Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Gość
Sikorka dzięki:)Przepis super, szkoda, że moja mama robi bardzo często tort chałwowy, identyczny prawie przepis jak ten, a ja chciałam zaskoczyć:)Goju czytałam gdzieś na internecie przepis na ten sernik nowojorski ze spodem z ciastek digestive i z polewą z kwaśnej śmietany.To taki?Sama nie lubię serników żadnych, a też bym coś podjeść chciała heh:)To ciasto truflowe brzmi fajnie, jak byś miała chwilkę to podeślesz?Dzięki z góry Kochana:)Ja w sumie właśnie nie wiem sama co bym chciała konkretnie, szukam czegoś szałowego hehe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia ja lubię ciasto na zimno przekładane z krakersów, kremu karpatkowego i z galaretką z owocami na wierzchu :) A sernik to tradycyjnie z brzoskwiniami, pianką i wiórkami kokosowymi na wierzchu :) Robie też coś a'la rafaello, biszkopt dzielony na 3 przekładam kremem (karpatkowy, śmietankowy, kokosowy czy jaki pod ręką byle jasny), wierzch smaruje cienką warstwą tego kremu i obsypuje całość wiórkami prażonymi na maśle z cukrem :) To jest mistrzostwo smaku :P Wielka blacha (ja robię na prostokątnej) znika w pół godziny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu, dziękuję Ci z całego serca za podrzucenie pomysłu z butelką z Lovi. Przyszła dziś, mały za pierwszym razem załapał i wypił herbatkę. Jego debiut. A inne smoczki to tylko ciumkał i nie chciał pić. BARDZO BARDZO CI DZIĘKUJĘ. Tobie Goju też. :) Ciekawe co będzie jak dam mu odciągnięte mleko. Sikorka, jak tam po szczepieniu? My mamy jutro. Za pierwszym razem było 38,8 st. gorączki, za drugim 38,4, ciekawe co będzie jutro. Potem muszę podjechać do pracy z pismem o przedłużenie macierzyńskiego, przy okazji pokażę małego w pracy. Jeśli chodzi o pieczenie to ja jestem noga. Nie znoszę się w to bawić, zawsze na Święta piekła siostra a potem to się kupowało. Tylko w sezonie upiekę jakieś najprostsze ucierane ze śliwkami, truskawkami lub rabarbarem. No jak byłam w ciąży to upiekłam karpatkę z pudełka. Dawać ten przepis na 3bita skoro to bez pieczenia. Chyba, że są tam surowe jajka to nie chcę. Widziałam końcówkę Dzień Dobry TVN z tym dinozaurem. Za to bardzo mi się spodobała ta zabawka co się dmucha piłeczkę, sama bym się w to pobawiła. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3bit skladniki (ja robie na malej formie, ok 27x23) duza paczka herbatnikow petitki, puszka masy krowki, 2 budynie waniliowe, niepelna szklanka cukru, 0,5l mleka, smietanka 30% 500ml, galaretka cytrynowa. forme wykladam papierem do pieczenia, na spod ukladam herbatniki, na to cala puszka masy krowki, znowu herbatniki na to budynie ugotowane z cukrem i mlekiem, na to herbatniki, na wierzch ubijam snietanke do ktorej wsypuje galaretke a na sama gore troche startej czekolady xxxx mam nadzieje ze zrozumiale to napisalam bo tak na szybko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
De mag ogia po szczepieniu nieciekawie, wczoraj miała 37,6. Dziś bez gorączki, ale maruda jak nie wiem... Ja na święta robię roladę makową, 3 bita i to moje rafaello. Będziemy we czworo więc starczy. Za to z rybą mam problem, nie umiem robić jakoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Demagogiu super!!!Ogromnie się cieszę, że Kacperkowi póki co podeszła butelka, to daje mi nadzieję, że i moja Zulka chętnie będzie piła z niej, ale zobaczymy jak to będzie:)Ja mojego mleka podać butelką nie dam rady, chociaż bym chciała, ale laktator nie chce mi ściągać kompletnie mleka z piersi, za to małej leci tak, że aż się krztusi. Eh trudno:( Dostaję na maila darmowe e wydania Twojego Dziecka, wiem, że to tylko 1,99 i możecie sobie kupić jak coś, ale jak mam to podsyłam, bo mi to nie szkodzi:)Jest akurat opis masowania dziąsełek przy ząbkowaniu, a to sie nam niedługo przyda na pewno:)Dzięki za przepisy