Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

Dziewczyny ja wy ubieracie jak rano jest 10-13 stopni a po 1-1,5 h np 16-18? Sorry ale po tym przeziebieniu już cała głupia jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pandora,czy ty
przerost frmy nad trescia.jestes przegieta na maxa.asiulka napisala o psychologach i neurologach.a ty jestes tylko pedagogiem....na tych studiach nic sie nie robi.najwieksze polmozgi przechodza.kolezanka mojej siostry jako egazmin,musiala na CYMBAŁKACH kolęde zagrac....wiecznie miala mase wolnego czasu,bo zajecia kilka godz i to malo wymagajace...faktycznie,wielka mi harówka...ja rozumiem,zebys skonczyła medycyne i po nich spec.z psychatrii to byłoy cos.ale pedagogika?wielki mi wklad w rozwoj dzieci-nauka tanca w szkole/przedszkolu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ita zaloz body na krotki i cieplejsza kurtke a potem ja zamien na cienki sweterek i zdejmij zupelnie kocyk...na pupe lepiej co cienkiego i przykryc a potem odkryc...dziewczyny u nas pp wczorajszym czego jeszc noe opisalam pupka czerwona..mloda bez jedzenia w nocy...opisz potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ita ja ubieram tak: bodziaki z krótkim rękawem, z długim już mi wyrósł i nie kupuje :) mam tylko 2 pary po domu. No to te bodziaki, na to bluzeczka z długim taka cienka, i kurteczke, na dół skarpetki i spodenki, i buciki. Rano jak co to zarzucam kocyk na nóżki, później zdejmuję kocyk i kurteczkę, zakładam lekką bluzę, chyba że ciepło i nie trzeba to sama bluzka zostaje. Zawsze pod wózkiem mam bluzę- w razie ocieplenia, czy ochłodzenia :) My chyba dzisiaj ruszymy do rodziców może chociaż dzisiaj skorzystają dzieciaki z pogody na świeżym powietrzu :) Goju- śniłaś mi się dzisiaj.. ryczałam razem z Tobą w tym śnie :* Kurde Brajan tak zaczął walczyć o swoje.. o wszystko tak krzyczy że aż włosy stają dęba i ciarki mi przechodzą :D a jak mała go zaczepia to dopiero jest wrzask.. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tralka kochana wiem że pewnie przez ich rozrabiańie padasz z nog ale powiem Ci ze marze by miec tak jak Ty znaczy dwojke pociech... Wczoraj Pola obsrakala sie poerwszy raz od pol roku poza domem...skapnelam sie schodza w centrum handlowym na parking...mialam mnostwo rzeczy wyobrazcie sobie tylko ziemie 20litro do kwiatow, dywan!! Zakupy spozywcze i stoje przed wyjsciem na parking a ta sie rzuca wiec dawaj to wszystko na glebe...spacerowke na plasko i ja przewijam...podlozylam na zzescie ten przewijak mobilny...kupa wszedzie...masakra...potem tego spowrotem ulozyc ńie moglam jak doszlam do auta i wsio wpakowalam to padlam...rece w ramionach mi sie trzesly ze wycofac nie moglam...facet siedzial w aucie sasiednim to tylko patrzyl co robie i czy mu auta nie przerysuje i sobie pomyslam ech baba...a ja nie jezdze jak baba wiec doszla mi do tych gratow plama. Na honorze....na klatce schodowej b ylo tylko gorzej...wniosilam rzeczy na raty...otworzylam drzwi, posadzilam mala na sordku przedpokoju ze az zbaraniala i kot tez iszlam reszte wnosic...dywan oczywiscie zostal na klatce z 30 min zanim do mnie to dotarlo...ale u nas jakos chyba nikt nie chodzi bo mnie juz by dawno okradli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ita, ja zakładam body z krótkim i cienką bluzkę lub body z długim i koszulke z krótkim rekawem i na to albo bluza, albo kurteczka cienka albo bluza z jeansu albo bez niczego jak jest cieplutko, spodenki, skarpetki i buciki a na głowe czapka z daszkiem. kocem okrywam jak zasnie na spacerze. U nas kropek mniej i nie są czerwone już, więc chyba nie ospa. Mam dzwonić do lekarki i powiedzieć co i jak, najwyżej podjedziemy jeszcze do przychodni. Mieliśmy iść dziś na koncert, jutro na paradę parowozów