Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Wklejam tu tabelkę żeby była blizej ; NICK..........WIEK......MIASTO/WOJ......TP............... ... ....KTÓRE DZIECKO letnia_mama.....30.......W-wa............02.08........... ...2 (będzie syn) .A.N.I.A........31......S-ce.....01.07 -02.08.......synek 5.5r - bliźniaczki taka tam aga....29........E-g..............02.08..................... ........2 Aneta_21.........23.......Pruszcz Gd.....06.08.............................2 Quore1988.......24...Sandomierz....10.08................. ................1 Gosiaaa ........ 32 .... .St. Wola .......11.08/18.08 ........ 2 (22m córka) Basia2410........25..........Olkusz.............12.08.... ....................1 KasiulaUK........26.......Londyn............12.08........ .....................1 Miss.M............17.........Łódź..........15.08 ......................(1,5 syn) 30juz30...........31........lubelskie........17.08.... ................(synek,4 latka). goja27.10........30............Wrocław... .17. 08 ...........................2 qwerty28.......28.....mazowieckie........20.08........... .................1 Oliwia27l .............. Dzierżoniów......... 22.08 ...........................2 sieprnióweczka2012.....27.....Wł-ek......24.0 8...........................1 supernudziara..24........Kalisz..............26.08....... ....................1 Susełek1..........36.......Olsztyn............26.08..... ......................1 JoannaUK1987...24......Raszkow/UK......26.08. ..........................1 Pafi86.............26........Gliwice............26.08.... .......................1 Marti884.........28........Śląskie............27.08.... ........................1 fabi784...........28........Kraków..........27.08....... .......................1 malutka3110.....32........Kraków..........30.08......... ......(1 -bliźniaki) sikorka1988.........24.....Mazury..........23.08......... ...................1 Limetka_87.........25......lubelskie.........05.09....... .....................1 Ita3-84..............28......Toruń.............05.09.... ........................1 Aga.S ................38........St.Wola...........24.08........... .........2 (1-syn)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka 43 szt, wczoraj kupiłam jedną paczkę, dzisiaj dokupię drugą i będę miałą z głowy bo tych newborn wystarczy ponoć 2 paczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
letnia_mama.....30.......W-wa............02.08........... ...2 (będzie syn) .A.N.I.A........31......S-ce.....01.07 -02.08.......synek 5.5r - bliźniaczki taka tam aga....29........E-g..............02.08..................... ........2 Aneta_21.........23.......Pruszcz Gd.....06.08.............................2 Quore1988.......24...Sandomierz....10.08................. ................1 Gosiaaa ........ 32 .... .St. Wola .......11.08/18.08 ........ 2 (22m córka) Basia2410........25..........Olkusz.............12.08.... ....................1 KasiulaUK........26.......Londyn............12.08........ .....................1 Miss.M............17.........Łódź..........15.08 ......................(1,5 syn) 30juz30...........31........lubelskie........17.08.... ................(synek,4 latka). goja27.10........30............Wrocław... .17. 08 ...........................2 qwerty28.......28.....mazowieckie........20.08........... .................1 Oliwia27l .............. Dzierżoniów......... 22.08 ...........................2 sieprnióweczka2012.....27.....Wł-ek......24.0 8...........................1 supernudziara..24........Kalisz..............26.08....... ....................1 Susełek1..........36.......Olsztyn............26.08..... ......................1 JoannaUK1987...24......Raszkow/UK......26.08. ..........................1 Pafi86.............26........Gliwice............26.08.... .......................1 Marti884.........28........