Kochane:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demagogia - super, że wam lovi podpasowała:) Ja jutro kupuję mleko i spróbuję młodego dokarmiać na noc. xx Basia dam ci przepis na oba ciasta. Ten sernik ma ciastka, ale bez polewy ze śmietany. Jest rewelacyjny! Ciasto trufolwe tez pycha i proste. Ale jutro napiszę, bo nie mam na kompie a nie chce mi się teraz przepisywać:( Mam jeszcze fajny przepis na pysznego krolewicz jakbyś chciała, albo babeczki z kremem mascarpone. xx 3 bita robię podobnie, ale z krakersami - ten slony smak równoważy słodkośc karmelu i śmietany. xx Padam:( Upiekłam jeszcze wieczorem ciasto, bo idziemy jutro do znajomych na parapetówkę. Do tego Igor co pół godziny budzi się z rykiem:( Marudzil cały dzień, nie wiem o co chodzi. Wygląda jakby mu zęby szły, ale to za wczesnie! Albo ten parszywy skok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia znalazłam kilka przepisów to skopiuję xx Sernik: Proporcje na tortownicę o średnicy 26 cm Składniki na spód: - 110 g ciastek typu Digestive - 55 g rozpuszczonego masła - 1 łyżka cukru-opcjonalnie bo ja nie dodałam i było ok Ciastka rozdrobnić najlepiej w malakserze i wymieszać z masłem i cukrem. Wysypać masę do tortownicy lekko wysmarowanej masłem i ugnieść dnem szerokiej szklanki w równy spód. Piec ok.12 minut w 160 stopniach C Składniki masy: - 1,1 kg sera kremowego czyli cream cheese czyli najlepiej Philadelphii - szczypta soli - 1 3/4 szklanki cukru - 3 płaskie łyżki mąki(maizena lub ziemniaczana wg mnie najlepiej) - 2 łyżeczki soku z cytryny - cukier waniliowy lub ziarenka z 1 laski wanilii - 1/2 szklanki śmietanki kremowej - 2 duże żółtka - 6 dużych jajek Włączyć piekarnik na 250 stopni C. Ser zmiksować na gładką masę, dodać sól i cukier na 3 razy, dodać mąkę, sok cytrynowy i wanilię, wlać śmietankę, zebrać masę ze ścianek miski, miksować dalej, dodać żółtka, następnie dodać 3 jajka, zmiksować zbierając masę ze ścianek miski i dodać następne 3 jajka i raz jeszcze dobrze zmiksować. Wylać masę na podpieczony spód, podnieść formę na ok.3 cm w górę i upuścić na blat po to żeby pozbyć się ewentualnych bąbelków powietrza ze środka. Wstawić ciasto do piekarnika na 10 minut, po tym czasie obniżyć temperaturę do ok.93 stopni(nie wyjmując ciasta i nie otwierając piekarnika, temperatura ma sama opaść)i piec ok.1 godziny i 40 minut aż masa się zetnie, posiadacze termometru mogą zmierzyć temperaturę masy w środku - jeśli osiągnie 65 stopni to jest gotowa. Wyjąć ciasto z piekarnika i odstawić do ostygnięcia, jeśli brzegi tortownicy nie były wyłożone papierem do pieczenia to po 10 minutach delikatnie oddzielić brzeg ciasta nożem. Po ok.3 godzinach ciasto zawinąć w folię i wstawić na min.5 godzin do lodówki-dopiero wtedy osiąga prawidłową konsystencję. Przed podaniem wyjąć ok.1/2 godziny wcześniej z lodówki, kroić nożem opłukanym gorącą wodą. Moje uwagi: -ponieważ ciężko u nas dostać niedrogi cream cheese użyłam sera Delfiko(dostępny również w Biedronce pod nazwą Zielona Łąka) w wiaderku tego śmietankowego bez dodatków o zawartości tłuszczu 24% -cukru w masie nie jest za dużo wbrew moim obawom ale jak ktoś lubi serniki mniej słodkie to może dać go o 1/2 szklanki mniej -brzegi tortownicy wyłożyłam papierem do pieczenia -okazało się że masa jest dość rzadka i moja tortownica jednak przecieka, dlatego lepiej piec ten sernik na blaszce a nie na kratce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Królewiec 1. Ciasto: 60 dkg mąki pszennej 1 szkl. cukru 4 łyżki miodu 2 jajka 2 łyżeczki sody 30 dkg masła Wszystko dobrze wymieszać, upiec 2 placki w 160 st. z termoobiegiem do czasu aż zbrązowieją. 