Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Czesc dziewczyny :) wiam nowe mamusie :) ale mialam wczoraj dzien ze normalnie sie z lozka nie ruszalam taka bylam slaba kurcze przez te upaly to sie wykoncze :( dopiero ok 17.30 jak maz z praccy wrocil to wybralismy sie na basen z malym dobrze ze to moje dziecko takie wyrozumiale ze nie bardzo mam sile zeby sie z nim bawic :) jestem mile zaskoczona bo balam sie tych wakacji a jednak pomimo 4 latek jak widzi i slyszy ze zle sie czuje to kaze mi sie klasc i spac a on kochany sie grzecznie obok bawi :) dzisiaj znow upal juz jest 28 st a co bedzie pozniej to az sie boje pomyslec tak was czytalam i gdzies tam pojawil sie pas poporodowy szczerze powiem ze pirwszy raz o tym uslyszalam :) ale w googlach sparwdzilam i poczytalam o wadach i chyba sie nie zdecyduje jednak wole kremy i cwiczenia a jak bede wygladac zaraz po porodzie to trudno :) predzej czy pozniej do siebie dojde :) co do jazdy samochodem w tak zaawansowanej ciazy to szczerze odradzam :) tzn to juz jest czas kiedy niestety wszystko sie moze zdarzyc i tak 250km w jedna strone to mysle ze za duzy wysilek jako kierowcy dla ciebie mi lekarz stanowczo zabronil tak daleko jezdzic jako kierowca juz po 25 tyg ciazy a tak bardzo chcialam jechac do siebie na slask no ale coz ja juz jezdze tylko po miescie i ewentualnie do lekarza (oddalony ok 45km) bo przyjmuje przy szpitalu gdzie bede rodzic chociaz powiem wam ze za 2tyg mam wizyte i chyba tez juz sobie kogos wezme do jazdy ezeli moj m nie badzie mogl uciekam do sklepiku bo maluszek rybke sobie na obiad zazyczyl :) milego dnia bzuchatki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalalapimpirimpi 1990
Witam wszystkie mamusie;] ja mam termin na 2sierpnia, zagrożony przedwczesnym porodem, całe dnie siedzę w domu i staram się oszczędzać choć to trudne mając w domu 2 i pół letnią żywą córeczke:) Straszny jest ten upał- najgorsze to pocenie się, bo po za tym jak na upały czuję się w miare ok. Od wczoraj męczą mnie coraz mocniejsze skurcze, ale nadal nieregularne. Oby wytrzymać jeszcze 2 tygodnie. A drugi maluszek jest tajniakiem, nadal nie chce pokazać co ma między nóżkami- także czeka nas duża niespodzianka:) Córcia ujawniła się już w 20tyg, a teraz 36tydz i nadal nic:) Poczekamy do porodu, choć 11lipca wizyta u lekarza ale już nie chcemy wiedzieć:) Ciuszki mamy od znajomych więc i tak już ich nie zmienimy, pościele mamy uniwersalne pomarańczowe:) Ostatnie dni mnie wykańczają- ale dajemy radę bo nie mamy wyjścia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Ja też mam więcej wydzieliny, ale lekarz mówi, że to normalne teraz... Basiu mam pytanie-ile tego ascoferu lek. kazał Ci brać na dobę?? U mnie pranie, prasowanie, segregowanie rzeczy małej zakończone pomyślnie wczoraj wieczorkiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalalapimpirimpi 1990
A my materacyk mamy 6cm i to zwykły piankowy, córcia spała na nim do 2lat i nie ma żadnych problemów z postawą ani z niczym, według mnie to te drogie materace to troche naciąganie matek które dla dzieci swoich zrobią wszystko. Ja też pewnie bym wyszukiwała, ale kupiliśmy łóżeczko w zestawie z materacem i pościelami i ze względów finansowych wolałam kupić coś dla córci niż drugi materacyk:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Pandora chyba nie ma wielkiego znaczenia... Goja norma jest do 5 leukocytów w polu widzenia... Quore co do podróży to już dziewczyny wszystko napisały:) u nas nieco chłodniej niż wczoraj... wstawiłam ostatnie pranie ze ślinikami i kocykiem dla małego... powoli dopakowuję resztę rzeczy do walizki... w sumie wszystko już kupione... a na kosmetyki i pieluszki na komodę planuję zakupić jakieś pudełko z zamykaną pokrywą... :) łatwo je będzie w razie czego przenieść do innego pokoju... i wszystko pod ręką... pomysł wziął mi się z organizerów na pieluszki ( http://www.babymama.pl/Organizer,na,pieluszki,i,akcesoria,JJ,Cole,niebieski,-p1274.html ), ale wolę takie ozdobne z zamknięciem... kojarzy mi się to z większym porządkiem....no i są tańsze, bo nie nazywają się organizerami..