Śląskie............27.08.... ........................1 fabi784...........28........Kraków..........27.08....... .......................1 malutka3110.....32........Kraków..........30.08......... ......(1 -bliźniaki) sikorka1988.........24.....Mazury..........23.08......... ...................1 Limetka_87.........25......lubelskie.........05.09....... .....................1 Ita3-84..............28......Toruń.............05.09.... ........................1 Aga.S ................38........St.Wola...........24.08........... .........2 (1-syn) basieńka77..........35........Sanok.............21.08......................1 dzięki za przybliżenie tabelki, dopisałam się :)), jedząc truskawki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basieńka - myślę, że siostrzenica będzie zachwycona - wszystko, co jest związane z księżniczkami i kucykami itp. jest dla dziewczynek w tym wieku super :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie mamusie po powrocie!!! Wakacje były super:) Lot ogromnie stresujący, jakoś wczesniej nie odczuwałam tak tego. chyba ciąża ma na mnie taki wpływ. Ale podróż dało się przezyć. Pogodę mieliśmy piękną, hotel w porządku a wyspa przepiękna!!! Wiktor był mega szczęśliwy:) Trochę zawiodła mnie obsługa lotniska i w ogóle ludzie. Odprawy trwały bardzo długo, staliśmy w kolejce a nikt nawet nie zaproponował mi ustąpienia miejsca. No ale w naszym kraju to normalne:( Basiu - gratuluję córeczki! Jednak nie będzie Wiktora:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:)Goju najważniejsze, że odpoczęłaś i rozerwałaś się troszkę:) heh no tak u mnie nie będzie Wiktora:)ale będzie Zuzia heh:)ja sobie zamówiłam wczoraj tą kartę z doz i czekam aż przyjdzie do domu bo nawet mój Femibion2 jest tańszy o kilkanaście złotych niż normalnie kupuję:)ja mam paczkę narazie pampersów newborn ale tych premium care takie białe opakowanie i Pani z maluszkiem na rękach 78 sztuk i narazie nie dokupuję więcej jak coś wyślę męża jak braknie:)a nie wiem jaki rozmiar faktycznie będzie dobry:)ja dzisiaj pół dnia spędziłam u teściowej potem u mojej mamy eh i jakaś zmęczona jestem:(głowa boli ząb też trochę pobolewa i noga po skurczach jakie mnie ostatnio złapały że dalej kuleję eh...no nic śpijcie dobrze Mamusie;)buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dopisuję się na końcu :) letnia_mama.....30.......W-wa............02.08........... ...2 (będzie syn) .A.N.I.A........31......S-ce.....01.07 -02.08.......synek 5.5r - bliźniaczki taka tam aga....29........E-g..............02.08..................... ........2 Aneta_21.........23.......Pruszcz Gd.....06.08.............................2 Quore1988.......24...Sandomierz....10.08................. ................1 Gosiaaa ........ 32 .... .St. Wola .......11.08/18.08 ........ 2 (22m córka) Basia2410........25..........Olkusz.............12.08.... ....................1 KasiulaUK........26.......Londyn............12.08........ .....................1 Miss.M............17.........Łódź..........15.08 ......................(1,5 syn) 30juz30...........31........lubelskie........17.08.... ................(synek,4 latka). goja27.10........30............Wrocław... .17. 08 ...........................2 qwerty28.......28.....mazowieckie........20.08........... .................1 Oliwia27l .............. Dzierżoniów......... 22.08 ...........................2 sieprnióweczka2012.....27.....Wł-ek......24.0 8...........................1 supernudziara..24........Kalisz..............26.08....... ....................1 Susełek1..........36.......Olsztyn............26.08..... ......................1 JoannaUK1987...24......Raszkow/UK......26.08. ..........................1 Pafi86.............26........Gliwice............26.08.... .......................1 Marti884.........28........