2. Biszkopt: 5 jajek 1 łyżeczka wody 1 łyżeczka octu 1 szkl. cukru szkl. mąki pszennej szkl. mąki ziemniaczanej 1 łyżeczka proszku do pieczenia Cukier waniliowy Białka ubić, dodać cukier, następnie żółtka oraz resztę składników. Upiec w temp. 150 st. z termoobiegiem ok. 30 min. 3. Masa budyniowa: 25 dkg masła 2 szkl. mleka 2 łyżki mąki ziemniaczanej 1 łyżka mąki pszennej 8 dkg cukru Cukier waniliowy 1 szkl. mleka zagotować z masłem, cukrem i z cukrem waniliowym. Wlać zimne mleko wymieszane z mąkami i ugotować budyń. Placki układać: placek miodowy posmarować powidłami i wylać połowę masy budyniowej, przykryć biszkoptem. Biszkopt posmarować powidłami i wylać resztę masy budyniowej, przykryć drugim plackiem miodowym. Polać polewą i posypać wiórkami kokosowymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ananasowiec: BISZKOPT 1 szkl mąki 1szkl cukru 5jaj łyzeczka proszku do pieczenia utrzeć żółtka z cukrem, ubić białka i delikatnie połączyć.następnie stopniowo dodawać mąkę-przesiewać przez sitko i zarabiać drewniana łyżką.na koniec dodać łyżeczkę proszku do pieczenia. piec aż sie zrumieni i odejdzie od brzegów blachy ok 30min CIASTO WIÓRKOWE 5 białek 200g wiórków 3/4 szkl cukru Ubic białka dodać cukier i razem ubijac na sztywno.nastepnie wsypać wiórki i delikatnie wymieszac.piec w brytwance wyłożonej pergaminem nasmarowanym masłem-do lekko rumianego koloru ok 20 min KREM 5 żółtek puszka ananasów 1 sredniej wielkosci budyn smietankowy 1 cukier waniliowy kostka masła 2czubate łyzki cukru 0,5szkl zimnej wody Zagotowac sok z ananasów z cukrem i cukrem waniliowym. budyń rozmieszc z woda i żółtkami i wlać do gotującego sie syropu.Gotować mieszając do uzyskania konsystencji budyniu.Odstawić do ostudzenia. Nastepnie utrzec razem z masłem na krem.Wyłożyc na biszkopt(mozna go lekko nasaczyc np.herbata,woda z cukrem, sokiem exotic itp).Na krem rozłożyc pokrojonego w kawaleczki ananasa całośc przykryc ciastem wiórkowym i pozostawic do zastygniecia,najlepiej w lodówce. jeżeli macie sprawdzony sposób na innego biszkopta to można zmienić bo mi ten nie zawsze wyrasta ładnie choć do tego ciasta nie musi być jakoś specjalnie wyrośnięty bo potem ciężko buzię otworzyć tak szeroko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cygan Ciasto I: 8 jaj 20 dkg cukru 20 dkg orzechów mielonych 4 łyżki kakao 1 łyżeczka proszku do pieczenia 4 łyżki bułki tartej Ciasto ubijać jak biszkopt dodając orzechy i bułkę tartą zmieszaną z kakao i proszkiem do pieczenia. Całość rozdzielić na 2 części i upiec 2 placki. Ciasto II: 6 białek 30 dkg cukru pudru 15 dkg orzechów siekanych 15 dkg drobnych rodzynek sok z 1 cytryny Białka ubić na sztywną pianę dodając stopnowo cukier, następnie delikatnie mieszają dodać orzechy, rodzynki i sok z cytryny. Wylać na posmarowany tłuszczem papier i piec ok. 20 min. W temp 1800. Krem: 6 żółtek 1 szklanka cukru 2 łyżki mąki ziemniaczanej 0,5 l mleka 1,5 kostki masła kakao, kawa do smaku opcjonalnie wódka lub spirytus Żółtka utrzeć z cukrem, dodać mąkę ziemniaczaną i zaparzyć gotującym mlekiem, następnie całość doprowadzić do wrzenia i chwilę pogotować (aż uzyska konsystencję budyniu). Masę wystudzić. Masło utrzeć dodając stopniowo budyń. Dodać kakao lub kawę i przekładać kremem ciasto: placek ciemny placek z białek krem placek ciemny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cygan Ciasto I: 8 jaj 20 dkg cukru 20 dkg orzechów mielonych 4 łyżki kakao 1 łyżeczka proszku do pieczenia 4 łyżki bułki tartej Ciasto ubijać jak biszkopt dodając orzechy i bułkę tartą zmieszaną z kakao i proszkiem do pieczenia. Całość rozdzielić na 2 części i upiec 2 placki. Ciasto II: 6 białek 30 dkg cukru pudru 15 dkg orzechów siekanych 15 dkg drobnych rodzynek sok z 1 cytryny Białka ubić na sztywną pianę dodając stopnowo cukier, następnie delikatnie mieszają dodać orzechy, rodzynki i sok z cytryny. Wylać na posmarowany tłuszczem papier i piec ok. 20 min. W temp 1800. Krem: 6 żółtek 1 szklanka cukru 2 łyżki mąki ziemniaczanej 0,5 l mleka 1,5 kostki masła