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicodin - a jak jest więcej tych leukocytów, to co to może być? Zapalenie? no ja jednak durna baba jestem. Posprzatalam cały dom, ugotowałam pomidorówkę i jeszcze robię ptysie i sałatkę dla szwagierki, bo jutro mają chrzciny. Idę teraz trochę na dwór odpocząć. Co do upławów, ja mam takie wodniste bezwonne od 2-3 miesięcy i lekarz mówił, ze to normalne. Samochodem 250km to nawet ja bym się nie wybrała, a jeżdżę dużo. Teraz już 30 km jest dla mnie męczące - brzuch boli, plecy, robi mi się duszno, koncentracja kiepska i czasem mam zaburzenia wzroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quorre jak samopoczucie:-) a co do wyjazdu to dziewczyny maja racje. Troche daleko a po co kusic los. 🌻 witam nowa mame:-) :-) Ech wczoraj tak mi brzuch twardnial ze w ciagu godz to ze 20 razy. Niezle sobie ta moja macica cwiczy a dzis znow to samo. Czuje ze to juz blisko. Zastanawiam sie czy to bedzie tak nagle i szybko jak w pierwszej ciazy:-) :-) W ogole to wlasnie umylam sobie okno w kuchni bo firanka mnie zaczela draznic. I mysle co tu na obiad zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta tez bym nad morze pojechala chociaz nogi pomoczyc:-) a woda jaka? mocno zimna? My wczoraj to basen rozlozylismy dzieciakom :-) przy okazji stopki odpoczely mi bo paluszki jak paroweczki cielece mialam hihii:-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja jak te ptysie robisz:-) :-) Ja tez juz 3 prania mam za soba:-) posprzatane rowniez:-) kawa mrozona zaliczona:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja jak te ptysie robisz:-) :-) Ja tez juz 3 prania mam za soba:-) posprzatane rowniez:-) kawa mrozona zaliczona:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja rozumiem, że objawów żadnych nie masz: pieczenie? ból przy mikcji? Bo pewnie byś napisała... częstsze wizyty w wc - to raczej trudne do zauważenia obecnie - bo są u każdej ciężarnej... większa ilość leukocytów w moczu świadczy o stanie zapalnym - zakażeniu układu moczowego (ZUM). jeśli pobierałaś mocz do badania prawidłowo tak jak zwykle i wcześniej nie miałaś takiej leukocytów w p w, to ja bym się naprawdę jak najszybciej skontaktowała telefonicznie z GIN i zapytała czy coś należy z tym zrobić (oczywiście bez paniki, ale może masz do swojego GIN tel. i możesz zadzwonić dzisiaj, a jak nie to w poniedziałek - nie czekałabym dłużej dla własnego spokoju)... może GIN będzie chciał posiew, może antybiogram, może nic... ZUM w ciąży traktuje się jak powikłany - leczy się nawet bezobjawowe zakażenia - a wygląda na takie u Ciebie, jeśli nie masz objawów... - ZUM może być w ciąży niebezpieczny dlatego: większość GIN daje antybiotyki w ciemno nie czekając na wynik posiewu, ponieważ to trwa kilka dni, po wyniku ewentualnie korygują antybiotyk, gdyby okazało się, że inny antybiotyk zadziała lepiej na bakterię, która wyjdzie w posiewie... ale podziwiam za pracę... ile to można jeszcze zrobić... a te ptysie... się rozmarzyłam:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalalapimpirimpi 1990
