Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

niki - ale to chyba schemat dla mm? Ja mam inny - po 4 miesiącu karmienie na żądanie+ przecier owocowy z 1/2 łyżeczki kaszki z glutenem lub przecier jarzynowy - po 5 miesiącu j.w. z tym że do jarzynki dodajemy mięso

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Goju, to schemat dla mm. A moze malemu zebole wychodza co? Ja bym na to stawiala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pojechał jeszcze uspal małego Demagogia wprowadzilam mm bo zamierzam tylko do 6 m-cy karmić i chce żeby sie przyzwyczajal, poza tym słabo mi laktator ciągnie np 100ml w 2 h albo w 45 min nic, a tez chciałabym gdzieś wyjść na dłużej ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Goju bardzo ci współczuje! Trzymaj sie i bądź dzielna! Dasz radę jeszcze trochę i bedZie tylko lepiej! Ja jeszcze przeziebiona trochę, ale tak mnie wkurzył, ze i tak wyszłam z domu. Trochę mnie przerażają te 3 nocki samej ale do 2,5 miesiąca byłam sama wiec i teraz dam radę, tylko niech to przeziębienie idzie w cholerę, żebym tylko młodego nie zaraziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my mamy jutro szczepienie..ciekawe ile mała waży ?hmm :-)Już wykąpaliśmy Amelcię i teraz poszła do tay ,a ja oglądam m jak miłość :p Amelce wróciło kopanie nóżkami w wodzie :-))to było chyba tylko chwilowe,że tak grzecznie leżała :-) Dobrej nocki papa :-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aneta, a mój odwrotnie. Dziś sobie zapomniał, do czego służą mu w wodzie nóżki. Jak mąż w domu i mogę na niego liczyć przy dziecku to chodzę późnawo /jak na mnie/ spać. I chyba jednak nie pojedzie nigdzie do końca stycznia co najmniej. Ale się cieszę. :D Tralala, dzięki za linka, troszkę mi się rozjaśniło w sprawie tych kaszek i kleików. Kurcze, mam jakieś opory przed otwarciem tego Nan i spróbowaniem mu go dać. Boję się kłopotów brzuszkowych i w ogóle tego, czy się chwyci mm. Aha, Goju, a Ty to uczysz klasy od 1 do 3? Tak zrozumiałam gdy pisałaś tu kiedyś o Dniu Nauczyciela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Co do kąpania to moja w końcu zaczęła też chlapać, ale tylko na brzuchu, na plecach dalej wystraszona. My dziś po usg bioderek, wszystko już w porządku jest. Mam nadzieję że żadnego wirusa nie przywlokłyśmy, bo moja mama ma zapalenie oskrzeli, a siostra też połamana chodzi. Dziś był kolega robić mi kompa, bo znowu coś padło i też chory. Gabi od 2 dni ma czerwone policzki, w dzień mniej, wieczorem aż bordowe. Bez temperatury, krost, sama buźka. Miała też tak 2-3 dni jakoś przed świętami. Czytałam że to może być skaza białkowa, atopowe zapalenie skóry, albo od ząbkowania. Poszłabym do lekarza, ale lekarz przyjmuje rano, a wtedy tego tak nie widać. Raz ma tylko jeden policzek a czasem dwa, tak jak teraz. Spotkałyście się z czymś takim? Co do schematów to ja się zdaje na intuicje. Póki nie ma dolegliwości brzuchowych i chętnie je to daje. Oczywiście w rozsądnych ilościach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hey dziewczyn;) u mojego Franka tez pierwszy ząb na wierzchu;) dzis byłam w przychodni zapisac się na wizyte z małym i jak powiedziałm że chce spr wage małego to kazali mi chwilke poczekać i piguła spr małego. co do leżenia na brzuszku że mały niechce i sie nie przekrea pokazała mi ćwiczenia jakie mam z nim wykontywać. i zaproponowała żebym kupiła sobie takie puzle z takiej pianki. na nich mam małego kłaść i lepiej m bedzie niż w łóżeczku czy na macie z tym przekrecaniem. co do wagi to powiedziała że te wytyczne na skali są ważne ale nie najwazniejsze i żeby nie dac się zwariować. teraz szybko rośnie a potem jak skończy 2 lata to nie bedzie widać tak dużej różnicy miedzy dzieciaczkim z tego samego roku. i powinnam sie cieszyc że mały taki duży to oznaka że zdrowy;). pytałam o ten gluten to mam zacząc podawac małemu a jak mam możliwoąć do domowego chleba bez zpulchniaczy to mam go ususzyć i jak mały skończy 6 miesięcy to mu dać do mymlotania;) podobno dawniej sie o tym nie mówiło tyle i do dziś lekarze nie wiedza dokładnie od kiedy