kakao, kawa do smaku opcjonalnie wódka lub spirytus Żółtka utrzeć z cukrem, dodać mąkę ziemniaczaną i zaparzyć gotującym mlekiem, następnie całość doprowadzić do wrzenia i chwilę pogotować (aż uzyska konsystencję budyniu). Masę wystudzić. Masło utrzeć dodając stopniowo budyń. Dodać kakao lub kawę i przekładać kremem ciasto: placek ciemny placek z białek krem placek ciemny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale tu sie pysznie zrobilo!:-) ja uwielbiam metrowca i zawsze znika ale przepis musialabym przepisac ale to kiedy indziej ;-) dzisiaj zrobilam ciasto bananowe z tego przepisu http://whiteplate.blogspot.com/2012/09/ciasto-bananowe-z-nutella.html pycha ;-) Sikorka- az mi wstyd :( czemu mi nie przypomnialas o tych ciuszkach :( ja mam straszne problemy z pamiecia i dzisiaj odsuwalam szafke zeby zrobic miejsce na choinke a tam stoja reklamowki :( postawilam przy drzwiach jutro wysle! przepraszam :( wlasnie- mamy choinke ;-) zywa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Basi
Czy moglabys mi wysylac ten numer dziecko na meila? Jestem za granicą i nie mam dostępu do wszystkich gazet. Byłabym Ci bardzo wdzięczna. Mój e-mail: kathy122@yahoo.com Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie śpię od dokładnie 3:33. Mały się wtedy obudził na jedzenie, potem kupa, trochę pomarudził i zasnął a ja już zdążyłam umyć włosy i popijam kawę Inkę. I oczywiście wspominam, bo to rok temu w imieniny męża widzieliśmy naszego synusia po raz pierwszy na usg. Ja się popłakałam, doktor popatrzył na mnie i ze zrozumieniem spytał : "Co, emocje?" Pewnie jest przyzwyczajony do takich scen. Co do laktatora to nie jestem wcale taka pewna czy mi się uda ściągać tyle mleka co bym chciała. Do tej pory ściągałam nim tylko jak miałam nawał po wyjściu ze szpitala. Tak to odciągam ręcznie. W paźdz. jak miałam tak strasznie dużo pokarmu to leciutko samą ręką odciągnęłam 3 pojemniki, które siedzą zamrożone. Basia, przypomniałaś mi, że kupiłam sobie gazety, a jeszcze ich nawet nie przeglądnęłam. Idę nadrobić póki mały śpi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze coś. Czy któraś używa już pieluch 4? Mały kolejny raz już przesikał mi w nocy wszystko. Jeszcze mam trochę 3 to mu zakładam ale już zakupiłam pampersy 4 i chyba przejdę na nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chyba nie poczytam tych gazet, bo przyszło mi do głowy, żeby poszukać na allegro laktatora elektrycznego. Tylko nie mam pojęcia który by był dobry. Jakby któraś mogła coś polecić to z góry dziękuję za rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny :) Ja już od 6 siedze i wybieram prezenty dla Amelki..Wybrałam huśtawkę z fisher price i szczeniaczka uczniaczka też z fisher price i boję si teraz żeby to wszystko przyszło do piatku :/Bo chcemy dać to małej pod choinkę :) Lecę sprzątać,póki mała śpi..Wczoraj zasneła o 22 i dopiero o 6 zbudziła się na mleczko :) Wczoraj pierwszy raz dałam jej biszkopcik pokruszony z jabłkiem ze słoiczka i tak posmakowało Myszce że musiałam dorabiać :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej My też tradycyjnie nie śpimy od 6. Mała budzi się 2-3 razy, od 2 dni w nocy staram się dawać mniej mleka a więcej przepajać wodą żeby nauczyła się nocki przesypiać. Kupiłam jej kaszkę mleczno-ryżową bananową i wcina aż się uszy trzęsą. Tak jej posmakowała. Brzuszek nie boli, kupy zielone ale to od żelaza które bierze, więc jest ok. Biorę się za pranie firanek i pieczenie rogalików francuskich bo chodzą za mną x czasu już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogaliki to jedyna rzecz, którą piekę z przyjemnością, bo zawsze mi wychodzą, tylko ja robię drożdżowe. Gł. robię to dla męża jak mnie ładnie poprosi. Jeszcze pod koniec ciąży na te upały piekłam mu non stop. :D Królewiec jest przepyszny, rafaello też. Ten 