Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Komu Kawki własnie pije :-) Mlody na spacerze z teściowa, zaraz sie szykujemy do niej na obiad. Dom po chrzcinach niby ogarniety ale i tak piach w pokojach :-) nie wiem po co wcześniej sprzatalismy :-) Mlody dał nam popalic wieczorem w wigilię nie wiem czy cos zjadłam czy jak :-( Plakal i plakal Trala bardZo współczuje Dziewczyny ile wcześniej składa sie wniosek o przedłużenie macierzynskiego ? Jutro idę kupić marchewke w sloiczku czy któraś już daje cały sloiczek na raz? Jak sie otworZy trzeba odrazu zjeść czy może polezec w lodowce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ita a na jakich zasadach przedluzasz maciezynski?? bo ja mam na 24 tygodnie, a potem biore 2 lata wychowawczego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ita słoiczek może w lodówce być 48h My właśnie wróciliśmy ze szpitala- mała znowu zapalenie ucha.. Wykończę się! :( Jak pech to konkretnie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na sloiku jest napisane 24 h maks i trzymanie w lodowce to ba warzywach a owoce chba 48 h albo i 36...kazdy sloik inaczej tralalka wspolczuje strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata to chyba o te 4 tyg dodatkowego składam wniosek bo to trzeba w odpowiednim czasie złożyć, normalnie jest 20 tyg plus 4 tyg dodatkowego pózniej urlop i ewent. Wychowawcze trala dzięki widzisz jak pech to pech :-( oby już było tylko lepiej Własnie zaczęłam maraton ściągania przed sylwestrem muszę 6x150 ml ściągnąć chyba cały tydzień będę ściągać :-) Jutro mój 18-letni siostrzeniec ma wziąć małego na spacer wiec dalszy ciąg nastąpi A co u was? Jak prezenty? Mlody na chrzciny zebrał kasę krzeselko plus stolik do karmienia i mate edukacyjna. Dostał drewniane duże auto a'la ciężarówka z drewnianymi klockami i srebrny smoczek od chrzestnej i super album-pamiętnik małego dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, jak Wy to wszystko ogarniacie? dzieci, dom i jeszcze czas na forum? chyba ze dwa miesiace mnie tu nie było. maz z corka pojechali do tesciow, a my z Markiem zostalismy i w koncu mam chwile wolnego i przeczytałam nawet 3 ostatnie strony ;-) Marek w polowie grudnia wazył 6500g, jest nadal tylko na piersi,ale dopiero 3 dni temu skonczyl 4miesiace. ma nietolerancje na bialko mleka krowiego i najlepiej dla Niego byłoby jakby Go jak najdlużej karmiła piersia, ale za niecałe 2 miesiace wracam do pracy i po Nowym Roku bedziemy powoli wprowadzac posilki stale zeby zastapic 2-3 posiłki oiersia w ciagu dnia. na poczatek pojdzie kaszka na mleku HA, mam nadzieje, ze dobrze bedzie tolerowal to mleko i nie trzeba bedzie mleka na recepte. poza tym czas goni jak szalony, dzieci rosna w zastraszajacym tempie ... wracacie po macie5zynskim do pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia ja nie wracam, najwczesniej wracam jak mały skOnczy rok najpóźniej jak mały pójdzie do przedszkola :-) chyba ze cos sie pozmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy te które z was karmią butelkami sterylizujecie je za każdym razem?czy wyparzenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Święta, Święta i po Świętach. Ale fajnie było, tak prawdziwie rodzinnie. :D Tralala, bardzo Ci współczuję. Nie dość, że to z mężem wypadło to jeszcze chore dzieci. Pewnie Cię to nie pocieszy ale ktoś tam w Polsce myślał o Tobie w te Święta. :) Ita, pismo trzeba złożyć co najmniej 7 dni przed