Śląskie............27.08.... ........................1 fabi784...........28........Kraków..........27.08....... .......................1 malutka3110.....32........Kraków..........30.08......... ......(1 -bliźniaki) sikorka1988.........24.....Mazury..........23.08......... ...................1 Limetka_87.........25......lubelskie.........05.09....... .....................1 Ita3-84..............28......Toruń.............05.09.... ........................1 Aga.S ................38........St.Wola...........24.08........... .........2 (1-syn) basieńka77..........35........Sanok.............21.08... ...................1 pandora89...........23........Częstochowa....19.08...... ..........1(syn) asiulka358............28.......Warszawa.........23.08..............1 córka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny! a ja mam takie pytanko..odnośnie brzuszków waszych - bo ja powiem wam, że nie wiedziałam, że jak twardnieje, tzn że ma się niby skurcze.. a ja w ogóle taki twardawy mam i taki napięty, aż przez skórę mi prześwitują naczynia i żyły...a jak tam u was? bo ja nawet nie potrafię tego stwierdzić, czy on po prostu taki jest czy napina się tak i twardnieje z powodu skurczy..ale mnie wystraszyli wczoraj szwagierka ze szwagrem, że można za wcześnie urodzić, jak będzie tak twardniał...i w sumie powiem wam, że zauważyłam, że po całym dniu jak w pracy jestem to mam taki twardy i troszkę taka obolała jestem..nie wiem, chyba trzeba będzie pójść na zwolnienie, bo w domu to przynajmniej można się położyć, kiedy się ma na to ochotę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limetka ja też mam wrazenie że jest ciągle twardy i napięty, szczególnie wieczorem. Ale mój to wogóle wygląda jakby zwisał nad paskiem :| także nie poradzę Ci za dobrze. A L4 to dobry pomysł, 7 miesiąc to już czas na odpoczynek. Ja też zaczęłam sobie odpuszczać, tym bardziej że zaczęłam intensywnie rosnąć, mam 10kg na plusie a Maleństwo zrobiło się tak ruchliwe że czasem to aż wszystko boli w środku :) Goja zazdroszczę Ci urlopu. Ja cały czas żyję nadzieję o wyjeździe do Londynu na koniec czerwca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limetka mój również jest pełen zył i twardnieje np. jak spaceruję, na szkole rodzenia mówili ze miesnie sa obciążone i tak reagują. Jesli wiec nie czujesz zadnych skurczy a dzidzia rusza się to wydaje mi się ze po całym dniu tak się z brzuchem dzieje...ja jak się opiję czy przejem też mi twardnieje a mała się wścieka wtedy :) zapytaj lekarza na następnej wizycie dla pewnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limetka mi też tak twardnieje brzuch, ponoć jak twardnieje rzadko to jest oki, natomiast mi przynajmniej kilkanaście razy na dobę, wczęśniej dostałam zalecenie łykania magnezu i nie było wpływu na szyjkę natomiast po ostatniej wizycie kiedy zaczęła się skracać szyjka mam odpoczywać więcej we wtorek ma m wizytę jeśli szyjka się jeszcze bardziej skróci to załóżą mi pessar.. Zapytaj najlepiej lekarza, nech wszystko sprawdzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakieś dwa tygodnie temu pojechałam do szpitala po takim dniu i nocy nieregularnego twardnienia, na szczęście już było wszystko ok. Generalnie położna powiedziała, ze jakby twardniał przed 1-2 godziny co 10 minut to trzeba jechać do szpitala bo to może być przedwczesny poród i wtedy muszą go wyhamować. Moje małe jest generalnie mało ruchliwe ale właśnie jak ma bardziej aktywny dzień to wtedy i brzuch mocniej mi się "stawia". Wczoraj za dużo popracowałam to też zaczęłam mieć skurcze, na szczęście położyłam się i skończyło się na 3 co 10 minut a potem po 20 minutach i ustały. W czwartek mam wizytę to zobaczę czy wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ano wypoczęlam, a najfajniejsze jest to, że jutro nie muszę iść do pracy:P Mi brzuch tez twardnieje , ale rzadko i na chwilę. Mi tez się sporo przytyło, już 12 kg i mam lekką załamkę. Obiecywałam