3 bit brzmi świetnie, może zrobię w najbliższym czasie. U nas to teściowa piecze, zawsze robi bananowca, ambasadora i jeszcze coś tam i na pewno podrzuci nam to i owo. Ja za to robię sałatki. W tym roku będzie chyba tylko jarzynowa, chyba, że mąż będzie bardzo chciał to zrobię mu z kurczaka z gyrosem, bo ją uwielbia. Myślałam, że będziemy mieć z głowy szczepienie, bo moja doktorka przyjmuje w środy z rana, to dziś akurat jest po południu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, przepisy wyglądają zachęcająco :) może i ja skorzystam i coś upiekę..szkoda,że nic nie zjem :/ ale może reszta rodziny posmakuje ;) jej moja mała strasznie marudna, tylko je i śpi praktycznie... siedzę teraz z nią na rękach. Ale wydaje mi się, że widziałam na dole na dziąsełku białą kropke - czyżby ząbek się wyżynał? dziewczyny ile to trwa to wyżynanie? - pyt do tych, które już przez to przeszły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Demagogia ja juz od dawna malej zakladam 4, bo 3 byly za krotkie, moja Ala dluga jest :-) a nabawila sie katarku biedactwo, mam nadzieje ze nic sie nie rozwinie do swiat :-( a tak to wesolutka jest, lobuzuje na macie i piszczy az ja na klatce slychac :-) trala bidulenko trzymaj sie dzielnie .. Goja pychotka przepisy! Ja upieke sernik z rosa z brzoskwiniami i ciasto budyniowo-kawowe, moze i piernika z polewa :-) mniamus :-) oj ciezko bedzie z moja dieta cukrzycowa przez swieta ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Cześć dziewczyny, mój maluch też ostatnio jakaś maruda.. Cały czas przy cycku, chyba mój stres mu się udziela i cycek go uspokaja- aż nakręcił produkcje.. :) Ja uciekam w sprzątanie ale i tak myślę :( Dzisiaj dzwonił D. przenieśli go dziś rano na zakład półotwarty to już będę spokojniejsza że nie siedzi z mordercami:) Chociaż w święta będę ryczeć na bank :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demagogia - ja mam jeszcze pampersy 3,bo kupiłam sporo na doz i dwie paczki mi zosatły.Ale jak skończę to na pewno na 4 przejdę. xx My byliśmy dziś na zakupach i ciesze się, że prezenty kupiliśmy miesiąc temu! Ludzi pełno! I kupiliśmy choinkę:) Stoi na dworze jeszcze, bo nie zdązymy dzisiaj jej ubrać. Ale już nie mogę się doczekać! Uwielbiam zapach choinki i widok zapalonych lampek:) xx limetka - możliwe że ząbek. U nas bylo tak, że jak się już pokazał choć mały kawałeczek to marudzenie się kończyło. Najgorzej było zanim się przebił. A teraz jak już widać to szybko wyjdzie, kwestia 2-3 tygodni myślę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tralala - boze, bardzo ci współczuję... Trzymajcie się! xx Ja miałam chwilę zwątpienia w laktacje, a teraz cos się odmieniło i mam ciągle cycki pełne! Może jakiś kryzys laktacyjny był i tyle. Mleko i butelkę kupiłam, ale boję się młodemu dawać, bo jak będzie w nocy długo spał to mi cycki pękną:P Kupiałm tez pierwsze sloiczki - marchewkę, jabłko i brzoskwinię. xx asiulka - jakiej firmy kupowałaś gruszkę, bo nie mogłam znaleźć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hej:(Dziękuję Goju za te przepisy od Ciebie, że Ci się chciało tego szukać i kopiować i jeszcze uwagi swoje dodawać. :)Dziewczynki Wam też dziękuję za resztę przepisów:) Mam straszny dół dzisiaj, płaczę jak głupia, napisałam do kogoś wiadomość, która strasznie dużo mnie kosztowała łez. Jestem rozżalona i czuję, jak mi serce pęka:(No nic oby u Was było w porządku trzymam za Was wszystkie kciuki bardzo mocno w każdej sprawie. Miłego dnia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
goja- z Hippa są gruszki Williamsa czy jakoś tak to leciało:) Mój toleruje tylko mieszane owoce, albo zupki, jednoskładnikowych nie ruszy, zaraz krzyk.Ale na razie zrobiłam stop i nie daję mu nic. Jak za często cycka chce to daję mu soczek..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×