Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Cobyeta

*** WRZESIEŃ 2012 ***

Polecane posty

czesc dziewczyny! wiatm nowe. mi dzisiaj zaczal bic 10 tydzien:) jutro ide do lekarza. mam nadzieje ze zrobi mi usg i nie wymysli ze poczekamy do konca I trymestru bo ja zmienie na inna gin. wkurza mnie to bo wszystkie juz widzialy swoje babelki a ja czekam i czekam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj nie wszystkie widzialy... ;) I jeszcze niektore musza sie uzbroic w gruba cierpliwosc, bo nei zobacza do konca miesiaca... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiewióreczka_
Hej dziewczyny;-) Byłam dzisiaj na kolejnej wizycie i znów widziałam moje maleństwo;-) Ma już 2,2 cm;-) Niestety mdłości i złe samopoczucie się nasilają, ale lekarz kazał uzbroić się w cierpliwość ;-) A co do tych wizyt i USG to chyba zależy od lekarza, każdy ma różne podejście. Jak byłam w 7 tyg u gin na NFZ to nawrzeszczała na mnie, że jak na tak wczesneym etapie jakikolwiek lekarz mógł mi powiedziec, że jestem w ciąży!!! Powiedziała, że dopiero w 10 tc mozna coś stwierdzic a teraz to najwyżej możemy założyć ewentualną ciążę. Byłam u niej tylko w celu skierowania na badania, bo chciałam zrobic bezpłatnie ale po tym wszystkim odechciało mi sie wogóle mieć do czynienia z... Stwierdziłam, że wole zapłacić i być traktowana po ludzku;-) Ale to oddzielny przypadek i podaje tylko jako przykład różnego podejścia lekarzy. Niektórzy niezalecaja USG we wczesnym etapie ciąży, mówi się o jak najmniejszej ingerencji itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja dziś cały dzień się stresuje... jutro 8.30 usg, bardzo wierzę, tzn chcę wierzyć, że będzie OK, ale mimo wszystko... gdzieś jest ta obawa... trzymajcie za mnie, za Nas kciuki. dam jutro znać pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MEGAN86......25........01.09..........???.........???? ......Buk /k.Poznania Ajponka............26........02.09.......????..........????... ................. Niemcy kama111111......29.........02.09.......????..........???? .....................Niemcy Cobyeta...........29.........04.09.......????......Błażej/Patrycja.........Orzesz Wiewióerczka_...24 .......05.09........????.........????......................Suwałki wełnianykamyk...30........7.09.........????...........????.....................Warszawa Agunia86......... .25........09.10....... ????...........????.....................Legnica Tala1011101190..21........09.09...... .????......Staś/Wiktoria ............Zakopane Madleenn...........26........09.09.......????...........????.....................Małopolska giga83..............28........10.09.......????...........????.................. .. Zielona Góra Matik2012..........30.......11.09........????.......Oliver/Olivia.............Poznań Jagódka2012......30........13.09........????........Jagoda/Ariel........... Kalisz Netka0902.........29........14.09........????..........????.....................Wielkopolska silka84..............28........13.09........????..........????.....................Olsztyn Olczak..............25........15.09........????.....Borys/Dagmara...........Katowice roxikct..............21........22.09........????..........????.....................Małopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiewióreczka_ ale cię długo trzyma z tymi mdłościami. Współczuję! U mnie już lepiej. mdłości mniejsze zmęczenie również. Ale trzymaj się dziewczyno bo z dnia na dzień powinno być lepiej. Olczak jesteśmy z Tobą. Daj kochana znać jak coś się dowiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kama111111 - sama niestety nie mam zbyt wiele informacji, Mysle, ze duzo zalezy od tego czy masz umowe stala czy na czas okreslony. U mnie umowa konczy sie 25 kwietnia. Pozniej bedzie placil urzad pracy. Mutterschutz zaczyna sie 6 tygodni przed terminem porodu i od tego czasu juz sie nie pracuje. Jesli masz stala prace to chyba ustalasz wszystko z pracodawca. Sama bede musiala sie jeszcze doinformowac :) A z jakiego landu jestes? Bo ja z Hessen. roxikct - witaj wsrod wrzesniowek :) Olczak czekamy na relacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, ale mnie dopadło. Grypa