wprowadzać gluten do diety. xxxxxxxxxxxxxxxx co do zatwardzeń to jak skończe syrop do końca to mam iśc do kontroli.basia-u mojego synka to zatwardzenia były isą takie jak modelina 2 czasmi trzy bobki i przy tem straszny ból brzuszka i jak robi to aż bordowy i stenka bidulek. i kupki są czarne takie jak modelina. a jak sa gazy to juz poł sukcesu. dzis dałam mu sliwke a po niej wszystko do prania;) i mały zasnął juz o 20 a zawsze po 21;) sikorka-słayszałam że jest coś takiego jak rumień. ale nie wiem co to jest tylko babka raz w przychodni przyszła z dziewczynka, która miała czerwone policzki i mowiła że mała ma rumień. goja- trzymaj sie kochana oby mały spał do rana;* asiulka-mała ma śliczne te fałdeczki jak widze takie dzieciaczki to odrazu przypomina mi sie reklama opon samochodowych michelin taki ludek z fałdkami;) tylko zacałować;* a Kacper jak kogucik;) kochane te nasze dzieciaczki teraz;* dobrej nocy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula dzieki :) mowimy na nia michele... Goja a moze ucho? Ucho-brzucho wiec moze jednoi drugie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki kochane za słowa otuchy:) Dziś było ciut lepiej:) Wprawdzie o 3.30 zrobił sobie godzine przerwy na marudzenie ale w sumie jadł w nocy tylko 4 razy:) No i poszły dwie kupy nad ranem wreszcie! xx asiulka - to na pewno nie ucho:) Przy uchu to jest TRAGEDIA! Raz mój starszy miał chore uszy i to było straszne:( xx demagogia - ja ucze klasy 4-6:) W czerwcu kończyłam podyplomówkę do 1-3, ale na razie się tam nie szykuję:) xx ita - z karmieniem to mamy podobnie, ja chcę karmić do 7 miesiąca, bo wtedy wracam do pracy, ale do butli trzeba wcześniej przyzwyczajać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mały się przestawił, znowu spał do ponad 6, a nie przed 5 pobudka i nie marudzi jak wstanie. Aha Goju, dzięki za odp. A ile Igor ma wzrostu i ile waży? Taki już duży mi się widzi. Ale Wam zazdroszczę, tym karmiącym, że możecie sobie siedzieć w domu i nie martwić się. Im bliżej pracy, tym bardziej nie chce mi się wracać ze względu na Kacpra. Miss, gratulacje z powodu pierwszego ząbka. :D Dziewczyny, przyszła mi do głowy taka myśl. Ponieważ się gubię kto co ma i z którego, czy by nie mógł ktoś zrobić takiej tabelki jak miałyście w ciąży, żeby wpisać tam dane dziecka - imię, kiedy się urodziło, waga i wzrost przy urodzeniu. Może ktoś podejmie ten temat a jak nie to sama sobie w wolnym czasie zrobię na papierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demagogia - ale mieliście super noc:) A moj wazy 6800 a długi 67 cm. Jest z 26.08. xx A, i gratuluję zabkow!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anea0804
Hej Dziewczyny :-) My wstałyśmy o 8 równo :-)Teraz mała leży w huśtawce,a ja popijam kawkę.Muszę jeszcze małej pranie rozwiesić :-)U nas właśnie zaczął padać śnieg.. My dzisiaj mamy o 12 szczepienie już przeżywam :/Ale dowiem się ile Amelka waży,bo na mojej wadze to nie pokazuje dobrze tylko około :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś była druga próba z kaszką i też zakończona niepowodzeniem. Spróbuję w czwartek albo piątek marcheweczki dać, zobaczymy co będzie. Ja też bym chciała nadal samą piersią karmić, ale muszę wyeliminować dwa albo trzy karmienia w ciągu dnia bo 20 lutego wracam do pracy i Marek w tym czasie musi coś jeść ... a ta mamusia która daje 5 miesięcznemu dziecku danonki i kaszę na mleku krowim to gratuluję rozumu! a później się dziwią, że dzieci chorują, nadwagę mają i inne problemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
miss- gratulacje ząbka, mój chyba będzie miał jako ostatni :D demagogia- tabelka to dobry pomysł ale trzeba by ją zrobić w exelu albo w wordzie i na meila wysłać, bo tutaj zowu szukać tej strony gdzie ona jest to za dużo jak na moją głowe :P , ja mogę to zrobić jak mi podacie dane ;) tj.data urodzenia, kg i cm przy urodzeniu i może skąd? i co jeszcze?? fajna nocka, mój też śpi od 21 do 6, o 6napije sie i śpi do 8-9, dzisiaj był wyjątek o 5 rano obudziły mnie głosy Brajana jak się wkurza jak mu coś nie wychodzi.. Zapalam światło patrze a ten na brzuchu i się cieszy do mnie, ale ten uśmiech miał taki że ręce opadły! :D cały rozkopany, pielucha ściągnięta i mokra ośliniona (bo ma pod głową rozłożoną flanelke) i cały opluty a jaki zadowolony jakby było południe conajmniej :D ale wzięłam go do łóżka i spał ze mną do 9 prawie, a mała obudziła się po 8 ale po cichu oglądała bajkę więc mógł sobie dospać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