i koncert pectus a w niedzielę na koncert volver i teraz nie wiem czy z nim wyjść czy nie, jeśli to nie ospa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Nasz Niemiecki lekarz też tak twierdzi. Że najlepiej na powietrzu.. Że dziecko na powietrzu zdrowieje o połowę szybciej niż dziecko w domu.. No chyba że ma 40st gorączki i jakoś mocno chore.. To wtedy musi poleżeć w domu. Mówię o lekkim przeziębieniu czy coś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A potem pomijajac puszke pandory otwarta tutaj przySZedlmoj maz i mnie dobil tak...niewyobrazalnie....nie chce pisac by go tu nie stawiacw nieodwracalnie zlym swietle...migrene mam nadal ale mlodej przebila sie gorna jedynka i wrocil moj aniolek grzeczny i kochany bo bym umarla na glowe...dobrze ze mam caluska paczke solpadeiny.... Ita przetrzymalam dzis mloda...o 5:30 wstala jesc a ja jej uparcie smoczka choc serduszko mi plakalo ze dziecku nie daje ale wiedzialam ze wczoraj zjadla ponad 600 samego mleka...usnela po 6:00 wstala 7:30 i zero glodna i dopiero teraz8:40 zjadla....zobaczymy jak bedzie dzis...jutro wyjazd... Gryziemnie w kydke wlasnie ...masakrycznie boli..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
za chwile w dzień dobry tvn bedzie temat o ubieraniu w taka pogode jak ta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mały ma dziś dzień dobroci dla mamy. Poszedł spać godzinę wcześniej niż zwykle, bo już o 7:50 i śpi do tej pory. Zdążyłam umyć włosy, obciąć sobie paznokcie, zrobić mu zupką, zrobić obiad sobie i powycierać kurze. Teraz siedzę i nie wiem co ze sobą zrobić. Heh Asiula, to miałaś niezłą przygodę. Pisz pisz o mężusiu, ja już pogrążyłam tu mojego na wieki, bo na pewno myślicie, że ma coś z głową po tym jak mnie wystawił za próg. Ale w złości sama nie wiem co bym zrobiła jakby mi zniszczył coś, do czego mam sentyment, np. gdyby poszły wszystkie moje zdjęcia z laptopa a nie miałabym ich gdzieś nagranych. Ita, dokładnie, ubierz na cebulkę i jak co ściągniesz wierzchnie okrycie. Ja spaceruję po dróżkach osiedlowych, więc mam blisko do domu. Mieszkamy pod górą i tu trochę powiewa. Wychodzimy jak jest już cieplej. Mały ma na sobie tylko body z długim i kangurka, a na nóżkach półśpiochy i buty, bo nie chce mu ubierać skarpet i spodenek, żeby mu gdzieś w nóżki nie zawiało i mam w pogotowiu kocyk gdyby tak usnął. Kurcze przymierzam się jechać jutro z mężem kupić mu fotelik i nie mam pojęcia na co zwracać uwagę. I jeszcze rowerek mu kupię, bo wczoraj po południu znowu ślicznie siedział na pożyczonym i go woziłam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No dobra a teraz do Pandorki, byly robione badania chyba tez przez "madrych " amerykanow ze dzieci ktore siedzialy przed kompemmialy problem a realnym swiecie z zawierNiem przyjazni i czesto byly intrawertykami...znajde linkto wysle..i powiem Ci zezdwojga zlego to ja wole adhd niz odludka bez przyjaciol...kompa mlodej nie wlaczam jest szansazebedziemiala znajomych :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Demka fotelikow jak psow...ja poprosilam by mi pokazano tylko te co mialy klase bezpieczestwa min 4 i wsadzalam mloda i patrzylam czy nic nie uweora, nie ma gumowych pasow jak ten maxi cosinajdrozszy...makabra.wzielam maxi cositobi mozesz sobie mlodego przymierzyc bo tez jest duzy chlopak. Nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