co prawda już mnie żegna, ale od soboty mam straszne huśtawki. Nie wiem, czy to przez to potrójne zmęczenie ( ciąża + grypa + niemowlę ), ale dziennie normalnie wylewam litry łez. Czy to siedzenie w domu przy takiej pogodzie tak na mnie działa. Czuje sie fatalnie :( W czwartek mam wizytę i już nie mogę się doczekać, bo przez te moje humory, stresy boję się... mam nadzieję, że bedzie wszystko ok. -------------------------------------------------------- Witam nowe ciężarówki :D\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ajponka ja mam umowe na czas nieokreslony ale pracuje przez zeitfirme wiec to tez jest pewnie inaczej a mieszkam w Baden-Wrttemberg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kama111111 - nie ma znaczenia, ze jestes zatrudniona w Zeitfirmie. Skoro masz stala umowe to firma musi ci placic macierzynski i nie ma prawa cie zwolnic. Cobyeta - napewno wszystko bedzie dobrze. Taki juz nasz kobiecy los, ze czasem musimy sobie troche poplakac. Pewnie to tylko chwilowy stan. Glowa do gory :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny :) Moja kruszynka ma 1,34 cm :) i ma się bardzo dobrze, serduszko bije jak oszalałe :D 7 tc i 4 dzień dokłądnie. dostałam zdjęcie. strasznie się cieszę, obudziłam się dziś o 4 nad ranem i już nie mogłam zasnąć... ale uspokoiłam się trochę. dostałam skierowanie na badania, kwas foliowy no i luteine w razie gdyby była potrzebna, lekarz dał mi numer telefonu do siebie także gdyby mnie coś zaniepokoiło mogę śmiało dzwonić :) następna wizyta 28. lutego. pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Dziękuję wszystkim tym, które mnie wspierały duchowo. Dobra energia jest potrzebna jak widać. Wczoraj byłam na bardzo wnikliwych badaniach pod kątem toksoplazmozy u jednego z najlepszych specjalistów w tym kraju. Trafiłam na niesamowitą panią profesor, która skrupulatnie zbadała mój przypadek. Okazało się, że moje uwielbienie do surowego mięsa z jednej strony się opłaciło, ponieważ jak się okazało toksoplazmozą zarażona już byłam dawno temu :) W związku z powyższym nie ma to absolutnie żadnego wpływu na zarodek, ponieważ jeżeli do zakażenia doszło przed ciążą ( a według moich wyników doszło do tego nawet bardzo dawno temu) to płód jest całkowicie bezpieczny. Wyniki wyszły naprawdę książkowe i nawet brak jest wskazań do dalszej diagnostyki pod tym katem, a tym bardziej leczenia, bo ja zwyczajnie nie mam już tej toksoplazmozy, tylko miałam ją w przeszłości. Brak ryzyka zarażenia płodu. Pani profesor napisała obszerne wyjaśnienia dla mojego lekarza prowadzącego i dziś już chyba ze 100 razy je przeczytałam. Dziewczyny, nawet sobie nie wyobrażacie ile to dla mnie znaczy. Ostatnie dni były owiane wielką niewiadomą, co będzie, strach, obawa i płacz, że może coś stać się dzidzi... Ale wszystko jest w jak najlepszym porządku. Miałam wykonane badanie usg, po raz pierwszy słyszałam serduszko. Biło jak "tra lala":) Niesamowite uczucie i wielki kamień z serca. Możemy w pełni cieszyć się ciążą i być spokojni o rozwój naszego maluszka :) Mdłości nie ustają, pojawiły się wymioty, więc chyba wszystko będzie w porządku. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za słowa otuchy. Nie spodziewałam się, że przyjdę do was dzisiaj z dobrą wiadomością. Cieszę się, że mogę się cieszyć razem z Wami :) Pozdrawiam wszystkie mamusie i nowo dołączonym serdecznie gratuluję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam nadzieję, że mogę się przyłączyć do Was? Mam termin z OM na 24. 09 a z USG na 28 więc teraz to jest 6/7 tydzień. Przyjełam sobie, że od środy zaczynam 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MEGAN86......25........01.09..........???.........???? ......Buk /k.Poznania Ajponka............26........02.09.......????..........????. .. ................. Niemcy kama111111......29.........02.09.......????..........???? .....................Niemcy Cobyeta...........29.........04.09.......????......Błażej/ Patrycja.........Orzesz Wiewióerczka_...24 .......05.09........????.........????......................S uwałki wełnianykamyk...30........7.09.........????...........????. ....................Warszawa