmę...jak na razie to tylko kilka przechadzanych ciuszków mam - bodziaki i pajace a reszte dostanę w paczce od szwagierki :) no i trochę dokupię tych najmniejszych na 56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja z tymi płynami to doszłam do wniosku że najpierw kupię jakiś zwykły, a później jak będą jakieś problemy to zmienię na te emolienty. Wczoraj dzwonił brat, Jego żona urodziła, 100 procentowa dziewczynka okazała się Filipkiem przy porodzie :) A każde usg to mówili że córka będzie... Ja się mam nadzieję upewnić na usg 3D w tym miesiącu, bo z ciuszków które dostałam 99% są typowo dziewczęce i trzeba by było od nowa zbierać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba nie na moje nerwy takie mecze ale lezka mi sie zakrecila jak hymn spiewali. Synek tez w pilke pogrywal :-) :-) wyczul pewnie moje emocje:-) Szkoda pierwsza polowa super:-) Sikorka ale jaja ze sie tak wyraze:-) :-) :-) :-) ale szczerze to bym sie zdenerwowala troszkee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba nie na moje nerwy takie mecze ale lezka mi sie zakrecila jak hymn spiewali. Synek tez w pilke pogrywal :-) :-) wyczul pewnie moje emocje:-) Szkoda pierwsza polowa super:-) Sikorka ale jaja ze sie tak wyraze:-) :-) :-) :-) ale szczerze to bym sie zdenerwowala troszkee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My z mężem też oglądaliśmy i kibicowaliśmy, choć ze mnie nie jest fan piłki nożnej i mój M. też z umiarem - na szczęście :) ale taki mecz...to emocje są :) jej..sikorka to rzeczywiście historia! ale zdarza się tak czasem! dużo też ode lekarza zależy! z resztą przecież USG nie ma się co tydzień, a dziecko może się tak układać, że słabo widać ;) ale tak dziwnie, bo człowiek się nastawi już psychicznie..a tu niespodzianka taka. Ja mam nadzieje, że u mnie będzie, tak jak jesteśmy poinformowani, czyli dziewczynka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny! Włąsnie też ostatnio zastanawiałąm się czy od razu jakieś emolienty... Naczytałam się trochę, popytałam lekarzy i farmaceutów- głównie mówią, żeby nie kupować od razu oilatum tylko zwykle kosmetyki typu bambino a jeśli coś bedzie nie tak to dopeiro wtedy specjaliśtyczne, więc ja chyba najpierw bamboino zakupię:). Wśrodę na szkole rodz. mamy kąpiel malucha to zobaczymy co tam nam powiedzą..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARTI kosmetyki Bambino moim zdaniem są dobre....sama chyba też takie zakupię :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uff padam.... Zajęcia na uczelni, sprzątanie, gotowanie, zakupy i jeszcze dżem znowu robiłam z truskawek. Mam serdecznie dosyć! Ktoraś z was pisała też o plynie babydream - używalam go i też jest fajny. I moja rada - kupujcie płyny z pompką, bo takiego malucha ciężko zarazem trzymać w wanience i otwierać płyn do kąpieli. Ja czasem tez lałam trochę płynu do wanienki i potem w tej wodzie myłam mlodego. W ogóle już się sporo obkupiłam. Zaopatrzyłam się w płyny do pranie i od przyszłego tygodnia może się wezmę za ciuszki. No i ta nieszczęsna komoda mi została:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widzę że zastanawiacie się nad gruszka czy aspirator miałam to i to gruszka sie nie sprawdziła aspirator fajna sprawa , ale jak dziecko kończy 3 miesiące to tylko katarek do odkurzacza bo nie miałam siły odciągac ustami . A odkurzaczem dokładnie ściągniecie katar naprawdę mój mąż darł się że jestem nienormalne , a potem byl bardzo zadowolony z tego urządzenia. Co do kosmetyków to tez zaczełam od nivea i dalej go używam i nic się nie dzieje . A tak więcej to nic a nic jeszcze nie kupiłam masakra wogóle o tym nie myślę przez tę pogodę to wydaje mi sie że to juz połowa lipca a tu dopiero czerwiec:) już bym chciała urodzić juz mnie ta ocięłżałość denerwuje. Dzieci chca już chodzić a od tego schylania się kregosłup siada na maksa. Jeszcze 10 tyg zleci musimy dać radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×