Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

To oswiadczenie drugiego rodzica to trzeba jechac do jego opieki spolecznej czy sam ma to uzupełnic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To do becikowego musi sie 2gi rodzic podpisac??? W takim razie jutro i tak nie zalatwie;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie tylko ja sie podpisywalam wszedzie, i chyba tak jest jesli obydwooje rodziców jest z tego samego miasta..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie dostałam pismo, ze przyznali mi becikowe-hehe i zoostanie wplacone na konto w m-cu pazdzierniku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyny a ile bylyscie
Ubezpieczone w pzu, ze dostalyscir z tyt ur dziecka? Ja bede sie ubezpieczac w pazdz a termin mam na koncowke grudnia, nie wiem czy dostane wtedy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też dostałam kasę z PZU, ale ja tylko 1100zł ... no i mąż drugie 1100. A kwota chyba zależy od składki którą się miesięcznie płaci. u mnie karencja wynosi rok ... czyi jak zapłacisz w październiku pierwszy raz, to jak urodzisz w grudniu to nie dostaniesz kasy z tytułu urodzenia dziecka. A co do becikowego, to jeśli któryś z rodziców ma adres zamieszkania w innej gminie niż ta w której składa się wniosek o becikowe to musi dostarczyć zaświadczenie, że nie pobrał becikowego w swojej gminie. i uwaga, takie zaświadczenie jest ważne tylko miesiąc! ja dopiero będę składać wniosek, bo teściowa musi mi dowieźć to zaświadczenie, a poza tym do gina idę jak minie połóg coby dwa razy za wizytę nie płacić, no i czasu nie marnować ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i skleroza nie boli. Dziewczyny, głupie pytanie ale sama już nie wiem ... czy jak odciągacie dzieciaczkom katerek to tą dziurkę z której nie odciągacie zatykacie czy nie? bo mąż mi każe zatykać, ale jak zatkam to mały się strasznie drze i denerwuje, że w ogóle nie ma mowy o odciągnięciu i jeszcze jedno ... mam koleżankę która robi różnego rodzaju zaproszenia, pamiątki itp. i jest w trudnej sytuacji rodzinnej więc każda reklama Jej się przyda ... a może Wam coś będzie potrzebne i spasuje ... podaje link do Jej strony :-) www.liwma.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale bez sensu, ze zaświadczenie ważne miesiąc! Przecież ciąża była i nic się w tej kwestii nie zmieniło! Biurokracja... Moje dziecko pospało "aż" 40 minut! Cholera mała! Wezmę go na dwor, trochę zimno i wieje ale trudno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do temp to zbija sie od 38,5 ponizej jest ok my po szczepieniu boze jak on strasznie plakal :( myslalam ze bede razem z nim normalnie w duchu dziekowalam bogu ze mozemy sobie pozwolic na kupno tych skojarzonych co do mleka to kazala mi kupic mu nan h.a. skoro z poczatku pil nan powiedziala ze kolki i to przelewanie w brzuszku to na 100% od bebiko poprostu niektore dzieci tak podobno maja po tym mleku :( niby po tym nan h.a. ma mu sie lepiej zrobic i powinien byc spokojniejszy sabsimplex powoli ograniczc i do tego 5kropli biogaji wieczorem mam nadzieje ze to mu pomoze wogole to ja nie wiem co za polityka z tymi mlekami zwykly nan kosztuje 17zl no jak w puszce to jakies 27 a to h.a. zaplacilam za 400g 33zl no i on jest tylko w puszce pewnie dlatego takie drogie no ale trudo mus to mus :) maly wazy 5040g i ma 54 cm wiec sie smialam ze on zamiast wzdluz to wszerz rosnie :) ktoras pytala o sabsimplex ja podaje i wczesniej tez tak dawalam 15kropli przed kazdym karmieniem jak jest juz poprawa to powoli wycofuje do 3 razy i jak jest ok to zmniejszam liczbe kropli az w koncu wogole nie podaje z gabrysiem dzialalo i bylo ok dopoki nie dalam tego cholernego bebiko :( aha na rota szczepimy nastepnym razem dala mi recepte na jakis rotarix szczepila ktoras ta szczepionka?? jak dzieci reaguja na nia?? a zaproponowalam starszemu synkowi ze zapisze go na takewon-do moze jak sie wyszaleje tam to w przedszkolu juz nie bedzie musial i nie bede wysluchiwala :) wiec dzis idziemy