gosiaa, ja ostatnio w przychodni widziałam babke co czekała do lekarza i dawała 4-5miesiecznemu dziecku lizaka;] mówiła ze jogurty juz daje ale nie danonki tylko takie najzwyklejsze i ogólnie daje już wszystko tylko przemielone, a hartuje dziecko że w mróz bo było bodajże wtedy -5 na dworze, ubrała je w sweterek, przykryła kocem i wyszła z przychodni- BEZ CZAPKI!!!! czemu nikt na to nie reaguje z jej rodziny?? Chyba że sama jest.. jeszcze mówiła lekarzowi że to jest bardzo zdrowe że jak skończy 3lata to zapisze ją do morsów!! to skoro to jest takie zdrowe to ja się pytam co ona robiła u lekarza????? i to jeszcze z zapaleniem oskrzeli.. ja chciałam karmić do pół roku ale teraz wiem że za miesiąc na pewno nie skończe :) pewnie tak do 8miesięcy pokarmię ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anea0804
Trala-to Twój mały ładnie Ci śpi :-)Moja zasypia najpóźniej o 22 i śpi do 7-8,ale budzi się raz lub dwa na mleczko :-) Mała zasneła ,ale nie na długo bo za godzinkę będę musiała ją zbudzić,bo jedziemy na patronaż i szczepienie.a ja jem śniadanie i oglądam pytanie na śniadanie lubię to zawsze rano oglądać hehe. Później jak nie zapomnę podeślę Amelki zdjęcia :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anea0804
nie wiem dlaczego ja dzisiaj jetem cały czas pomarańczowa :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KasiulaUK - a mogłabyś napisać jakie to ćwiczenia masz dla Franka? Moja mała też jeszcze się nie obraca i na brzuchu nie lubi leżeć (dopiero od tygodnia udaje mi się ją na minutę, dwie położyć) i zaczynam się martwić. Zaraz chyba kupię te piankowe puzzle :-) Mama Kostka - nie daj się! teraz się zaleca, zeby dziecko było do pół roku na samym cycu. A kuzyn co dostaje danonki to potem może mieć mega alergie na mleko krowie. W ogóle teraz radzą, że im później mleko krowie się wprowadza tym lepiej. Mam nadzieję, ze w ogóle mi się uda bez mm. Na razie sobie powoli odciągam swoje mleko i mrożę i jak przyjdzie do rozszerzania diety to będę kleiki mieszać z moim. Tylko z tego co widzę, to w tych gotowych kaszkach to już jest mm - muszę podpytać pediatrę co dawać. Te babcie to w ogóle są straszne! Z jednej strony super, że pomagają ale z drugiej... Ja też się boję mojej mamie samą małą zostawić bo kiedyś przy mnie niby w żartach powiedziała, że dajmy jej ciasteczko i zobaczmy co będzie, bo mała patrzyła jak ja jadłam. Praca, ech praca :-(. Ja mam doła w tym temacie bo mam własną firmę i mi wychowawczy nie przysługuje :-(. Macierzyński mi sie kończy na początku lutego i już sie zastanawiam jak ja zarobię ten tysiąc złotych na Zus.... Niestety widzę, że z małą ciężko. A pracuję w domu, jestem artystą/rękodzielnikiem. Wszystko robię sama z mężem - prace, zdjęcia, opisy, wystawianie do galerii - kupę czasu na to potrzeba jak by się chciało zarobić jakieś lepsze pieniądze. Dobrze, że mieszkamy przy rodzicach to odpadają opłaty za mieszkanie. Chyba trzeba będzie zamknąć firmę albo uciec z firmą do Anglii bo tam ubezpieczenie 3 razy mniejsze. Tylko boję się lotu samolotem z małą :-(. To się wyżaliłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hej:)u nas nocka w miarę ok, jak się kładłam o 1 spać, bo mąż późno wrócił to się obudziła, zjadła i trochę się rozbrykała w łóżeczku juz myślałam, że spania nie będzie, ale zgasiłam światło, zostało tylko to z karuzelki plus odgłosy dżungli i zasnęła w 10 minut. Potem o 6 się obudziła i nie chciała już spać i łażę teraz jakaś zaćmiona:)Pobudzam piersi laktatorem, po każdym karmieniu małej czyszczę do końca piers, praktycznie nic się nie ściągało wczoraj i przedwczoraj, dzisiaj już lepiej szło. Nie wiem, czy