Ja mam leuocytów 70-90 wpw.. dostałam na to antybiotyk, i żuravit. Następna wizyta leukocytów 50-70 wpw. teraz dostałam furagine, wit C, jakieś dopochwowe tabletki i żurawine. W środę wizyta u lekarza zobaczymy czy coś pomogło.. Jeśli nie to leczenie w szpitalu nas czeka :( Po za tym męczy mnie jeszcze anemia ciążowa i cholestaza, matko jak wszystko swędziało, naszczęście już mija..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pandora ten materacyk to moze faktycznie weź cieńszy, ja na to nie zwrociłam uwagi i skutek jest taki ze jak mam łóżeczko na samej górze i na tym materac to ochraniacz na szczebelki mi lekko za łózeczko wystaje...ale cóż, nie na wszystkim się można znać :) my dziś skeciliśmy przewijak i powiem Wam że te białe meble na tle fioletowych ścian i kolorowych naklejek wyszły super, tylko niestety nasza mała sypialenka jest totalnie podporządkowana małej...z naszych rzeczy to tam zostało tylko łóżko...wszystko jej, nawet kupiłam lampeczkę na scianę taką 25 W zeby na początek palić całą noc wtedy wystarczy ze oko otworze i wszystko zobaczę...ppjemnik na pieluchy stoi...jeszcze przykręcić półkę i na niej pluszaki ustawić...ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicodin - o kurcze... Troche mnie boli podbrzusze od kilku dni i plecy w okolicy nerek, ale myślałam, że to po prostu objawy ciąży. Nic nie piecze, nie swędzi a mocz pobierany jak zwykle. No nic, w poniedziałek z samego rana mam wizytę u gina, więc zobaczymy co i jak. W kazdym razie bardzo ci dziękuję za informacje:) taka tam aga - ptysie robię na leniwca - z przepisu na karpatkę, tylko zamiast ciasta robię małe porcje:) Do tego polewa czekoladowa i wiórki kokosowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do materacyka - ja mam po Wiktorze gryka-pianka-kokos 9cm i w zupełności wystarczy! Mlody spał w nim 1,5 roku i nawet sladu nie ma. Moim zdaniem za materac nie ma co przepłacać. Lepiej dołożyć do czegoś innego:) asiulka - kurcze o lampce mi przypomniałaś:) Tez muszę kupic jakąś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfgrergreg
Internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą.W ofercie ubranka znanych angielskich firm za grosze. www.lumpik24.pl . . . . . . . Internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą.W ofercie ubranka znanych angielskich firm za grosze. www.lumpik24.pl . . . . . . . . . Internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą.W ofercie ubranka znanych angielskich firm za grosze. www.lumpik24.pl . . . . . . . Internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą.W ofercie ubranka znanych angielskich firm za grosze. www.lumpik24.pl . . . . Internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą.W ofercie ubranka znanych angielskich firm za grosze. www.lumpik24.pl . . . . . . .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja rehabilitanci mowia.ze.maerac to taka rzecz ktorej nie warto miec po kims bo on sie ppnoc wygniata pod.kregoslupem czego nie.widzimy, lepiej wiec na.czyms.innym.oszczedzic mi sie wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulka - u dorosłych tak, ale u niemowląt??? Co tam sie może wygniesć? Mój jest idealnie prosty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem, wszędzie trąbią ze jak się bierze łózkeczko od kogoś to zeby wymienić materac, pytałam też 2 kolezanek co dostały łózeczka to materac mówiły ze kupiły ale spoko Goju to tylko takie info i je napisalam, poza tym Ty masz po starszym dziecku wiec pewnie ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulka - spoko ja się nie gniewam:) Pewnie masz sporo racji, bo po kimś obcym bym nie wzięła materaca. A tak wiem, w jakim jest stanie, jak był przechowywany no i moj starszy syn spał krótkow w łóżeczku. Mi bardziej chodziło o nieprzepłacanie w przypadku kupowania nowego. No bo są ogromne rozrzuty cenowe i bez sensu jest dawac kilkaset złotych na coś, co można kupic z tanszej firmy za sto. Ale u nas fajna pogoda - tylko 20 stopni! Oby tak zostało!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalalapimpirimpi 1990