końcem zwykłego macierzyńskiego. U mnie na słoiczku jest napisane, że można trzymać 48 h po otwarciu. W poniedz. otwarłam, zjadł dwie łyżeczki, wczoraj trzy, a dziś już całą resztę. Dziewczyny, opłaca się kupować laktator elektryczny? Bo ręcznym to guzik wyciągnę. Chodzi za mną ten: http://allegro.pl/medela-laktator-elektryczny-swing-hit-wysylka-0zl-i2890113911.html aczkolwiek cena mnie trochę poraża. Jednak czytałam opinie, że jest super i wart swojej ceny. I nie wiem co zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
de mag ogia ja nie wiem czy teraz zdecydowałabym się na zakup laktatora. dziecko jest już duże, będzie jadło coraz więcej stałych pokarmów ... chyba że chcesz. żeby dziecko podczas Twojej nieobecności piło tylko Twoje mleko, to wtedy inna sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odpowiedź Gosiu. Chciałabym karmić małego moim mlekiem jak długo się da. W pracy i tak będę musiała odciągać, żeby ulżyć cyckom, chyba że będę dojeżdżać do domu na dwie przerwy ale nie wiem jak szef na to spojrzy. Nie wiem zupełnie co zrobić. Gdybym kupiła laktator, to już bym mogła ściągać i zamrażać, żeby mieć zapas jak pójdę za 4 tygodnie do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Co do tego laktatora to moja koleżanka ściągała nim długo jak wróciła do pracy i mówi że rewelacja. Ja miałam ręczny i ściągałam z czasem coraz mniej. Ja już w wigilię miałam dosyć świąt, narobiłam sie przez 2 dni, a posiedzieliśmy godzine i każdy wrócił do swoich spraw. Ja wogóle średnio lubię święta, z tego względu że nie mogę ich nigdy spędzić ze swoją mamą i rodzeństwem. Gabi coś sie chyba przeziębiła, ma lekki katarek, z tym że nie leci jej z noska, tylko charcze i jak aspiratorem ściągam to jest coś tam. Ale rzadko ściągam bo straszny krzyk przy tym. I coś jakby pokasłuje, tylko nie wiem czy to nie od ulewania, bo wciąż z tym walczymy. Co do sterylizacji butelek to ja zawsze wieczorem zlewam wrzątkiem i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ita jak masz mikrofalowke to polecam torebki do sterylizacji w mikrofali np. Canpol jest 5 torebek x20 sterylizacji...w warunkach domowych wystarczy raz na dobe...ale mozesz stopniowo czyli najpierw za kazdym razem potem coraz rzadziej bo ruznie maluch moze zareagowac Demagogia jesli zostawiasz sloik z jedzeniem to tylko wtedy gdy nie karmilas ze sloika czyli wykladasz czesc do miseczki i to dziecko je a czysta reszte ze sloikiem do lodowki...nie wolno przechowywac sloika w ktorym wkladalas lyzeczke ze slina...dziecko ma duzo bakterii w buzi wiecej niz my i nawet pediatra mowila ze jak karmie ze sloika to albo do konca albo reszta do smieci DziewcZyny ktore chca zaczac wprowadzac posilki bo wracaja do pracy to proponuje duuuuzo wczesniej impowoli....my z marchewka mamy kupowe przeboje dopiero po 5 dniach a gdzie tu jeszcze wprowadzenie kaszy czy obiadku...Pola duzo ostatnio jadla i wczoraj nie bylo kupy...dzis zaczelo sie mega suchymi bobkami...srakala tyle razy ze szok...w koncu doszla do normalnej kupy ale ile sie zalatwila to szok..takze nie wiem ile bedzie trwalo az dojde do przyzwyczajenia jej malego brzuszka...jutro lece z jablkiem bo boje sie ze gruszka bedzie za slodka i potem nic nie zje...potem wrazacm do marchewki z ziemniakiem i to bedzie dostawac do poludnia a po poludniu jablko i jak to sie unormuje to wtedy gruszke...cale wieki bedzie to trwalo ale trudno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Medela