kupować nowy laktator, to co ściągnę wylewam, bo mała i tak nie je za bardzo. Tak policzyłam sobie, że mała je mi w ciągu dnia z piersi 4, 5 razy, w nocy raz czasem dwa i tak myślę, czy to nie za mało na dobę, no ale skoro tyle chce to tak widocznie musi być dobrze.Je inne rzeczy, a one przecież wskakują na miejsce mleka więc by się zgadzało w sumie;)Gratuluję ząbków;)Tralala moja Zuzia prawie najstarsza jest,a ząbków nie ma, młodsze maluszki już mają, Brajanek się tak super rozwija, że śmignie i z ząbkami:)Zobacz jako pierwszy prawie już siedzi:)Demagogii się też ładnie rwie do siadania. Moja Zuzia jak siedzi na kolanach, właściwie leży to głowe ciągnie do klatki i tak trzyma chwilę, nogi do góry heh:)Albo jak ją noszę plecami do mojej klatki, tak przodem to się wychyla do przodu, aż czasem się boję, że mi poleci do przodu. Na brzuszku leży chętniej już i główkę dzwiga super, ale o przekręcaniu jeszcze nie myśli. Ja jej nie poganiam, przewróci się za miesiąc i też będzie ok:)Goju dobrze, że nocka już lepsza:)Trzymaj się:)No nic Kochane miłego dnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ja walczę o karmienie piersią jak tylko mogę, jak sobie przypomnę ile już za mną kryzysów, zapaleń i innych przygód to mi to daje siłę, bo dałam radę to i teraz dam dalej. Czasami siadam i zaczynam płakać, bo się staram jak mogę, a mała grymasi, mleko zanika, to się dwoję i troję, żeby było. No nic też się pożaliłam heh:)Susełek współczuję dylematów naprawdę, ja też na wychowawczym nie będę, teraz rozwiązuję umowę i zostaje tylko męża wypłata. Samych rachunków mamy 1200 zł prawie, a reszta?Jakoś damy radę może:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia-moja tak samo robi jak Twoja :-)jak ją noszę na rękach do przodu to tez tak się pochyla ,że muszę ją dobrze trzymać i rączki wyciąga jakby chciała coś złapać :-)A jak leży na brzuszku,bo wcześniej mało ją kładłam też nie lubiała to teraz nawet poleży mi i już się przewraca .Też popatrzę na te puzzle,może gdzieś znajde :-) Dobra lece,bo skarbeczek mój wstał,hehe..wiedziała kiedy :-)I bedziemy sie zbirac,bo mam takie zbieranie jak gdzies wychodzimy to mam duuzo czasu zajmuje :-P Miłego dnia.pózniej napisze jak z mała i ile wazy papa:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia, ja wychodzę z założenia że nic na siłę ... jeśli idzie Ci coraz gorzej z mleczkiem to może nie warto się tak stresować i dać sobie spokój? Zuzia już duża jest ... najważniejsze dla Niej miesiące karmiłaś Ją ... choć wiem jak przykro jest się rozstać z cycusiem ... ja sobie powiedziałam, że jak Marek nie będzie chciał albo będzie mi coraz trudniej znosić dietę (Marek ma skazę białkową a mi czasami już ciężko jest jak muszę czytać wszystkie etykiety i odkładać artykuły spowrotem na półkę) to dam sobie spokój ... co mogłam zrobiłam już dla Niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Basiu- niektóre dzieciaczki same rezygnują z piersi.. może to i lepiej bo u nas będzie masakra go odzwyczaić.. Tabelkę już prawie mam, ale brak mi danych tych dziewczyn co nie były w tabelce czyli demagogia, wivi, niki itd ;) nooo i nie chce mi się szukać dalej czyli jeszcze ita, limetka, susełek - proszę o date ur. wage,cm, imię ;) teraz mały sie obudził i jest jakas masakra, płacze rozpaczliwie jakby ktoś mu krzywdę robił :( lece go tulić..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia i Marek też je 4-5 razy w ciągu dnia i 2-3 razy w nocy ... mówię pczywiście o piersi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tralala - uśmiałam się z twojego Brajanka:P Ale te uśmiechy rozbrajają mamusie:) xx Kaszki są różne - z mlekiem mm i bez mleka:) Do tych drugich dodajesz mleczko swoje lub jakieś modyfikowane a do pierwszych tylko wodę. xx Odpukać, mój misio rano był grzeczny a teraz śpi już prawie 1,5 godziny:) Zdążyłam posprzatac, wykąpać się i ugotowac obiad. xx Co do siadania to mój taki gówniarz a pcha się strasznie! Podciągnie się do siadu ale upada. Staram się go trochę hamować, bo jeszcze za mały jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×