Agunia86......... .25........09.10....... ????...........????.....................Legnica Tala1011101190..21........09.09...... .????......Staś/Wiktoria ............Zakopane Madleenn...........26........14.09.......????...........???? .....................Małopolska giga83..............28........10.09.......????...........??? ?.................. .. Zielona Góra Matik2012..........30.......11.09........????.......Oliver/O livia.............Poznań Jagódka2012......30........13.09........????........Jagoda/ Ariel........... Kalisz Netka0902.........29........14.09........????..........????. ....................Wielkopolska silka84..............28........13.09........????..........?? ??.....................Olsztyn Olczak..............25........15.09........????.....Borys/Da gmara...........Katowice roxikct..............21........22.09........????......... .????.....................Małopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MEGAN86......25........01.09..........???.........???? ......Buk /k.Poznania Ajponka............26........02.09.......????..........????. .. ................. Niemcy kama111111......29.........02.09.......????..........???? .....................Niemcy Cobyeta...........29.........04.09.......????......Błażej/ Patrycja.........Orzesze Wiewióerczka_...24 .......05.09........????.........????......................S uwałki wełnianykamyk...30........7.09.........????...........????. ....................Warszawa Agunia86......... .25........09.10....... ????...........????.....................Legnica Tala1011101190..21........09.09...... .????......Staś/Wiktoria ............Zakopane Madleenn...........26........14.09.......????...........???? .....................Małopolska giga83..............28........10.09.......????...........??? ?.................. .. Zielona Góra Matik2012..........30.......11.09........????.......Oliver/O livia.............Poznań Jagódka2012......30........13.09........????........Jago da/ Ariel........... Kalisz Netka0902.........29........14.09........????..........????. ....................Wielkopolska silka84..............28........13.09........????..........?? ??.....................Olsztyn Olczak..............25........15.09........????.....Borys/Da gmara...........Katowice roxikct..............21........22.09........????......... .????.....................Małopolska Ach, poprawiłam tylko swoją miejscowość, bo widzę, że gdzieś kiedyś komuś jedna literka uciekła i wyszła całkiem inna nazwa miejscowości :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny! bylam dzisiaj u gin i zrobila mi w koncu USG! jestem pelna radosci :) wyszlo ze to 8tydzien i 4 dzien:) inaczej troche jak mi wychodzi z daty ostatniej miesiaczki ale mamy trzymac sie juz tej daty z USG. termin porodu sie tez przesunal z 9 na 14 wrzesnia. dzidzia ma 2,02 cm. i bilo serduszko i wszystko jest ok! dostalam skierowanie na pierwsze badania, ktore mam zamiar isc jutro zrobic bo wizyte mam za 3 tygodnie dokladnie tak samo jak Olczak :) wiec chce zeby wyniki juz byly. tez dostalam zdjecie:) ogladam je non stop :D taka jestem uradowana. widac juz raczki i nozki:) Netka - widzisz wszystko jest ok! wszystkie w to wierzylysmy :) pytalam sie pani gin czy w czasie ciazy mozna farbowac wlosy - odopowiedziala ze absolutnie nie wolno tego robic!!!!! ona nie wyraza zgody! powiedziala jeszcze ze fryzjerki wprawdzie zapewniaja swoje klientki ze posiadaja super farby ktorymi mozna farbowac ale przeciez one nie poniosa pozniej zadnej odpowiedzialnosci jak sie cos stanie z dzidziusiem. i tym mnie troche przekonala... bo jak cos sie stanie to konsekwencje poniose tylko ja... no i nie pojde do fryzjerki zeby mi pomogla tylko do lekarza ktory mi zabronil farbowac zeby teraz pomogl... no rozpisalam sie :) ale ta uwaga moze byc dla was przydatna:) buziaki dziewczyny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pulciaeu