sobie, że tym razem nie utyje dużo a niestety nie wychodzi mi to:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:)ja już po badaniach ale dziś coś kiepsko się czuję ledwo wysiedziałam tam czekając najpierw po skierowanie potem na badania. Kiepsko w nocy spałam i było ciężko o 5 wstać a teraz leże bo coś jestem niemrawa:( Mi czasem tylko, ale rzadko brzuch twardnieje, też raczej tylko na wieczór jak coś jak bardzo pełny mam bo za dużo zjem w ciągu dnia albo jak się przemęczę trochę. Dziewczynki wszystkie już powinnyśmy odpoczywać a nie pracować. Zostało przecież raptem 2 miesiące już trzeba nabierać sił na poród i na potem:)Tak że śmigać raz dwa na wolne te które tylko mogą:)Dziewczynki a miałam się pytać tych które już mają pociechy. Jak się jest na urlopie macierzyńskim to lekarka nadal wystawia L4 i na tej podstawie przez te 4 miesiące jeszcze ZUS wypłaca pieniążki czy bez L4 a trzeba tylko donieść jakiś papier do ZUSu i sami płacą przez ten okres macierzyńskiego dalej pieniążki?Czy np zakład pracy wypełnia i wysyła papiery z informacją że zaczyna się okres urlopu macierzyńskiego i na tej podstawie Zus wypłaca?dzięki z góry bo tak się zastanawiać zaczęłam :)Eh pogoda do niczego i sił jakoś na nic ani ochoty nie mam:(Oby Wasz poranek pogodniejszy był:)buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu macierzyński to bez l4, po porodzie zawiadamiasz pracodawcę dostajesz jakiś papier ze szpitala i lecą Ci te 24 tygodnie, bo 20 macierzyński i od razy składasz o ten przedłużony i od tego roku w sumie 24 tygodnie. a potem zalezy czy wracasz, czy troszkę chorujesz :) czy odbierasz zaległe urlopy itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Asiulka za informacje:) dogadałam się z pracodawcą że i tak nie wrócę do niego do pracy więc po tym macierzyńskim rozwiążemy umowę o pracę za porozumieniem stron i nie będę na tym wychowawczym bezpłatnym dwa lata siedzieć i trzymać mu etatu bo i tak nie wrócę i tak:)tak że po macierzyńskim mam nadzieje że mi zapłaci za niewykorzystany urlop jak rozwiązywać umowę będziemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
musi zapłacić jeśli rozwiązujecie bez okresu wypowiedzenia to nie ma jak oddać :) jak nie zapłaci to przegra w każdym sądzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, mam już dość ... jeszcze tydzień i idę na zwolnienie ... jestem dziś niewyspana (i tak bym była niewyspana, bo córka wstaje o 6), ale i zmęczona, nie wiedzieć czym. no i ciężko wysiedzieć w pracy przed kompem 8h.Jeżdżenie samochodem też mnie już męczy (jeżdzicie z zapiętymi pasami bezpieczeństwa?), nie mogę się skupić na jezdzie. Ogólnie to jestem nie do życia. Brzuch też mi twardnieje, czasami nawet boleśnie. patrzę już tylko, żeby wytrzymać choć te 8tygodni, żeby mieć pełne 38tc i niech się dzieje co chce. Basiu, widzę że na Twoje pytanie odnośnie macierzyńskiego odpowiedziała już któraś z dziewczyn. Goja, super że wypoczęłaś :-) A co do ustępowania miejsca ciężarnym, to powiem Wam, że zauważyłam jedną prawidłowość ... w kościele to babki i dziadeczki zresztą też mało się nie zabiją, żeby ustąpić miejsca ciężarnej (tak przynajmniej jest u mnie), ale już na mieście, w sklepie czy urzędzie, to mało się nie zabiją, ale żeby tylko być przed ciężarną, żeby czasami nie zdążyła się dowlec do kolejki przed nimi ... normalnie żenada i robienie czegoś na pokaz ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Goja witaj usmiechnieta i wypoczeta w koncu ;-) Gosia heh dokladnie tak jest. a kobiety to juz wogole predzej odepchna niz ustapia. ostatnio byla duza kolejka w miesnym podchodze i jakis pan na oko 50 lat mnie przepuscil a jakas stara babka momentalnie sie przede mna znalazla i udawala,ze nas nie slyszy jak jej zwrocilismy z tym panem uwage. one wszytskie takie, do autobusu biegna, do kolejki biegna a np w autobusie pozniej