zobaczyc jak to wyglada jak nam sie spodoba to bedzie chodzil dwa razy w tyg po 45min mam nadzieje ze mu sie spodoba :) w sumie nie tak drogo bo tylko 80zl /msc a dla niego jak on na tylku nie usiedzi spokojnie 5min to zawsze jakas atrakcja :) no tak mysle przynajmniej :) uciekam moze poodkurzac poki malutki spi swoja droga moje kochane dziecko wogole sie nie budzi ani przy odkurzaczu ani czyms co wydaje takie dzwieki najwyrazniej lubi :) milego popoludnia kochane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja, nie chodzi mi o zaświadczenie od lekarza, tylko zaświadczenie z gminy, że tak jak w naszym przypadku mąż nie brał becikowego w gmienie w której ma adres zamieszkania ... ja mam adres zamieszkania w gminie X i tu z mężem mieszkamy, ale On ma adres zamieszkania w gminie Y ... już jasniej nie potrafię ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny pytanko mam p. doktor powiedziala ze w razie goraczki podac czopki np ibufen bo on fajne male sa no to kupilam ale nie zwrocilam uwagi ze pisze na nich od 3msca jakie wy podajecie w razie czego moge je podac czy lepiej kupic inne???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaa- aaa no to źle zrozumiałam i sobie podniosłam ciśnienie:P My z jednej gminy i na szczęście nie musimy załatwiać tego zaswiadczenia:) Oczywiście na spacerze to Igor spał pięknie!!! Ale byłam godzinkę, bo zimno a ja jakaś zmęczona jestem. Zrobiłam pierwszy trening interwałowy, który trwał 15 minut z rozgrzewką i normalnie padaka:( Czuję się, jakbym godzinę pedałowała!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas nocka w miarę ok, po 5 zaczął marudzic potem teściowa na 2,5 h na spacer wZiela a ja po prezent na rocznice i z zamiarem kupna sobie torebki i butów. Oczywiście sobie nic nie kupiłam a mężowi perfum i to 200 ml no bo lepiej sie opłaca i malemu w promocji 2 bodY na dl rekaw ale wieksze na 74 i 86. Na ile m-cy sa te rozmiary ?ha ha dobra jestem a wcZoraj świetne spodenki i spodnicZke kupiłam na lumpach dla siebie po całe 2,5 zł i małemu pare rzeczy . Zaraz znowu uciekam na spacer zauważam ze jak 2 x dZiennie wychodzi to lepiej śpi w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vicodin mam pytanie bo usłysząłam ze ze szczepionką na rota jest jak z tą na grypę - to znaczy jest robiona z ubiegłorocznych bakterii a rota mutuje i co roku jakby się zmienia to prawda? po drugie co do becikowego - tak trzeba zaświadczenia, miss m jak nie masz podpisuj meza to użyj lewej ręki albo kogokolwiek bo biurokracja jest bez sensu weź czekaj na męza np. miesiac czy dwa :) albo zaczyna nam się ciemieniucha (na brwiach i pomiędzy) albo skaza białkowa bo na skorniach pełno krosteczek, chyba wolę opcję ciemieniuchy i potówek niż skazy białkowej ale znając moje szczescie już wszystko się sprzeciwi mojemu karmieniu piersią i karmienie się zakończy coś czuję.......wrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja codziennie na spacerze po 2.5 h, od wczoraj jestem już bez pomocy teściowej i jestem narazie z siebie dumna jak super się organizuję!! i dziecko spokojniejsze jak jedna osoba wokół niego se krząta :) na spacerze mi spała i teraz też padła...tylko je niemiłosiernie dużo...chyba znowu sięgniemy po mieszankę wieczorem bo Pola zjada po 150 ml mojego pokarmu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulka-wiem że to głupie ale natrzyj małą mąka ziemiaczana tam gdzie ma krosty i po 2 dniach bedzie po nich a na ciemieniuche ja małego smaruje na noc oliwką rano wyczesuje. albo przed kompiela nacieram,wyczesze i jest główka ładniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też posmarowałam oliwką już rano, tylko ona ma to nad brewkami i pomiedzy i dziś w gazecie dziecko przeczytałam ze jesli się łuszczy skora i są jakieś krostki to moze być skaza białkowa...i już kurwa wariuję!