Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

A to do chrztu to tylko w bieli ja mam granatowy kombinezon i nie zamierzam nic innego kupować. A pod to jakaś koszule i dżinsy może albo materialowe bardziej eleganckie. I tyle. Własnie kupiłam dady pampersy zobaczymy pierwszy założony podobno jeszcze z lidla jakieś czeskie są dobre. My na spacerku dziś 2,5 h a na dworze 12 stopni tata w tym czasie wysprzatal domek. Teraz czekamy na znajomych bo stasia chcą zobaczyć wiec wystrojony w nowe body i jeansy czeka ;-)Jeszcze nam zlew przeciwka przyszedł teść i robią. A nocka u nas super oby tak dalej. Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia posmaruj glowke maslem jakies 30minut przed kapaniem a pozniej jak bedziesz go myla umyj glowe i wyczesz, na drugi dzien tak samo powinno zejsc baaardzo szybko Basiu Ty tu o takiej milosci a ja mam ochote na chwile obecna wyjsc zostawic tego mlota i sie rozwiesc hehe pewnie mi przejdzie ale na chwila obecna nie! moja tez 62 nosi i sa ok, 68 nie wyciagalam nawet jeszcze a wazy ponad 5 kg, wiadomo sa ciuchy ktore na 3 msce sa dobre ale rozmiarowka pozostawia wiele do zyczenia i osobiscie sie tym nie sugeruje; ja chrzcilam malego w maju a urodzony w pazdzierniku i te 68 bylo akurat wiec na bank bedzie za male na wiosne na nasze sierpniowe chlopaki ;-) teraz mam bialy kombinezon i jak chrzestna bedzie chciala kupic ubranie to jej nie zabronie ( u nas w zwyczaju chrzestna ubiera i kupuje chrzcionke, chrzesnty swieca i lancuszek) ale jakbym sama miala kupowac tymbardziej ze teraz i tak bedzie w kombinezonie to tak, nie warto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A my w przyszła sb mamy 5-ta rocznice zastanawiam sie nad pierwszym użyciem butelki i mojego mrozonego mleka. Żeby teściowa została a my może byśmy wyszli na trochę ,może na imprezę na 2-3 h zobaczymy a może tylko na kolacje. Dziewczyny jak wyciagacie mleko z lodowy to jak je ogrzewacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ita a pil juz z butelki? ja planuje na sylwestra sciagnac tescia ze swoja do dzieci i gdzies wybyc ;-) raz na rok mozna hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pamietam,ktoraz z was pisala o podawaniu codziennie kawalka czopka. Moj nie robi kupy wcale! Dalam dwa dni temu w doopke i wydali tylko czopek. Moze probowac dalej? Tylko nie wiem czy tak mozna tam dziecku majstrowac? Vicodin,Ty sie znasz na laktacji,powiedz mi czy jak dziecko ssie tylko 5-10minut to jest najedzone...ssie,a potem bawi sie cycem,zlosci,bierze i wypluwa...nie wiem co jest,zrobilam mleko w butli-nie chce,wode z glukoza tez nie..moze smoczka...ale jak do tej pory nie chcial to jest sens wtykac Ja mialam dzis tyle gosci,moi dziadkowie przyjechali obejrzec prawnuki,a za godzine kuzynka ma przyjechac.Chlopaki spia,jeden w lozku drugi na mnie lezy;)Zawsze jak tu pisze do was to jedna reka,zwykle jak karmie;/dlatego bez polskich znakow... Moj maz za tydzien wraca,juz nie moge sie doczekac,ale tylko 2 tyg wolnego a potem znow 2lub 3tyg po swiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My starszego chrzcilismy jak mial 10miesiecy,teraz zrobimy wczesniej,tesciowa bardzo prosi;/ zamierzamy leciec wszyscy w styczniu do norwegii,wiec uparla sie ze przed taka podroza dziecko musi byc ochrzczone..wielkie mi co 2godziny