swing jest boski...widzisz sprzedalam swoj ostatnio gdybym wiedziala bym Ci przeslala :( nim to sie i 8 razy na dobe bez problemu sciaga ale uwazam to co Gosia szkoda inwestycji w taki sprzet jesli to ma byc juz coraz rzadziej ...sa tam czesci ktore trzeba wymieniac - czasem czesto...i ogolnie sciaganie w pracy...mycie tego (jak nie umyjesz od razu szybko sie psuja pewne czescie bo nie moga zostac w tluszczu a nasze mleko tluste) wiec trzeba to wszystko przemyslec...lepiej chyba sprobowac najpierw reczny - polecam zwykly avent za 70 zl i zobaczyc czy warto kupowac taki za 500 zl gdzie jeszcze te czescie za 15 zl gdy nie pilnuje sie ich idealnej czystosci...ja wrzatkiem przelewalam po kazdym sciagnieciu niektore elementy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asiulka, dzięki za odpowiedź. Wiedziałam, że masz w tym doświadczenie, bo pamiętam, że się mocno męczyłaś z tym odciąganiem i podziwiałam Cię za chęci. Bałam się pytać Ciebie wprost, bo mam wrażenie, że mnie nie lubisz i w sumie masz prawo... Tak, ja oczywiście wiem, że nie można podgrzewać i znowu wkładać jedzenia do lodówki, dlatego odkładałam każdą porcję do miseczki a resztę szczelnie zamykałam i do lodówki. A moje mleko to mimo stałych posiłków dziecko jeszcze długo będzie piło. Ja dawałam teraz marchewkę przez 3 dni i nie mieliśmy problemów z kupami, szły codziennie, piękne takie pomarańczowe. :D Myślę, że właśnie dlatego nie mamy problemów z kupą przy marchewce, bo przepija moim mlekiem. To jest dla mnie też argument za tym laktatorem. Jeszcze przemyślę to na spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wysłałam na maila 2 zdjęcia Kacpra z wczoraj. Wiecie, jak tak liczę, to mój mąż odkąd wrócił do domu ma już ponad 20 godz. snu więcej ode mnie. A jak go dziś rano prosiłam, żeby wziął małego, bo ja chcę pospać, to się obruszył, że on też chce spać. I śpi drań jeden. :P Ale nic nie mówię, bo mi się całe dnie nim zajmuje. A mały jeszcze usnął a ja z nim, co jest do mnie niepodobne i spaliśmy prawie do 7:30.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demaogia po pierwsze bardzo.Cie lubie :) podrugie ja.aventem sciagalam tyle.samo tylko bolala reka ale gdybym miala to robic dwa razy dziennie to bym zostala przy avencie...moja sasiadka tez ma aven i karmi piersia...na poczatku miala tak.ze.masujac reka.piers odciagala 30ml.a.laktatorem nic....ale potem jakos ruszylo...mi sie wydaje ze jak.Ci recznym nie leci to i swingiem bedzie ciezko...radze codziennie bawicsi najpoerw recznym az sie rozkreci albo (to co ja.zrobilam na poczatku) wypozycyc medele z.poradni laktacyjnej kub ze szpitala (u nas ppzyczaja) to jet taki duzy laktaor ale sa do niego jednorazowe czesci wiec higieniczny i on jest elektryczny i zobaczysz czy poleci albo rozkrecisz zanim kupisz inny...wyppzyczenie u nas 8-12 zl.za dobe + ok 20.zl.zestaw jednorazowy (mozba go uzywac i 2 tygodnie) ... bo laktator cos tam powinien Ci sciagac...moze zle zassysa piers???mnie to az cycek bolal od recznego tak wciagal ycka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Demagogia ja mam medeli ale nie wiem jaki, mam pożyczone i on ma pare lat już, tylko ze mi np 55 ml ściąga w 45 min wiec trochę wiecej niż twój :-) ale tez sporo czasu idzie na to, mnie to już szlag trafia ze tak długo nie wiem jak ja to sciagne do sylwestra :-( Asiulka a ty ile sciagalas w ile czasu twoim? Może ja w swoim czegoś nie