stoja i narzekaja jak to im zle, jaka to mlodziesz teraz itd mi tez brzuch wieczorami twardnieje, i tez czekam 38 i chce juz rodzic heh jezdze z zapietmy pasami jakos mi nie przeszkadzaja, bardziej przeszkadza mi ten alarm w samochodzie kiedy nie sa zapiete hehe Gosia pewnie ze na zwolnienie! a Twoja corka jeszcze spi w dzien? to zawsze chociaz wtedy bedziesz mogla odpoczac'a czemu przed kompem 8 h? przeciec prawo pracy mowi,nie wiecej jak 4. powinnas pracowac 4 godz a placic Ci powinni za caly etat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jezeli praca jest taka typowa siedzaca za biurkiem przed kompem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Córka na szczęście jeszcze śpi w dzień ... i mam nadzieję, że jeszcze przez jakiś czas Jej to zostanie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:)widzę że wszystkie Mamy zajęte heh nie piszą zapracowane heh pewnie wyprawki szykujecie;)ja niedawno wstałam eh strasznie latam w nocy sikać..na usg wyszło że mała główką w dół ułożona więc mi naciska na pewno.. nawet pamiętam kiedy się obróciła bo brzuch troszkę zaczął inaczej wyglądać jakby niżej ciutkę i zaczęłam od wtedy latać do wc jak głupia eh. No nic trzeba się przemęczyć jeszcze parę tygodni:)Dziś mam szkołę rodzenia chyba przedostatnie zajęcia już:)wczoraj sprzątałam dość długo mieszkanie a potem jak się położyłam chciałam chwilę spokoju to mała tak szalała, że aż boleśnie momentami. A wieczorem to już tragicznie zero snu bo tak się rzuca, że nie da się zasnąć. Ma z tego co zaobserwowałam bardzooo intensywne i mało ruchliwe nieraz praktycznie wogóle dni:)nie wiem po kim ten temperament heh:)dzisiaj odbieram wyniki badań ciekawe czy żelazo coś pomogło..jak nie to szkoda brać nawet bo żołądek boli jak nie wiem po nim a jak nie przyniesie efektu to męczę się na darmo:(teraz muszę myśleć co na obiad zrobić eh i iść na zakupy bo coś pustawo w lodówce:)pogoda ładna cieplutko to spacer dobrze zrobi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas wczoraj po południu byli goście a od rana załatwiałam papiery na uczelni. Tak więc nie miałam czasu zajrzeć:) upał dzisiaj strasznie męczący. Wyprałam pościel, upiekłam babeczki, ogarnęłam z grubsza dom i cała mokra jestem. Zaraz ma przyjechać moja mama z babcią, więc siedzę już i nic nie robię. Nogi mi znów zaczęły puchnąć i aż skóra piecze mnie na stopach. Jutro idę na badania a w poniedzialek kolejna wizyta u gina. Leci ten czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki, rzeczywiście jakaś cisza na forum, albo takie zapracowane są przyszłe mamy, ale pogoda wyciągnęła je z domu:). Mnie po wczorajszych badaniach poprawił się humor, widziałam moje maleństwo najdroższe :), Pyzunia mi rośnie w brzuchu. Waży 1400 w 28 tygodniu, i lekarka powiedziała, że wygląda jej to na 29 tydzień. Więc termin zaczyna mi się zmieniać. I dziwiła, gdzie to dzieciątko się mieści, bo mam nieduży brzuszek :)).Z dzidzią wszystko w porządku, widziałam serduszko bijące, żołądek, struktury mózgowe... Szyjka zbadana-41 mm, więc jest ok, i nadal mogę pracować :). Dziewczyny, a powiedzcie mi jak to jest z tą kartą na doz.pl, czy to dotyczy tylko produktów z programu Mama i Maleństwo, czy pozostałych również?? I jak to się odbiera zakupione rzeczy przez internet w tej aptece-idzie się pokazuje kartę i wydają?? Bo to dal mnie takie trochę dziwne, co z tego ma apteka?? Pozdrawiam i ściskam wszystkie mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kobitki! Ja dzisiaj mam wizytę, więc zobaczymy jak z tą moją szyjką i czy pessar będą mi zakładać... pod wieczór pierwsze zajęcia w szkole rodzenia. Basienka ja nie zamawiam przez neta , idę do apteki i kupuję co potzrebuję pokazując kartę, dzięki której mamy te zniżki. Często bywa, że na stronie www produkt jest niedostępny a w aptece jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×