lotu..;/ja nie przywiazuje do tego wagi,raczej mezowi zalezy.A ubranko kupie takie zeby pozniej zalozyc,starszy mial bezowe spodnie,sweter,jasna koszule-potem zdzieral w zlobku. Trala,fajna ta karuzela,mlody patrzyl z pol godziny zdziwiony,juz sie cala buzka smieje. Uciekam.Milego weekendu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miss M moja przez 2 dni nie robiła kupy, a dziś nadrabia już 5 pampersów zapełniła po brzegi :P Co do ciemieniuchy to mi położna mówiła że zaczyna się robić nad brwiami, kazała smarować grubo oliwką i ścierać po jakimś czasie pieluszką tetrową. Wysłałam fotki na maila :) My chrzcić będziemy też na wiosnę, nie myślę jeszcze o ubranku :) Wczoraj poszłam spać razem z Małą i w końcu się w miarę wyspałam, pobudki co 3h na jedzenie i obyło się bez marudzenia. Mam pytanie, używacie kremów żeby zlikwidować rozstępy? Ja mam zorany brzuch i uda, kremów jest mnóstwo, ale może jakiś polecicie? Myślę też o zabiegu u kosmetyczki bańką chińską ale taka seria to 400zł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ita jak wyjmuje mleko z lodówki to wstawiam do podgrzewacza, albo wystawiam jak się nie spieszy po prostu na stół jeśli wyjmujesz mleko z zamrażalnika to najpierw musi isę rozmrozić w lodówce a potem dopiero do podgrzewacza mleko Twoje może stać bez lodwóki miedzy 8-12 h, jesli natomiast mleko rozmrozisz to powinno być spozyte od razu po podgrzaniu - to piszą w poradnikach laktacyjnych i tak mi mówili w poradni my dziś wybraliśmy się na dłuższą przejażdzkę autkiem by zobaczyć jak mała na dalszej wyprawie (dalsza czyli jakieś 30 min) no i oczywiscie w jedną drogę nie spała, potem u znajomych spała bo już była odpięta w foteliku, i spowrotem też nie mogła usnąc, nienawidzi być w tych pasach właśnie jak bardzo się dziecko ściska? moze my za mocno ściskamy? w sensie nie sciskamy jej pasami ale nie są też luźno, są dopasowane grunt ze ona nie płacze tylko się gapi i mam wrazenie denerwuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aneta_21 co to jest chrzcionka?to jest szatka?(znaczy ta kwadratowa szmatka jak to mój mąż mówi?) u nas teoretycznie chrzestna kupuje własnie szatkę, a chrzestny świecę, ale my sami kupimy, bo mojemu bratu zdarzyło się, że na chrzcie Jego córki chrzestny zapomniał o świecy i szukaj przed chrztem w Boże Narodzenie świecy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do chrztu, to teraz nie koniecznie chrzczą w białym kolorze ... ale mi do takiego małego aniołka pasuje tylko biały kolor ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anet nie jeszcze z butli nie pił będę musiała pierwszy raz wypróbować:-) jak będzie chciał to wtedy może teściowa zostanie zobaczymy A co do podgrzewania mleka podgrzewacza nie mam a nie można takiego rozmrozonego do ciepłej wody wstawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ita jak nie potrzebujesz szybko to do lodowki a pozniej do gorącej wody:) ja jak potrzebowalam szybko to wsadzilam od razu do garnka i zalałam wrzątkiem z czajnika.. po 5min bylo gotowe do dzidziusia :) chce ktoras odkupic rozowy dresik rozm 62 z 5-10-15 :) mam po corci i tak mi go szkoda ze lezy, jest sliczny a ona miala 2 razy go na sobie bo jak dostala to juz malawy byl :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miss M. niektóre maluszki