demagogia- zwróć uwagę żeby był miękki i się rozkładał do pozycji półleżącej :) jak chcesz na dłużej to zapytaj o foteliki w przedziale 9-25kg lub 9-36kg. Jak chcesz do max 3lat to 9-18kg. Ale z doświadczenia wiem że 3latkowi w takim już jest ciasno. Rowerek, ja mam i sprzedaję bo nie lubię z tym jeździć :D nie wygodne dla mnie to jakieś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tralala, dzięki za info o programie, właśnie sobie obejrzałam. Asiula i Tralala, dzięki za wskazówki co do fotelika. Tralala, to prześlij mi fotkę rowerku na maila jak możesz, może odkupię, aczkolwiek ja wiem jaki chcę, więc nie wiem czy mi Twój spasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie w ddtv było o przegrzewaniu. Dzięki jeszcze raz, niby tak robiłam a tu klops choroba. My po kontroli u lekarza, osluchowo czysty, ale plesniawki dostał na ustach :-( nie wiem czy to przez ten antybiotyk. I sie wkurzylam bo ostatnio baba lekarka mi mówi, ze ze stanem podgoraczkowym lepiej nie wychodzic bo moze sie spocic i sie zgrzac. A ten mi dziś Ze nawet z 40 stopniowa gorączka mozna wychodzic i bądź tu mądry. Dziś idziemy na spacer. Myśle, ze grunt to sprawdzać czy nie jest spocone na karku dziecko i bedZie git ;-) Asiula to miałas przeżycia, ze sie odwazylas na takie wielkie zakupy sama :-) a w aucie nie mogłas zostawić tych tobolow? Jak maz by wrócił to byś wZiela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to sie zgralysmy z tym ddtvn Pisz Asiula ! Demka a jaki byś chciała rowerek? Bo ja bym chciała taki samochód zabudowany, co mogę wsadzić dziecko i sie nie wywroci na boki i do tylu, i za sznurek ciągnąć, byłam w smyku, ale nic nie maja. Wczoraj byłam w galeri, bo maz na siłowni i młodemu kupiłam 3 body na dl, spodenki, czape i butli wszystko w kaphall czy jakoś tak. Tam są super kolorowe ciuszki! I w super wzory. Polecam jedno body gratis dostałam i na spodenki i buty -20%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trala a ten rowerek ma pasy? Wiecie mam jeszcze jeden problem, mlody w dzień tylko i wyłącznie usnie jak jest bujany w foteliku,jak zasnie to sie w nim poci a jak go przekladam to sie budzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
ita- nie widziałam takich nigdzie jak mówisz i nie umiem sobie wyobrazić :) nie, nasz nie ma pasów, ale dzieciaczki trzymają się tej barierki zabezpieczającej konretnie :) po za tym moje dzieciaki w pasach by nie usiedziały hehe, w aucie już ich nosi, w wózku też nie zapinamy bo by nie było szans na spacer, wasze też tak mają??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ita wode mineralna zostawilam ale mam tak ze.jak.kupie cos mlodj to jestem w.goracej wodzie kapana i musze wziac do.domu...wody mineralnej ni bralam :) ziemido.kwiatow tez nie.:) a poza tym.auto.szla do.mechania i bylo malo czasu je dostarczyc przez.korki....poza.tym tez nie pomyslalam hhehehe by dywanu nie brac...ech..widzisz jednak glupia jestem...ale ja zawsze sie tak urzadze ;)w koszyku to zawsze wyglada nie groznie.... :) a potem dojsc nie idzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Demka, jak po fotelik się wybierasz to musisz wiedzieć co masz w aucie, czy jakieś mocowania do fotelika czy co, bo mój mąż co chwile latał i sprawdzał jak się go w sklepie pytali :) Ważna jest też długość pasów, my w mazdzie mamy dość krótkie, a moi rodzice w passacie mają mega długie. W sklepie powinni doradzić, i weź małego żeby go poprzymierzać do fotelika, my mieliśmy taką możliwość. My kupiliśmy fotelik 9-25kg. Asiulka, ja bym wyszła ale się boję, że jednak ospa i go zawieje czy coś. Do lekarki się nie mogę dodzwonić, jak młody się obudzi to chyba pojade niech go jeszcze obejrzy. Kupy są zawsze w najmniej oczekiwanym momecie :D Mój dzisiaj się tak załatwił, że cały do przebrania łącznie ze skarpetami. Trala, mój w wózku jest zapinany, ale nie od razu jak go wkładam bo by szału dostał, dopiero jak wyjadę na podwórko :) Jak się mocno buntuje to zapinam te szelki tylko w pasie i w kroku a te od ramion zostawiam luzem. Ita, ciuszki z kappahl dla dzieciaczków są super, ale cena niektórych jak dla mnie powalająca. Ja poluję na przeceny w H&M na niemieckiej stronie i wysyłam męża, bo u nas nie przeceniają tak ciuchów jak tam.Jak jestem w Poznaniu to oglądam i macam jakie są w dotyku i później go gonie :) Bluzki z długim rękawem za 3 euro, a ostatnio spodnie przecenione z 13e na 5e, chinosy czy jakoś tak. Garniturek na chrzest też na przecenie w niemczech, u nas na sklepie 99zł a ja dałam 10euro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