doczyszczam i dlatego tak wolno idzie? Asiulka nie mam mikrofali a za każdym razem nie wystarczy przelać wrzatkiem? Mam ta butelkę medeli calma tam jakiejś części nie mozna parzyc wiesz jakiej? Mlody spi a mi sie nie chce ruszyć a mam cała skrzynię prania echhh nie mam już gdzie brudów wsadzac Demagogia podziwiam cię z tym sciaganiem ja tam tylko do pól roku zamierzam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ita calme parzylam.cala...tak wyczytalam ale bylam wtedy mega niewyspana :) ita to.polecam raz na dobe gotowanie ..wrzucasz do garnka i 5 min po zagoowaniu tak pisza we wszystkich instrukcjach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e mag ogia, to fajnie masz z kupami na piersi ... mój ostatnio zrobił kupę 8 dnia od poprzedniej ... ma chyba zaparcia, bo zatwardzeń raczej nie, bo jak zrobi tą kupkę to rzadką ... i aż się boję wprowadzenia marchewki :-( choć nasza pediatra mówi, że dziecko na piersi może nie robić kupy nawet do 10 dni, to znaczy że dobrze przyswaja pokarm ... ale ja bym wolała, żeby się załatwiał na piersi choć raz na 3-4 dni. Dziewczyny, ja nie mam siły wszystkiego nadrobić ... więc nie bądźcie złe, jeśli powtórzę temat ... czy Wasze dzieciaczki mają już w miarę unormowany dzień? chodzi mi o czas czuwania i drzemki ... no i jak to jest ze spaniem na noc? bo mój Marek w dzień ma drzemki 30minutowe, chyba że jesteśmy na spacerze albo po spacerze, to potrafi nawet 2h spać. no i na noc nie umie usnąć :-( robi sobie koło 20-21 drzemkę 30minut i później najwcześniej na noc zasypia o 23 ... męczące jest to dla nas, bo nie dość, że przez kolki nauczył się usypiać na rękach to jeszcze trzeba z Nim siedzieć do tej godziny ... wczoraj poszłam z Nim o północy spać ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ita ja pisalam od razu o urlop w pelnym wymiarze 24 tyg, ale za kilka dni musze pisac o wychowawczy na 3 miesiace bo tyle zostalo mi nie wykorzystanego z synka a potem na 2 lata na Mala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosia moja corcia ma juz staly rytm dnia, chodzi spac o tych samych godzinach, tylko ze ja ja nauczylam zasypiac w wozku, ale w nocy sama zasypia. o 19 chodzi spac i budzi sie kolo polnocy, troche zje i zasypia. budzi sie jeszcze ok 2-3 razy. spi do ok 6, czasem troche dluzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w szpitalu miałam medeli elektryczny ten duzy z cała skrzynka i super szło dlatego mysle, ze lepszy bylby elektr. Pózniej napisze wiecej bo teraz trzymam małego na drugiej rece.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawda jest taka, że mi jest potrzebny laktator do ściągania mleka na czas, kiedy będę w pracy, bo i przed pracą, i po niej, i w nocy nadal zamierzam karmić. Zastanawiam się nad sztucznym mlekiem ale jak tak liczę, to z czasem wyjdzie mi cenowo podobnie, bo sztuczne można trzymać tylko ileś tam po otwarciu podobno, więc jak będzie jadł te 2 razy dziennie gdy jestem w pracy /bo zakładam jeszcze obiadki i może deserek gdy jestem w pracy/ to nie wiem czy mi się tak opłaca dawać to sztuczne. A żeby podtrzymać laktację, to w pracy i tak muszę ściągać. Pracę mam spokojną, warunki intymne, jest nas tylko dwie w tym dziale, więc nie będę się krępować przed nikim. Gosia, mój mały niedawno też miał problem z kupami, przez 2 tygodnie robił co 3 dni. I niby nic mu się nie działo oprócz tego, że puszczał śmierdzące bąki, ale też wolałam jak robił kupy