ciągną bardzo mocno i bardzo szybko pierś więc może się najada a może chciał maluszek tylko pić dlatego tak krótko... jak przybiera na wadze normalnie nie ma się czym martwić... póki co ja bym obserwowała... (może coś zjadłaś i nie bardzo smakuje jeśli trwa to 1 - 2 dni)... ogólnie pytanie od kiedy to trwa? czy zmieniłaś coś w diecie? czy są pory kiedy je długo i dużo? Miss M i co znaczy nie robi kupy wcale? od jak dawna? na piersi mogą być sporadyczne nawet co 5 dni... KLKLKKLHJHJH Basia no to trafiłam:) szkoda, że wcześniej nie znalazłam tego forum, bo w trakcie ciąży byliśmy z mężem 5 razy w krakowie, czasem po 5 dni nawet (kursy męża) i właśnie jeździliśmy sobie popołudniami i zwiedzaliśmy troszkę:) jak będziemy jechać skorzystamy z zaproszenia:)) młodość :) trzeba realizować swoje marzenia (powiedziała stara 29 letnia baba:p) kto nie ryzykuje - nie wygrywa:) będziemy 3mć kciuki by się obyło bez kredytu:) to prawda miłość da radę:) wypatrzyłam sobie już parę rzeczy więc czemu nie, przyszły miesiąc będzie nasz:) a nazwa miejscowości przednia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miss - mój Igor tak je 5-10 minut potem jęczy i się szarpie. Ale wyczaiłam, ze to ze zmęczenia! Niby chce ssać, ale jest najedzony i zmęczony. Mój najada sie mimo tak krótkiego ssania, widze jak potem aż ulewa no i rośnie w oczach. A je co 2-3 godziny. Co do ciemieniuchy to nie miał ani pierwszy syn ani drugi nie ma. tralala - Oczywiście zgadzam się z dziewczynami, że jest wiele opinii na temat wody morskiej i wielu innych rzeczy, dlatego ciesze się, że dzielimy się swoimi doświadczeniami i wiedzą:) Nawet jak mamy różne zdania, ale zawsze warto poznać czyjeś:) Ja chyba odpuszczę ubranko do chrztu. Mamy tyle wydatków w październiku, że wolę uniknąc dodatkowych. Kurcze jeszcze musimy przesunąć datę chrztu, bo chrzestna musi być w ten dzien w pracy:( Raz w roku mają w weekend awaryjne stawianie systemu i akurat wypadło 14 października:( Poza tym byliśmy dzisiaj na urodzinach babci, duża impreza i moi mali mężczyźni zachowywali się na medal:P Ja pojadłam oczami, ale przynajmniej dupa nie rośnie:) W ogóle jak waga mi stanęła 2 tyg. temu to ani drgnie:( Zaczynam łapać doła, bo już minęły 4 tyg. a ja ciągle chodze w ciążowych spodniach! sikorka - ja smarowałam się wieloma kremami po pierwszej ciąży - efekty zerowe:( Ale kupiłam teraz serum z eveline na rozstępy i smaruję się 2xdziennie. Żeby chociaż tę skórę odżywić. Generalnie nie wierzę w żadne cuda. Marzy mi się laser, ale to koszt kilku tyś, zlotych i jest to wydatek poza moim zasięgiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vicodin-czy czosnek mogl zaszkodzic..wlasnie od 2ch dni jem z mlekiem na przeziebienie i juz mi przechodzi..tak to wyglada jakby nie smakowalo..ale ja jem absolutnie wszysto,odkad przyszedl na swiat,ze strszym tez sobie nie zalowalam...a kupy nie robi 7dni,tylko pieluchy ciagle zasikane;/ Jak mu chcialam pomoc to sam czopek wylecial,polozna mowila ze na cycu dziecko moze nie wyprozniac sie nawet 2tyg,a moj dobrze przybiera,wiec chyba nie mam powodow do nie pokoju,tylko brzuch jakis wielki mi sie wydaje. Niedawno odjechala kuzynka,ich synek ma juz rok ale do tej pory wspominaja jego koli...strasznie sie dziwili,ze moj taki spokojny,przez 5 godzin jak byli 3razy jadl cyca,wiekszosc czasu spal i wcale nie plakal.Teraz im sie zachcialo 2giego dziecka,maja nadzieje ze 2gie bedzie spokojniejsze. Za to na starszego robili wielkie oczy ze zdziwienia...taki niegrzeczny.Od wczoraj 3pudekla plasteliny obklejone po calym domu-ale ja nie mam juz sil,niech robi co chce..