mama Kostka jak po przecenie to tak, bo w Niemczech ogólnie ciuchy wychodzą drogo. My zawsze w Family kupowaliśmy. Są rewelacyjne jakościowo. Po 3 dzieci a nadal jak nowe.. Tzn Brajan będzie 3 posiadaczem niektórych. :) Bo po Antku wydawałam do koleżanki a ona mi teraz kilka oddała i nadal jak nówki. Muszę się pakować a nie mam natchnienia zupełnie :P A dlaczego nie ma żadnego zdjęcia Kostka w garniturku ? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To nie ospa :) Byłam w przychodni, obejrzała go jeszcze raz i albo to reakcja na chleb albo po mamie jest alergikiem :/ wszystko pyli więc może być od tego. Mamy pozwolenie na spacery, więc niedługo ruszamy. Dom prawie posprzątany, zostały mi podłogi do umycia. Obiad później, bo skończyły nam się ziemniaki :D Parada parowozów jutro jest nasza, oby pogoda dopisała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas tak gorąco, że rozebrałam małego i chodził po polu/dworzu w samym cieniutkim bodziaku. Ale za nic nie chciał siedzieć w wózku, więc ponosiłam go niecałą godzinę i wróciliśmy, bo już więcej nie dałam rady go nosić. Mój nie znosi pasów, on w ogóle nie znosi i od pewnego czasu zawsze płacze jak go wsadzam czy to do bujaka, czy do krzesełka, o wózku nie wspominając. Tylko jak w dwóch pierwszych rzeczach popłacze i mu przejdzie tak w wózku dostaje czasem takiej histerii, że nie da się go wsadzić. Tralala, no w sumie mógłby taki być, choć troszkę za dużo bajerów jak dla mnie no i marzy mi się niebieski, bo mam bzika na punkcie tego koloru. Muszę to skonsultować z mężem. On chce mu kupić właśnie jakieś auto do jeżdżenia ale rowerek chyba praktyczniejszy, bo starczy na dłużej. Ita, w rowerku pasów nie trzeba, dziecko ładnie się trzyma poręczy. Mamo Kostka, to extra, że to nie ospa. Ulga, co nie? Chciałam sobie posiedzieć na balkonie póki mały śpi to nadciągnęły chmury i taki wiatr się zerwał, że mi strzela drzwiami balkonowymi. Więc wypiję kawkę w kuchni przy stole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
demagogia- też lubię niebieski kolor :) To coś na kierownicy można zdjąć, Nikola jeździła bez tego bo to mi się wydaję takie chłopięce :) Ale jeździła i tak w tym może z 5razy jak D.był bo ja nie lubię jakoś.. Wysłałam na maila wspólnego Brajanka w tym rowerku :) Jak nie demagogia to może ktoś inny by chciał? Nie powiem ułatwiłoby mi to dużo, bo nie musiałabym po komisach jeździć a i jakiś grosz by się przydał, bo w tym miesiącu mi opieka nie dała nic :( Za rowerek chcę 50zł + ewentualny koszt wysyłki. Rowerek jest zadbany, jedynym mankamentem jest brak naklejki na oparciu, bo mała ją zdrapała. Można przykleić jakąkolwiek :) Mi Brajanek nawet biodrowych pasów nie da zapiąć, próbowałam na wszystkie sposoby ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamo kostka-super ze nie ospa :-) u nas też taka piękna pogoda, idealna na spacerek ale nic z tego - udało mi się przed godzin ka postawić te bańki, wiec na dwa dni zakaz podwórka i wszelkich przeciagów. udało się jak mała leżała na brzuszku. poza tym wczoraj w nocy mnie olśniło, że zapomniał am natłuścić plecki :-). pewnie dlatego wczoraj mi się nie udało :-) mała mi chyba ząbkuje bo pobudki w nocy po półtorej godziny....rano się czułam jak zombi, teraz już ciut lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×