witam Kochane forumowiczki serdecznie zapraszam na mojego bloga na którym znajdziecie wiele porad jestem matka 3 synków więc mam doświadczenie w ciążach porodach i wychowaniu możecie pytać o co tylko chcecie zapraszam http://marzeniapulci.blogspot.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny mam problem z tabelka. Chcialam zmienic swoj wiek bo jestem o rok starsza,ale po skopiowaniu tabela jest cala rozstrzelona. Wyrazy poprzenoszone do nastepnej linijki :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ajponka - nie przejmuj sie! ja tez jak ja skopiowalam to byla roztrzelona ale pozniej jak ja dodalam to juz bylo wszystko ok! w taki razie wszystkiego najlepszego z okazji urodzin :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK............WIEK........TERMIN........PŁEĆ.......IMIĘ..............SKĄD JESTEM MEGAN86......25........01.09..........???.........???? ......Buk /k.Poznania Ajponka............26........02.09.......????..........?? ??. .. ................. Niemcy kama111111......29.........02.09.......????..........???? .....................Niemcy Cobyeta...........29.........04.09.......????......Błaż ej/ Patrycja.........Orzesze Wiewióerczka_...24 .......05.09........????.........????......................S uwałki wełnianykamyk...30........7.09.........????...........?? ??. ....................Warszawa Agunia86......... .25........09.10....... ????...........????.....................Legnica Tala1011101190..21........09.09...... .????......Staś/Wiktoria ............Zakopane giga83..............28........10.09.......????........... ??? ?.................. .. Zielona Góra Matik2012..........30.......11.09........????.......Olive r/O livia.............Poznań Jagódka2012......30........13.09........????........Jago da/ Ariel........... Kalisz Madleenn...........26........14.09.......????...........???? .....................Małopolska Netka0902.........29........14.09........????..........?? ??. ....................Wielkopolska silka84..............28........13.09........????......... .?? ??.....................Olsztyn Olczak..............25........15.09........????.....Borys /Da gmara...........Katowice roxikct..............21........22.09........????......... .????.....................Małopolska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ehhh... chcialalm uzupelnic tabelke zeby wszytsko juz bylo jasne bo kopiujemy tylko nicky bez tytulow kolumn :) i sie tez przestawilam w kolejnosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa mama
Hej dziewczyny tak was czytam i zazdroszczę Wam że juz każda widziała swoją kruszynke i wie że wszystko jest w porządku a ją muszę czekać jeszcze tyle czasu i tak naprawdę nie wiem czy wszystko jest dobrze .:( Coybeta wiem co przezywasz miała tak w pierwszej ciąży na początku i pod koniec potrafiłam poplakac Sie obierajac jajko :) teraz Sie z tego śmieje :) nie dlugo powinno być lepiej choć przyznam szczerze że traz też często płakałam ach te hormony Netka bardzo Sie ciesz że u Ciebie wszystko w porządku :) Madlen ją ci powiem że farbowalam włosy podczas ciąży i nic sie nie stało i mam dużo koleżanek gdzie też farbowaly i wszystko było ok mi lekarz to tak wytumaczyl że farbą nie zaszkodzi dzidziusiowi w żaden sposob bo ona nie przenika jedyne nie jest wskazane farbowanie w pierwszym trymestrze ponieważ mogą pojawić Sie mdlosci bsdz wymioty od zapachu i dodał jeszcze że jak by to mialo lepiej wplynoc na nasze samopoczucie to tym bardzej szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko:)ale to tak odemnie każda z Nad sama wie co dla nie najlepsze Olczak i madllen bardzo Sie cieszę że wszystko dobrze z waszymi dzidziami:) Handzia26 witaj widzę że mamy podobne terminy:) Ją uciekam chwilę Sie przespać bo zmęczona po spacerku pogoda dziś przepiękną u nas na plusie do tego słońce aż czuc wiosnę oby tak zostało:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madleenn - chyba cały czas będziemy mieć tak samo wizyty :) co do badań to mi powiedział lekarz żeby zrobić je tak 3-4 dni przed wizytą, żeby były jak najbardziej aktualne... cieszę się, że z Twoją dzidzią wszystko ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do farbowania to powiem tak, mi lekarz mówił żeby nie farbować włosów i też tak zrobię, ale np. moja koleżanka farbowała włosny farbą bez amoniaku w 1 ciąży oraz obecnie, a jest w 8 miesiącu. wydaje mi się, że jest to indywidualna sprawa każdej z nas, jedna jak się uprze to zafarbuje, a inna nie. dla mnie jest najważniejsze zdrowie Okruszka tym bardziej, że miałam już dwa poronienia.. pozdrawiam i pomyślcie same czy warto narażać swoje maleństwo dla lepszego wyglądu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa mama