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiula-mnie straszyli skaza białkowa lub alergią mały dostał na poczatek jakies maśći kremy. a dałam mąke ziemiaczana i zeszło. bałam sie że może coś dziecku zaszkodzić ta maka ale nic mu nie jest i buźka zrobiła sie ładna;) nie daj sie zwariować;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak mi nie zejda do jutra to posmaruje maka...tak sie zastanawiam czynie od maty...bo te krostki na skroniach w takim miejscu jakby od lezenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi nic pediatra nie mowila na temat usg bioderek,pamietam,ze ze starszym synem bylam. Na pierwszej wizycie po wyjsciu ze szpitala kazali mi go szeroko pieluchowac,bo cos tam...intuicja podpowiadala mi,ze nie trzeba. I dobrze,nie meczylam dziecka bo na usg okazalo sie ,ze wszystko ok. Kurde,po meza jade w niedziele Myslalam,ze wszystkie sprawy pozalatwiam przed jego przyjazdem i spedzimy czas spokojnie bez tego calego biegania. Nie bede dla tysiaka podrabiac podpisu;) A co do ciemieniuchy,widzialam raz dziecko z ,,kaskiem,, na glowie. Ale chlopiec mial skaze. Wspolczuje Wam,walczcie z tym,szkoda dzieciaczkow. Uciekam do meza na skypa;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miss ja skladalam o becikowe jak meza nie bylo i jego podpis nie byl potrzebny tylko dane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja coś dzisiaj kwęczy i kwęczy cały dzień...:( To możliwe ,że po szczepionce(2dni)tak by była niespokojna? mam tyle pokarmu ,że przeciekł mi przez bluzkę muszę nakarmić mała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej :* Ja byłam wczoraj ze swoją u lekarza, dostała nasivin na katar, bo 9.10 mamy szczepienie i musi być zdrowa. Nie leci jej z noska tylko ma zapchany, słychać jak oddycha. No i od 2 dni je co pół godziny po 20-30ml, myślę że przez to że ciężko jej noskiem oddychać. Do tego kolki ją męczą, pomaga tylko dosłowne przewieszanie jej przez bark, zeby uciskać brzuszek. Tragedia jakaś już nie wiem jak jej pomóc. Mała w 5 tyg przybrała 1300, no i lekarka powiedziała że to dużo i żeby mniej karmić... Oczywiście powiedziała to po tym jak usłyszała że dokarmiam sztucznie. A moim zdaniem (i położnej) dziecko które rodzi się malutkie szybciej przybiera na wadze na początku, by wyrównać do tej wagi średniej. I nie zamierzam jej wprowadzać diety :) Co do becikowego to ja już dostałam, teraz walczę o rodzinne i dodatek do niego, ten drugi 1000zł. Na większości papierów mój podpisał się sam, ale w zusie dziś wniosek za niego pisałam ja, bo on dopiero w święta będzie a ja nie zamierzam tyle czekać... Goja ja kupiłam jeansy w rozmiarze 44... Na pocieszenie kupiłam buty :P Od przyszłego tygodnia rowerek, raz w tyg bo częściej nie bede miała możliwości będąc samej z dzieckiem :( Idę spać, jestem wykończona, a czuję że ciężka noc przede mną... Spokojnej nocki :) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam nawrot depresji z powodu mieszanki....mala je tyle ze nie nadazan sciagac...a ta butla tak mi smierdzi dzis i mam dzus nawrot strachu ze Pola moze zachorowac albo cos jej bedzie...naczytalam sie ze dzieci nie ssajace cycka czesciej padaja ofiarami smierci lozeczkowej....zasrane cyck...i wszystko z tym zwiazane!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asiulka-a nie pisza że dziecia od sztucznego meka rośnie trzecia ręka;);) nie czytaj takich głupot;) ja też kupiłam spodnie rozmiar 42;) ale mam to gdzies;) jakieś 4 lata temu miałam 36;) okceptue to jak wyglądam i to najważniesze.dobrze by było gdyby rozmiar był 40 ale na rękach nie bede chodzić;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas noc męcząca mały strasznie jeczal i ten cholerny katar. Wykonczy jego i mnie. Dziewczyny nie stresujcie sie rozmiarami jesteście dopiero miesiąc po porodzie. Sikorka współczuje kolek a jakie buty kupilas? Ja może dziś po USG podjade jak będę miała humor. Asiulka przestań sie nakrecac, nie czytaj takich bzdur w necie ja tez nie czytam bo bym zariowala. Nawet ani razu nie wpisałam w Google. Ile matek karmi sztucznym. Czekam na kawke od męża i karmie o 10 wyjeżdżamy na USG trzymajcie kciuki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×