codziennie. Basi lekarz poradził, żeby kupić Lacido Baby. To jest tylko probiotyk, który reguluje pracę jelit. Dawałam przez 2 dni po pół saszetki i od tej pory mamy znowu kupy dwa razy dziennie, czasem raz. Asiulka, dzięki za miłe słowa. Mam sentyment do tego imienia, bo moja siostra bliźniaczka też ma tak na imię. Co do rytmu dnia, to ma już stały, aczkolwiek widzę, że zaczyna mieć nawet 3 godziny przerwy między wstaniem rano a następnym spaniem. Dziś obudził się ok. 7:30, a teraz o 10:30 poszedł dopiero spać. I pewnie po południu pójdzie drugi raz. Za to teraz śpi dłużej niż gdy miał krótsze godziny aktywności i 3 spania. I chyba tak wolę. Myślę, że zmierza do tego, że będzie tak spał jak większość starszych dzieci, czyli tylko 2 razy dziennie ale dłużej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój na spacerZe pierwszy raz z moim 18-let siostrzencem i jego dziewczyna :-) W ogóle nie zjadł przed spacerem wiec nie wiem czy im wytrzyma 2 h na spacerze pewnie przez to ze kupy nie zrobił. Ja daje tez probiotyk ale inny muszę spróbować tego waszego dziewczyny. Demagogia ja tez zamierzam karmić mm na początku ze 2 razy dziennie a nie ma takich małych puszek żeby nie marnować? Gosia mój ma tak ze jak sie obudzi rano zwykle po 7 ma 1-1,5 h aktywności poznie 1 h spania potem znowu1-1,5 h aktywności i spacer 2-3 h zw spaniem,potem znów 1-1,5 h aktywności i znowu 1,5 h spania na spacerze lub w domu.No i potem do 2-2,5 h aktywności i spanie na noc po 19 lub 20 ale po kolkach tez został mu nawyk usypiania jak bujamy go w foteliku. Tylko ze potem jest problem z przelozeniem bo sie rozbudza no i jest już mniej wygodnie mu bo większy. Wiec chyba wezmę mala rozkładają spacerowke od siostry i będę w niej usypiac :-) a w nocy budzi sie 2 lub 3 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej i już po świętach... Jakiś niedosyt czuję:( dzisiaj złożyłam podanie o ten dodatkowy macierzyński i od razu kadrowa wyliczyła mi urlop - 22 marca wracam do pracy:( Na pierwszy miesiąc mąż bierze urlop, żeby Igor się przyzwyczaił, ze mnie nie ma. Potem do końca czerwca ma go pilnowac teściowa, wakacje a od września będę go wozić do mojej mamy. Uff organizacyjnie będzie zamieszanie. Ale to tylko 2 lata, potem jak pójdzie do przedszkola, to będzie mi łatwiej. xx demagogia - ja wracam dopiero za 3 miesiące prawie i do tego czasu bedę ograniczać karmienie piersią. Juz powoli młodego przyzwyczajam do mm (jadł 3 razy i bez problemów). Chciałabym karmić go jeszcze piersią rano i na noc tak do wakacji. Ale zobaczymy, przez te 3 miesiące może się dużo zmienić. Na pewno nie będe inwestować w laktator, nie mam nerwów na ściąganie i na tyle pokarmu, żeby zrobić zapasy. Do tego ucze w szkole, więc ściąganie w pracy byłoby u mnie niemożliwe:P Ale podziwiam cię za takie chęci i plany, bo to wymaga dużo wysiłku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A miałam pytac - podgrzewacie marchewkę ze słoiczka czy dajecie w temp. pokojowej? Dzisiaj młody dostanie pierwszy raz:P xx A co do rytmu dnia to u nas tez jest unormowany - wstajemy ok. 9, potem 11-13 pirwsza drzemka i druga ok 15-17. Czasem są krótsze, wiadomo, każdy dzien ciut inny. Noce są ostatnio kiepskie, bo wstaje nawet co godzinę - wtedy daje mu mm i spi 3 godziny. Wczoraj wieczorem tak płakal, ze musiałam mu dac jeść w obu piersi i dopiero zasnął. głodomór się z niego zrobił:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×