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miss M jak pisała Ita czosnek zmienia smak mleka... więc najprawdopodobniej to cały sprawca... odstaw...:) jeśli się maluszek nie pręż, nie ma kolki to spokojnie z kupką poczekaj i się nie martw:) współczuje tego obklejenia..:( KLKLKKLHJJHJJH ciemieniuchy nie ma mały... moja przyjaciółka nie smarowała oliwką w kąpieli używała szamponu hippa i potem czesała - mówi, że rewelacyjnie schodzi... może to jakiś pomysł... KLKLKLHJJHH Goja jak pech to pech... raz w roku i właśnie w 14:/ może tak miało być... my się śmiejemy, że mamy w domu małego antychrysta:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicodin - nie ma co się przejmować:) My chrzcimy tak szybko tylko dlatego, że Wiktro w październiku ma urodziny i chcemy zrobic jedną imprezę. Generalnie chrzest traktuję jak "odhaczenie" pewnego obowiązku. U nas w miarę fajna noc. Nawet teraz młody śpi, ale starszy wstal i nie dało się dłużej pospać:P Kurcze zimno się zrobiło i chyba trzeba już przepalać w piecu. Ale przynajmniej słoneczko jest:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas była pierwsza bojka miedzy braćmi,po przebudzeniu młodszy szturchnął starszego w oko a ten mu oddal-obaj wyli strasznie... Dziewczyny,podpowiedzcie co byście zrobiły na moim miejscu;bardzo bym chciała wyjechać po męża na lotnisko,tylko co z dziećmi? 2jki mamie nie zostawię, ze starszy będzie jej rozrabiał a młodszy płakał. Mam ok 180 km do przejechania,2latek umie sie zachować w aucie,a z młodszym jeszcze nie wiem jak... po za tym karmienie,ja mleka nie odciągne,nie umiem,a jak zostawię sztuczne to małego brzuch rozboli...no nie mam pojęcia;/ Obu nie wezmę,nie ma opcji..obu też nie dam komuś pod opiekę. Ten czosnek chyba mi już wyparował-brzuszek nie boli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miss M ja bym zostawiła małego... młodszy się więcej umęczy jak starszy... poza tym takie maluszki nie powinny tyle w aucie spędzać czasu (w sensie fotelika) to jak z huśtawkami zalecane góra 2-3 h dziennie... z tym,że autem trzeba robić przerwy co 1,5-2 h i rozprostować nóżki i kręgosłup maluszka... KLKLKLHJHJH nasza pierwsza podróż z małym 350 km tuż po porodzie trwała 7 godzin... myślałam, że jajo zniosę... dziecko wymęczone i cóż teoria teorią, teraz gnamy ile fabryka dała jak można i się nie zatrzymujemy póki młody śpi... 3 h drogi ale potem mały odpoczywa... uczciwie powiem, że gdybyśmy tak jeździć nie musieli na pewno nie robilibyśmy tyle km z młodym... KLKLKKLHJHHJH wiesz jak w teorii, wiesz również jak robią wyrodni rodzice.... a decyzja Twoja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goja nie przejmujemy się za bardzo, choć dla nas to ważne by był ochrzczony... jesteśmy z tych wierzących, praktykujących:) ale ani miejsce ani czas nam się nie złożyło... więc decyzję podjęliśmy jeszcze przed narodzinami:) KLKLKLKHJHJHJ synek się budzi czas dać jedzonko hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hej:)u nas nocka super:)karuzela sprawdziła