Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bede mama juz 2 raz

*** Sierpień 2012 ***

Polecane posty

wiatam nową mamusie;* ja jeszce pracuje, tak do 26 tyg potem bede się lenić;) a co do tabletek....;) oj tez tak mialam , bralam tabletke na łyżke z jogurtem i jakoś przeszło, albo robiłam pietrowa kanapke i do tego tabletka a potem to juz sam chleb pogryzłam chwile i wkładałam tabletke i przelykalam. bywało że czasami zmarnowałam 5 tabletek zanim połklam. ale juz jest dobrze;) byłam dziś u pl ginekologa i tak szyjka się nie skraca i wszystko wyzamykane. a na moje bóle i upławy to nie jest takie proste bo musze zrobić wymas pochwy na jakies bakterie i dopiero wtedy leczenie. dzis dostałam maśc dopochwową na 6 dni. bo tabletke jak włożyłam wieczorem to na drugi dzień popołudniu wypływała prawie w całośći;) pare dni pogoda była straszna a dzis tak gorąco że w domu chodze w majtkach i koszulce na ramiączkach na termometrze 35stopni;|) na swieta mąz posprzątał, pomalował i moge siedzię spokojnie przez dwa tyg a potem do mamusi na lenistwo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SUPERNUDZIARA
sierpnióweczka a powiedz mi kiedy miałaś ostatnią miesiączkę ?? a czujesz juz ruchy ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tez mam termin na 26.08 i mam 17 tydzien dziwnie ci lekarz wyliczyl sierpnioweczko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sierpnioweczka - faktycznie dziwny masz termin. Ja ostatnią @ miałam 10.11, jestem w 19 tyg. a termin mam na 17 sierpnia. To sa dokładne wyliczenia z kalendarza, ale potwierdzone przez usg, bo cykle miałam jak w zegarku. Jeszcze pracuję do końca kwietnia. Ja już po basenie, nawet dałam rade zrobić 10 basenów:) Potem pół godzinki masaż w jacuzzi i jestem padnięta i wymoczona:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasiula -ja tez borę tabletki, ale na szczęście nie wypływają mi. Może za płytko je wkladasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja 🌼 ja wg ostatniej miesiączki termin mam wpisany na 14.08 , a wg usg 24.08. Ten pierwszy wyliczyły mi położne , a drugi lekarz . Z bliźniakami pewnie i tak troszkę wcześniej będą na świecie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja , czyli jesteśmy w tym samym tygodniu :) Czujesz już ruchy ? bo ja można powiedzieć , że nie czuje , chociaż położna stwierdziła , że można je pomylić np z pracą jelit , takim gulgotaniem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goja- mam taki amplikator żeby nie wpychać palców do środka zakładam tabletke do niego i fajnie wchodzi. dawniej palcem wkładałam i nie dałam rade tak gleboko jak amplikatorem. taka natura;) tabletka niby się rozpuści ale nie wylatuje po troszku z uplawami tylko cała rozpuszczona. ale nich to dziadostwo idzie od nas!!! buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam nowe mamusie. O ja kolejne blizniaki na forum ale super:):):)❤️ Goja ty to masz ta kondycje:) ja to nawet plywac nie umiem buuu:( Moje drogie ja mam zamiar kupic sobie femibion .Bierze ktoras moze.Bo jeszcze myslalam nad kwasami omega albo tranem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekam na lepsza pogode bo mam zamiar wziac sie za mycie okien. I jakies porzadki w szafkach. A wy cos planujecie???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka tam aga okna niech myje facet!!! a Ty siedz i mow gdzie smugi!!!;) bardzo dużo lekarzy poleca omega 3 w ciazy,ja osbiśćie biore omega 3 i witamine d i tak kompleks witaminek dla brzuchatek. nie wiem czy mamusie z wysp wiedza ale w uk podaje sie witamine d i k dziecku po porodzie jak ktoś chce i tyle. potem się nie podaje zednych witamin dziecku bo anglicy twierdza że wszystko jest w mleku. dziś mówił mi ginekolog o tym że jak bede chciała dziecku podawać te witaminy to muszę sie zaopatrzyć w nie w pl i nie mówic o nich połoznej;). i polecał też tantum rose.