Ja też słyszałam żeby wymienić materacyk, ja akurat wymieniłam bo mieliśmy najtańszy pankowy i mógł on się troszkę zmienić :) Ale teraz też kupiłam zwykły piankowy, pod materacem nie mamy szczebelków tylko deske także ma równo i twardo :) U nas też dzisiaj przyjemnie w miarę mimo że stopni 28 ;) Ale wiaterek i dużo chmur ;) Od wieczora męczą mnie skurcze, coraz mocniejsze, chyba muszę zapisywać :( trochę się martwię bo to dopiero 36tydz, ale mam nadzieję że skurcze niedługo przejdą.. Pozdrowienia z Poznania i wszystkim dobrego samopoczucia w upalne dni :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hej. Marti Ascofer jedną tablętkę mam dziennie łykać. Piszecie o tych leukocytach w moczu eh ja całą ciążę miałam ciężko z tym, jeden miesiąc 4-6 w polu widzenia a jeden nagle nie wiadomo skąd 25 a nie miałam objawów. Potem znowu 5 a potem 15. Po preparacie z żurawiną dla ciężarnych mi przechodziło. W tamtym miesiącu było ok zobaczymy jak teraz. Eh babcia męża dziś zmarła więc w tygodniu pewnie będzie pogrzeb. Uzależnię od pogody tylko to czy będę na niego szła. Dziewczyny a pod materacyki tam gdzie główka będzie podkładałyście coś zwiniętego żeby wyżej troszkę było?czy zostawiałyście na płasko materac?ja podłożyłam na deskę a pod materac właśnie taką leczniczą poduszkę na której mąż spał czasem i jest wyżej tu gdzie główka będzie, myślicie że dobrze tak czy lepiej na płasko? Wczoraj na brzuchu odkryłam jeden rozstęp niewielki, eh mam nadzieję że więcej ich nie będzie masakra:(W nocy burza przeszła że hej nie lubię jak w nocy burza jest. Miłej niedzieli Dziewczyny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfgrergreg
Internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . . . . Internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . . . . Internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl . . . . . Internetowy ciucholand z odzieżą dziecięcą www.lumpik24.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia przykro.z.powodu babci...ale.zazdroszcze Ci jednego rozstepu...ja bede.cos.podkladac pod. lozko tam.gdzie.glowka.ponic nawet.niewielki.spadek.powoduje.ze.moze.uratowac zycie.bo dzieciom sie jedzonko cofa i chociaz minimalnie.by grawitacja byla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalalapimpirimpi 1990
Jeśli chodzi o moją córcie to spała na płasko od urodzenia, ani nie miała wyżej główki ani podusi i tak śpi do teraz a ma już 2,5 roku :) Kiedys jak była maleńka i przeziębiona to lekarz kazał zwinięty ręcznik pod materacyk włożyć ale mi dziecko jakoś dziwnie zjeżdżało więc wyjęłam :) A rozstępy u mnie w pierwszej ciąży masakra, niby nie dużo ale tak się wkurzyłam jak zobaczyłam że szok, teraz smaruje oliwką bambino codziennie wieczorem i nie mam żadnego a brzuszek większy niż pierwszy raz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia wyrazy współczucia z powodu babci męża... przykro mi... Goja nie ma za co, chociaż tak mogę pomóc, jak będziesz chciała to nawet jakiś mądry artykuł znajdę w sieci... słuchajcie dziewczyny, przeglądając pewien medyczny serwis trafiłam na bardzo fajną stronę, nie ma potrzeby by się logować... artykuły krótkie i w sumie konkretne - przynajmniej dla mnie. Fajne naświetlenie karmienia, pielęgnacji, szczepień itd. może i Wam się spodoba i przyda:) http://pediatria.mp.pl/ życzę miłego i spokojnego dnia:) no i może niezbyt upalnego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nam mowili o niewielkim.spadku i proponowali cos cienkiego pod nogi lozeczka np. podlozyc...dziecko spi wtedy plasko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do tego podkładania pod łóżeczko czegoś niewielkiego to ja też o tym czytałam. Ja zobaczę jak to rozwiązać jeszcze, bo mam w łóżeczku turystycznym materacyk podwieszany. A ja dziś jakiś koszmarny dzień mam, w nocy szalała straszna burza, wieczorem byłam wczoraj w mieście to mnie ulewa złapała a prądu to do dziś do 9 rano nie było. Nic mi się nie chce jakieś czarne myśli mnie nachodzą, chciałabym żeby już mój P. wrócił z Londynu, ciężko mi samej ehh:/ No ale jeszcze troche musimy się pomęczyć :( Miłego popołudnia :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×