NICK............WIEK........TERMIN........PŁEĆ.......IM IĘ..............SKĄD JESTEM MEGAN86......25........01.09..........???.........???? ......Buk /k.Poznania Ajponka............26........02.09.......????..........?? ??. .. ................. Niemcy kama111111......29.........02.09.......????..........???? .....................Niemcy Cobyeta...........29.........04.09.......????......Błaż ej/ Patrycja.........Orzesze Wiewióerczka_...24 .......05.09........????.........????......................S uwałki wełnianykamyk...30........7.09.........????...........?? ??. ....................Warszawa Agunia86......... .25........09.10....... ????...........????.....................Legnica Tala1011101190..21........09.09...... .????......Staś/Wiktoria ............Zakopane giga83..............28........10.09.......????........... ??? ?.................. .. Zielona Góra Matik2012..........30.......11.09........????.......Olive r/O livia.............Poznań Jagódka2012......30........13.09........????........Jago da/ Ariel........... Kalisz Madleenn...........26........14.09.......????...........? ??? .....................Małopolska Netka0902.........29........14.09........????..........?? ??. ....................Wielkopolska silka84..............28........13.09........????......... .?? ??.....................Olsztyn Olczak..............25........15.09........????.....Borys /Da gmara...........Katowice roxikct..............21........22.09........????......... .????.....................Małopolska wrzesniowa mamam ...24....23.09......????? .................. ???...............UK dopisuje sie to tabelki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wrzesniowa mama
NICK............WIEK........TERMIN........PŁEĆ.......IM IĘ..............SKĄD JESTEM MEGAN86......25........01.09..........???.........???? ......Buk /k.Poznania Ajponka............26........02.09.......????..........?? ??. .. ................. Niemcy kama111111......29.........02.09.......????..........???? .....................Niemcy Cobyeta...........29.........04.09.......????......Błaż ej/ Patrycja.........Orzesze Wiewióerczka_...24 .......05.09........????.........????......................S uwałki wełnianykamyk...30........7.09.........????...........?? ??. ....................Warszawa Agunia86......... .25........09.10....... ????...........????.....................Legnica Tala1011101190..21........09.09...... .????......Staś/Wiktoria ............Zakopane giga83..............28........10.09.......????........... ??? ?.................. .. Zielona Góra Matik2012..........30.......11.09........????.......Olive r/O livia.............Poznań Jagódka2012......30........13.09........????........Jago da/ Ariel........... Kalisz Madleenn...........26........14.09.......????...........? ??? .....................Małopolska Netka0902.........29........14.09........????..........?? ??. ....................Wielkopolska silka84..............28........13.09........????......... .?? ??.....................Olsztyn Olczak..............25........15.09........????.....Borys /Da gmara...........Katowice roxikct..............21........22.09........????......... .????.....................Małopolska wrzesniowa mamam.... ...24........23.09......????? .......?????........UK POPRAWIAM BO COS M I NIE WYSZŁO;;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tym farbowaniem to lekka przesada , farbowałam nawet w szpitalu jak leżałam całą ciążę zagrożoną bo z bliźniakami i żaden lekarze nie powiedział że nie mogę , teraz też farbowałam i wszyscy których znam też farbują i jakoś mają zdrowe dzidzie , nie przesadzajcie bo wystraszycie tylko męża a z tym brzuszkiem to już dla nich jest mały szok a tu jeszcze odrosty np. czarne a reszta blond ha ha ha już to widzę :))) jeżeli kolor masz taki sam to pewnie można tak zrobić ale jak jest różnica to cienko to widzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×