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula powoli i po jednym to dam rade.Musze gdzies energie sporzytkowac:P U nas jest tak ze vit d podaje sie dzieciom od 2 tygodnia zycia.Moja lekarz zawsze sprawdzala ciemiaczko czy dobrze sie zrasta i czy dziecku nie poci sie glowa.Mojego brata synek mial niedobor wit d i miekkosc potylicy mimo podawania i lekarka kazala zwiekszyc dawke i bardzo szybko byla poprawa. A tantum rosa dobre jest.Dziwne ze masz nie wspominac o witaminach poloznej ale coz zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka tam aga ja wiem swoje ze takie witaminy napweno nie zaszkodza a moga pomóc, i ja tam bede podawac dziecku;) mi mama podawała i wyrosłam na zdrowa kobitke;) wiec niech mamusie z uk sie zaopatrza jak oczywiście beda chciały podawac witaminki a jak sie dba o siusiaka u chłopca??? jak zapytałam to usłyszałam ze według instynktu macierzyńskego;) nie wiem jak mam to rozumieć?;) naciaga się tylko skórke, czy sie nic nie robi?? nichce wyjśc na pedofilke ale nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SUPERNUDZIARA
to teraz termin sie zgadza i twój tydzień bo ja miesiączkę ostatnia miałam 19 , ale zaszłam 25-26 listopada. Pati to jesteśmy w tej samej sytuacji masz duzy brzuszek ?? mi mówią , że dużego nie mam.ja czuje takie mizianie i jak przykładam słuchawki w to miejsce to jest takie pukanie hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
supernudziarko🌼 mój mężuś jak przykłada głowę do brzucha to mówi, że słyszy takie pukanie :P muszę mu wierzyć na słowo , hihi. Ja nie należę do osób szczupłych , więc pewnie takie typowe ruchy poczuję później :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SUPERNUDZIARA
ja przed ciąża ważyłam 59 kg teraz 63 kg zobaczymy jak dalej będzie , a czy wasz śluz też jest taki żółto-zielony i nie raz jest go tak dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aga ja biorę femibion:)do 12 tygodnia brałam femibion 1 i tam była tylko jedna taka różowa tabletka:)a od 13 tygodnia biorę femibion 2 i tam jest ta różowa plus taka kapsułka jakby tran jako dzienna dawka są te dwie właśnie różowa i tranik:)nawet jak mi się odbija czasem po nich to jak po tranie ochyda:)ale witaminki są chyba ok:)tak że ja mogę je polecić:)ja mam wizytę 6 kwietnia powiem mojej lekarce o tych żóltych upławach to pewnie eh też mnie czekają znowu jakieś globulki:(eh nienawidzę tego:(jeszcze teraz doszło mi lekkie swędzenie więc na pewno znów się przyplątało coś do mnie;(mój śluz jest żółtawy na początku myślałam że to tylko śluz moczem ciutke zabarwiony ale chyba nie:(Ja też nie jestem szczupła jestem w 19 tygodniu i 5 dniu i ruchy czuję od 17 około tygodnia:)ale na każdą przyjdzie pora z ruchami:)ja ostatnią miesiączkę miałam 4.11:)termin mi się przesuwa wciąż na wcześniejsze daty bo maluch jest duży i teraz mam na 7 sierpnia a miałam na12 na początku:)ja mam sporego malucha w środku dlatego szybko go chyba hehe czułam:)Mi mąż okna umył i wieszał świeże firanki ja lżejsze prace robiłam;)Goja podziwiam za kondycję ja bym chyba nawet raz nie przepłynęła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula pewnie ze podawaj wit nie zaszkodza:-D ja np. na krowim mleku od malego chowana tak jak i moje rodzenstwo i wszyscy zdrowi:-D he he z ta pielegnacja malego siusiaka to slyszalam ze nie sciaga sie skory ze tak sie wyraze. Ale to niech wypowiedza sie mamy malych chlopcow;-) Widze ze swiateczne porzadki pelna para ida u was:-D Spijcie dobrze:-*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej ;-) co do sciagania skory.. wiec co lekarz to inaczej, jeden sciagac, drugi nie. ja sciagalam troche (nie do oporu ale troche) bo historia naszej kolaznki z forum pazdziernikowego niestety pokazala,ze lepiej sciagac... ona nie sciagala a pozniej miala z synem naprawde problemy wit d od 2 zycia a do kiedy? i znowu, co lekarz to inaczej! jeden do roku drugi mowi do dwoch, trzeci do 3r.z jeszcze inny,ze jak dziecko jest na mm i pije ok litr mleka dziennie to wcale nie trzeba ach... masakra z ta rozbieznoscia a studia niby skonczone takie sam a wit k tylko przy karmieniu piersia do 3 msc. z ja juz okna pomylam jakis czas temu ;-) u mnie dzisiaj chyba bedzie w koncu ladnie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi lekarka kazała wit. d odstawić jak córka miała chyba 9miesięcy.a wit k podaje się tylko jak