się świetnie bo i w nocy i nad ranem mała zasnęła sama w łóżeczku:)cud jakiś:)wiadomo marudziła trochę ale sama się uspokoiła i zasnęła:)te odgłosy z dżungli w karuzeli rechoty żabek i ptaków ćwierkanie ją tak super uśpiły:)spała od23 do 5.30 i potem od 6 do 9:)teraz mała śpi mąż tak samo:)ja się ogarnęłam już w domu czyściutko bo wczoraj sprzątałam i nastawiłam na rosół:)heh naoglądałam się wczoraj "Perfekcyjnej Pani domu" i mnie wzięło coś na bycie "porządną" heh:)co do jedzenia to moja Zuzia też ssie 5-10 minut czasem 15 bardzo rzadko 20 i się najada bo tak samo ulewa mi poza tym rośnie super i kupy robi że każdy pampers zajęty:)pytałam położnej stwierdziła że tak po prostu mała ma taki "typ"malucha jak to określiła:)a co do czosnku to fakt zmienia smak mleka a co jeszcze ja mogę powiedzieć to moja mama przeszła sajgon z karmieniem mojej starszej siostry skończyło się długim pobytem w szpitalu i jak się ja urodziłam nie chciała karmić już piersią i jadła czosnek w mega ilościach żeby zahamować laktację i zaraz się ponoć udało. Ale myślę że to bardziej dlatego że pewnie taki smak mleka mi nie pasował nie ssałam pewnie to i przestało się produkować mleko:)ja nie piszę żeby straszyć to w ramach anegdoty tylko:)Vicodin no szkoda że wcześniej się nie złożyło:)późno nas znalazłaś:)zaproszenie jest więc jak coś to tylko znać daj heh:)eh z tymi chrztami ja Wam powiem że dla mnie to też jak Goja napisała "odhaczenie" czegoś. Zwłaszcza że u nas pewnie problemy będą robić bo chcemy dwie matki chrzestne mieć a nie chrzestną i chrzestnego. Eh zobaczymy czy się Ksiądz zgodzi a znając moją parafię będzie problemy robił. Myślimy na święta ochrzcić małą ale już pewnie trzeba się iść i zgłosić bo pewnie dużo maluchów będzie chrzczonych. Eh no zobaczymy jak to będzie.Dzisiaj ładna pogoda w miarę zimno ale słoneczko jest więc uda się na spacer iść:)miłej niedzieli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miss a laktator? Proste i pożyteczne :-) ja ręcznie tez nie potrafię No ja na dłuższa podróż autem z małym wybieram sie w najbliższym czasie ale to 60 km i z przyjaciółka po buty do miasta obok to nasz taki rytuał na nowy sezon tym razem z małym :-) maja tam świetne i tanie buty. Mały w nocy trochę marudzil chyba przez katar, ale mąż go o 7 wziął na kangurzenie ;-) i 2 h pospalam. Potem mąż pojechał po maśc majerankowa a wy smarujecie tez w dzień czy tylko na noc? Dziś o 21 wyjeżdża mąż i do pt wieczór sama będę. Dziś na noc przyjaciola przyjeżdża. A od jutra teściowa urlop bierze mam nadzieje ze nie zwariuje :-) wiem wredna jestem. Teraz jak mamy wychodzić do kościoła to ten mały brzdac nie chce sie obudzić na karminiem haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tralala - mój już czwarte:) Jak ten czas leci... Basia - super że jesteś zadowolona z karuzeli!!! to znaczy, że zakup się opłacił:) My dziś dostaliśmy bujeczek. Na razie go skręciłam, ale Igor jeszcze nie miał okazji w nim leżeć. Najpierw spał a potem byliśmy na spacerze, teraz znów śpi:) Mąż też śpi po nocce i mamy taką nudną niedzielę:( Miss - ja pewnie jak tralala wzięłabym oboje:) A 180 km to nie jest aż tak daleko, max 3 godziny będziesz jechać, więc jeden postój z młodym i koniec. A powrót z mężem będzie łatwiejszy już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×