się karmi piersią, z wit d też chyba tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SUPERNUDZIARO - tak mamy ten sam termin:) co do ruchow to cos tam czuje zawsze wieczorem jak leze ale nie wiem czy to juz to :) ja startowalam z waga 50 kg teraz mam 54 kg zobaczymy jak bedzie dalej:p co do uplawow to ja mam biale ale radzej malo i niezbyt czesto wizyte mam w poniedzialek wiec zobaczymy moze juz bedziemy wiedzieli kto jest w srodku :) polowkowe mam na 20.04 to bedzie 22 tydz pozdrawiam was mamusie:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie nowe mamusie sierpnióweczka gratulacje witam w moim klubie dwóch maluchów:) Ja właśnie się dowiedziałam że będzie teraz dziewczynka fajnie chociaż liczyłam na chłopca . Mąż zadowolony :)będzie babiniec w domu . Ale teraz jak sie rozruszałam przy tej pogodzie to czuje się wspaniale tyle energi mam oby tak do końca pozdrawiam wszystkie i życze zdrowia i super samopoczucia każdej z was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SUPERNUDZIARA
malutka a na kiedy masz termin ??a masz na coś zachcianki czy nie ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sierpnióweczka - czuję ruch już od 5 marca, czyli od 17 tygodnia. Teraz robią się w miarę regularne:) kasiula - nie wiedziałam, że jest taki aplikator:) Fajna sprawa, choć ja niegdy nie miałam problemu z wkładaniem globulek:P taka tam aga - jakoś nawet mi się chce popływać. ale to zalezy od dnia. Okna tez planuję umyć, ale na razie na to nie mam chęci. Mam bardzo dużo okien, więc musze na raty myć. Może wezmę sobie wolne przed świętami to pomyję. Planowałam jeszcze wysprzatać szafki kuchenne, ale zobacze czy dam radę. Tabletki też musze zakupić bo na razie jestem na samym foliku. Co do pielęgnacji siusiaka - na początku nie ściągaliśmy skórki, dopiero jak pediatra stwierdziła, że schodzi to bez obaw myliśmy. Generalnie nam kazała ściągać, że by nie zbierała się mastka, bo może dojść do zapalenia. Dobrze mieć rivanol pod bokiem, właśnie na takie siusiakowe dolegliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka- gratuluje dziewczynki!! dzieki dziewczyny-jak bede w pl to podpytam koleżanki jak ona to robiła u swojego synusia. w angli to obżezanie odrazu;) na samym poczatku jak przyjechalam do angli to pracowałam jako pomoc domowa u lekarza w domu który robił obzezanko;) wiecznie płacz dzieci. jak odchodziłam to zaproponował jak bede miec kiedyś chłopca to on zrobi zabieg za darmo. nawet bym mu dotknąć synusia nie dałła;) a z witaminami dla noworodków to tak jak ze wszystkim u lekarzy co lekarz to opinia, tylko mieszaja nam w głowach. wczoraj dostałam krem na pieczenie i upławy, i po jednej nocy o niebo lepiej tylko zamiast żółtych są białe z maść. i dziewczyny jak macie tak jak ja ze same upławy to lepiej zrobic odrazu wymaz z pochwy jak nie ma zadnego zapalenia i grzybicy. a lekarze to daja pierw środki przeciwgrzybiczne, a czasami jest tak ze same wychodujemy bakterie, i tylko leki przeciw bakteryjne pomogą. a jak jest z ta glukozą??bo lekarz kazał zrobic mi w pl OGTT i nie wiem czy mam sobie ta glukoze sama kupić, dostane w laboratorium. i czy jest na recepte? pierw chce zrobic badania a potem mam wizyte u lekarza buziaki mamsie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KASIULA jakie obzezanie ja od urodzenia przy kąpieli naciagam po troszku Antkowi siusiaka by tez brud usunąć który się zbiera i by żadne stany zapalne się nie robiły ale to nic trudnego mi w szpitalu pokazali jak to robić. Supernudziara ja mam termin na 31 sierpnia co do zachcianek to jem i słodkie na zmiane z ostrymi rzeczami ale nic konkretnego teraz juz mi brzuch wywaliło nie da się ukryć :) Sierpnióweczka ja pierwsze ruchy czułam chyba po 21 tc a potem to tak dawały czadu że brzuch będziesz mieć tak skoślawiony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SUPERNUDZIARA
malutka to miałaś szczęście , że dowiedziałaś sie pleć moje maleństwo ma nogi w dol a teraz chyba sie przestawił bo wczoraj smyrał mnie po prawej stronie ale dzisiaj nic nie czuje tylko takie skurcze w dole pochwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×